Treść opublikowana przez silbergrau
-
320d kierownica zadrży
Ha, no właśnie na kierze nie ma wibracji itp. (jak przy niedoważonych kołach) - występuje tylko to chwilowe "zafalowanie kierownicy" w momencie depnięcia na hamulec i tyle. Na pewno nie pojawiło się to nagle.
-
320d kierownica zadrży
no nie wiem, trzeba będzie to zbadać :)
-
320d kierownica zadrży
hmm...tylko że jadąc na dociśniętych klockach nawet przez dłuższy czas (wogóle hamując) ani kiera nie bije ani pedał nie pulsuje... zapulsowanie kierownicy występuje tylko "przez 1 sekundę" na początku.
-
320d kierownica zadrży
Tarcze i klocki mają nieco ponad 20tkm - także je wykluczam - na wiosnę zaciski rozbierałem i czyściłem. Podejrzewam że pomału wahacze się wybijają (w PL zrobione 20tkm) - a całe zawieszenie jest z 1 montażu (5/04r.)
-
320d kierownica zadrży
Mam taki objaw a aucie: gdy gwałtowniej nacisnę hamulec to kierownica ma tendencję do lekkiego ruchu (ok. 0.5cm) - dzieje się to tylko tylko w momencie depnięcia na hamulec...gdy hamuję normalnie ten objaw nie występuje. p.s. Na letnich oponach tego "zjawiska" praktycznie nie czuć - na zimówkach jest to bardziej widocznie. Drążki kierownicze mogą odpowiadać za takie zachowanie :?:
-
Wymiana wkładu zamka (bębenek)
http://tis.spaghetticoder.org/ tutaj będzie instr. demontażu.
-
318d m47n 05/2003 r. bardzo mocno kopci na biało
Jak układ wydechowy się rozgrzeje, wtedy para znika - norma. Chyba że paruje cały czas, to uszczelka pod głowicą.
-
320d Kopcenie na zimnym silniku
U mnie zakopci na niebieskawo /czyli spalanie oleju/ tylko przy zimnym starcie - przy temperaturach otoczenia od +5st. w dół...gdy jest ciepło to przy zimnym odpalaniu nie zadymi... :norty: Ktoś gdzieś pisał, że ma to związek z kurczeniem się uszczelnień w turbinie przy niskich temperaturach...(??)
-
stan oleju
W czasie pracy silnik ma tyle oleju, ile jest w misce na zimnym. Przy zimnym pomiarze więcej oleju jest w misce niż 5min po wyłączeniu silnika.
-
320d pękający wał również w 318d?
Był na którymś forum człowiek, któremu w 2.0d 150km pękł tłok - auto było także po programie.
-
e46 320d 150KM problem z ładowniem
U mnie jest: - na wyłączonych odbiornikach prądu 14,5V - przy włączonych światłach, radiu, grzaniu foteli i nawiewie 14,2-14,3V
-
stan oleju
Na zimnym jest najbardziej wiarygodny pomiar.
-
320d pękający wał również w 318d?
No nieciekawie...a czy masz silnik po chipie?
-
320i domykanie szyb z pilota
Kluczyki po lifcie nie są przewidziane do wymiany baterii.
-
320d pękający wał również w 318d?
Najbardziej mi się podoba upalanie gumy 320d :mad2: morderstwo dla tego silnika, który jest w gruncie rzeczy dość delikatny.
-
330DT wymiana zbiornika z płynem do spryskiwaczy
1 sprawa - o który zbiornik chodzi? są 2
-
F11 520d M - Sport
2.0d w takiej budzie to dopiero ma ciężki żywot :)
-
320d 150kM stukanie i koniec jazdy.
Ja kupiłem od Niemca (ogłoszenie prywatne) i nie narzekam, krótko przed sprzedażą założył: nowe tarcze, klocki, świece żarowe i opony + nowy płyn hamulcowy :cool2: ale wiadomo trzeba się mieć na baczności...
-
320d ZAMIANA SKRZYNII Z AUTOMATU NA MANUAL
http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=659314 SWAP
-
330d zrobiło się zimno i spada temperatura w trasie
około 90st jest zawsze ok - wczoraj sprawdzałem temp. gdy silnik pracował 20min na luzie - było 97st.
-
330d 204KM ekonomizer
na 6-tce nie zamyka się całkiem do końca (jak było napisane już wyżej) 1 lub 2 podziałki zawsze będzie brakować.
-
330xi Jakie długości przednich wycieraczek 2004r. sedan?
No widzisz, a u mnie jest na odwrót - kupuję raz na rok, ale markowe - spokojnie wytrzymują.
-
330d 204KM ekonomizer
jeśli ekonomizer nie zamyka skali to może to być jeden z objawów padającego przepływomierza.
-
320i wysoki dzwiek ze sprzegla
...i powrót do domu na lawecie
-
Siedzenia sportowe BMW - rozczarowanie!
Przed liftem są inne wzory tapicerki - łatwo poznać.