Treść opublikowana przez Vermilion
-
Opona lato 2015
Przy tak niewielkiej roznicy nie rozwalisz jeszcze napedu nawet po przejechaniu tych 500 KM, problematyczna moze byc dopiero ciagla/dlugotrwala eksploatacja auta z tak niedobranymi oponami.
-
Felgi z E60 do E39. Będą pasować?
Podrobki felg z E9x M3.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Vermilion odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażE60 535i/535xi bylo dostepne tylko i wylacznie w USA.
-
Opona lato 2015
Dojazdowka, jak sama nazwa wskazuje, sluzy do dojazdu na krotkim odcinku z mniejsza predkoscia (nie widze jakos, aby chcial sie tluc 500km na kole ograniczonym do 40 czy 50 km/h). Dokup sobie poprostu pelnowymiarowe kolo, z takimi samymi parametrami jak pozostale 4.
-
e39 felgi 17"
E39 jezdzi na 235/45R17.
-
Prośba o radę przy wyborze opony letniej
Im blizej klasy A, tym mniejsze zuzycie (opory toczenia) i lepsza przyczepnosc.
-
e39 felgi 17"
Te felgi przy tej srednicy, sa za waskie do E39. Podejrzewam tez, ze nie beda mialy wystarczajacej nosnosci.
-
Felgi e92
Wejda. 235/35R19 i 265/30R19
-
E92 pomoc w doborze felg
Przod moze przycierac przy skrecie.
-
potrzebna pomoc z kołami od e36
To nie sa oryginalne felgi BMW. To jakis Rondell, nie pomoge Ci jednak z kapslem.
-
Felgi BMW E39, dystans 35mm ?
Zalezy kto ten dystans produkuje. Wez tez sobie pod uwage to, ile taki dystans wazy (lekki nie jest) i jak to wplywa na prace zawieszenia, moze lepiej byloyby kupic felgi dedykowane do E39? Problemow ze skretem czy przycieraniem, nie bedzie (jezeli masz oczywiscie prawidlowe rozmiary opon do E39).
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Vermilion odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż23.02.15 zostalo wystawione na aukcji. Wpisu z eksportowego jeszcze nie ma w raporcie Loony.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Vermilion odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWydaje mi sie, ze jakas niewielka czesc jest nadal produkowana w Europie. Ale nowsze roczniki to w wiekszosci RPA. Podobnie bylo zreszta z E46 i E90.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Vermilion odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTu masz przyklad auta z RPA Z RPA od dawna plyna BMW do USA.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Vermilion odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJeszcze, zeby sie ktos przypadkowo nie zdziwil, np. F30 na rynek amerykanski produkuje sie w RPA, pozostale modele moga pochodzic tez z Meksyku (ale nie chce mi sie rozkodowywac poszczegolnych vinow, zeby sprawdzic, ktore).
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Vermilion odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZmieniony jest caly przedni zderzak, maska, przednie lampy, tylna klapa i tylne lampy.
-
[E60] Opony do xdrive - Ważne pytania !
Oba rozmiary sa poprawne do tych felg. Jedne i drugie maja swoje wady i zalety, na szerszych auto bedzie sie lepiej prowadzilo, lepiej hamowalo, na wezszych, opory toczenia beda mniejsze.
-
felgi bopss opinie
Nie warto. Nie sa.
-
felgi ze złym ET, potrzebne dystanse?
Dobre, markowe dystanse, prawidlowo zamontowane nie sa niebezpieczne. W Twoim przypadku nie maja jednak sensu, sprzedaj lub zwroc te kola i kup prawidlowe. 25mm dystans bedzie troche wazyl (a to wplynie troche na osiagi i bardziej na trwalosc zawieszenia) i nie ma sensu go dokladac gdy mozesz kupic bezproblewo felgi z prawidlowym ET.
-
Duzy problem z wyborem felg do e39 :/
Nie wiem jak Ty, ale ja staram sie omijac takie miejsca. W kazdej dziedzinie. Jezeli zajmuje sie tak profesjonalnie jak opisales to po naprawie swojej felgi, to nie, tez nie ma o tym pojecia. Robi bo robi, a efekt jest jaki jest. Nie czepiam sie jakosci, zwrocilem Ci uwage na to, ze sam na wlasne zyczenie, chcesz wywalic kase w bloto, bo tanio :mad2: Ale rob jak uwazasz, Twoje auto, Ty bedziesz sie pozniej z tym meczyl. Zadna felga aluminiowa nie bedzie mocniejsza od kraweznika, nie wazne w jakiej technologii wykonana. Ale znowu, popadasz od skrajnosci w skrajnosc. Napisalem Ci o przyzwoitej jakosci, czyli feldze tak zaprojektowanej i wykonanej, ze pomimo uderzenia w kraweznik (przy w miare rozsadnej predkosci), nadal utrzyma cisnienie powietrza, a Ty panowanie nad autem. Felga nie bedzie tez krzywa po wyjeciu z kartonu, czy nie bedzie przepuszczac powietrza przez mikropory w strukturze. To kup Aluteci. Wiesz czemu? Bierzesz pod uwage, ze w cenie chinskich felg, jest dosyc duze clo antydumpingowe? To teraz pomysl za ile to zostalo wyprodukowane, a aluminium potrzebne do wykonania sensownej jakosci felgi, kosztuje na calym swiecie podobnie.
-
Felgi do F10 - czujnik ciśnienia
Europejskie E60 nie mialo czujnikow cisnienia, zmiany w srednicy kola odczytywane z predkosci obrotowej kol (z czujnika ABS), byly interpretowane jako zmiana cisnienia. W F10 sa juz normalne czujniki cisnienia.
-
Czy ta felga to chińszczyzna???
To teraz porownaj szczegolowosc tej odpowiedzi, z tym co opisalem Ci wyzej ;)
-
Czy ta felga to chińszczyzna???
Wiec tak, tak jak Ci napisalem to manipulacja. Na felgi nie sa potrzebne w UE zadne certyfikaty, ani dopuszczenie do ruchu (poza nastepujacymi krajami - Niemcy, Austria, Szwajcaria i Wegry - gdzie wymagany jest certyfikat TUV). JWL i VIA to certyfikaty japonskie, rozroznic trzeba tylko dwie rzeczy, wszyscy sprzedawcy chinskich felg chwala sie certyfikatem JWL i VIA na sprzet testowy zakupiony do fabryki (certyfikat potwierdza mozliwosc wykonania badan testowych felg zgodnie z normami narzuconymi przez te organizacje), JWL na produkty posiadaja jedynie firmy zszeszone w JAWA (Japanese light Alloy Wheel Association) - jakie to sa firmy, mozna sprawdzic na ich stronie, certyfikaty VIA mozna sprawdzic jedynie za pomoca strony internetowej i zwykly czlowiek nie ma do tego dostepu (dlaczego? bo nie ma to znaczenia, w Japonii, nie mozna sprzedawac felg bez tych certyfikatow, sprawdzaja to urzednicy). Kolejny czesto uzywany w manipulacjach certyfikat to TUV ISO 9001 - ten certyfikat nie mowi nic na temat jakosci produktu, a jedynie jakosci zarzadzania produkcja (w skrocie powtarzalnosci, czyli jezeli produkujesz cos niskiej jakosci, to 1, 10, 100 i 1000 produkt schodzacy z tej samej linii, ma miec taka sama niska jakosc). Certyfikaty wymagane w Niemczech (i pozostalych krajach, ktore wyzej wymienilem), skladaja sie z dwoch czesci - czesci dotyczacej dopasowania do pojazdu (ta jest udostepniana koncowym uzytkownikom - w tresci mozna znalezc informacje na temat opon, ktore powinny zostac zamontowane, czy uwag dotyczacych samego montazu), druga czesc dotyczy natomiast testow wytrzymalosciowych (i z reguly nie jest udostepniania publicznie). Nie jest prawda, ze w Europie nie produkuje sie zadnych felg, w Polsce jest m.in. fabryka Ronala, ktora produkuje niektore modele felg chocby dla BMW. Poza tym niektore koncerny samochodowe maja czasami wlasne odlewnie felg, ale zdarza sie to sporadycznie, rzeczywiscie w wiekszosci sytuacji korzystaja z duzych podwykonawcow jak wlasnie Ronal, Borbet czy np. Enkei.
-
Duzy problem z wyborem felg do e39 :/
Mam dwie uwagi do Twojego toku myslenia, skoro ktos nie zna sie na czyms co robi, to po co to robi? Felgi to dosyc krytyczny element samochodu i kupowanie ich u kogos kto nie ma o tym pojecia to chyba zly pomysl? A druga sprawa jest taka, skoro pracownik jest az tak bardzo niewykwalifikowany, to jak mozesz ufac w jego zapewnienia co do jakosci produktu, ktory sprzedaje Ja tez nie mysle o super jakosci, bo takie felgi kosztowalyby 10-15 krotnosc tego co pokazales, mysle o przyzwoitej[/b] jakosci, o produkcie na, ktorym nie bedzie strachu poruszac sie po drodze i ktorego zakup nie bedzie kasa wywalona w bloto.
-
Czy ta felga to chińszczyzna???
Sadze, ze duzo manipulacji jest zawartej w tej odpowiedzi, zeby nie nazwac tego inaczej. Ale pewnie Cie to nie zniecheca, bo maja wszystko tanio?