Treść opublikowana przez szatynwroc
-
Filtr DPF w E91 N47
Te 30 mbar wskazuje na zapchanie DPF dobrze przeprowadzona procedura dopalania plus mym aby procedura trwała dałby efekt. Dolej sobie dodatku do paliwa od Miquid Moli który przyspiesza dopalanie filtra i problem zniknie.
-
Filtr DPF w E91 N47
Nie usuwaj DPF tylko zadbaj o niego. Jak oleju masz max to może być tak że masz termostat główny do wymiany bo auto się nie dogrzewa. Jak będziesz na diagnostyce to niech diagnosta sprawdzi temperaturę silnika na postoju i w czasie jazdy jakie sa wartości nie powinna spadać poniżej 83 stopni.
-
Filtr DPF w E91 N47
Nie spotkałem się z filtrem DPF którego by nie dało rady dopalić serwisowo. Miałem przypadek który był bardzo ciężki bo aż turbiny zostały odłączone ze względu na zapchany DPF, dopalanie trwało 3 godziny ale się udało. To że ktoś nie może dopalić DPF bo proces się wyłącza nie do końca się zna i niema wiedzy na temat tego co robić aby proces się nie wyłączał :-)
-
Filtr DPF w E91 N47
Trzeba sprawdzić jakie błędy są zapisane w sterowniku silnika, to równie dobrze może być coś innego niż DPF.
-
Kobieca benzyna 320 by ebarylska| Następca Eleny już jest..
Końcówka fajna choć będzie ci się grzała bo miałaś bezpośredni wylot a teraz spaliny będą się rozdwajały na dwie końcówki co powoduje większe grzanie, ale jeśli za blisko zderzaka jej nie masz to będzie git. Lotka tez fajny pomysł tym bardziej w aucie "si".
-
E88 problem z mata fotela pasażera
No to fajne dane macie ale sprawdzić idzie w inpie że po wyłączeniu maty komputerem widać cały czas zajętość siedzenia tak więc poduszka wystrzeli. U nas w firmie robimy takie rzeczy poniżej 100 pln więc moim zdaniem 100 pln to zdzierstwo.
-
Filtr DPF w E91 N47
Kolego żadnej chemii żadnego wymieniania żadnego wycinania. Skoro masz najechane 200 tyś to twój filtr jeszcze sporo pożyje. wystarczy dokładnie sprawdzić co za błąd pojawia się w sterowniku silnika oraz czy termostat działa dobrze. Nawet jeśli masz przy pchany filtr to da się go ożywić poprzez serwisowe dopalanie z komputem. Tak wiec po pierwsze dobra diagnostyka a po drugie jeśli nie będzie przeciwwskazań to serwisowe dopalanie nawet dwa razy z rzędu i filtr ożyje.
-
BMW E87 120d WBAUG51070PV18085
szatynwroc odpowiedział(a) na Diamond temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNajlepiej na wszystko :-) -Elektronika w tym badanie przebiegu po danych z wymian akumulatora bo tam najczęściej nikt nie zagląda oraz tam możńa sprawdzić ilość godzin pracy aut - Powłoka lakiernicza - sprawdź śruby pod maska czy mają ładny lakier czy uszczerbki od odkręcania - zawieszenie w tym wycieki z silnika
-
BMW E87 120d WBAUG51070PV18085
szatynwroc odpowiedział(a) na Diamond temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJak auto jest z Włoch i dwumasa była już wymieniana to niema szans żeby był tak niski przebieg. Z Włoch niema historii w naszych ASO więc przekręt na licznik jest jak najbardziej prawdopodobny.
-
E88 problem z mata fotela pasażera
Co do diody to nie wiem ale każdy bardziej ogarnięty człowiek z lapkiem powinien móc ci wyłączyć mate zajętości, minusem tego rozwiązania jest fakt że w czasie wypadku zawsze wystrzeli poduszka pasażera. wiec pasażer musi mieć pasy bo inaczej kark połamany.
-
bmw e46 330d Nowe ślizgające się sprzegło .
Sprzęgło powinno działać to że się ślizga może być błędem montażowym, czy ktoś kto ci to robił zna sie na robocie czy z zerował sprzęgło z dwumasą ?
-
Bmw e60 525i szyby
To normalka, BMW nie stosuje oznaczeń rocznika tylko oznaczenie z której fabryki przyszło, dlatego w danym regionie może być E6 bądź E1. Mogło być tez tak ze szyba była wymieniana.
-
Adaptacja nowego akumulatora po raz drugi
Ja bym nic nie rejestrował do czasu aż dostaniesz nowy Aku, tylko nowy Aku powinien być rejestrowany.
-
Postawienie AFS active steering flash error - działa
Po pierwsze napisz jakie auto i jaki model bo E36 to na pewno nie jest. Druga sprawa to taka że pewnie inne moduły musisz podnieść bo podniesienie jednego modułu do wyższej wersji w stosunku do innych modułów może generować taki błąd.
-
Diagnoza błędu.
Może to być problem akumulatora a może problem ładowania, innych błędów niema ? Może zostawiłeś na długo auto z zapłonem i zostało wyłączone bo stało za długo, albo na jakiś światłach go trzymałeś !
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
Ja letnie dopiero w tym tygodniu zakładam wiec najbliższa niedziela mi Pasuje :-)
-
E60 525D WBANC51040CR28169
szatynwroc odpowiedział(a) na raczek1985 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZdjęcia dają do myślenia, bo raczej robione są przy czyimś domu aby ładniejsze tło było. mnie odstraszają takie akcje.
-
chip tuning - wykres
A tu masz co zrobili z modelu 120d seria 177KM http://vtech.pl/katalog/chip-tuning-BMW-1-E81-E82-E87-E88-120d-145kW-Performace-Package-197KM
-
BMW Navigation Road Map Europe NBT NEXT 2014-1
USB 3.0 nic ci nie da bo wcale szybciej nie będzie. Tego Pendrive i tak spokojnie możesz użyć, zgrać na niego po kolei płyty i wkładać jak poprosi. Jeśli nie masz kodu FSC to jestem ci w stanie pomóc.
-
chip tuning - wykres
A spotkaliście się kiedyś z kodem FA +KDDE ???
-
chip tuning - wykres
Nie rozumiem cię, pierwsza część zdania zaprzecza drugiej bo skoro nie wszyscy używają ISTY to i nie wszyscy ogarniają temat. Ja nie wiem czy da się tak zrobić ale mam taki pomysł i próbuję jakie będą efekty to zobaczymy.
-
chip tuning - wykres
Ale panowie przecież pliki do sterowników performance są w IŚCIE wystarczy wejść w katalog np.: DDE71 i zobaczyć że tam są całe wsady do sterowników. Dokładniej to mam na myśli sterowniki o numerach 8512591 i 8512592 i softach do nich.
-
chip tuning - wykres
I tak i nie. W rzeczywistości mogę poprzez ISTĘ-P zrobić doposażenie do swojego auta które nazywa się Diesel Performance natomiast jest problem bo wtedy zgłasza błąd że niema skrzyni automatycznej i nie wiem czy to dlatego ze jest błąd w tej mojej odblokowanej Iście czy to tylko dla aut z automatem. Co do wymiany samego DDE to ASO tłumaczy że to dlatego żeby nikt nie zgrał softu z sterownika tylko zapominają że poprzez ISTĘ można zrobić update sofotu w takim sterowniku.
-
chip tuning - wykres
Ja nie chcę robić softów ja chce wgrywać soft Performance po OBD.
-
chip tuning - wykres
TC pytałem się dlatego ze sam mam taką i już niedługo sobie wgram do niej program (obecnie mam ściagnietą redukcję), chciałem mieć tylko dla porównania wykres :-) Dodatkowo zanim będę robił program do siebie to chce jeszcze wrzucić po OBD soft od Pakietu Performance jeśli się to uda to będę próbował to zrobić w modelach F po OBD.