Treść opublikowana przez czerwony330d
-
320d Wywalic katalizator czy lepiej zostawic??
Kolego wywalaj katy jak masz okazję ja ci tylko powiem że autko napewno będzie się lepiej wkręcać a ci co piszą że słychać turbinę i jakiś gwizd to mam pojęcia skąd się im to wzieło ja po usunięciu katów nie słyszę żadnego gwizdu a nawet napiszę ci że być może słychać troszkę turbinkę ale to nie żaden gwizd a tym co piszą że coś gwiżdże to pewnie turbina już zaczyna się kończyć. Poza tym jeszcze kata sprzedasz i cała operacja ci się zwróci.
-
SPALANIE E46 2.0i 150KM skrzynia aut/man/sport
Moim zdaniem to spalanie w mieście to kosmos, chyba coś nie tak z tym spalaniem, jeśli o trasę to rezultat 7.5 to bardzo dobry wynik ale w mieście to porażka.
-
320d M47n - rozpórka kielichów
Panowie a co powiecie o takiej rozpórce: http://allegro.pl/rozporka-aluminiowa-bmw-e46-323i-328i-320td-6cyl-i1680719276.html
-
320D - głośnieszy klekot, a katalizatory
Cena bardzo dobra a jeśli chodzi o sprzedaż katów wpisz w google: skup katalizatorów dolnośląskie i otrzymasz wyniki gdzie najbliżej ciebie można je sprzedać.
-
330d jak sprawdzić pompę podprogową?
No właśnie szczególnie słychać ją gdy auto postoi kilka godzin. Czyli na razie nie mam co się martwić, dzięki za odpowiedzi.
-
330d jak sprawdzić pompę podprogową?
Witam i mam pytanko, ostatnio zauważyłem że jak przekręcę stacyjkę to słychać pompę podprogową paliwa a nawet dosyć głośno to słychać bo słychać w kabinie jak pracuje czy to normalne? Czy poprostu moja pompka zaczyna się kończyć i powinienem rozglądać się za nową bardzo proszę o opinie tych którzy wymienili pompki podprogowe na nowe, czym się objawiał koniec pompy nie chodzi mi o to że padła i trzeba było wymienić bo nie zapalał ale chodzi mi o tych kolegów którzy wymieniali pompę z innych przyczyn. Znalazłen na allegro takiego gościa co regeneruje czy lepiej kupić nówkę? To link do aukcji: http://allegro.pl/pompa-paliwa-pierburg-bmw-land-rover-opel-rover-i1670804564.html Dziękuję za odpowiedzi.
-
330d 184km skrzynia 6b
Kolego myślę że skrzynia 6 biegowa jest troszkę dłuższa ale nie jestem pewien na 100% poza tym nie wiem czy czasem koło dwumasowe nie jest inne, jeśli skrzynia jest dłuższa to i wał napędowy jest krótszy, najlepszym rozwiązaniem jest porównanie dwóch skrzyń 5-cio i 6-cio biegowej i wtedy można coś kombinować a tak to lepiej nie kupować jeśli nie będzie pasować, napewno mocowania skrzyni do silnika są identyczne i tego jestem pewien chodzi tylko o różnice w dwumasie a konkretnie łożyskowanie na wałku sprzegłowym i wał napędowy czy jest taki sam, bo napewno trzeba dzwignię zmiany biegów zmienić wraz z mechanizmem, najlepiej poszukaj jakiegos sprzedawcę który ma 5-cio i 6-cio biegową skrzynie i porównaj ilość zebów na wałku sprzegłowym i średnicę wałka oraz łożyskowanie a następnie zmierz długoś i będziesz miał rozeznanie w tym temacie. Pozdro Mario. Jakby co to ja mam taką skrzynię zdemontowaną więc pomierz swoją a ja pomierzzę swoją tylko że teraz nie da rady bo jestem na urlopie i dopiero jak wrócę to mogę to pomierzyć więc jak ci się śpieszy to szukaj sprzedawcy który ma obie skrzynie na sprzedaż.
-
320d Słychać łańcuch ?
Kolego na forum BMW Diesel jak dobrze pamiętam był nawet filmik nagrany z uszkodzoną pompą tu masz filmik:http://www.youtube.com/watch?v=b9liOlDM0Yo Najlepiej jak nagrasz filmik twojego problemu wtedy coś można wywnioskować. Ale z tym łańcuchem to trochę dziwne bo jak by był wywalony to nawet na zimnym by rzęziło a nie tylko na ciepłym.
-
320D - głośnieszy klekot, a katalizatory
Kolego wycinaj katy ja miałem podobnie jak autko przegoniłem to jeździło dużo lepiej ale jazda na krótkich odcinkach i znowu wszystko wracało do normy teraz mam wycięte katy i teraz po problemie poza tym mam zrobiony downpipe do samego tłumika srodkowego i pracuje tak samo jak z katami nie ma różnicy w głośności, na dodatek sprzedałem katy i część kasy się wróciła.
-
320d Słychać łańcuch ?
Kolego s[rawdź jeszcze Vaccum pompę bo ona też może robić takie hałasowanie najlepiej jak otworzysz korek wlewu oleju i wtedy słychać najlepiej. Jeśli nie to pewnie napinacz łańcuszka rozrządu padł albo jakiś syfek podszedł i nie napina łańcucha i rzęzi, tylko gdyby napinacz był padnięty i sam łańcuch to wtedy czy zimny czy ciepły rzęziło by cały czas.
-
330d - manual czy automat?
moge ci powiedziec tyle, że 204KM manual pali średnio 0.7-1.0 litra mniej niż 184KM manual. Akurat Kolega jceel wie co pisze bo miał wersję 184km a teraz śmiga 204km i ma porównanie. Jeśli chodzi o automat to różnica może być podobna.
-
330xd Spaliny w skrzyni korbowej
A jest możliwość sprawdzenia tego? Kolega pisał że kompresja ideał więc i ciśnienie w komorze powinno być w normie.
-
320d, 330d ile motogodzin - ankieta
Wchodzisz w Inpie do Body-Light switch center LSZ i tam wchodzisz juz dokładnie nie pamiętam ale chyba status i masz wszystkie dane.
-
320d czy 330d
Napewno musi być miarka coć automata nie mam ale poziom napewno można sprawdzić a olej napewno w skrzyni nie będzie czarny tylko jak pisałeś powinien mieć barwę czerwoną bo to taki sam olej jak do wspomagania.
-
330xd Spaliny w skrzyni korbowej
To ciekawe bo u mnie przy otwartym korku oleju nawet dymeczka nie puści a tak według mnie każdy silnik przepuszcza jeden mniej drugi więcej gazów do komory korbowej i po to właśnie masz odmę w silniku by oddzieliła pary oleju i gazów, gazy są zassysane do turbosprężarki przez wąż ssący sprężarki a do silnika trafiają pary oleju, jeśli piszesz że odmę wymieniałeś a kompresja ideał to jedyną rzeczą coś nie tak z odprowadzeniem gazów przez odmę, nie wiem jak u ciebie to wtgląda ale ja miałem wkład i kupiłem separator i założyłem a ty masz wkład czy separator? Jeszcze nasuwa mi się jedno być może maszzatkany kanał którym sprężarka zassysa gazy z odmy, niestety ten kanał jest integralną cześcią pokrywy zaworowej a żeby zdjąć pokrywę zaworową to jest z tym roboty dosyć sporo, sprawdź jeszcze raz odmę i spróbuj przeczyścić ten kanał w pokrywie zaworowej którym zassysa sprężarka gazy z silnika.
-
320d 150km 2002 Kleby bialego dymo z wydechu.
Kolego a ten bialy dym po odpaleniu auta utrzymuje sie caly czas czy po jakims czasie ustapil, najlepiej jak sam to dokladnie obadasz bo pewnie auto dlugo stalo a znajoma spanikowala widzac ten bialy dym a ty teraz sie zamartwiasz co jest nie tak z autem. Ja kiedys tak mialem ze auto dluzej postalo i po zapaleniu zakopcil na bialo a po kilkunastu sekundach przestal, wiec nie zamartwiaj sie na zapas tylko jak wrocisz ro sprawdz jak to faktycznie wyglada. Widze kolego ze jestes fanem zuzla a konkretnie Uni Leszno, ja kibicuje RKM Rybnik.
-
320d czy 330d
spox skoro twierdzisz że naprawa automata to mniej niż manuala :) tylko moim zdaniem nasi magicy słabo robią te regeneracje i generalnie partaczą naprawy automatycznych skrzyń - mi odradzono automata zwłaszcza w samochodzie który ma przebieg 150-200 tys. po za tym już takiego auta nie z chipujesz - a to jest dla mnie już spora wada co do manuala to padają ale przez to że są po chipie i jak ktoś nieumiejętnie jeździ to nowe sprzęgło upali o 1 raz , koło dwumasowe - u mnie jest ori i nic mu nie jest chip na 240 KM mam i zarówno dwumas jak i sprzęgło się dobrze ma ale generalnie nie staram się pałować na 1 , dopiero gaz w podłogę daje na 2 biegu :)) Zgadzam się z wami w zupełności i kolega JaroJaro ma rację i kolega matt662 jeżeli chodzi o skrzynię biegów to i skrzynia automatyczna i skrzynia manualna nie wytrzymuje tych momentów obrotowych ja akurat wymieniałem skrzynię biegów bo właściciel przede mną ją traktował bardzo ostro i nie wytrzymała, niestety na moje nieszczęście najpierw wymieniałem koło dwumasowe i inne rzeczy a w sumie wszystkiemu była winna skrzynia biegów po wymianie autko pracuje tak jak należy i wreszcie mogę czerpac przyjemność z jazdy, więc nie ma reguły jesli ktoś dba należycie o skrzynię zarówno automat jak i manual to nic nie powinno się wydarzyć, tylko że autko ze skrzynią automatyczną nie z chipujesz ale nawet jak zchipujesz auto ze skrzynią manualną to też należy nie przeginać bo można szybko taką skrzynię dojechać. Pozdro Mario.
-
320d, 330d ile motogodzin - ankieta
Tak dokładnie o tą wartość chodzi.
-
320d spalanie komp/rzeczywiste
Kolego widzę że jesteś z Wodzisławia, więc mam rzut beretem do ciebie jak taki niedowiarek jesteś to mogę do ciebie wpaść i udowodnić ci że to święta prawda ile pali mój silniczek a ty w zamian napiszesz na forum że to jest prawda a nie zmyslanie z kosmosu.OK. możemy się umówić na test 100km skoro jesteś chętny. Ja tam nie wiem ile one palą, ale z tego wynika że Twoja pali mniej niż producent podaje - a to mało prawdopodobne. Tak jak na forum pisali o E36 328i że pali tyle co 316i. Ostatnio gościu z pracy chwalił się że focus kombi w mieście pali 5L :) czyli na trasie pewnie ze 3L hehe!! Jeśli chodzi o wskazania kompa.. u mnie pokazuje około 6,8L przy faktycznym około 7,4L. Na trasie nie miałem jeszcze okazji testować (a szkoda bo jest 6 gang) Nie widzę żadnego problemu ja mam do Wodzisławia 15 kilometrów, więc możemy się umówić, tylko trzeba ustalić termin, jeżeli chodzi o spalanie fabryczne to gdybyś zauważył to mój silniczek jest po modyfikacjach i nie ma już fabrycznej mocy tylko o wiele więcej. Pozdro Mario.
-
320d czy 330d
Zgadzam się z wypowiedzią kolegi co do spalania, ja mam manuala i udało mi się zejść ze spalaniem do niemożliwego na trasie 4,6 litra, trasa Żory-Leszno w co mi nikt oczywiście nie wierzy zresztą popatrz na forum tylko problemy z 2.0d a z 3.0 dużo mniej problemów, jeśli chcesz kupować to tylko 3.0 tylko jak kolega powyżej pisze musisz sprawdzić auto przed zakupem, najważniejsze by kondycja silnika było w bardzo dobrym stanie ja mam najechane 230 tysięcy kilometrów a silniczek pracuje wzorowo, oczywiście wiele zainwestowałem w autko ale teraz ani mi sie sni by je kiedykolwiek sprzedać. Życzę ci znalezienia upragnionego autka i by ci sprawiało wiele radości z jazdy. Pozdro Mario.
-
320d spalanie komp/rzeczywiste
Oto właśnie chodzi że ja tego samochodu napewno nie sprzedam, ponieważ wiele zainweestowałem w ten samochód i to nie z myślą o sprzedaży. Człowieku przestań pisać takie bzdury bo aż się niedobrze robi. 5,9 po miescie... 4,6 na trasie 330d... zmiłuj się, albo się obudź. -- pozdrawiam nelson Kolego to nie są żadne bzdury to czysta prawda i wcale nie mam zamiaru narzekać tylko tak jest. Kolego widzę że jesteś z Wodzisławia, więc mam rzut beretem do ciebie jak taki niedowiarek jesteś to mogę do ciebie wpaść i udowodnić ci że to święta prawda ile pali mój silniczek a ty w zamian napiszesz na forum że to jest prawda a nie zmyslanie z kosmosu. Panowie nie ma żadnego problemu jestem w stanie umówić się z każdym niedowiarkiem któri wątpi w to co pisze i zrobić test poparty filmikiem a wtedy niedowiarkom zrzedną miny i przestaną się wyśmiewać i zaczną kupować dużo mniej awaryjne 3.0d bo jak tylko spojrzeć na posty użytkówników BMW to tylko problemy z silnikami 2.0d a spalanie mniejsze od 3.0d w zależności od stylu jazdy oscylują w granicach 0-1-go litra i taka jest święta prawda, czekam na kolegów którzy maja zamiar sprawdzić moją prawdomówność. Pozdrawiam Mario.
-
320d spalanie komp/rzeczywiste
.Podsumuję to tak: kolejny entuzjasta BMW z silnikiem 3 diesel. Auto mam sprawne. Mam 2 kumpli z 3 litrówką - mówią, że pali więcej niż dycha / jedna e39/. Jeździłem do znajomych mechaników z tym moim "wysokim" spalaniem - powiedzieli wprost, że mnie chyba [bAD], 150 km musi palić, poinformowali, że jakbym miał 3 litrówkę to dopiero wtedy zobaczyłbym co to zużycie ropy. A więc jak ci tyle pali to niech pali.... Dopiszę: chyba, że jeździsz 1 - 1500 obrotów, 2 - 1500 obrotów, 3 - 1500 obrotów itd. - "zaoszczędzisz" szybko na dwumasie. Kiedyś zrobiłem taki test właśnie tak jak opisujesz czyli 1 - 1500 obrotów itd. i znowu nikt mi nie uwierzy ale spalanie przy dojeździe do pracy na zakupy i do kościoła i spalanie wyszło mi 5,96 litra na setkę. Oczywiście pełny zbiornik pod korek zrobione 100 kilometrów i wyszło takie spalanie, więc jeśli ktoś potrafi odpowiednio operować gazem to da się. Miesiąc temu jechałem do Leszna z swojej miejscowości Żory, równe 600 kilometrów do i z powrotem jazda przepisowa bez szaleństwa, przejazd przez zakorkowany Wrocław i spalanko po przyjeździe do domu i dotankowanie do pełna 4,6 nawet na ostatnim spocie na śląsku pokazywałem forumowiczom z tego forum i z niedowierzaniem spoglądali na zdjęcia jakie zrobiłem po przyjeździe do Leszna i powrocie do domu, ponieważ mam zrobione zdjęcia tego ile spaliła moja bunia, wracając do tematu to u mnie nie wiem dlaczego ale komputer ile pokazuje tyle pali moje autko.
-
320d spalanie komp/rzeczywiste
To kolego ja zalewam się śmiechem że twoje autko aż tyle pali, bo akurat mój silniczek pali teraz w lato 7 max 8 litrów w trybie jazdy do pracy 13,5 kilometra i z powrotem i jazda w trybie 75% miasto a 25% trasa i kolego nie zalewaj się śmiechem bo to jest prawda że silniki 3,0d są bardzo oszczędne a nawet jestem w stanie się założyć że oszczędniejsze aniżeli 2,0d, lepiej sprawdź kondycję swojego silnika bo coś mi podpada to twoje spalanie.
-
330d Niska predkosc
Wystarczy jak kolega podniesie moc silnika i auto będzie szybsze, ale moim zdaniem i tak to nie jest najważniejsze a elastyczność silnika i przyspieszenie, poza tym w Polsce jest niewiele miejsc na prędkości maksymalne, chyba że kolega ma kupę kasy na mandaty albo chce wziąć udział w programie TVN Turbo "Uwaga Pirat" :D
-
330d Niska predkosc
Czego chcesz więcej od tego auta? Wszystko ok. No może poza muzyką w aucie...dzizas.. Tyle to moja leciała przed chipem i nie wiem dlaczego nie chciała więcej, być może dlatego że jak ją testowałem to temperatura otoczenia wtedy to 30 stopni celsjusza oscylowała, teraz po chipku i modyfikacjach brakuje licznika.