Treść opublikowana przez Loona Thic
-
530DA cały czas turbina...!!!
Dzięki bardzo za odpowiedź :)
-
530d ociężały zapłon
No to podłącz pod INPĘ i zobacz wartości ciśnienia na tej pompie - powinny być w granicach 3,6-3,8 - poniżej albo niestabilnie wariujące ciśnienie oznacza uszkodzenie tej pompy. A doraźnie postukaj w podłogę od strony kierowcy - jeśli dzwiek zniknie to do roboty :) BTW - nie chce Cię straszyć, ale zrób tą pompę nawet i dzisiaj - nie jeździj z tym. Jeśli jest uszkodzona pompa podprogowa to jej zadanie przejmuje pompa główna wysokiego ciśnienia CR - o jej uszkodzenie wtedy już bardzo łatwo. A koszt tej pompy jest wysoki... Zdecydowanie lepiej szybciutko zmienić podprogówkę.
-
paląca się lampka ciśnienia oleju.....
UUU, czyli troche mało... Niestety - spróbuj wymienić pompę oleju. Ciśnienie powinno być w granicach 0,8-1,0 bara przy 700 obr/min, 1,0-1,5 przy 2000 obr/min. Myślałem, że może jeszcze czujnik ciśnienia oleju Ci padł.
-
530d ociężały zapłon
Ja myślę, że chyba niepotrzebnie się stresujesz. Jak nie mógłbyś jej odpalić przez kilka sekund - 5-10 sekund to wtedy jest powód do zmartwień - pompa wysokiego ciśniania (pompa wtryskowa CR), ale tu się nie martw tylko spokojnie jeździj i obserwuj temat.
-
Zgasla w czasie jazdy i nie odpala.
Może być też jeszcze pompa CR - jak zassało jakiegoś syfu z baku i przeszło przez filtr paliwa. Nie lubie sytuacji jak mi auto gaśnie nagle... Teoria z pompą paliwa w baku jest jak najbardziej słuszna - więc na początek zalej 20 litrów ON i zobacz dalej co się bedzie działo - jak auto odpali normalnie to będziesz wiedział że padła pompa paliwa w baku.
-
Falowanie obrotów M57
Mi na początku obroty przy ZIMNYM silniku nie falowały, falowanie nasilało się przy ciepłym silniku. Korekcja wtrysków - dwa wtryski ok. 2, pozostałe ponizej 0,5. Preparat do czyszczenia wtrysków załatwił sprawę - teraz mam wszystkie wtryski ok. +/- 0,5 - 0,7.
-
tarcze hamulcowe
Jaką masz grubość tarczy? Chodzi Ci o tarcze z przodu czy z tyłu? Jeśli chodzi o tarcze z przodu minimalna grubość tarczy wentylowanej to 20,4 mm Tarcza tylnia masywna: 8,4 mm. Tarcza tylnia wentylowana: 18,4 mm. Masz oczywiście tarcze przedliftowe i średnica to 296 mm. Więc suwmiarka i do dzieła :)
-
530DA cały czas turbina...!!!
Czyli po regeneracji w Kolbudach wszystko ok? Jaką kwotę zapłaciłeś? Jaki czas oczekiwania? Długo mialeś furkę uziemioną?
-
Przerywa szarpie 2.0i
Zacznij zdecydowanie od cewek.
-
Ciśnienie oleju 520d e39 M47
Zdecydowanie macie racje chłopaki - jak słyszę, że auto ma przejechane 200 tys km to trzeba na mineralny zmieniać to mi się nóż w kieszeni otwiera. Tylko pełny syntetyk - Castrol Edge, albo Mobil1 - 0w30, 0w40. Olej który zalałeś jest olejem półsyntetycznym, a silnik wymaga oleju w pełni syntetycznego. Po przejechaniu 1000 km każdy olej jest czarny jak smoła w dieslu - cząstki sadzy tak barwią. Tym się więc nie przejmuj. Nie powinno absolutnie Ci się nic rozcieknąć, to się tyczyło silników już naprawde mocno zużytych. Jeśli masz możliwość to zmieniaj olej, ponieważ półsyntetyk jest dużo bardziej gęsty niż syntetyk - silnik podczas rozruchu zużywa się bardzo mocno, turbina nie jest dobrze chłodzona itd - więc najlepiej zmień teraz, przed zimą to już na 100 % musisz zmienić - jeśli przy + 20 st C. kontrolka Ci gaśnie po kilku sekundach, to co będzie przy -20 st C.?
-
Falowanie obrotów M57
Może też być któryś wtrysk padnięty - popatrz na korekcję.
-
BMW 530d nie odpala - brak ciśnienia pompy głównej
No to CR do zmiany :)
-
O co chodzi z tym 2.0 ?
Vanos ma każdy motor benzynowy :) Co do silnika 2L - bardzo udana jednostka, produkowana przez prawie 20 lat. Jak dobrze trafisz nie ryzykujesz niczym. Dbasz o Visco i auto jeździ. Co do 523i oraz 528i - to są po prostu większe motory, dlatego dynamika jest lepsza. Ale... Łatwiej, ZDECYDOWANIE łatwiej jest o zadbane 520i niż o 528i. Podstawowy motor nie był wybierany przez maniaków osiągów - dlatego 528i są wg mnie bardziej wyeksploatowane :) Jak chcesz szukać to jak najbardziej 520i :cool2:
-
3 kontrolki i czujnik w lusterku wstecznym
To koledzy już odpowiedzieli. Masz fotochromatyczne lusterko wsteczne, samościemniające się w przypadku OŚLEPIANIA przez pojazd nadjeżdzający z tyłu.
-
wentylator klimatyzacji
Zobacz dokładnie - może o coś haczy? Coś mu przeszkadza? Może zderzak dociska obudowę wiatraka?
-
zmiana modułu klimatyzacji
Nagrzewnice, czujniki... Troche roboty masz - nie wiem, czy warto
-
e39 530d sport HUCZY TURBINA
Huczenia turbiny jest kilka powodów :) U mnie też turbina zaczęła huczeć, wystraszony bylem nieźle. Okazało się, że padła dwururka (przedziurawiły się obie plecionki) od kolektora - dzwięk turbiny przenosił się na zewnątrz poprzez tę dziury w plecionkach. Po wymianie nastała błoga cisza...
-
wentylator klimatyzacji
Zawsze znajdzie się nowy user, który założy nowy temat... :) Ja do siebie założyłem wentylator z BMW Alpiny i chodzi bez kłopotu.
-
wentylator klimatyzacji
Wentylatory klimatyzacji palą się najczęściej z powodu zapchania chłodnicy klimatyzacji - co zmusza wentylator do pracy na wyższych obrotach, jak ściągniesz wentylator to oczyść dokładnie chłodnicę - może być karcherem.
-
Zmiana kaseciaka BMW Business RDS - jednoczęściowego na MID
Poniżej link do usera sprzedającego kabel - jest forumowiczem :) viewtopic.php?f=31&t=134351&p=943047#p943047
-
Zmiana kaseciaka BMW Business RDS - jednoczęściowego na MID
Ja właśnie zamontowałem z samym audio, bez BC i telefonu. Same podpięcie jest banalne, wyciągamy radio, podciągamy kostkę i wyszukujemy odpowiednie kable, pod które chcemy się podpiąć, musimy jednocześnie pamiętać, aby podpiąć się możliwie daleko od kostki, ponieważ kabel komunikacji nie jest zbyt długi i możemy nie wsadzić MIDa, po prostu. Jest do podpięcia pięć kabli i wszystko chodzi elegancko.
-
Zmiana kaseciaka BMW Business RDS - jednoczęściowego na MID
Miałem taki problem - miałem zwykłego kaseciaka BMW Business RDS - jednoczęściowy, który grał jak... zresztą, sami wiecie. Wyglądało to tak: http://obrazki.elektroda.net/29_1281429928_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.net/26_1281429928_thumb.jpg Chciałem go wymienić na coś lepszego, więc udało mi się dorwać na giełdzie w Gliwicach dwuczęściowy zestaw za ... 50 zł :) Modliłem się tylko, aby zagrał :) Po wymontowaniu starego radia i odpięciu kostki ISO stwierdziłem, że coś mi nie pasuje - za mało kabli - brakowało mi kabla do komunikacji MIDa z CD, z tyłu CD jest złącze i z boku radia jest to samo złącze - więc chyba odpowiedź jest jasna - musi być jakaś komunikacja między CD a radiem. - takiego kabla nie znalazłem w aucie. Zestawy jednoczęściowe nie mają instalacji dostosowanej do MIDu. Dla jasnosci: Mam teraz jednostkę MID o ozn. 65.82-8 372 153, oraz CD Blaupunkta o ozn. BP8272 (6512-9 415 432). Do tej pory miałem zwykłego kaseciaka BMW Business RDS - jednoczęściowego. Czyli kiszka z mlekiem... Jest kilka schematów połączeń na sieci tylko pytanie jak to się będzie sprawować? Ok, więc tak - zakupiłem kabel na aukcji , http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1382941 http://allegro.pl/kabel-do-wyswietlacza-mid-radia-bmw-e39-x5-i1326971137.html po demontażu starego radia (inżynierom BMW należy się piffffko za łatwość montażu bądź demontażu radia :) ) i montażu kabla na specjalnych konektorach (bardzo pomysłowych zresztą) przed wtykiem do radia - zestaw się odezwał ! :cool2: Więc teraz wszystko mi hula po prostu pięknie :) CD gra super, samo radio jest o niebo lepsze od poprzedniego, o niebo. :norty: Wygląda to tak: http://obrazki.elektroda.net/60_1281429928_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.net/12_1281429928_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.net/25_1281429928_thumb.jpg CZYLI SIĘ DA, mi całość zajeła ok. godzinki z przerwą na piwko :) Jeśli miałbym to robić po raz drugi zajęłoby mi to jakieś 15-20 minut, nie więcej. Sprawa jest banalna. Człowiek który to rozpracował dołącza nawet wtyczkę do MIDa. Więc tylko połączenie pięciu kabli, wpięcie do MIDa i zamontowanie w aucie. Ważne jest oczywiście - a może najważniejsze, aby radio było możliwe z podobnego roku jak auto, a na pewno aby było zgodne z liftingiem. Jeśli auto mamy wyprodukowane do liftingu szukamy radia zakładanego do liftingu - na okrągłe wtyczki. Jeśli auto jest po liftingu szukamy radia "po liftingu" - czyli na płaskie konektory Powodzenia !! http://obrazki.elektroda.net/65_1281096435_thumb.jpg
-
[e39] problem z moca 3.0d (przeplywka?)
Tzn, żebym dobrze zrozumiał - jak odepniesz przepływkę auto jedzie, wywala błąd przepływki, tak? Jak podepniesz przepływkę to auto nie jedzie, ale nie wywala żadnych błędów?
-
[e39] problem z moca 3.0d (przeplywka?)
Najpierw powinieneś auto pod kompa podpiąć, potem dopiero jakaś diagnoza.
-
czy wystarczy przejściówka do interfejsu
Oczywiście żartuję :) Ciekawe jest natomiast, że dalej nie znalazłem w instrument cluster jak skasować inspekcję... :)