Treść opublikowana przez GRUBER
-
Czy to termostat?
Mi to bardziej pasuje na zapowietrzenie układu niż na padnięty termostat. Próbowałeś odpowietrzania :?:
- felgi
-
530d do czego służy ten przycisk?
Detonator :?: :mrgreen:
-
Dziwny gong w czasie jazdy
Gong może dzwonić kiedy temperatura zewnętrzna spada. Obserwowałeś termometr w czasie gdy rozlega się gong?
-
e39 5xx Blenda tylnej szyby
Może w sobotę coś pokombinuje, ale nic nie obiecuje :norty:
-
e39 5xx Blenda tylnej szyby
Ja mam taką blendę (srebrną). Jak kupiłem samochód to juz była zamontowana. Ma nabity numer części BMW, więc jest oryginalna. Chciałem to nawet wywalić, bo jakoś mi to nie pasuje, ale dałem sobie spokój, bo nie wiem jak to wyjąć żeby nie połamać.
-
Oryginalne Zawieszenie Mpakiet czy zamiennik?
Ja mam w swojej 530d zwykłe zawieszenie, a brat ma w 520d M-pakietowe: moja jest dużo bardziej komfortowa i dobrze się prowadzi, ale rzeczywiście przechyla się na zakrętach, a znowu M-pakiet jest dla mnie za twardy ale po zakrętach prowadzi się świetnie. Jak szukałem samochodu to miał być właśnie ze standardowym zawieszeniem bo wolałem komfort na stałe niż pewniejsze pokonywanie zakrętów.
-
530d m57 - kręci ale nie pali
A pompka progowa na pewno podaje paliwo? W ogle ją słychać? Ja właśnie tak w sobotę rozładowałem aku - pompka się przycięła a ja kręciłem :duh: . Kilka tupnięć i po problemie :cool2:
-
530d drganie na wolnych obrotach
Proponuję poczytać ten temat http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=102999. Trochę osób się tam wypowiedziało i może znajdziesz rozwiązanie.
-
BMW E39 czy Volvo S80/V70
Jak szukałem dla siebie samochodu, to jeździłem też S80 z 2002r. 2.5D w automacie. Z plusów: - najwygodniejszy fotel kierowcy, w jakim kiedykolwiek siedziałem, - dużo miejsca z tyłu, - niezłe audio i navi (wysuwany wyświetlacz), - ogólnie ładna buda. Z minusów: - właściwie cała reszta, - silnik za mały na taką budę, - kiepski automat, - zielone podświetlenie wszystkiego :duh: fuj fuj. Generalnie wolę moją piątkę niż to Volvo, ale mój brat ma S80 z 2005r. 2.4D ze wszystkim co możliwe na pokładzie i tam już jest klasa :8) .
-
skoki temperatury w srodku
Spróbujcie obserwować temperaturę jaką wskazuje zewnętrzny termometr. Mój czasem wariuje i zawyża nawet o 12 stopni, a climatronic reguluje nadmuch względem temp. zewnętrznej. Jeśli temp. nawiewu zmienia się wraz z temperaturą na termometrze na zegarach, to pada czujnik temp. zewnętrznej.
-
Dzwiek niezapietych pasów?
Pół roku jeżdżę tym samochodem i dopiero teraz mi to uświadomiliście :duh: :mad2: U mnie też oczywiście kontrolka gaśnie i dźwięku nie ma.
-
[BMW e39 530] UCHWYT NA NAPOJE PUSZKI TYŁ BMW E39
O te łapki, które wysuwają się i trzymaja napoje. Ja mam sama ramkę a wkład gdzieś zaginął.
-
[BMW e39 530] UCHWYT NA NAPOJE PUSZKI TYŁ BMW E39
Też się chętnie dowiem co dokładnie tam powinno siedzieć, bo u mnie też brakuje samych "łapek" i zastanawiam się nad ich naprawieniem.
-
540i M62 - Drżenie auta na niskich obrotach
A ja się pochwalę, że wreszcie rozwiązalem problem z drżeniem u siebie (530d) i wydałem całe 10zł. A mianowicie winowajcą był tłumik końcowy, a dokładniej jego mocowanie. Jest to rozwiązane tak, że jest sobie "wieszak" przykręcony do budy i "haczyk" na wydechu. Haczyk leży na wieszaku a między nimi jest guma. Teoretycznie wszystko jest ścisło spasowane, ale po kilku latach pojawia się tam luz (po około 1mm z każdej strony) i tłumik zaczyna drżeć razem z resztą samochodu. Na budzie jest to lekko wyczuwalne, ale za to w środku strasznie dudni. Mój tłumikarz trochę porozginał mocowania, wsadził większą gumę i mam spokój.
- Kick down
-
Test zegarów ...
To miało być tak: :duh: :D THK:4,6/17.2/21.9L czyli: poziom paliwa lewy czujnik 4,6l; poziom paliwa prawy czujnik 17,2l; razem 21,9l TRAN 21,3 L czyli wartość wyświetlana poziomu paliwa.
-
Test zegarów ...
To będzie tak: THK:4,6/17.2/21.9L czyli: poziom paliwa lewy czujnik 4,6l; poziom paliwa lewy czujnik 17,2l; razem 21,9l TRAN 21,3 L czyli wartość wyświetlana poziomu paliwa.
-
Felgi od e46 do e39?
Musisz wiedzieć jakie te felgi mają ET i jaka jest średnica otworu centrującego. Jeśli to oryginały od e46, to raczej pasować nie będą, bo ET jest tak coś koło 35 (w e39 potrzebne 20) i otwór centrujący 72,5mm (w e39 74,1mm). Trzeba będzie dorzucić dystanse ze zmienionym otworem centrującym, ale to już wtedy żadna okazja.
-
Felgi M6 ?
A ile sobie kolega życzy za te kółka?
-
strzal ze sprzegla i nie idzie
Wcześniej było dobrze, czy dopiero teraz tak się porobiło? Robisz to na wyłączonej kontroli trakcji?
-
BMW 540i problemy z ogrzewaniem
Sprawdziłem w instrukcji - REST działa, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 15 stopni :8)
-
BMW 540i problemy z ogrzewaniem
REST działa po wyłączeniu silnika. Jest tak: jeździsz sobie i silnik się nagrzewa. Później stajesz, gasisz silnik i jeśli temp. za zewnątrz spadnie poniżej 18 stopni (a może 15 ?), to możesz włączyć REST i wtedy masz ogrzewanie na postoju dopóki silnik się nie wystudzi. Pobierz sobie z forum instrukcję obsługi do E39 - tam jest wszystko ładnie rozpisane.
-
[e39] Nie wchodzą mi felgi 16' na przód
Wejść powinny, ale najważniejsze jest ET. Poza tym, na węższe felgi powinny iść węższe opony.
-
[e39] Nie wchodzą mi felgi 16' na przód
Powinno być wybite, ale też często nie widać tego pod syfem z klocków. Będzie albo od zewnątrz przy samym otworze na piastę, albo od wewnątrz (tu może być wszędzie). Jeśli to oryginały BMW, to na pewno będzie nabity nr części, więc może poszukaj go i po tym numerze coś ustalimy.