Treść opublikowana przez kubabrzesko
-
końcówka wydechu 3.0d
tak jak na zdjeciu-trza na zywca spawac :lol:
-
końcówka wydechu 3.0d
Dla zainteresowanych .Na poczatku filmu widac jak wygladają koncowki. przy 8 sekundzie filmu mam 120 km/h.sory za jakosc obrazu :roll:
-
końcówka wydechu 3.0d
Witam.ja mam te koncowki http://allegro.pl/koncowka-owal-dtm-z-nierdzewki-wm-sport-dyfuzor-i1864217742.html .Najlepiej pasuja bo są duze pod zaslepki w zderzaku.Z przyspawaniem mialem niesamowity problem bo sruby do odkrecenia zderzaka są centralnie w miejscu gdzie przyspawamy koncowki.moze sa inne sposoby ale ja zrobilem tak- wlasciwy wydech odcinamy jak najblizej i zaspawujemy.nacinamy malą tarczą dziure w tlumiku z tyl i w to miejsce przyspawujemy koncowki bez sciagania zderzaka i z gory koncowki (tam gdzie nie dojdzie sie migomatem) przed przyspawaniem uszczelniamy silikonem zaroodpornym.Wiem ze brzmi to bardzo amatorsko ale ja mam tak zrobione i powiem szczerze nie jest najgorzej.wyglada zajebiscie tylko glosnosc sie zwiekszyla.postaram sie wkrotce o filmik lub zdjecie.
-
x5 e53 problem z temperaturą
Jeż- gatunek ssaka tradycyjnie zaliczany do owadożernych . Występuje w klimacie umiarkowanym .A tak powaznie to jesli chodzi o jeza w naszych autach to jest to rezystor ktory reguluje obroty nawiewu.Najlepiej jest go wymienic na nowy lub powierzyc firmie ktora zajumje sie naprawą jeży :wink:
-
Podgrzewana kierownica e53
Panowie , z calym szacunkiem ,ale wydaje mi sie ze podgrzewana kierownica w aucie jest potrzebna jak ku..ie majtki.rozumiem jeszcze jakby to byl kabriolet ,albo ogrzewanie wnetrza bylo kiepskie ,ale wszystko dziala na tip-top ,wiec wydaje mi sie ze ten gadzet jest zupelnie niepotrzebny do uzywania.
-
Pilot centralnego zamka PROBLEM
Czy ktos ma sposob na wymiane akumulatorka w pilocie?prosze o porade
-
"[EXX]" Ładowanie kluczyka w X5
Kolego R1damii powiedz jak sie koduje od nowa pilota ,albo wytlumacz gdzie jest dzial 5???
-
wibracje kierownicy
Witam kolegow.widze ze coraz wiecej Was ma problem z biciem kierownicy.Wymiany tarcz ,toczenia ,zestawy naprawcze tloczkow itd. i nic nie pomoglo na dluzej.przy ostatnim toczeniu tarcz moj znajomy tokarz zauwazyl ze tylko lewa tarcza jest krzywa ,ale i tak w niewielkim stopniu ze nie powinno byc tego czuc przy hamowaniu.zdziwiony (bo tak juz pralo po kierownicy ) opowiedzialem to znajomemu mechanikowi.postanowilismy jeszcze wymienic tuleje gumową na wahaczu rozprężnym przednim bo z logiki wynikalo ze to on dostaje w d..e przy hamowaniu.Mimo iz w stacji diagnostycznej na szarpakach wynikalo ze wszystko jest wporzadku tuleje wymienilismy.i jakiez wielki zdziwienie- :mrgreen: NIE BIJE JUZ PRZY HAMOWANIU . :cool2: Macie wiec kolejny przyklad co wymienic niz ciagle :cry2:
-
E53 problem z napędem 4x4, swiecąca kontrolka brak DSC
Zgadza sie Ignacd .Po to jest forum zeby sobie pomagac.miejmy nadzieje ze kolega Knychtna poradzi sobie z tą banalną naprawą :lol:
-
E53 problem z napędem 4x4, swiecąca kontrolka brak DSC
Nie kombinuj kolego tylko zrob tak jak ci opisalem.kanal ,pare kluczy i po robocie.jak bedziesz jezdzil po mechanikach to kazdy bedzie inne pierdoly opowiadal ,a w serwisie najchetniej by reduktor na nowy wymienili.
-
E53 problem z napędem 4x4, swiecąca kontrolka brak DSC
Wystarczy wjechac na kanal ,albo na podnosnik i w srodkowej czesci pod spodem auta bedziesz mial reduktor kolo skrzynu biegow .bez sciagania plastikow jest dobry dostep zeby odkrecic ten jakby silnik przy reduktorze wraz z elementem przy tym silniczku ( 4 sruby z boku),Jesli masz juz caly element w rece odkrecasz silnik od korpusu i obracasz o 180 stopni zebatke plastikową ktorą obraca silnik.skladasz calosc do kupy i jest ok.mozesz jeszcze skasowac bledy choc u mnie sie nie wyswietlaly po robocie.
-
E53 problem z napędem 4x4, swiecąca kontrolka brak DSC
Witam.u mnie pojawilo sie to samo ,mianowicie zapalily sie kontrolki 4X4 .ABS i wykrzyknik .wystarczy wykrecic ten silniczek przy reduktorze i odwrocic zebatke plastikową (obrabiają sie zeby) o 180 stopni i juz naprawione.czas naprawy 15 minut ,koszt 0 zl.
-
Problem, czuć paliwo w kabinie
Witam.u mnie pojawilo sie to samo ,mianowicie zapalily sie kontrolki 4X4 .ABS i wykrzyknik .wystarczy wykrecic ten silniczek przy reduktorze i odwrocic zebatke plastikową (obrabiają sie zeby) o 180 stopni i juz naprawione.czas naprawy 15 minut ,koszt 0 zl. :D
-
530xi E61 problem z napędem 4x4
witam.mam taki sam problem w x5 e53.powiedz kolego co sie stalo i jak usunales awarie?
-
3.0d kopci na bialo z wydechów
Witam kolegow.Po ponad miesiacu od wypalnia dziury w tloku i przekazywania auta od mechanika do mechanika wczoraj dopiero odzyskalem wpelni sprawne auto.okazalo sie ze po wymianie tloka i regeneracji wtryskow i turbiny auto nie mialo pelnej mocy bo wtryski nie byly dobrze zregenerowane.po wydaniu ponad 10,000 zl jestem wstanie stwierdzi i poradzic kolegą zeby wrazie awari auta oddac bmw do dobrego mechanika ktory przeprowadzi regeneracje podzespolow w wykwalifikowanych firmach.pozdrawiam :cool2:
-
3.0d kopci na bialo z wydechów
zmienilem mape na oryginalna i wyszlo ze mam okol 150 Km.turbina byla regenerowana i podobno dobrze dmucha.mechanik doktoryzuje sie ze moze cos sie przytkalo i caly czas szuka bezskutecznie........ :cry2:
-
3.0d kopci na bialo z wydechów
Drodzy Panowie .znowu niepotrzebnie odchodzimy od tematu.pisze w tym dziale bo sprawe opisuje od poczatku.najpierw byl dym z wydechu ,okazalo sie ze dziura w tloku ,przy okazji wymiany tloka zrobilem regeneracje turba i wtryskow i nadej [BAD]-auto nie ma mocy.silnik pracuje rowno ,nic nie kopci nawet jak silnik wchodzi na wysokie obroty.niby wszystko na komuterze wychodzi ok.spalanie troche za wysokie-nigdy nie potrafilem zejsc ponizej 11,5 litra na 100km mimo iz mam manuala ,ateraz pali 13 na 100. turbina dmucha -przewod juz nie jest miekki.czy ktos ma jakis pomysl??
-
3.0d kopci na bialo z wydechów
2004 rok
-
3.0d kopci na bialo z wydechów
Zanim wjechalem na hamownie ,spec od chiptuningu podpial komputer i w czasie jazdy ogladal parametry.twierdzi ze turbo dobrze dmucha.a tu wogole przewod jest miekki.juz nic nie rozumiem.turbo bylo regenerowane.jaka elektronika za to odpowiada??
-
3.0d kopci na bialo z wydechów
Witam.moj mechanik nadal nie ma czasu zajac sie moim bmw.wczoraj sprawdzilem przewod od turo i przy dodaniu gazu jest miekki.co sie moglo podziac?dodam ze turbo bylo regenerowane??
-
3.0d kopci na bialo z wydechów
Witam.znowu odebralem auto od mechanika.okazalo sie ze przyczyna mniejszej mocy byly wtryski.zostaly zawiezione po raz kolejny do sprawdzenia ,ale po kolejnym ich zamontowaniu auto nadal nie ma pelen mocy.nie kopci, pali od szczala ,ale slabo przyspiesza i pali 14 litrow na 100km.pojechalem na hamownie i okazalo sie ze mam 185 KM zamiast 260.poprosilem o wprogramowanie mojej starej mapy i wyszlo 156 KM zamist 218.podlaczyli mi pod komputer -zadnych bledow nie ma ,turbo dlucha prawidlowo.co to moze byc szanowni koledzy??czyzby znowu wtryski byly zle wyregulowane??? :mad2: :mad2: :mad2: :duh:
-
szarpie przy zmianie biegow
Mam to samo.co ciekawe stalo sie to jakis 1000 kilometrow po wymianie sprzegla.dodam ze po wymianie jezdzilo sie super a pozniej takie dziwne szarpanie.ktos mi mowil ze to prawdopodobnie dwumas sie konczy.moze ktos ma jakies pomysly?
-
3.0d kopci na bialo z wydechów
Witam.wczoraj wieczorem odebralem auto od mechanika.zaplacilem 6000 zl za naprawe.dziure w tloku wypalil wadliwy wtrysk.przy okazji pozostale zostaly zregenerowane ,zregenerowalismy turbine ( oczywiscie robil to specjalistyczny zaklad).na poczatku wszystko ok.mialem pilny wyjadz i po przejechaniu okolo 10 km slysze gwizd z pod maski.z kazdym kilometrem gwizd sie nasilal.praktycznie jak wchodzi powyzej 1200 obrotow slychac gwizd wraz ze wzrostem obrotow nasilajacy sie.po puszczeniu gazu przestaje gwizdac.auto nie ma pelnej mocy i spalanie wzroslo.co to moze byc koledzy?zadzwonilem do goscia ktory mi robil auto ,ale juz pojechal na weekand wiec nic mi nie mogl pomoc ,ale przyznal sie ze nie czyscil intercolera.czy moze jakis przewod spadl czy intercoler sie przytkal? :mad2:
-
3.0d kopci na bialo z wydechów
dzieki za otuche,ale i tak kilka tysiecy zlotych nie moje .jutro kolega mechanik zawiezie wtryski.wtedy sie okaze czy to ich wina czy chipa.auto bylo chipowane w tarnowie w czakramie.od niedawna jest tam cos jakby filia v-tech-u i autem zajmowal sie gosc co od lat chipuje auta.
-
3.0d kopci na bialo z wydechów
dzis popoludniu dzwoni mechanik ze jednak dziura w pierwszym tloku.a my wczesniej sparawdzalismy cisnienie w ostatnim tam gdzie w kanale ssacym byl olej.no coz ,mam tylko nadzieje ze to wina wtrysku a nie chipa bo wtedy dam sprawe do sądu jesli nie dogadam sie z firmą ktora robila chiptuning.przy okazji zrobie turbo bo okazalo sie ze ma lekki luz (choc nie bral silnik oleju) P.S. Będę Miał Wydatki :shock: