Skocz do zawartości

jceel

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jceel

  1. mam elektrycznie składane lusterka w 320d sedan - są to zwykłe "prostokątne" lusterka, a nie żadne "M" czy od coupe. była taka opcja wyposażenia po prostu.
  2. jceel odpowiedział(a) na wanciak86 temat w E46
    Kupiłeś BMW z silnikiem Audi? pierwsze BMW V6... kiedyś to musiało nastąpić. [*]
  3. no właśnie - buda E60 i tak nie grzeszy urodą, to po co psuć jeszcze bardziej... :norty:
  4. mnie szczerze mówiąc najbardziej pasuje niedziela 17-tego w godzinach raczej wieczornych... 17-20?
  5. to jest wersja specjalna "pług śnieżny" chyba.
  6. jceel odpowiedział(a) na wanciak86 temat w E46
    podaj numer VIN, zaraz sprawdzimy.
  7. zapisać: nie spotykać się na podziemnych parkingach :norty:
  8. no tak, tylko nie ma nic za darmo, zimą jeździłem na 205/50/R17 na obu osiach i znów trakcja była tragiczna... jak na 330d to są tragicznie wąskie opony... na tył chciałem nawet szerzej, ale chyba to nie wypali by z tyłu mieć 245/40/R17 a z przodu 205/50/R17? mam na myśli taką różnicę w szerokości...
  9. miałem ten problem z kołami 225/45/R17 z przodu w zeszłym roku. zrobiłem dwie rzeczy: * wymieniłem tuleje wahacza z przodu * zmieniłem z przodu opony na 205/50/R17 (z tyłu mam dalej 225) któraś z tych rzeczy pomogła, bo jest znacznie lepiej (nie twierdzę że idealnie, bo na gorszych drogach z porządnymi podłużnymi koleinami dalej prowadzi się trochę "niepewnie")
  10. jceel odpowiedział(a) na bart.pez temat w Felgi i opony
    używane oryginały BMW.
  11. jceel odpowiedział(a) na manieczek temat w E46
    maksymalna moc w obu wersjach M57 i tak jest osiągana przy 4000rpm. ale można sprawdzić dokładnie przy jakiej prędkości obrotowej ten silnik całkiem traci moc: http://zaprzal.info/td/images/w/bmw_330d.jpg jak widać seryjne 330d 184KM zaczyna tracić moc przy ok. 4200rpm, przy 4300 jest jest jeszcze w miarę, ale przy 4400 silnik już całkiem nie ma mocy... najfajniejsze jednak jest to, że od 3200-3400rpm mamy cały czas praktycznie moc maksymalną w okolicach 180KM... czyli w całkiem sporym zakresie prędkości obrotowych, a nie "tylko przez moment".
  12. najlepiej nie kupować samochodu wcale i jeździć rowerem - zdecydowanie łatwiejszy w naprawie.
  13. jceel odpowiedział(a) na wanciak86 temat w E46
    różnią się jeszcze turbiną.
  14. jceel opublikował(a) temat w E46
    hej, właśnie szykowałem się do wymiany oleju i zauważyłem, że od ostatniej wymiany zniknęło mi 0,3l* oleju przez 13500km. to dobry czy zły wynik? jest w normie? jestem przewrażliwiony? :mrgreen: co do mojego stylu, przyznam, że jest dość dynamiczny, zdarzało mi się jeździć z prędkościami 180-220km/h na autostradach, ale znów na pewno nie katowałem auta. PS z góry wybaczcie głupie pytanie * - na początku w moim poście widniała wartość "0,5l" ale po całkowitym ostygnięciu silnika jeszcze conieco spłynęło do miski :mrgreen:
  15. jak na śląsku to może być :mrgreen:
  16. ja w 330d osiągnąłem 4,7 według wskazań komputera (pewnie zaniżone, ale nie wiem o ile) - kiedy wypadły mi okładziny z kończących się starych klocków hamulcowych i jechałem trasę 125km z prędkością 60-70km/h :) opony przód 205/50/R17 i tył 225/45/R17
  17. szkoda tylko, że bebechy od gazu wiszą na wierzchu w komorze silnika i rażą po oczach...
  18. w 330d M57 manual da się wycisnąć znacznie mniej jeszcze :)
  19. jceel odpowiedział(a) na hezuz temat w E46
    jeśli już porównujemy 320d do innych marek to... miałem Vectrę B 2.0 DTI i w ogóle nie trzymała pionu :/ co najlepsze to ten typ tak miał po prostu, grzał sie strasznie długo, na trasie wskazówka opadała do 1/4 skali, w mieście i przy szybkiej jeździe potrafiła wskoczyć nawet na 3/4...
  20. jceel odpowiedział(a) na hezuz temat w E46
    ogólnie to że silnik szybko się grzeje to dobrze... masz wszystko sprawne. wielu ludziom grzeje się zbyt długo i to jest sygnał by szukać jakiejś usterki.
  21. jceel odpowiedział(a) na hezuz temat w E46
    to dobrze, u mnie zaczyna się ruszać praktycznie po chwili od odpalenia, po ok. 8-10 minutach mam już pion.
  22. jeszcze niedawno były czasy "czy za 20 tys. kupię E46", jak widać nadeszły już czasy "czy za 15 tys. kupię E46". jeszcze rok i będzie "czy za 10 tys...".
  23. jceel odpowiedział(a) na tofixs temat w E46
    w BMW nie ma żadnych problemów z rozrządem ani w 2.0d ani w 3.0d. wtryskiwacze też żyją bez problemu po 300 tys. km... no jedynie te klapki, ale one też nie we wszystkich wersjach występują.
  24. jceel odpowiedział(a) na tofixs temat w E46
    miałem na myśli, że poprzednie silniki diesla Audi czyli 2.5 TDI (silnik specjalnej troski), 2.0 TDI (silnik specjalnej troski) i 1.9 TDI (traktor z czasów kiedy stał jeszcze mur berliński) nie były żadną alternatywą dla diesli BMW. o 3.0 TDI na razie nie słyszałem nic złego, ale jeśli masz jakieś informację o nim to chętnie posłucham :P
  25. jceel odpowiedział(a) na tofixs temat w E46
    tak w ogóle, to sensowne silniki diesla w audi to się zaczęły gdzieś dopiero w 2005 roku wraz z 3.0 TDI.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.