Treść opublikowana przez niklucas
-
Karty rabatowe na paliwa LOTOS
ile taka karta kosztuje?
-
OC Wyższe nawet o 100% dla młodych posiadaczy BMW
jak tak narzekacie na stawki ubezpieczenia - sprawdźcie jakie stawki są np. w UK dla młodych kierowców. Albo na auta z dużymi mocami.
-
323i BMW Polska oraz Blogomotive szukają E46
A ja pytam o NAUKĘ płynącą z tej całej historii. 15,9 tys za 323i w podobno idealnym stanie.... no cóż, niech im będzie że tak jest - tylko razem z przeglądami, paliwem itd. koszt na pewno zbliżył się do 20 tys. Oczywiście, można znaleźć taką "okazję" przetrzepując oferty z całej Polski przez kilka miesięcy, jeżdżąc tu i tam, ale to też kosztuje, więc szukając e46 w większym budżecie płacisz po pierwsze za oszczędność swojego czasu i nie zakładasz że kiedyś w końcu trafisz na osobę która zmuszona okolicznościami sprzedaje zadbane auto. Jestem ciekaw przeróbek, bo z tego co pisał obawiam się że zrobi kilka odpustowych modyfikacji - już wspominał o malowaniu pasów przez całe auto, allegrowych ringach i instalowaniu lotki na tylnej klapie :mad2:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Spalanie mojego e46 z silnikiem M43TU B19, wyliczone szczegółowo na podstawie tankowań przez 592 dni od kiedy posiadam to auto ;) : 8,24 l/100 km, 30 % trasy/ 70 % miasto (Kraków) ale weź jeszcze pod uwagę koszty eksploatacji. W sumie moje koszty posiadania auta wynoszą 553,8 zł miesięcznie - z paliwem, a średni roczny przebieg to 9522 km.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Dżizaz.... te wydechy z jednej strony, te ekskluzywne diody z przodu, i "fotele sport szize", normalnie kulcik. Niewątpliwie uwydatnił piękno e60.
-
O e46, które zostało kupione
niklucas odpowiedział(a) na Caarl temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo to gratulacje! Przygotuj się na niemiłą niespodziankę w firmie ubezpieczeniowej jak będziesz chciał dostać AC na pełną wartość, ale miejmy nadzieję że nigdy nie będziesz musiał z niego skorzystać.
-
323i BMW Polska oraz Blogomotive szukają E46
...zawsze mogą wziąć podwykonawcę... :mrgreen: ale poważnie, może to jest najlepsze rozwiązanie?
-
323i BMW Polska oraz Blogomotive szukają E46
Akcja sama w sobie jest bardzo ciekawa, fajnie że BMW ma takie pomysły i chętnie bym śledził ciąg dalszy, ale skoro mają takie założenia kwotowe to może prościej byłoby kupić jakieś zdrowe blacharsko 318i albo 316i a potem zrobić przeszczep serducha na jakieś duże R6? Na pewno łatwiej znaleźć auto odpowiadające założeniom akcji wśród tych słabych aut z początku produkcji, a skoro i tak stan mechaniki nie jest istotny to czemu nie wypatroszyć potem takiego auta i wstawić mu odpowiednie wnętrzności, tym bardziej że ma potem latać po torze? Patrząc na ceny allegro, ceny większych R6 z osprzętem to 2,5-3 tys.
-
323i BMW Polska oraz Blogomotive szukają E46
Już 17 tys? Jeszcze się tym na blogu wstydliwie nie chwalił.... Widzę że w końcu zaakceptował rzeczywistość, ćóż, sam się musiał przekonać - skoro nie dowierzał ludziom którzy już wydeptali tą samą ścieżkę i ex cathedra ich szufladkował jako bajkopisarzy. A ile do tej pory wydali na paliwo, przeglądy i kawę? Niby inteligentny facet a nie rozumie droższe rzeczy są później tańsze. Jak budżet dojdzie do 20-22 tys. to powinni coś w miarę zdrowego znaleźć, pewnie jakiegoś sedana.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Przynajmniej szczerze podał :mrgreen: jak na taki przebieg stan niezły :cool2:
-
318i Koncówka drazka kierowniczego
kolego, oryginalny Lemforder kosztuje 90 zł, co jak co ale już na tym nie warto oszczędzać.
-
Damianrotfl _BMW 330ci Nowe oczy str.2 :D
Teraz musisz zrobić coś z kierownicą i z gałką zmiany biegów bo średnio pasują do reszty wnętrza.
-
E46 320Ci by scarab
Bardzo ładne coupe, fajne wyposażenie również - może nie jak to mawiają handlarze "full wypas" ale masz wszystko co potrzeba ;) jak masz dylemat to namawiam Cię żebyś tam dał radio oryginalne, MP3 i tak nigdy nie będą brzmiały tak dobrze jak CD więc zamontuj porządne głośniki i oryginalne CD - masz BMW a nie lanosa, więc autko powinno mieć tylko podzespoły które w Monachium przewidziano;)
-
316i Grzechotanie w okolicach silnika...
To może być też obrócona panewka wału korbowego. Niedobrze.
-
Siedzenia sportowe BMW - rozczarowanie!
ale byly to sportowe Recaro, czy te zwykle?? O dziwo te zwykłe. Były lepsze niż nawet te w W211.
-
Siedzenia sportowe BMW - rozczarowanie!
Ja mam w swoim sportsitze ale nie mogę powiedzieć żeby były jakimś cudem jeżeli chodzi o wygodę i trzymanie boczne. Nie wiem jak się jeździ na zwykłych ale mnie też po kilku godzinach jazdy bolą plecy. Może źle ustawiam fotel ale z drugiej strony w Megance nie mam takich problemów. Ten wysuwany element jakoś mnie nie przekonuje - na dłuższą metę drętwieją mi nogi bo ucisk na uda utrudnia krążenie krwi. Najlepsze fotele z jakimi miałem do czynienia były w Audi A6 - kilkanaście godzin w aucie i żadnego zdrętwienia, bólu pleców czy d...
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Racja. Coraz częściej e46 jest kupowane przez ludzi którzy "lecą" na markę bmw i nagle odkryli że jest ich stać na e46 które niedawno było całkowicie niedostępne. Zastanów się jak chcesz to auto wykorzystywać, bo najzwyczajniej szkoda go jako d...wozu. Kilka dni temu ktoś tu pytał o to co kupi za podobną kwotę, bo potrzebuje jakiegoś auta na rok a beemka jest git. Tylko że potem tacy ludzie budzą się z ręką w nocniku bo kupili strucla który miał kilka wypadków, kilkaset tysięcy na liczniku i non stop się psuje. Zresztą, utrzymanie nawet zadbanego BMW kosztuje - tak wyglądają moje wydatki przez 17 miesięcy posiadania bardzo zadbanego egzemplarza, w trakcie których przejechałem trochę ponad 15 tys km: koszty eksploatacyjne: 5415 PLN paliwo: 5 776 PLN i niedługo koszt ten będzie o 1500 wyższy bo auto idzie na okresowy przegląd i prawdopodobnie wymianę tarcz z tyłu; ale jako ciekawostkę dodam że średnie spalanie to 7,87 l/100 km.
-
Nowe BMW serii 3 - F30
Oj tam oj tam, czepiacie się - moim zdaniem wygląda świetnie, o niebo lepiej niż te wypociny Bangle'a. Powiem więcej, wygląda że dołączy no najlepiej wyglądających do tej pory trójek (e21 i e46), przód jest świetny, z boku znów wygląda jak klasyczne BMW, z tyłu nie ma świateł a'la lanos (e90). Napęd hybrydowy to bardzo ciekawa opcja. Nie mogę się doczekać żeby obejrzeć ją na żywo.
-
e39 Auto na najblizsze lata
Kolego, WSZYSTKIE odpowiedzi znajdziesz w dziale "5 - e39" na forum, tam już wszystko o co pytasz zostało omówione na n-tą stronę. Wystarczy :search: . I tak jak koledzy piszą, nie ma drogi na skróty, za 12 tys./3 tys EUR nie kupisz nic wartego uwagi. Dozbieraj do 20 albo kup zmęczoną Octavię 1.9 TDI.
-
E46 320D czy nowe autko ? - wasze sugestie - doświadczenia ?
Ja bym Ci sugerował kupno jakiegoś nowego pudełeczka. Eksploatacja BMW, nawet jeżeli jest w idealnym stanie, zawsze będzie kosztować więcej niż powiedzmy jakiejś ibizy czy punto. Tutaj są pasjonaci którzy po prostu czerpią radość z posiadania czegoś ładnego i dającego im przyjemność z jazdy; moim zdaniem nieporozumieniem jest kupowanie pełnoletniego BMW z myślą że będzie to d...wóz. Kup sobie nowe małe auto, wiesz że to słuszna decyzja, niestety życie to sztuka kompromisu ;)
-
Paliwo lotnicze
To zatankuj sobie VpowerRacing99 albo inne tego typu paliwo jak już musisz. A taki news z ostatniej chwili - w Polsce nie ma paliwa lotniczego. Się wzięło i skończyło, samoloty w aeroklubach stoją lub latają sporadycznie na rezerwach.
-
predkosc a hamowanie przez pieszym - filmik uswiadamiajacy
niklucas odpowiedział(a) na zalew temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyLOL Nazi Time Machine :D
-
Paliwo lotnicze
Po pierwsze Twój silnik nie jest skonstruowany z myślą o paliwie lotniczym i co prawda możesz stosować inne wyprzedzenie zapłonu (a do tego musisz jeszcze przeprogramować centralkę wtrysku) bo AVGAS oznacza znacznie mniejszą szansę spalania stukowego, ale możesz silnik szybko przekręcić bo z tym paliwem się o wiele lepiej wkręca na wysokie obroty. Po drugie nawet AVGAS 100 LL ma tyle ołowiu że od razu zrujnujesz sobie katalizator. Po trzecie - nie widzę sensu, paliwo lotnicze jest znacznie droższe i są niesamowite korowody z jego zdobyciem (bardzo niewiele lotnisk je może sprzedawać), jedyne tanie dojście do takiego paliwa to są zlewki, ale jak się ktoś rozwali i PKBWL nie dostanie zlewki przed ostatnim startem to będziesz w niezłym g..... . P.S. A tak z ciekawostek - samoloty napędzane silnikami rotaxa mogą latać na NoPb95 lub na AVGAS, z tym że jeżeli latają na AVGAS to okres eksploatacyjny silnika do naprawy głównej skraca się o połowę.
-
[EXX] Naprawa opornicy dmuchawy /jeża/
Tutaj jest bardzo fajny filmik na którym gość wymienia jeża w e46. Niepotrzebnie wymontowywał drzwiczki, mógł sam schowek odkręcić ale poza tym fajnie wszystko pokazuje.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
:mad2: :duh: :cry2: To już nie jest nawet wiocha, nawet na wiosce by go obśmiali.... trzeba mieć nieźle pod czerepem narobione żeby coś takiego zrobić z jakimkolwiek autem.