Treść opublikowana przez Saico
-
Emblemat tylnej klapy e91
Skąd brałeś? Ja ze dwa lata temu kupiłem z allegro, bynajmniej nie najtańszy i teraz już nadaje się do wymiany. Chyba lepiej zainwestować w oryginał.
-
Poziom oleju N52B30
Prawidłowy poziom oleju pokazuje się zawsze po ok. 20km jazdy. Poziomu nie sprawdza się w tym silniku po uruchomieniu albo na zgaszonym silniku.
-
cała prawda na temat chip tuningu
Słabe chipy mieliście. Mocny chip musi być głośny :D :wink:
-
330i N52 Misfire 4,5,6
Zepsute DIsy powinny generować błędy. Miałeś coś?
-
Jaki silnik do e90?
Witam nowego użytkownika benzynki! :) Trochę złe miejsce sobie wybrałeś na post bo tutaj bardziej pyta się o konkretne egzemplarze do sprzedaży. Najlepiej będzie jak założysz osobny topić z Twoim problemem i tam opiszesz zmagania. Sam jestem ciekaw i kibicuję żeby to wyprowadzić na prostą bo takie zużycie to nie jest norma. Od razu mówię, że jeśli pobór jest tak duży to jeśli uszczelnienie silnika i wymiana odmy nie pomoże to raczej nastawiaj się na wymianę uszczelniaczy i pierścieni tłokowych. W międzyczasie wlej AR2300 do oleju i przejeździj z tym do następnej wymiany (ok. 10 tyś. km). Przy samej wymianie oleju zalej jeszcze AR2820 albo Oilem. U mnie ograniczyło to spalanie oleju o jakieś 15%.
-
Błędy 29F4 i 29F5 N52B25A 325i
Co do N52 - sprawdźcie szczelność wydechu, w szczególności łączenie kolektora z wydechem. Sondy za katalizatorem powinny pracować po rozgrzaniu na ok. 0.7V.
-
[e90] Jaki olej?
Meguin to dobry olej ale nie spełnia norm BMW.
-
[e90] Jaki olej?
Kolega pisał o stosunku cena/jakość a tutaj Shell Helix Ultra rzeczywiście wygrywa. Zgadzam się też że warto zalać taki i olej i wymieniać co 8-10 tys. km.
-
BMW e90 328i N51 230km na 250/70
Z tego co wiem N51 już ma kolektor z disami. Niższa moc wynika z innego programu i niższej kompresji. dlatego o 270KM możesz zapomnieć ale 250KM być może jest realne. Niestety te sterowniki mało kto w Polsce nie robi bo nie mają do nich mappacków.
-
BMW e90 325i N52b25 218km Skład mieszanki
Jak sondy pracują prawidłowo 2.0V/0.7V a zmierzony skład mieszanki jest nieprawidłowy to ja bym wymienił sondy. Sondy po ok. 200 tys kilometrów tracą sprawność. Wcześniej bym posprawdzał czy są dobrze podłączone (można pomylić wtyczki) oraz zajrzał do katalizatorów czy są całe. Obroty 600 po nagrzaniu są ok.
-
E60 N52 Sprawdzanie poziomu oleju.
Przejedź ze 20 km i wtedy sprawdź poziom - dopiero wtedy jest wiarygodny odczyt.
-
Rozjeżdżanie się adaptacji i dławienie przy dodaniu gazu
Zgłoś się do Kaspars z https://bimmerprofs.com/online-diagnostics-n43n53/ na zdalną diagnozę. Robi w N53 ale na N52 też się zna.
-
Wymiana łożyska prawy tył.
Ja akurat ją wyprasowałem ale możesz ją wybić młotkiem bezwładnościowym (jeśli masz) lub kombinować z podłożeniem czegoś za nią i wkręcaniem śrub od kół żeby się zaprzeć i ją wyciągnąć.
-
Wymiana łożyska prawy tył.
Sporo wahaczy jest do podkręcania + łącznik stabilizatora. Zrób od razu parę bo jak wymienisz z jednej to druga strona będzie Cię irytować.
-
Wymiana łożyska prawy tył.
Nie jest to najprostsza robota ale da się i warto. Trochę kręcenia jest ale najważniejsze to wyjęcie i wsadzenie spowrotem półosi. Musisz ją dobrze oczyścić na wieloklinie, gwint też. Prasa do wymiany samego łożyska albo można dorobić ewentualnie dokupic ściągacz. No i dokręcenie na odpowiedni moment a u mnie to jest ok 300nm.
-
Nieregularna praca silnika n52b25 i problem z radiem
Niestety przyczyn może być wiele, sprawdziłbym jeszcze raz przepustnicę a najlepiej podmienił na używkę bo nie są drogie. Później zawory vanosa, później sondy lambda (pierwsze). Żeby diagnozować N52 to naprawdę trzeba się na nich właśnie znać, to przekomplikowany silnik.
-
Trwalosc i usterkowosc silników N52
https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=804286
-
Trwalosc i usterkowosc silników N52
Hej, wydaje mi się, że źle czytasz te pomiary. Odczytujesz psi a nie bary. Te wartości co ja podałem to były w barach - to te cyfry wewnątrz tarczy. U Ciebie jest ok. 8 barów więc albo wskaźnik zepsuty albo coś jest nie tak z silnikiem. Swoją drogą ciekawe że kręciłeś VVT, ja tego nie robiłem, nie odpinałem też wtryskiwaczy.
-
Trwalosc i usterkowosc silników N52
ok. 13 na zimnym silniku (ale mierzone w lecie). Ważniejsze są różnice między cylindrami - u mnie maksymalnie 0,1. A jeszcze lepiej zrobić test szczelności, spadek ciśnienia powinien być w okolicach 10%.
-
N52B30 Brak mocy powyżej 3000obr i chmura białego dymu
Zacznij od wymiany odmy.
-
N52 - dławienie na niskich obrotach
No u mnie już była wymieniona na używkę przez poprzedniego właściciela (przyczyny nie znam) ale z tego co piszesz to u Ciebie to może być to. Nigdzie nie dotarłem do info kiedy przepustnica pracuje a kiedy nie. Myślę że używki są dosyć tanie, możesz spróbować podmienić.
-
N52 - dławienie na niskich obrotach
Lpg działa na tych samych sondach co PB. Chyba, że gazownik wsadzał swoją sondę w wydech i potwierdził że skład mieszanki jest w porządku (lambda pokrywa się z sondami w aucie). Adaptacje głównie dotyczą paliwa, zapłonu i vanosa i vvt. Skoro po wykasowaniu jest ok to jeśli vanos i vvt są ok to stawiałbym paliwo.
-
N52 - dławienie na niskich obrotach
Być może to kwestia mieszanki - sondy lambda. Nie jestem pewien, czy po wypięciu VVT sterownik przechodzi w open loop czy dalej pracuje w closed loop. Jeśli przechodzi w open loop to jest to bardziej prawdopodobne, że coś nie gra z paliwem.
-
Radio Android do E60 2006 CCC Proffesional
Wpisz sobie w google to będziesz wiedział, po co nabijać posty?
-
528xi zniszczony katalizatora
Motyw ze strumienicą nie przejdzie w N52. Albo zamiennik - ale tutaj nie ma na necie żadnych opinii albo dobra używka. Osobiście montowałbym używkę.