Treść opublikowana przez K8v8M
-
Jaki silnik do e90?
Sa jeszcze wersje 143 KM 163KM i 184KM. Wszysrko jest napisane w pierwszym poscie tego wątku. Wystarczy poczytać.
-
E90 vs E60
Przecież napisałem. Drogi krajowe, jazda zgodna z przepisami.
-
E90 vs E60
Świetne ujęcie tematu. :cool2: Im mniejsze BMW tym lepiej trzyma sie drogi. Mistrzem jest jedynka, ale trojka niewiele odstaje. E60 to wygodne auto do długiej jazdy w trasie, w mieście rzeczywiście udręka. Juz e90 jest tu niezbyt wygodne, bo wcale nie małe. 2.0d 177 KM z automatem którym zrobiłem kilka tras jest wystarczający do normalnej jazdy, jednak na jakieś fajerwerki nie ma co liczyć. W razie czego można chipowac i powinno byc juz ok z 220 KM. Mi e60 w trasie paliło poniżej 6l/100 z automatem. E90 litr mniej i to przy ostrzejszej jeździe. Ale w e90 mam 184KM i chyba nowszy soft w skrzyni lub nowsza wersje skrzyni /silnika bo pali zadziwiająco mało, dużo mniej niż jedynka w podobnej konfiguracji.
-
Jaki silnik do e90?
Zderzaki wymienione, tapicerka ze skórą ma niewiele wspólnego. No i to spalanie 4.5l przy automacie (marzenia) Załatw VIN i normalne zdjęcia również pod maską. 4,5 w trasie jest do zrobienia bez większego wysiłku przy jeździe zgodnej z przepisami drogami krajowymi. Ja bym sie raczej martwił o poziom językowy tego ogłoszenia, a tym samym o poziom sprzedającego. Nie zawsze to musi iść w parze z podejściem do auta, ale czesto jednak idzie.
-
Wymiana katalizatorów
Przy tej okazji wspomnę tez, ze w podobny sposób można regenerować filtr dpf. Koszt ok 1000 zł.
-
Pierwszy przegląd 318d
Wymiana co 30 tysięcy ma moze sens tylko jesli auto jeździ 90 procent czasu w trasie i to po autostradach. Na niektórych rynkach BMW juz sie wycofało z wymiany oleju co 30 tysięcy km. W większości ASO nie ma problemu by wlac olej co 15 tysięcy. Można nawet dać swój byle zgodny ze specyfikacja.
-
E90 funkcja Start/Stop raz dziala raz nie dziala
Ztcp od października 2007. Weszła razem. Silnikami N47.
-
Jaki silnik do e90?
To nie dysleksja tylko zwykłe lenistwo i prostactwo. Osoba z dysleksją potrafi pisać kropki na końcu zdania, ale jak widać wymaga to jakiegoś nadludzkiego wysiłku z twojej strony. Chcesz dostać odpowiedź, to włóż minimum pracy w sformułowanie pytania. Nawet nie wspomnę o tym, że odpowiedź bez trudu można znaleźć na forum, a do takich pytań służy podwieszony wątek. Zapoznać się z nim też Ci się nie chciało.
-
Jaki silnik do e90?
Gdybys nie ściemniał o tym 2009 roku to Pani by w ogóle nie zadzwoniła. Tak trudno zrozumieć ze uczciwości sie nie przelicza na pieniądze ?
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
Wykazujesz niezrozumienie podatków w Polsce. VAT płaci sie od różnicy pomiędzy cena kupna a sprzedaży pomniejsza sie tez go dodatkowo o VAT z faktur na inne koszty. Upraszczając kupujesz towar za 90 zł sprzedajesz za 100 to VAT jako firma płacisz tylko od 10 zł czyli ok 2 zł. Zwykle jeszcze mniej bo masz inne koszty. Zysku masz wiec po odjęciu VAT 8 zł i od tego płacisz 19 procent podatku dochodowego wiec 1,5 Zł wszystko zaokroglajac i upraszczając. tak wiec to nie do końca tak wyglada. Nawet jesli głownie wykonuje sie usługi to odlicza VAT od prawie wszystkich kosztów. Narzędzi prądu, Marketingu a nawet koperty w której wyślę list. Podawanie jakiejś ceny a potem mówienie gdy ktoś rząda faktury jest nieuczciwe i powinno być tępione.
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
Myśle ze tu nie chodzi o jakieś robienie przyjemności sprzedawcy/usługodawcy. Nie każdy chce sie chwalić ile wydał dlatego z grzeczności jesli ktos jest ciekawy pyta na PW. Nie spotkałem sie z sytuacja by ktos krytykował na forum publiczne podawanie cen ani by ktos sugerował ze to nie w porządku. Także śmiało pisz publicznie jesli masz na to ochotę. Sam jestem ciekaw ile te rzeczy kosztują.
-
Przegląd ofert, opinie o aukcjach Allegro i Otomoto
Sprawdź wszystko dokładnie najlepiej z fachowcem od blacharki, ale nie takim który umie tylko obsługiwać miernik lakieru. Mechanicznie tez warto dokładnie sprawdzić. Posłuchać czy łańcuch nie szura. No i dobrze byłoby zweryfikować przebieg, bo mało realny. Ja mało jeżdzę a przy tym samym roczniku mam dwa razy wiecej przejechane.
-
Jaki silnik do e90?
Rivasi. Możesz mi wierzyć ze z tej sadzy dla przyszłych pokoleń nie zostanie. Wszystko pójdzie w płuca ludzi którzy są w pobliżu takiego złoma którego właściciel zamiast go naprawić robi jakieś druciarstwo. Oczywiście kosztem innych ludzi. Oni go nie obchodzą. Niech zdychają na raka albo zawał.
-
Jaki silnik do e90?
Fajnie, a inni dzięki temu dostaną raka płuc albo zawału serca http://www.kardiolo.pl/wysoki_poziom_zanieczyszczenia_zwieksza_ryzyko_zawalu_serca.htm Historie tanich napraw i bezawaryjnej pracy silnika M47 znajdziesz w linku w moim podpisie. Łącznie z historia gdy ktos wymieniał trzy razy turbo i sprzedał auto bo miał dość.
-
e90 320d 2010r zgasła i koniec co to?
Nie znam, ale nie chciałbym go poznawać na własnym przykładzie. Trzeba sobie jednak szczerze powiedzieć, że np jeśli rozrzad pęka w 1 na 100 aut, to po jego wymianie na poprawiony który pękać będzie znów załóżmy na poziomie 1 na 200 aut to da nam rzeczywiste prawdopodobieństwo pęknięcia po wymianie 1 na 20 000 tys aut wyjeżdzającyh z fabryki. I teraz pytanie czy mamy tutaj 20 000tys użytkowników e90 n47, którzy mogliby potwierdzić tę statystykę? Należy przyjąć jeszcze, że te wymiany się dopiero robią teraz więc jeszcze te wymienione rozrzady mogły nie zacząć pękać. Oczywiście to tylko takie głupie założenia bo naprawde nie wiem ile tych rozrzadow statycznie ulega awarii pewnie jeszcze mniej niż podałem. Więc nawet jesli ten wymieniony ma prawo do zerwania to prawdopodobieństwo tego jest jednak bardzo nikłe, ale czy niemożliwe? K8v8M Twoja postawa jednak nastraja mnie optymizmem i mam nadzieję, że nic się nie zerwie :D Oczywiście ze wszystko sie moze zdarzyć. Nie ma gwarancji ze sie nie zerwie. Moim zdaniem jednak jesli będziesz wymieniał olej i filtry co 15 kkm to zrobisz te 200 tysięcy km na łańcuchu. Znam przypadki gdzie na oryginalnym łańcuchu auta robiły po pol miliona km (f10).
-
Jaki silnik do e90?
Kup jedynkę. Jeździ sie fajniej i kupisz nowszy model. Moze sie uda 116i/118i z rocznika 2010 (koniecznie pojemność 2.0 a nie 1,6) a nawet moze ciut młodszy. Diesel w mieście bez automatu jest męczący i nie daje tyle frajdy z jazdy.
-
Jaki silnik do e90?
Posłuchaj czy łańcuch rozrządu nie szura. Jesli tak to masz argument do zbicia ceny. Łańcuch należy wymienić licz sie z wydatkiem ok 3 tysięcy (w Polsce ) chyba ze juz był wymieniony w tym egzemplarzu.
-
e90 320d 2010r zgasła i koniec co to?
A znasz choć jeden potwierdzony przypadek by sie rozrząd zerwał po wymianie ?
-
[e91] Filtr odmy
Zgadza sie. :cool2:
-
[e91] Filtr odmy
Ja uważam że w M47N2 powinno się wymieniać kompletną odmę co ok. 50 -60 tys. km. ponieważ w obudowie jest membrana która z biegiem czasu może się przerwać. BMW zaleca wymianę odmy co druga wymianę oleju. Nawet było to ujęte w ramach pakietu serwisowego. W N47 juz takiego zalecenia nie ma rzecz jasna.
-
Jaki silnik do e90?
Moze być uwalony np komputer to kosztuje ok 6 tysięcy. Generalnie pewnie do 10 tysięcy jest to do zrobienia cokolwiek by sie nie działo (na używanych częściach )
-
e90 320d 2010r zgasła i koniec co to?
Wedle puma nie strzela dopiero od marca 2011. Skąd te plotki? Od 2009 nie trzeba wymieniać wału.
-
Jaki silnik do e90?
Jesli jest to możliwe dowiedz sie jak najwiecej o pierwszym użytkowniku. Zasadniczo oprócz rozrządu nie powinno być problemów.
-
pytanie odnośnie wymiany rozrządu N47.
Silników tych wyprodukowano kilka milionów. Ilosc awarii to garstka,moze kilka procent w najgorszym wypadku.
-
Chipowac czy nie chipowac 118d 122km
Oczywiście jesli auto ma Dpf to nic nie śmierdzi. O tym właśnie dyskutujemy. Oczywiście ze Dpf nie jest czymś sympatycznym dla silnika. Ale on nie ma być miły dla silnika lecz dla ludzi którzy musza oddychać powietrzem ze spalinami. W sprawnym aucie Dpf nie generuje w zasadzie problemów. Niestety wiele osób zamiast naprawić silnik woli wyciąć Dpf. Oczywiście Dpf ogranicza takze nieco możliwości tuningowe, ale bez przesady...