Treść opublikowana przez Vermilion
-
BMW E70 2007r VIN WBAFE81077LY84341
Vermilion odpowiedział(a) na ekofeno temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJezeli chodzi Ci o ten problem w N62 https://www.youtube.com/watch?v=UABuZYvI3SM to juz dawno go rozwiazano, tanio i skutecznie.
-
Pęknięta felga
Felga nadaje sie na zlom, spawanie i jazda na tym to samobojstwo, cos takiego nigdy nie bedzie juz bezpieczne.
-
E46 1999r. mod M3 [VIN:WBAAL710XOCA47683]
Vermilion odpowiedział(a) na aari temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTez nie, blotniki z M3 nie pasuja do sedana, poza tym bylyby szersze. To rzezba na bazie blotnikow z sedana.
-
Adapter do Srub
Jezeli to oryginalne śruby zabezpieczajace BMW, to jedz do najblizszego ASO, powinni miec zestaw adapterow i dobrac taka, ktora pasuje. Zamowisz sobie tez odpowiedni adapter na miejscu.
-
jakie opony do e46 143k
Tak, dokladnie takie parametry
-
jakie opony do e46 143k
Nie ma znaczenia gdzie sa w tescie, bedziesz z nich zadowolony, to dobre zimowki za rozsadne pieniadze. Stalowki musza miec rozmiar 16x7.0 ET47 - zwroc na to uwage, zeby nie kupic felg z E87.
-
[F36] Jakie opony zimowe do 435d?
Zasada swietna... w latach 80. Dzis to zle rozwiazanie, zakladasz na zime rozmiary opon takie jak przewidzial producent. Dlaczego? Bo maja odpowiednie indeksy predkosci i nosnosci do danego auta (czego nie mozna powiedziec o oponach wezszych), zachowuja poprawna srednice kol (nie ma problemow z system kontroli trakcji i toru jazdy), pozwalaja wyhamowac auto na troche krotszym odcinku. Rzezba bieznika, konstrukcja opon i uzywane mieszanki tez zmienily sie mocno przez ostatnie 30 lat, dzis szersze opon nie grzezna juz tak w sniegu jak kiedys.
-
Ciekawe oferty z allegro - e9x
Na szerokosci i ET felg ma wplyw szereg zupelnie innych czynnikow. Srodek opony wypada roznie w roznyc felgach przeznaczonych do E90, takze nie wiem kto Ci sprzedal taka bajke, ale to nie jest prawda. Prawda jest za to, cos innego, waskie felgi o niskiem ET (albo fabryczne z dolozonymi dystansami), obciazaja zawieszenie w wiekszym stopniu niz szersze felgi z ET i szerokoscia tak dobrana, aby rownomiernie wypelniac nadkole. Data produkcji. Rozkminiasz tak ta aukcje, jakby sprzedajacy mial Cie co najmniej 3 razy przekrecic :roll: Jedyne nad czym bym sie zastanowil to, to, ze felgi mialy kontakt z runflatami, czyli moga sobie po jakims czasie popekac i nic z tym juz nie zrobisz.
-
BMW M3 F80 2014 VIN WBS3C91060J194589 ! Pilne :)
Vermilion odpowiedział(a) na kamciom3 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWez to auto do najlepszego serwisu blacharskiego jaki jest w okolicy, nie musi to byc ASO BMW, moze byc ASO innej marki. Bez problemu powiedza Ci jak fachowo wykonano naprawe (czy tanio, czy zgodnie z technologia producenta), moga zrobic pomiar plyty podlogowej (jezeli uznaja, ze jest taka potrzeba). Nikt po samych zdjeciach nie powie Ci czy to auto naprawiono dobrze czy zle. Jezeli pozytywnie przejdzie ten test, to mozesz dla potwierdzenia sprawdzic w BMW reszte rzeczy, ktore juz wymagaja znajomosci konkretnej marki.
-
[F20] 120d Dobór opon zimowych na felgę 7JX17
Cos zamieszales, na lato powinienes miec 205/50R17. Roznicy w komforcie nie bedzie, 225/45R17 i 205/50R17 maja ta sama wysokosc scianki bocznej. Nie ma zadnych przeciwskazan, zeby zamontowac 225/45R17 na felgi, ktore masz.
-
[F36] Jakie opony zimowe do 435d?
Od reki, takich opon w Polsce nie znajdziesz, na wieksze rozmiary zimowe, rynek jest bardzo skromny, praktycznie nikomu nie oplaca sie trzymac takich opon na stocku. Trzeba bylo zamowic na oponeo, 2 tygodnie temu i juz mialbys je na samochodzie.
-
opony letnie
Fajnie, tylko wszystkie te zalety sprowadzaja sie do jednego - do tego, ze opona pozwala na kontynuacje jazdy po przebiciu (i ewentualnie oszczednosci z niewozenia ze soba zapasu). Podobny zestaw zalet moglbym ulozyc, zeby pokazac wyzszosc opon calorocznych nad letnimi/zimowymi :lol: żródło: http://www.autoguide.com/auto-news/2012/05/run-flat-tires-why-you-should-or-shouldnt-buy-them.htmlCo znaczy, iż opony ROF mają twardsze boki, ale wszystkie nowe BMW które mają te koła montowana mają zawieszenie właśnie pod to dostosowane. Dodatkowo NIE jest zalecane wymiana opon ROF na zwykłe, bo to ZMNIEJSZA bezpieczeństwo samochodu i zmienia właściwości jezdne. Dobrze, skoro slowa pana po politologii z typowo PR/marketingowym stanowiskiem sa dla Ciebie wykladnikiem, niech tak bedzie. Moja wiedza jest daleka od forumowych madrosci, mam realne doswiadczenie w tej branzy i daleko wyzej w lancuchu niz szeregowy wulkanizator :wink: Podkresle Ci tylko moje stanowisko w sprawie ROF, aby nie bylo nieporozumien, pomysl jest dobry, lezy realizacja, byc moze za 2-3 generacje ten produkt bedzie lepiej dopracowany, na tyle, aby te opony nie byly obarczone tak duzymi kompromisami w strefach, ktore sa dla mnie (byc moze dla Ciebie mniej) wazne.
-
opony letnie
Plotka, bez zadnego uzasadnienia. Poza tym jak najbardziej podpisuje sie pod tym co napisal af1981, ROF nie maja zalet poza mozliwoscia jazdy po przebiciu, wszystkie pozostale parametry sa gorsze w porownaniu do tradycyjnych opon. Do wad mozna jeszcze dopisac negatywny wplyw na felgi - wibracje przenoszone przez opone na felge aluminiowa (a nie tlumione, jak w tradycyjnych oponach), powoduja zmeczenie materialu i pekanie felg na wewnetrznych rantach. Na lato masz w tym rozmiarze swietne Advany V103 http://www.opony.pl/nazwa-opony/yokohama-advan-sport-v103-225-50-r18-95-w-kz#73187571 Zmiana bedziesz pozytywnie zaskoczony, nie ma zadnych przeciwskazan do montazu tradycyjnych opon do Twojego auta.
-
Felgi M PAKIET, czy warto ?
Podrobki.
-
[E93] Pomoc w doborze felg.
Zalozyc sie da, ale te felgi beda bardziej wysuniete niz te przeznaczone do E90, tym samym caly syf spod kol, bedzie ladowal na przednich drzwiach i tylnym zderzaku. IS 20 to ET20 - jest na 8 zdjeciu. Na obu stronach, ktore podalem, sa tez wszystkie potrzebne parametry tych felg.
-
BMW E90 WBAVC31080VG02077 Oborniki
Vermilion odpowiedział(a) na JasonVoorhees temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażheh ona będzie trochę droższa niż ta z tematu, :wink: Wiem, ze chce ja sprzedac za 38k brutto, takze sam sobie odpowiedz czy warto dolozyc czy nie.
-
BMW E90 WBAVC31080VG02077 Oborniki
Vermilion odpowiedział(a) na JasonVoorhees temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJasonVoorhees, znajomy ma teraz na sprzedaz za dobre pieniadze, swoja E90 320d LCI, 2008, z polskiego salonu, 240 tys. udokumentowanego przebiegu, bezwypadkowa, sprzedaje z FV 23%. Moge Cie z nim skontaktowac, jezeli chcesz.
-
[E61] 530d Ciśnienie w zimówkach
2,4 i 2,8 dla max. 4 pasazerow, 2,8 i 3,3 przy pelnym obciazeniu.
-
[E93] Pomoc w doborze felg.
Ewentualnie jest jeszcze taka strona http://realoem.com/bmw/partgrp.do?model=VG52&mospid=50491&hg=36&fg=15 ale tutaj nie ma podzialu na rozmiary.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Vermilion odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSpoko, spoko, tak wrzucilem jako dobra referencje, zeby ludzie sobie zdawali sprawe, ze to nie znaczy, ze mozna kupowac w ciemno. Bo pozniej ktos kupi i napisze, ze Loona przeciez rekomendowal to auto :lol:
-
[E93] Pomoc w doborze felg.
Tu znajdziesz wszystkie felgi oryginalne dostepne do E90 http://felgenkatalog.auto-treff.com/ poprostu ustaw sobie odpowiednio filtr po lewej stronie, jezeli trafisz w ogloszeniu na jakies 17", ktorych tam nie ma, to albo nie sa oryginalne, albo pochodza z innego modelu. Tak bedzie duzo prosciej.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Vermilion odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAle tez trzeba zachowac ostroznosc, jak z kazdym autem z USA. Z czystymi papierami mozna tez trafic takie auto http://www.ebay.com/itm/BMW-3-Series-328i-2014-bmw-3-series-328-i-twinpower-turbo-clean-title-repairable-project-damaged-/191420443208?forcerrptr=true&hash=item2c918c2a48&item=191420443208&pt=US_Cars_Trucks
-
[E93] Pomoc w doborze felg.
Ok. E39, E70 X5, E71 X6, F15 X5 maja 74.1mm, pozostale modele 72.6mm. Powtorze jeszcze raz, szukaj felg z E90, kupisz inne i okaze sie, ze nie pasuja z jakiegos powodu, ktorego nie jestem w stanie przewidziec.
-
[E93] Pomoc w doborze felg.
Bridgestone to normalny uznany producent, Twoje RE050A trafialy na pierwszy montaz do E90. Problem w tym, ze ta opona im sie wybitnie nie udala. Jest twarda, brakuje jej trakcji, szczegolnie na mokrym, jezeli jest to runflat, to niszczy felgi. Szukaj 17x8.0 ET34 Do letnich felg mozesz spokojnie dolozyc do 15mm dystans na kolo, sam tyl, bez szerszego przodu bedzie wygladal zle.
-
[E93] Pomoc w doborze felg.
Masz fabryczne rozmiary opon, wszystko jest ok. Swoja droga, same opony sa tragiczne - w sensie model. Twoje felgi, jezeli sa oryginalne maja parametry 18x8.0 ET34 przod i 18x8.5 ET37 tyl, takze rozmiary, ktore sa na nich zalozone w tej chwili sa najbardziej optymalne do tych szerokosci. 265/35R18 tez daloby rade zalozyc, ale w przypadku Twojego silnika, nie ma to uzasadnienia (przod musialby wtedy dostac 235/40R18). Masz juz poliftowe E90 (czyli E90 LCI)?