Treść opublikowana przez Hipo
-
Wyciek oleju (skąd?)
nie do końca będzie oki, bo cała maź dostaje sie do układu wydechowego oczywiście o zanieczyszczonym intercoolerze nie wspomne.
-
Wyciek oleju (skąd?)
poci się i będzie się pocić :( niestety to jest wada w BMW, że przy łączeniu rur od turbo będzie w wiekszości się pocić. mi pocił się na elemencie nr 9 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UG51&mospid=48925&btnr=11_3658&hg=11&fg=40 Ja poradziłem sobie z tym tematem w inny sposób, gdyż wymieniałem separator odmy i nic nie dało... - odpowietrzenie układu korbowego połaczone jest z dolotem czystego powietrza do turbo - w rurze, która idzie od filtra powietrza do turbo znajduje się okrągłe wejście, do którego podłączone jest odpowietrzenie układu korbowego "odmy" (mały gumowy element długości ok 9cm) - powyższą "dziure" w rurze od filtra do turbo szczelnie zatkałem na stałe elementem z ABSu - odpowietrzanie układu korbowego zostało przedłużone długim wężem do zewnętrznego filtra, w którym zbierają się wszelkie nieczystości z odmy (bardzo brzydko pachnąca maź...) wymiary i krztałt filtra: walec, wysokość ok 20cm, średnica ok 8cm wąż idący od silnika podłączony jest do środkowej części "walca", na dole jest zrobiony korek spustowy na nieczystości, a w górnej częci filtra jest podłączony drugi wąż idący pod silnik i biegnący pod obudowami podwozia do końca auta bo z niego wydobywają się nieprzyjemne zapachy. WAŻNE! odma nie może być zatkana! grozi to rozszczelnieniem układu korbowego! plusy: - czysty dolot - zasysane samo zimne powietrze z zewnątrz - satysfakcja, że coś zrobiłem sam :) poza filtrem :D na powyższej modyfikacji zrobiłem już 23kkm i jest spokój. w poprzednim aucie VW również miałem zaimplementowane takie rozwiazanie. odmy tak mają... muszą się pocić... jedna mniej, druga więcej. służę pomocą.
-
Dym spod maski w e91
czy dym leci tylko na gorącym silniku? szukaj może ciecz chłodząca gdzieś leci przez jakiś odpowietrznik? - powykręcaj wszystkie i posprawdzaj oringi na nich. Jeżeli śilnik jest czysty to na 100% nie olej, bo on zostawia spory ślad :) posprawdzaj równiez zbiornicznki, w których są ciecze od hamulca, wspomagania i rzecz jasna chłodnicy - zaznacz sobie poziom na zimnym silniku i staraj się tak robić, aby "dymiło" po zadymie odstaw samochód na noc i sprawdź ponownie w każdym zbiorniczku stan cieczy. Może się uda! SZUKAJ i nie sprzedawaj! to jakaś pierdoła!
-
[E87] 116i - Przestawienie się rozrządu.
tylko 1.6 benzyna
-
jaki olej dolać?
po co dolewać? masz połowe więc jest ok, jeżeli zobaczysz, że zmniejsza Ci się olej to wtedy dolej. a najlepiej wymień olej i filtry już "dziś" - masz pewność, że poprzedni właściciel auta zalał go niedawno? podejżewam że ta pewność jest zerowa bo nawet nie masz informacji co tam jest wlane. proponuje wymianę całego oleju.
-
E91, 330d, Pisk spod maski
koło pasowe piszczy tylko przy rozruchu i wyłączaniu silnika i dźwięk jest słyszalny max do 0.3 sekundy pisk nie jest zależny od temperatury silnika na ciepłym również piszczało. Przerabiałem temat.
-
[E87] Szpera
Ręce mi opadły...teraz wszyscy sie rzucimy na plyty chodnikowe :D Sorki za pomyłkę z mojej strony na temat szpery :) natomiast co do płytki chodnikowej nie wycofuje się bo to sam sprawdziłem tej zimy :) sorka za offtopa: jak w Krakowie będziecie widzieli, że w chodniku są "dziury" to idźcie do Kamila i otwórzcie mu bagażnik :mrgreen: dobrze, że auto ma małe to dużo tam nie zmieści :mrgreen:
-
[E87] Szpera
a skąd masz taką informację? - nie mam szpery i na pewno nie będe jej miał :mrgreen: Wielu zakłada że masz już każdą modyfikację w swoim "1". Niestety nie mam :( Jak bym miał to już by było foto story montażu :mrgreen:
-
[E87] Inspekcja klocków hamulcowych
gotronk, zreseruj klocki - przód, tył, jak nie pomoże wymień czujniki klocków. są dwa jeden na przednim lewym kole i drugi na tylnym prawym kole. koszt czujnika ATE ok 25 PLN i standardowo po wymianie czujników reset i kontrolka zgaśnie
-
[E87] Szpera
a skąd masz taką informację? - nie mam szpery i na pewno nie będe jej miał :mrgreen:
-
[E87] Gałka drążka zmiany biegów
Spokojna Twoja makówka :norty: :norty: :norty: o nie, nie... w Z-etce nie będzie tak ładnie...
-
czyszczenie EGR
jak będziesz brał się za EGR to pamiętaj też, że trzeba wyczyścić kolektor dolotowy
-
[E87] 118d Części/Zamienniki
dokładnie pepe ja takie mam i są :cool2:
-
[E87] 1er m-pakiet
ehhh i znowu wydatek... dzieki za instrukcję - zastanawiałem się jakie klamoty dokladnie będzie trzeba dokupić do przekładki, ale teraz juz wiem :)
-
[E87] 118d Części/Zamienniki
uuu to kiepsko - ja zapłaciłem za dwie ok 90 PLN i do dziś REWELACJA! ciche, nie zostawiają wspomnianych smug i na prawde polecam
-
[E87] Ryglowanie drzwi
dzięki matti :) u mnie brak jest tej opcji z pierwszej strony - rozkmiń DIS'a i w Częstochowie ustawisz mi ryglowanie drzwi :)
-
[E87] Ryglowanie drzwi
miałem tą opcję w passacie i tam wyglądało tak, że po przekroczeniu ok 16km/h zamykały sie drzwi, a odryglowanie następowało po wyjęciu kluczyka. Powiem szczerze, że brakuje mi tej opcji i muszę coś szybciutko wymysleć :mrgreen:
-
[E87] Cicha akcja serwisowa??? Napinacz pasów pirotechn....
uchhhh... chociaż to mnie ominie :)
-
[E87] 118d Części/Zamienniki
polecam Valeo - kupiłem je przed zimą i do dziś wszystko oki. ciche :)
-
[E87] 120d 177KM Pasek czy łańcuch???
wszystkie silniki w BMW z serii 1 mają łańcuch
-
E82 123d Bodega
PO - najbardziej korzystnie :)
-
E91 dziwne stuki - dwa warsztaty polegly
stanij autem na rownej nawierzchni i otworz bagażnik i postaraj się nim "pobujać" - oczywiście tylną częścią, jeżeli stuki będą słyszalne to szukaj w amortyzatorach (poduszki dolne mają tendencję do takiego stukania) amortyzatory są w tych poduszkach przykręcone i czasami ona sie wybija i powoduje taki stukot. Górne poduszki też można sprawdzić, ale obstawiam na dolne.
-
E82 123d Bodega
No to to to mi sie podaoba!
-
[E87] błąd wewnetrzny sterownika komputera eeprom
Tomasz, tak, jak napisal matti... u ciebie wskazane jest zrobić chip - stare dane zostaną zastąpione nowymi i po błędzie nie będzie ani sladu.
-
Koło dwumasowe i sprzęgło E91 320d Wymiana
coś w ten deseń co pisałem :)