Skocz do zawartości

silbergrau

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez silbergrau

  1. silbergrau odpowiedział(a) na silbergrau temat w E46
    Ha, no właśnie na kierze nie ma wibracji itp. (jak przy niedoważonych kołach) - występuje tylko to chwilowe "zafalowanie kierownicy" w momencie depnięcia na hamulec i tyle. Na pewno nie pojawiło się to nagle.
  2. silbergrau odpowiedział(a) na silbergrau temat w E46
    no nie wiem, trzeba będzie to zbadać :)
  3. silbergrau odpowiedział(a) na silbergrau temat w E46
    hmm...tylko że jadąc na dociśniętych klockach nawet przez dłuższy czas (wogóle hamując) ani kiera nie bije ani pedał nie pulsuje... zapulsowanie kierownicy występuje tylko "przez 1 sekundę" na początku.
  4. silbergrau odpowiedział(a) na silbergrau temat w E46
    Tarcze i klocki mają nieco ponad 20tkm - także je wykluczam - na wiosnę zaciski rozbierałem i czyściłem. Podejrzewam że pomału wahacze się wybijają (w PL zrobione 20tkm) - a całe zawieszenie jest z 1 montażu (5/04r.)
  5. silbergrau opublikował(a) temat w E46
    Mam taki objaw a aucie: gdy gwałtowniej nacisnę hamulec to kierownica ma tendencję do lekkiego ruchu (ok. 0.5cm) - dzieje się to tylko tylko w momencie depnięcia na hamulec...gdy hamuję normalnie ten objaw nie występuje. p.s. Na letnich oponach tego "zjawiska" praktycznie nie czuć - na zimówkach jest to bardziej widocznie. Drążki kierownicze mogą odpowiadać za takie zachowanie :?:
  6. http://tis.spaghetticoder.org/ tutaj będzie instr. demontażu.
  7. Jak układ wydechowy się rozgrzeje, wtedy para znika - norma. Chyba że paruje cały czas, to uszczelka pod głowicą.
  8. U mnie zakopci na niebieskawo /czyli spalanie oleju/ tylko przy zimnym starcie - przy temperaturach otoczenia od +5st. w dół...gdy jest ciepło to przy zimnym odpalaniu nie zadymi... :norty: Ktoś gdzieś pisał, że ma to związek z kurczeniem się uszczelnień w turbinie przy niskich temperaturach...(??)
  9. silbergrau odpowiedział(a) na martis30 temat w E46
    W czasie pracy silnik ma tyle oleju, ile jest w misce na zimnym. Przy zimnym pomiarze więcej oleju jest w misce niż 5min po wyłączeniu silnika.
  10. Był na którymś forum człowiek, któremu w 2.0d 150km pękł tłok - auto było także po programie.
  11. U mnie jest: - na wyłączonych odbiornikach prądu 14,5V - przy włączonych światłach, radiu, grzaniu foteli i nawiewie 14,2-14,3V
  12. silbergrau odpowiedział(a) na martis30 temat w E46
    Na zimnym jest najbardziej wiarygodny pomiar.
  13. No nieciekawie...a czy masz silnik po chipie?
  14. silbergrau odpowiedział(a) na andzej69 temat w E46
    Kluczyki po lifcie nie są przewidziane do wymiany baterii.
  15. Najbardziej mi się podoba upalanie gumy 320d :mad2: morderstwo dla tego silnika, który jest w gruncie rzeczy dość delikatny.
  16. 1 sprawa - o który zbiornik chodzi? są 2
  17. 2.0d w takiej budzie to dopiero ma ciężki żywot :)
  18. Ja kupiłem od Niemca (ogłoszenie prywatne) i nie narzekam, krótko przed sprzedażą założył: nowe tarcze, klocki, świece żarowe i opony + nowy płyn hamulcowy :cool2: ale wiadomo trzeba się mieć na baczności...
  19. http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=659314 SWAP
  20. około 90st jest zawsze ok - wczoraj sprawdzałem temp. gdy silnik pracował 20min na luzie - było 97st.
  21. silbergrau odpowiedział(a) na piotres temat w E46
    na 6-tce nie zamyka się całkiem do końca (jak było napisane już wyżej) 1 lub 2 podziałki zawsze będzie brakować.
  22. No widzisz, a u mnie jest na odwrót - kupuję raz na rok, ale markowe - spokojnie wytrzymują.
  23. silbergrau odpowiedział(a) na piotres temat w E46
    jeśli ekonomizer nie zamyka skali to może to być jeden z objawów padającego przepływomierza.
  24. silbergrau odpowiedział(a) na farorz temat w E46
    ...i powrót do domu na lawecie
  25. Przed liftem są inne wzory tapicerki - łatwo poznać.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.