Treść opublikowana przez hauer
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
No dobra Panowie. Mam standardowe nagłośnienie z radiem professional. Kupiłem kiedyś głośniki z zestawu H/K wszytko leży i kwiczy. Chciałbym to ogarnąć i zamontować w aucie. Powinienem kupić jakiś wzmacniac,z tweetery w drzwi przednie i suby w podłogę. Poradźcie coś. Na cudach na kiju mi nie zależy. Jakość dźwięku podobna do retrofitu Alpine mile widziana. No właśnie jaki wzmacniacz Alpine byście polecali? Najlepiej żeby wzmacniacz zmieścił się w pod podłogą bagażnika za tylną kanapą. Co wy na to: http://www.alpine.com.pl/p/Products/pmx-amplifiers374/pmx-f640
-
Forumowe spotkanie BMW WARSZAWA
czarne e90 jeżdżące po chodnikach -to musiałem być ja :D. zabrakło mi jak widać cierpliwości. do zobaczenia inną razą.
-
Forumowe spotkanie BMW WARSZAWA
byłem -parking pod stadionem zamknięty (akcja zimowy narodowy). teraz parking jest płatny. na myjni też byłem -puuuuchy!
-
Forumowe spotkanie BMW WARSZAWA
a ja się pofatyguje. będę ok. 20 pod stadionem.
-
Forumowe spotkanie BMW WARSZAWA
las jest fajny ale nie koniecznie trzeba po nim zapieniczać autem. będzie ktoś dzisiaj pod stadionem? czy wszyscy jadą na myjnię ;) auto do zimy szykować?
-
Forumowe spotkanie BMW WARSZAWA
Robert mało ci tych aut? Jeszcze jakiegoś X-a chcesz kupić? :D
-
Klimatyzacja i coś białego
Skończył się parownik klimatyzacji (niestety czeka Ciebie wymiana). Utleniły się aluminiowe blaszki chłodnicy parownika. masz tu link https://www.facebook.com/media/set/?set=a.470662173069326.1073741846.298784173590461&type=3 obejrzyj sobie co i jak. Albo kupiłeś auto od "dilera" i przed sprzedażą zapomniał o czym co ukrył pod deską ;)
-
320 d 163KM obrócona panewka
jestem dyslektykiem, ale faktycznie w oczy szczypie :D
-
Forumowe spotkanie BMW WARSZAWA
może i ja bym się zabrał. Tylko niech to spa będzie takie wiecie dla ludu pracującego. Bo na te kokosy ;) to mnie nie stać. w te Bieszczady mnie ciągnie :D
-
opony zimowe
A wejdzie sobie kolega na oponeo.pl. Tam na dole po lewej są testy opon zimowych (sezon 2014/2015), w różnych rozmiarach. Zawsze coś można z tego wywnioskować. Jak chcesz mieć dobre opony to segment premium się kłania (Continental, Michelin, Dunlop...).
-
Forumowe spotkanie BMW WARSZAWA
Może ktoś ma ochotę ruszyć zadek i przyjedzie we czwartek pod Stadion.
-
Forumowe spotkanie BMW WARSZAWA
ja dziś nie dojadę. do zoo... inną razą.
-
Forumowe spotkanie BMW WARSZAWA
jechać, nie jechać? i gdzie?
-
zolta ko trolka otwartego okna
Jeśli chodzi ci o ikonkę otwartej szyby i wykrzyknika z prawej strony to masz problem z "usterką przeciwściskową siłowników szyb". w skrócie -jak zamykasz szybę i włożysz łapę między ramkę a krawędź szyby to szyba nie uwięzi ci dłoni tylko powinna zjechać w dół. W instrukcji zalecają kontrolę układu. Instrukcje w języku polskim ściągnij możesz znaleźć na forum.
-
Zaślepienie kolektora bmw e90 - wibracja silnika
temat tych klapek zawirowań w kolektorze był tu często wałkowany. wyrzucenie klapek i zastosowanie zaślepek, wg mnie, powoduje gorszą pracę motoru (wibracje) w niskich zakresach obrotów. w przypadku mojego auta objawiało się to właśnie większymi wibracjami. po wymianie kolektora na nowy problemu nie ma -osobiście uważam, że Niemcy wiedzieli co robią pakując tam te klapki. Ale jak to w życiu bywa -ile aut tyle opinii.
-
Kod koloru zacisków hamulcowych M-Performance
Napisz do Wlodi-ego, on jakiś czas temu miał doświadczenia z lakierowaniem takich zacisków (wyszło super ;) ) Z tego co pamiętam lakierowane były tu http://www.renowacjafelg.pl, możesz ich zapytać o RAL, albo kod koloru.
-
Urwany łańcuch rozrządu M57n2 3.0d 231km
Kiedyś, przy okazji innego auta, zaparłem się naprawiłem padnięty motor. Teraz, bogatszy w doświadczenia już bym tego nie robił, lepiej kupić drugi motor i wymienić. Na Allegro te silniki są od 4 do 6 tyś.
-
320D m47n2d20 symptomy kończącego się turbo - zmieniać już?
Ależ można nadal odliczać 100% VAT, deklarujesz, że jeździsz autem tylko w sprawach służbowych i już (I nie daj Bóg, żeby Cię ktoś ze skarbówki przydybał na prywatnej jeździe :evil: ). Dobra wiadomość jest taka, że od połowy roku 2016 będziemy (drobni przedsiębiorcy) mogli odliczyć 50% VAT od paliwa -czyż to nie piękne. Z każdej strony nam pomagają. Sora za offtop
-
Kolektor dolotowy M47TU2 2.0 163ps
mea culpa -ale nie pójdę wydłubywać klapek.
-
Kolektor dolotowy M47TU2 2.0 163ps
To przeczy powodowi, dla którego te klapki się tam znalazły. Ich działanie wpływa na jakość spalania mieszanki w cylindrze w niskich zakresach obrotów. Gdyby miały być cały czas otwarte, bo temperatura była by większa niż -5'C, to auta na rynek np. hiszpański nie miałby by w ogóle tych klapek. Zapewniam Ciebie, że silnik w moim aucie nie ma problemów z dawkowaniem paliwa. Poza tym gdyby silnik podawał złą dawkę paliwa to i tak pozostałe warunki są spełnione. Wychodzi na to, że przeczysz sam sobie -napisałeś: "Wystarczy, że jeden warunek zostanie spełniony".
-
Kolektor dolotowy M47TU2 2.0 163ps
To ciekawe co Piszesz. Swego czasu robiliśmy z kolegą próby dynamiczne mojego auta. Auto w pełni rozgrzane, temperatura na zewnątrz dużo wyższa niż 20'C -komputer z oprogramowaniem pomiarowym dość dokładnie pokazywał moment otwierania klapek przy obrotach silnika powyżej 2tyś . Nie były cały czas otwarte, pozwolę sobie powiedzieć, że to co napisałeś o spełnieniu jednego z tych warunków nie jest prawdą.
-
Kolektor dolotowy M47TU2 2.0 163ps
200kkm -przy okazji wymiany świec zrobiliśmy z gorik79 inspekcje tego ustrojstwa. diagnoza była jednoznaczna.
-
Kolektor dolotowy M47TU2 2.0 163ps
ja wymieniłem kolektor na nowy -klapki miały już luzy i zaczęły przeciekać przy osiach. motor M47N2 co do samych klapek -przez chwilę jeździłem z zaślepkami. wg mnie kultura pracy silnika, w zakresie niskich obrotów, dość słaba. czułem spore wibracje. co do dynamiki -żadnej różnicy
-
Oficjalny Zlot Forum BMW Klub Polska - 19 lipca 2014 Ułęż
trzeba poczekać aż naczelnik z rejzy urlopowej wróci.
-
Oficjalny Zlot Forum BMW Klub Polska - 19 lipca 2014 Ułęż
Canon EOS 5D Mark II i dobre oko ;)