Treść opublikowana przez silbergrau
-
Koniec mojej udręki z 320d
Zawsze można śmigać z buta - wtedy jest już praktycznie bezawaryjnie.
-
320d świece żarowe czy przekaźnik??
Sterownik jest nad lewą poduszką silnika - tak najprościej mówiąc...
-
320d Dziwne drgania
Ja taką przedłużkę zrobiłem z pręta gwintowanego /do kupienia w sklepach rzemieślniczych za parę złotych/ - szlifujemy końce na kwadrat i przedłużka gotowa i praktycznie darmowa :cool2:
-
320d Dziwne drgania
no cóż nie ma możliwości żeby w tak starym samochodzie gumowe elementy zawieszenia silnika, skrzyni spełniały dobrze swe zadanie - tym bardziej w dieslu, gdzie trzeba tłumić duże drgania. sprawdzałeś datę prod. na poduszkach? zapewne nie były nigdy wymieniane.
-
330d- Wymiana czujnika zużycia klocków hamulcowych
no to jak kontrolka Ci zgasła? przecież nawet nie podpiąłeś czujnika... wycięcie na czujnik masz na godzinie "3"
-
318i Touring - słabe podnoszenie tylnej klapy
ciekawe jak w mrozy będą się zachowywać.
-
Pierwszy samochód jaki?
To jest dokładnie tak jak z człowiekiem - jak rano się wstaje to musi minąć chwila zanim się rozrusza i rozbudzi. :)
-
318i Touring - słabe podnoszenie tylnej klapy
kup nowe i markowe (nie koniecznie OEM) - prosta jest ich wymiana.
-
320D Jak dobrze odpowietrzyc uklad chlodzenia?
to nie jest odpowietrznik tylko zawór upuszczający nadmierne ciśnienie z układu - działa od 1.4 bara (w 320d) Na pewno ten element nie odpowietrzy układu.
-
320d olej w doladowaniu
Po prostu turbo do wymiany i tyle.
-
330d zrobiło się zimno i spada temperatura w trasie
sprawdzasz szybkość nagrzewania po teście 7 czy po wskazówce?
-
318i Odpadająca gałka zmiany biegów.
nowa gałka to nie majątek - podstawowa, plastikowa kosztuje ok. 60zł oryginał.
-
330d zrobiło się zimno i spada temperatura w trasie
nie sadzę żeby 2mm płynu ponad max od razu wywaliło korkiem...ale jak Cię to frapuje to zawsze można odessać słomką :)
-
330d zrobiło się zimno i spada temperatura w trasie
Zajrzyj - chyba wiesz jak wygląda termostat EGR...jeśli będzie to na chłodniczce spalin.
-
320d czy ktoś wie co to za część?
http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/04/35/71
-
320d Lampka oświetlenia wewnętrznego - rozbieranie
luzik. :wink:
-
320d Lampka oświetlenia wewnętrznego - rozbieranie
Zaznaczyłem śrubki - czy przednia czy tylna lampka jest tak samo. http://img847.imageshack.us/img847/7002/lampkan.jpg
-
320d Lampka oświetlenia wewnętrznego - rozbieranie
Myślimy logicznie - 2 śrubki widoczne poniżej płytki elektrycznej dają możliwość rozłożenia lampki (zdjęcia klosza) - i nie są to torxy.
-
330d niedogrzany silnik
Włączasz test. 7.0 na zimnym wyłączonym silniku - powinno być wskazanie temperatury otoczenia.
-
320d 150KM zaślepki kolektora
Kupowałem z UK na Ebay /zaślepki są aluminiowe/ - koszt to jakoś 150-200zł z wysyłką. Od założenia przejechałem około 20tkm i jest ok.
-
320d 150KM zaślepki kolektora
Ja mam tak: http://img94.imageshack.us/img94/450/zalepki.jpg
-
320d Numer części z komory silnika E46/M47 Touring '01
w ASO cena nie powinna przekroczyć 50zł.
-
[E46] Montaż kierownicy multifunkcyjnej (zdjęcia)/ PREMIER
masz 3 posty wyżej link.
-
Hamulec ręczny / postojowy. Słabe działanie.
faktycznie tarcza jest już zmęczona...nie myślałeś o założeniu nowej?
-
Odpryski na masce
Jak widać trochę wprawy i wszystko da się zrobić: http://www.crystal-detail.co.uk/m3_journal/blobs.jpg http://www.crystal-detail.co.uk/m3_journal/sanding.jpg http://www.crystal-detail.co.uk/m3_journal/repaired3.jpg