Treść opublikowana przez rafal_13
-
Jaka różnica Komputera e36 2.0i M52 a 2.8i m52
komputer sam w sobie może byc taki sam (mieć ten sam numer oem), ale każdy jest inaczej zakodowany w zależności od pojemności i 328 będzie jeździć dobrze na kompie z 320 może wydawać się że jest moc, ale jakbyś pojechał na hamownie to może trochę brakować do serii, właśnie przez komputer
-
EWS pytanie dotyczące swapa z 1.6 m43 na 2.0 m52
bzdura pompa w 1.6 jest taka sama jak w każdym e36, nawet w m3 (identyczny numer oem)
-
EWS pytanie dotyczące swapa z 1.6 m43 na 2.0 m52
faktycznie zapomniałem dodać, że niektóre e36 miały sterownik asc na pompie, jakbyś miał w środku za schowkiem to miałbyś drugie gniazdo
-
Zmiana silnika E36 1.6 na 2.0 bez Vanosa i EWS
skrzynia może zostać od r4, ale wał już musi być inny (co najmniej połówka) bo w r6 jest krótszy, napęd zostaje z 1.6 bo 2.0 w oryginale i tak jest dyfer na małej głowie, wydech trzeba zmienić na ten z 2.0, dodatkowo zawis i hamulce też powinieneś dać z 2.0 w e36 jesteś w stanie wyjąc silnik ze skrzynią, bez demontażu przodu (zderzak/pas przedni/atrapa itd), możesz też wyjąć silnik ze skrzynią od spodu i jeśli tylko masz możliwość to tak właśnie zrób bo jest najłatwiej
-
EWS pytanie dotyczące swapa z 1.6 m43 na 2.0 m52
normalnie jest tylko jedna gniazdo, ale jak samochód miał ASC i/lub automatyczna skrzynię to były dwa gniazda
-
ASC/ESP świeci się cały czas - 1,6 compact '98
za schowkiem pasażera, tam gdzie inne moduły (tempomat, wycieraczki, ews)
-
BMW e39 530dAT by Shadow
wyszło trochę skromnie, jest ten sam problem co u mnie (rozmawialiśmy o tym na spocie) te rondle w moim kompocie nie wyglądają jak 17" a jak 16", a u ciebie nie wyglądają jak 18" tylko jak 17" parapety się ładnie błyszczą, chyba wreszcie wypoleruję też swoje, na ostatnim zdjęciu widać nawet jak kura oślepiona blaskiem rantu, ucieka za scenica :D przydałaby się gleba
-
ASC/ESP świeci się cały czas - 1,6 compact '98
sterownik często łapie zimne luty, w e36 nigdy nie było ESP (które w bmw nazywało się i tak DSC), w e36 był ABS, ASC, ASC+T, a tak przy okazji to asc w 1.6 nie ma dużo do roboty, no chyba że zimą albo jak prowokujemy poślizg
-
BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO
gdzie kupiłeś wkłady lusterek?? i w jakiej kasie??
-
BMW e39 530dAT by Shadow
fakt pogoda słaba, ale Grzesiek, przyznaj że kusi żeby założyć je na stałe, bo nie wierzę że nie było już pierwszych przymiarek, chociażby na podnośniku
-
Postojówki i mijania, a przepisy.
to jest najlepsza opcja na drl w e36 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=92173
-
BMW e39 530dAT by Shadow
trzeba było kupić drugiego turasa i iść w coś takiego http://c.wrzuta.pl/wi9516/c3aa8c9b00074b9e4d1102d6/0/bmw%20e30%20trailer%203%20przyczepka zakładaj rondle, bo czuję, że będzie ciekawie
-
Podświetlenie wnętrza BMW 316i
tak i nagle tyle żarówek mu zdechło, bez żadnego powodu :duh: Sprawdź bezpiecznik F37 10A
-
[E36] 318tds.Dmuchawa i moduł komforu
zielony kable 2,5 mm2, pin numer 1 w kostce stacyjki, następnie napięcie idzie do przekaźnika K4 (według schematu sedan 1998)
-
Postojówki i mijania, a przepisy.
światła mijania to nie dzienne i nie mogą być traktowane jako dzienne
-
[e36] [e46] swap m52b28tu z E46 do E36 czujnik prędkości
nawet przy swapie na m52 bez tu (takie jak było oryginalnie w e36) trzeba pociągnąć wspomniany kabel informujący o prędkości, najłatwiej podpiąć się pod zegary, to tylko jeden kable więc nie ma z tym dużo roboty w tym momencie już nie pamiętam, ale jak poszukasz to na innych formach znajdziesz, zarówno kolor tego kabla (kojarzy mi się że to chyba brązowo-czerwony), a nawet dokładnie który to pin w której kostce
-
316i compakt 1996 cieknący dach
da się to naprawić, poszukaj firmy w swojej okolicy, która zajmuje się szyciem dachów do cabrio i tam najszybciej ci coś takiego naprawią, są specjalne łatki do tego typu dachów
-
Spot RZESZÓW Południowo-Wschodnia Polska :-)
w rzeszowie sie dzieje, ale na sporcie
-
316i spadająca szyba pasażera
na 99,9% pękł ci plastikowy ślizg szyby, jest to bardzo częsta usterka w e36, koszt takiego ślizgu w ASO to 12zł, na allegro można kupić dobre zamienniki, ale są wykonane z gorszego plastiku ściąg boczek i będziesz widział co się stało
-
BMW 318I Individual 1996
nikt się jeszcze o nic nie kłócił, wymieniliśmy tylko swoje opinie na temat kół
-
Słabe przyspieszenie 520i
a gdzie ma być maks po takich modach oczywiście że jest przy 6tys, ale w oryginalne jest przy 5,5 więc różnica jest niewielka, a moc i niut jest podniesiony w całym zakresie niestety nie ma tu wykresu serii, tylko po modach mechanicznych oraz po modach i strojeniu żródło: https://www.facebook.com/hpperformance0/photos/ms.c.eJw1yskNADAIA8GOIgyYo~;~;GIpHwHO0aRQlkUaCdx8ZqRGSzvhGvr9Vf3x85Dr974A~;z.bps.a.350251138501301.1073741835.334626323397116/350251168501298/?type=1&theater
-
Słabe przyspieszenie 520i
można kombinować z dolotem z m50, odgrodzonym stożkiem, wydechem, programem i można coś ugrać, ale jaki to ma sens, stosunek przyrostu mocy do kasy jest słaby, lepiej robić swapa na 2.5, 2.8/3.0 (w zależności czy masz m52 czy m54) mój kolega się w to bawi i niedawno mieli m52b25 wsadzili kolektor z m50b25 + odgrodzony stożek, wydech ori z 328i, wszystko wystrojone i wyszło 205 km i 255 Nm, jak ktoś chce to mogę dodać wykres
-
BMW 318I Individual 1996
takie felgi pasują do e36 compact bez żadnego kombinowania z rolowaniem rantów, bez obcierania itd. w przypadku reszty e36 tył minimalnie przyciera przy komplecie osób, ale z tym można sobie łatwo poradzić, dla mnie szerokie, wystające felgi są mega fajne, dlatego w 100% rozumiem wpychanie ponadwymiarowych felg, oczywiście wszystko ma swoje granice ktoś tu się chyba starzeje :wink: albo ja przedawkowałem syndykat
-
BMW 318I Individual 1996
faktycznie są brzydkie i nie będą dobrze wyglądały w e36, ale rozmiarowo (17 8j et20) są idealne do e36 compact i prawie idealne do reszty e36, jedynie otwór centrujący jest większy więc niezbędne byłoby zastosowanie pierścienia centrującego
-
[e36 1.8 is] opornik/rezystor nawiewu
jeża to szukaj w lesie, w e36 szukaj rezystora/opornika (rezystor zmniejsza napięcie, efektem ubocznym tego procesu jest wydzielanie ciepła i żeby nam się rezystor nie spalił to jest wyposażony w radiator który "przypomina jeża" niektóre e36 nie miały oporników, a jedynie drut oporowy i wtedy już nie wyglądały jak jeż) :wink: ten temat powinien ci pomóc http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=18580