Treść opublikowana przez K8v8M
-
E90 N47 163 KM EfficientDynamics. PROBLEMY !
Nie wiem po co zamulacie ten temat porównaniami r4 z r6 i jeszcze do tego audi. :duh: A pisanie ze 184KM diesel vw jest lepszy od 218KM BMW to juz jest groteska (taki jest stan na 2014 rok). Zreszta ten najmocniejszy R4 w jedynce od BMW zjada na torze na śniadanie takie 330xd nie mówiąc o bardziej arachaicznych. http://www.zeperfs.com/duel1429-4617.htm
-
E90 N47 163 KM EfficientDynamics. PROBLEMY !
No to ten temat nie jest dla Ciebie ;). U ciebie da sie przywrócić moc bez chipowania. Stosunkowo tanio.
-
E90 N47 163 KM EfficientDynamics. PROBLEMY !
W wersji flotowej można podnieść moc bez chipa, natomiast w wersji ED nie słyszałem o takiej opcji co nie znaczy ze jej nie ma. Nawet nie widziałem chipa zrobionego w wersji ED.
-
E90 N47 163 KM EfficientDynamics. PROBLEMY !
Jeździłem R6. N 57 prawie nowym i byłem zawiedziony kultura pracy. Pod każdym względem te silniki nie są lepsze. Są cięższe od R4 i zużywają wiecej paliwa. Tylko wątek jest nie o tym.
-
E90 N47 163 KM EfficientDynamics. PROBLEMY !
Z twojego opisu można odnieść wrażenie ze to jakieś gigantyczne różnice. W praktyce są one niewielkie. Jesli ktoś narzeka na kulturę pracy N 47 to obawiam sie ze ma po prostu niesprawny silnik. Zakładam ze porównujemy do innych diesli. W kwestii wersji ED, cześć opisanych tu zmian (żaluzje na chłodnicy odzysk energii hamowania, start stop) są wspólne dla wszystkich e90 produkowanych od X 2007 roku. W wersji ED doszło koło "trojmasowe" inne felgi opony, przełożenia skrzyni biegów i oczywiście modyfikacje silnika. Maks moment pozostał na poziomie 380 Nm moc zmnieszeno do 163KM ze 184 KM. Automat był niedostępny. Nie należy wersji ED utożsamiać z wersja 163KM o obniżonej mocy.
-
co kryje się pod łokietnikiem?
A jak ma chłodzić bez klimy? Radzę uważać latem jesli będziesz korzystał z telefonu w podlokietniku. Jesli telefon zostanie schłodzony i potem go wyjmiesz to błyskawicznie pokryje sie rosą. Do tego złącza jest podłączone nie tylko zasilanie i audio ale tez i zewnętrzna antena GSM (nie wszystkie adaptery snap in byc moze jej używają )
-
navi pro bez bluetooth? e90
Rozkoduj VIN i wszystkiego sie dowiesz. W BMW wszystko jest możliwe :wink:
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
E90 to sedan e91 to kombi. Papiery papierami a jak u ciebie wyglAda tył ?
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
Wentylacja chłodnicy jest jeszcze od spodu przez zderzak, także chyba nie musisz sie aż tak martwić.
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
Ja bym na twoim miejscu ewentualnie zasłonił na czas tej jazdy czymś nerki, ale bezwzględnie należy monitorować w takim wypadku temperaturę. Chyba, ze nie masz dpf to można sie nie przejmować specjalnie. U mnie przy uszkodzonym termostacie na autostradzie przy 130 dochodziła temperatura do 90, ale miałem żaluzje na nerkach.
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
Przy jeździe z dużym obciążeniem np. Na autostradzie z większymi prędkościami teoretycznie sadza powinna byc wypalana na bierząco. W związku z powyższym nie musi sie uruchamiać wypalanie wspomagane poprzez dotrysk ropy. Zatem w teorii nawet przy niedogrzanym silniku nie powinno byc problemu z dpf. Dodatkowo zwykle nawet przy uwalonym termostacie silnik powinien sie nagrzać wystarczająco w takich warunkach. Ale to tylko teoria, zalecam monitorowanie temperatury podczas jazdy i znalezienie w miarę możliwości takiej kombinacji prędkości/obrotow by uzyskać temperaturę jak najbliższa 90 stopni.
-
Sprint do 100 dieslem. Jak aby poprawnie?
Równie dobrze moze to być 6,5. To nie jest temat o moich osiągnięciach tylko o tym jak startować dieslem. Podana wartość jest punktem odniesienia do dyskusji o tym czy warto startować z drugiego biegu. U mnie po chipie najlepsze przyspieszenie było przy starcie na biegu pierwszym i o to chodziło w mojej wypowiedzi a nie o fakt czy wartość tego przyspieszenia była na poziomie 5,4 czy 5,5.
-
Sprint do 100 dieslem. Jak aby poprawnie?
Czy ja gdzieś pisałem ze używałem waszego RL?Robiłem pomiary urządzeniem które posiadam. To ze mam w dowodzie 1420 kg to jest punkt odniesienia do redukcji wagi i innych moich pomiarów przy pomocy tego urządzenia (g-tech). Na wadze wyszło cos powyżej 1300 kg. Opis modyfikacji które przyczyniły sie do redukcji wagi o kilkadziesiąt kg a nie 200 jak sugerujesz zamieszczałem na forum. Masz ochotę to poczytaj. Nie masz ochoty nie czytaj. Jesli czegos nie rozumiesz to dopytaj.
-
Sprint do 100 dieslem. Jak aby poprawnie?
Pare razy o tym PiSalem. Jesli dla ciebie to głupoty to nie poradzę. P.s w dowodzie mam wpisane 1420 kg.
-
Jaki silnik do e90?
A w ASO ta sama rzecz nabiera jakiejś magicznej mocy?
-
Sprint do 100 dieslem. Jak aby poprawnie?
Może miałeś jakis archaiczny automat i uogólniasz.
-
Jaki silnik do e90?
Ja bym brał raczej 328i, chyba, ze chcesz zwiększać moc. Chipowanie 335i jest bezproblemowe w 328i sa tylko boxy
-
Sprint do 100 dieslem. Jak aby poprawnie?
Mowimy ogólnie. Ja pisałem o automacie.
-
Sprint do 100 dieslem. Jak aby poprawnie?
Ze najlepsze przyspieszenie jest z jedynki. Auto waży ok 1300 kg wiec to mniej wiecej tyle co ok 300 KM w trójce. Najlepszy pomiar to ok 5,4 s do setki.
-
Sprint do 100 dieslem. Jak aby poprawnie?
Nie bój sie. Kilka pomiarów w życiu wykonałem. Być moze 270KM to nie jest mocny diesel. Jesli sie cos jednak twierdzi to wypadałoby napisać ile KM musi mieć ten diesel żeby go nazwać mocnym.
-
[e90] różnice między EU a USA
Różnice mogą wynikać z innych norm wg których podaje sie wagę. W eu jest to masa auta z płynami 3/4 zbiornika paliwa i 75 kg ekstra na kierowcę i bagaż. W USA być moze dodaje sie wiecej. Tez uważam filtr mokry za lepsze technicznie rozwiazanie.
-
Sprint do 100 dieslem. Jak aby poprawnie?
To sugerujesz w takim razie ze inżynierowie BMW to kretyni? Bo tak sie składa ze automat startuje z dwójki w trybie D. Natomiast w trybie sportowym - DS startuje z jedynki. Co "dziwne" w trybie DS jest lepsze przyspieszenie do setki. Współczesne automaty zmieniają bieg w około 0,1s co z nawiązką sie zyskuje na lepszym przyspieszeniu na jedynce.
-
Jaki silnik do e90?
To akurat nie robi prawie niczego. Auto przyspiesza w takim stopniu w jakim ma mocny silnik.
-
Jaki silnik do e90?
Jesli zależy ci na dynamice to tez polecę 184KM. Szczególnie w wersji z automatem różnice są bardzo duże. n43 jest fajnym silnikiem ale imho lepiej sie sprawdzi w lżejszej jedynce.
-
Sprint do 100 dieslem. Jak aby poprawnie?
Można. Tylko po co ?