Treść opublikowana przez pedros-20
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
"Kolego" pierwszy złośliwy komentarz to ty napisałeś a po stylu twoich kolejnych wypowiedzi masz dużą szansę, że nikt już ci więcej nie napisze w temacie...
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
Nikt ci nie odpisał, bo nikt nie wie od czego jest ta kostka - musiałbyś zapytać osoby, która to montowała bo wg mnie nie jest to fabryczne rozwiązanie. Zdejmowałem nadkola po obydwu stronach i takiej kostki bynajmniej w swoim aucie nie widziałem. EDIT: Nie masz przypadkiem nivo?
-
520d klekot przy gaszeniu
Też czasami słysze to tykanie przy gaszeniu tylko chyba ciszej i nie wiem czy to dwumas, być może. Dodatkowy objaw który zaobserwowałem to taki, że po kilkukrotnym agresywnym starcie tzw. strzale ze sprzęgła, później przy ruszaniu na półsprzęgle szarpie ale wystarczy przejechać kilka, kilkanaście kilometrów bez zmiany biegu lub gdy auto postoi ze dwie godziny i zero drgań, gładziutko rusza. Dziwne, ale te objawy mam już chyba z rok i nic nowego się nie dzieje.
-
320d/520d szumy, trzeszczenie w pracy silnika
Od 3 lat tak jeżdżę, przejechałem już 50tys. km od założenia tego tematu,w sumie od zakupu ponad 70tys. i silnik chodzi jak chodził.. Na tą chwilę temat sobie odpuściłem. Byłem z tym u 3 mechaników, z czego jeden niby specjalizuje się w bmw i stwierdził że na pewno to nie rozrząd a właściwie to nic strasznego nie słyszy i że jestem przewrażliwiony, z tym że ja wiem że ten silnik powinien pracować beż żadnych dodatkowych dźwięków... Bliżej lata może pojeżdżę sobie turystycznie po okolicy to przy okazji poszukam jakiegoś dużego warsztatu i może trafi się ktoś kto miał już taki przypadek na warsztacie i "na słuch' coś zdiagnozuje bo już jeden majster z tych, których dotąd odwiedziłem kazał stawiać auto i będą rozbierać i wymieniać po kolei części :duh:
-
Jak zwiekszyc docisk wycieraczki do szyby?
Mam to samo, podobno da się w jakiś sposób wyregulować ramię ale już kiedyś próbowałem i coś mi nie wychodzi. Jak miałem nowe wycieraczki to dopiero powyżej 100km/h nie zbierało dobrze, teraz już przy około 70 zostawia pasek na wysokości wzroku i jest to strasznie irytujące...
-
520d klekot przy gaszeniu
nagraj ten dźwięk to może coś da się usłyszeć, bo klekot klekotowi nie równy. nagle ci się to pojawiło?
-
E39 M47 przerwa w doładowaniu
Pewnie, że jest różnica. Gdybyś kupił o 3 tys. taniej to żaden biznes, a tak nawet jak wydałbyś 2k na regeneracje pompy, ewentualne 2k na sprzęgło i 1k na turbo to i tak jesteś do przodu bo auto Cię wyjdzie 10 czy 12k, pod warunkiem że nie miało poważnych przygód drogowych.
-
E39 M47 przerwa w doładowaniu
Wiem, że trzeba ale kiedyś czytałem, że ktoś próbował w ten sposób opóźnić zgon pompy.
-
E39 M47 przerwa w doładowaniu
jelen027 - a nie jest to przypadkiem zawór zwrotny? żeby się paliwo nie cofało bo pompa się zapowietrzała.
-
530D błąd 30 Auxiliary water pump
To z inpy piec ci sie nie uruchamia? Jak zrobisz active a potem status to co ci wyskakuje na dole?
-
530D błąd 30 Auxiliary water pump
Tak, to jest pompka paliwowa. Inpa nie posiada testu pompki chłodziwa z tego co kojarze.
-
E39 M47 przerwa w doładowaniu
Ale jaki czujnik wymieniałeś? Masz możliwość sprawdzenia ciśnienia doładowania podczas przyspieszania?
-
e39 520D pompa paliwa
Ale macie temat :D Przesiadka z 2.0d na v8 albo m5 :mrgreen:
-
[e39 525i]WBADT31090GN70379
pedros-20 odpowiedział(a) na silesian temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTeż mi się wydaje, że na tylnej klapie jest skóra pomarańczy. Na zdjęciu lewego narożnika tej klapy w porównaniu z prawym to wygląda jakby tam nie było linii prostej tylko wygięcie(linia nad lampą) - może tak zdjęcie wyszło bo nie możliwe żeby tyle szpachli było. No i ten zderzak :duh: ale co tam, przecież to stan kolekcjonerski :D tył na pewno do weryfikacji. Jeszcze drobny detal w sumie jako pytanie- czy mieszek fabrycznie jest czarny czy taki jak od ręcznego?
-
530D błąd 30 Auxiliary water pump
Pompki pod zaworami nie mam także raczej u ciebie problem jest podobny jak u mnie - albo uszkodzona tylko pompka przy piecu albo sterownik.
-
530D błąd 30 Auxiliary water pump
Właśnie u siebie uruchomilem inpe i mam ten sam błąd, bo też walcze z dogrzewaczem. Pompke mam już wymienioną więc pozostaje sterownik w piecu. Nie wiem tylko czy ta pompka przy zaworkach będzie dawała ten sam błąd, musze zerknąć jutro czy ją wogóle mam.
-
530D błąd 30 Auxiliary water pump
Dodatkowa pompka webasto, powinna być przy piecu, chyba że nie ma jej tam to wtedy pewnie ta pod zaworkami.
-
E60 525i wbana51070b031147 Białystok
pedros-20 odpowiedział(a) na Devileyes temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie wiem jakich jeszcze argumentów oczekujesz bez oglądania auta na żywo i jazdy próbnej. Sołtys wcześniej już napisał że przód masakrycznie krzywy. Gdyby kosztowała 35k to pewnie byłoby ok, wtedy po zakupie do dobrego blacharza i składanie przodu od nowa bo wstydziłbym sie pokazać znajomym swój nowy nabytek, każdy z daleka powie że zdjęta z drzewa (choć może tak nie było). No chyba że lepiej już sie nie da poskładać to w takim razie musiała być niezła harmonijka...
-
E60 525i wbana51070b031147 Białystok
pedros-20 odpowiedział(a) na Devileyes temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie przeczytałeś mojej wypowiedzi co do tematu ze zrozumieniem. Nie pisałem ironicznie tylko szczerze - ja bym tego auta nie kupił ale skoro tobie się podoba (lub nie przeszkadza)stan faktyczny to na co czekasz? Odradzających nazwiesz hejterami, popierających twój punkt widzenia możesz nazwać np. znawcami tylko co to zmienia, skoro kilka osób ci odradza a kilka będzie popierało zakup?
-
E60 525i wbana51070b031147 Białystok
pedros-20 odpowiedział(a) na Devileyes temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażuwielbiam to słowo... jesteś celebrytą i masz wielbicieli i "hejterów" ? Co do tematu to popieram przedmówców - kupuj i ciesz się autem skoro wg ciebie ma więcej plusów niż minusów. Przecież to tobie ma się auto podobać a nie twoim "hejterom" :cool2:
-
E39 520d Mokro pod silnikiem/ Niedogrzany/ PDC
Masz polifta czy przed? Świecą ci postojówki normalnie? Jeśli tak to pewnie moduł masz przekodowany na usa.
-
[523i] koncowy wydech udajacy m5
Ale kodowanie na wersję usa też chyba działa. Widziałem kiedyś e46 w wersji usa i kierunki miała pomarańczowe. W nocy to fajnie wyglądało ale w dzień raczej szału nie robi. co do wydechu - m-ka ma inaczej wyprofilowaną wnęke koła zapasowego, o ile w ogóle ma zapas (dojazdówkę) przez co jest więcej miejsca
-
520D M47D20 Po wyłączeniu silnika zapala się kontrolka oleju
tak jak wyżej ci napisałem - kolor żółty to czujnik poziomu, który masz uszkodzony. kontrolka czerwona, która gaśnie po chwili od odpalenia to bolączka wielu m47, sam tak mam i już kiedyś się przymierzałem do wymiany podstawy filtra oleju ale na razie odpuściłem, tym bardziej, że niektórzy po wymianie nadal mają ten sam problem. W każdym razie jeżdżę z tym już około 50kkm i nic nowego z tego nie wynikło. pozdrawiam
-
520D M47D20 Po wyłączeniu silnika zapala się kontrolka oleju
Albo mało oleju albo uszkodzony czujnik. Ja tam bym wymienił jak sie okaże uszkodzony, nie lubie jak coś mi świeci na zegarach.
-
E39 520d Mokro pod silnikiem/ Niedogrzany/ PDC
Wycieku na odległość to nikt ci nie zlokalizuje. Może cieknąć spod misy olejowej albo może spływać po silniku z uszkodzonej uszczelki pokrywy zaworów, może to być też uszkodzona uszczelka pod wtryskiem. A odmę wymieniłeś? Mi też kiedyś kopcił momentami (po zakupie) i winna była właśnie odma i uszczelka pod wtryskiem.