Skocz do zawartości

GRUBER

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez GRUBER

  1. GRUBER odpowiedział(a) na pawelgb temat w E39
    Mi to bardziej pasuje na zapowietrzenie układu niż na padnięty termostat. Próbowałeś odpowietrzania :?:
  2. GRUBER odpowiedział(a) na nubian temat w E39
    Oj nie chciało się poszukać :search: Będą pasowały idealnie, o ile otwór centrujący będzie miał średnicę 74,1mm (specyficzne do E39), a nie jak do reszty modeli 72,5mm.
  3. Detonator :?: :mrgreen:
  4. GRUBER odpowiedział(a) na jacek1g temat w E39
    Gong może dzwonić kiedy temperatura zewnętrzna spada. Obserwowałeś termometr w czasie gdy rozlega się gong?
  5. GRUBER odpowiedział(a) na spectakillah temat w E39
    Może w sobotę coś pokombinuje, ale nic nie obiecuje :norty:
  6. GRUBER odpowiedział(a) na spectakillah temat w E39
    Ja mam taką blendę (srebrną). Jak kupiłem samochód to juz była zamontowana. Ma nabity numer części BMW, więc jest oryginalna. Chciałem to nawet wywalić, bo jakoś mi to nie pasuje, ale dałem sobie spokój, bo nie wiem jak to wyjąć żeby nie połamać.
  7. Ja mam w swojej 530d zwykłe zawieszenie, a brat ma w 520d M-pakietowe: moja jest dużo bardziej komfortowa i dobrze się prowadzi, ale rzeczywiście przechyla się na zakrętach, a znowu M-pakiet jest dla mnie za twardy ale po zakrętach prowadzi się świetnie. Jak szukałem samochodu to miał być właśnie ze standardowym zawieszeniem bo wolałem komfort na stałe niż pewniejsze pokonywanie zakrętów.
  8. GRUBER odpowiedział(a) na Jerry78 temat w E39
    A pompka progowa na pewno podaje paliwo? W ogle ją słychać? Ja właśnie tak w sobotę rozładowałem aku - pompka się przycięła a ja kręciłem :duh: . Kilka tupnięć i po problemie :cool2:
  9. Proponuję poczytać ten temat http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=102999. Trochę osób się tam wypowiedziało i może znajdziesz rozwiązanie.
  10. GRUBER odpowiedział(a) na cezarbmw temat w E39
    Jak szukałem dla siebie samochodu, to jeździłem też S80 z 2002r. 2.5D w automacie. Z plusów: - najwygodniejszy fotel kierowcy, w jakim kiedykolwiek siedziałem, - dużo miejsca z tyłu, - niezłe audio i navi (wysuwany wyświetlacz), - ogólnie ładna buda. Z minusów: - właściwie cała reszta, - silnik za mały na taką budę, - kiepski automat, - zielone podświetlenie wszystkiego :duh: fuj fuj. Generalnie wolę moją piątkę niż to Volvo, ale mój brat ma S80 z 2005r. 2.4D ze wszystkim co możliwe na pokładzie i tam już jest klasa :8) .
  11. GRUBER odpowiedział(a) na lukaszra temat w E39
    Spróbujcie obserwować temperaturę jaką wskazuje zewnętrzny termometr. Mój czasem wariuje i zawyża nawet o 12 stopni, a climatronic reguluje nadmuch względem temp. zewnętrznej. Jeśli temp. nawiewu zmienia się wraz z temperaturą na termometrze na zegarach, to pada czujnik temp. zewnętrznej.
  12. GRUBER odpowiedział(a) na dril3 temat w E39
    Pół roku jeżdżę tym samochodem i dopiero teraz mi to uświadomiliście :duh: :mad2: U mnie też oczywiście kontrolka gaśnie i dźwięku nie ma.
  13. O te łapki, które wysuwają się i trzymaja napoje. Ja mam sama ramkę a wkład gdzieś zaginął.
  14. Też się chętnie dowiem co dokładnie tam powinno siedzieć, bo u mnie też brakuje samych "łapek" i zastanawiam się nad ich naprawieniem.
  15. A ja się pochwalę, że wreszcie rozwiązalem problem z drżeniem u siebie (530d) i wydałem całe 10zł. A mianowicie winowajcą był tłumik końcowy, a dokładniej jego mocowanie. Jest to rozwiązane tak, że jest sobie "wieszak" przykręcony do budy i "haczyk" na wydechu. Haczyk leży na wieszaku a między nimi jest guma. Teoretycznie wszystko jest ścisło spasowane, ale po kilku latach pojawia się tam luz (po około 1mm z każdej strony) i tłumik zaczyna drżeć razem z resztą samochodu. Na budzie jest to lekko wyczuwalne, ale za to w środku strasznie dudni. Mój tłumikarz trochę porozginał mocowania, wsadził większą gumę i mam spokój.
  16. GRUBER odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    Czyli żeby zrobić reset pamięci, to trzeba przekręcić kluczyk na poz. 1 trzymając gaz w podłodze?
  17. GRUBER odpowiedział(a) na rav E39 temat w E39
    To miało być tak: :duh: :D THK:4,6/17.2/21.9L czyli: poziom paliwa lewy czujnik 4,6l; poziom paliwa prawy czujnik 17,2l; razem 21,9l TRAN 21,3 L czyli wartość wyświetlana poziomu paliwa.
  18. GRUBER odpowiedział(a) na rav E39 temat w E39
    To będzie tak: THK:4,6/17.2/21.9L czyli: poziom paliwa lewy czujnik 4,6l; poziom paliwa lewy czujnik 17,2l; razem 21,9l TRAN 21,3 L czyli wartość wyświetlana poziomu paliwa.
  19. GRUBER odpowiedział(a) na Panderman temat w Felgi i opony
    Musisz wiedzieć jakie te felgi mają ET i jaka jest średnica otworu centrującego. Jeśli to oryginały od e46, to raczej pasować nie będą, bo ET jest tak coś koło 35 (w e39 potrzebne 20) i otwór centrujący 72,5mm (w e39 74,1mm). Trzeba będzie dorzucić dystanse ze zmienionym otworem centrującym, ale to już wtedy żadna okazja.
  20. GRUBER odpowiedział(a) na simon64 temat w Felgi i opony
    A ile sobie kolega życzy za te kółka?
  21. GRUBER odpowiedział(a) na tajnos temat w E39
    Wcześniej było dobrze, czy dopiero teraz tak się porobiło? Robisz to na wyłączonej kontroli trakcji?
  22. GRUBER odpowiedział(a) na cleo191 temat w E39
    Sprawdziłem w instrukcji - REST działa, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 15 stopni :8)
  23. GRUBER odpowiedział(a) na cleo191 temat w E39
    REST działa po wyłączeniu silnika. Jest tak: jeździsz sobie i silnik się nagrzewa. Później stajesz, gasisz silnik i jeśli temp. za zewnątrz spadnie poniżej 18 stopni (a może 15 ?), to możesz włączyć REST i wtedy masz ogrzewanie na postoju dopóki silnik się nie wystudzi. Pobierz sobie z forum instrukcję obsługi do E39 - tam jest wszystko ładnie rozpisane.
  24. Wejść powinny, ale najważniejsze jest ET. Poza tym, na węższe felgi powinny iść węższe opony.
  25. Powinno być wybite, ale też często nie widać tego pod syfem z klocków. Będzie albo od zewnątrz przy samym otworze na piastę, albo od wewnątrz (tu może być wszędzie). Jeśli to oryginały BMW, to na pewno będzie nabity nr części, więc może poszukaj go i po tym numerze coś ustalimy.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.