Treść opublikowana przez Vermilion
-
Po co szerokie opony na tylnej osi?
Mieszane ogumienie w aucie tylnonapedowym (albo z napedem na wszystkie osie, ale przewaga tylnej) uzywa sie z dwoch powodow: - zmienia sie w ten sposob charakterystyke, z nadsterownej, w neutralna badz delikatnie podsterowna - dzieki temu szczegolnie mocniejsze auta sa latwiejsze do opanowania i mniej zaskakujace dla kierowcy (duzo trudniej o uslizg tylnej osi). - zwieksza stabilnosc napedzanej osi calosc przeklada sie na odczuwalnie lepsze zachowanie na drodze
-
Opony letnie 18 cali rozmiar
Dokladnie tak jak napisales. Pemek, do opinii wulkanizatorow podchodz z rezerwa, pomimo, ze zajmuja sie na codzien oponami, wiedza wiekszosci odbiega od fachowosci. Sporo jest za to domyslow i obiegowych teorii, ktore zwykle maja malo wspolnego z rzeczywistoscia. Rozmiary opon, o ktore pytasz sa prawidlowe, jezeli dysponujesz felgami o mieszanych szerokosciach, czyli fabryczne 19x8.5 i 19x9.0, wszystko bedzie ok.
-
Śruba zabiezpieczając bmw 39
Kup nasadke dwunastokatna o odpowiednim wymiarze, nabij na srube i odkrec. Tu masz pokazany ten sposob
-
Które repliki felg m6
Oryginalne 19" i tak nie beda pasowac do 1er. Poszukaj sobie 18" Styling 461 z F20, sa dosyc podobne do felg z M6 i na pewno beda mialy lepsza jakosc.
-
Wyważanie kół
Dobra Panowie, bo widze wiele dziwnych teorii. Cale kola wywaza sie po zmianie sezonowej z kilku prostych powodow: - opona obraca sie na feldze w czasie jazdy (takze po kilku tysiacach km kolo nie jest juz optymalnie wywazone) - zdarza sie, ze w czasie sezonu, ktorys z ciezarkow sie odklei i go zgubimy - mozna w prosty sposob zweryfikowac czy nie uszkodzilismy felgi w poprzednim sezonie (nawet gdy wizualnie tego nie widac). to takie podstawy, o ktorych warto pamietac. A czy warto wywazac przy kazdej zmianie kol, zalezy od Was.
-
Dylemat co do opon, rozmiar jak i typ
Wywal runflaty, kup tradycyjne opony (jezeli bardzo zalezy Ci na komforcie, wybierz zwykle, nie XL). 225/50R17 to zly pomysl - zwiekszysz srednice kol, auto zacznie sie bardziej bujac, pojawia sie problemy z przeklamaniami licznika i dzialaniem ABS (czy DSC).
-
nowe felgi 17 + opony
Chodzi o glowke, gdy bedziesz mial felgi, sprawdz poprostu srednice otworu - tej czesci w ktorej jest glowka sruby i miejsce gdzie wklada sie klucz przy dokrecaniu. Otwor na gwint na pewno jest wystarczajacy :D Tak, dokladnie o takie.
-
Które repliki felg m6
Nie ma takiej, wszystkie repliki sa albo z Chin, albo z Wloch. Skoro wiesz jaka maja jakosc, to czas zapomniec o tym pomysle.
-
Czy w moim wypadku warto sie przesiasc na 18tki ?
Z dobrze dobrana opona, srednica kola nie zmienia sie, czy sa to 17" czy 18" (czy 19"). Jezeli masz teraz 225/50R17, to te kola maja srednice wieksza niz fabryczna (powinienes miec na nich 225/45R17). 225/40R18 maja identyczna srednica jak kazde inne fabryczne kola dla E46 i nic Ci nie grozi.
-
Co to za felga? - EDIT, kolejna do rozpoznania na samym dole
Advan Connoisseur No.151
-
Felgi bmw e60 do e39 jak założyć
Istnieja dystanse z otworem na piaste 74.1mm i kolnierzem centrujacym 72.6mm - H&R np. takie produkuje. Tyle, ze maja z tego co pamietam 20-25mm, takze bedzie je ciezko dolozyc do felg z E60 i zamontowac w E39 tak, zeby calosc nie wystawala.
-
Co to za felga? - EDIT, kolejna do rozpoznania na samym dole
Podrobki HRE P40 Islindur szukasz felg tego typu?
-
Koła z e46 do e60
Nie, kola z E46 M3 beda potrzebowaly dystansu. Watpie tez aby mialy odpowiednia dla E60 nosnosc.
-
Opony 225/45/17 index nośności
Moze troche uscisle, indeks nosnosci zalezy od maksymalnego dozwolonego nacisku na osie okreslonego w homologacji auta, ktory nie zmienia sie w zaleznosci od rozmiaru. W przypadku E46 tak jak wspomnialem wyzej, min. jest to 88, kazda opona z indeksem rownym lub wyzszym bedzie odpowiednia.
-
Opony 225/45/17 index nośności
Dla Ciebie wazne jest, zeby indeks nosnosci byl wiekszy/rowny 88 (tyle potrzebuje min. E46), kazdy wyzszy tez bedzie dobry.
-
Felgi Star spoke - style 124 do E60 530D
Masz standardowe opony? 245/40R18 i 275/35R18? Eibachy albo H&R beda bezpiecznym wyborem.
-
E46 Compact 325ti 17"?
Tu bedzie tak samo, te felgi maja takie same parametry, jak S 124 - 8.0" ET20 (inna jest tylko srednica). Poza tym, nie sa oryginalne.
-
Felgi do białej f10 m-pakiet
Ok, to czy sa kute, czy odlewane nie ma tutaj znaczenia, bo nosnosc to nie jest parametr tyle zalezny od procesu produkcji, co projektu felgi (ta sama nosnosc osiagniesz obydwoma metodami produkcji, poprostu odlewane beda ciesze od kutych). To czy jezdzi ktos po torze, czy nie, tez nie ma - nosnosc to parametr, ktory nie powinien byc przekraczamy, nawet podczas codziennej jazdy. BMW nie umieszcza informacji o nosnosci na swoich felgach, dlatego trzeba na to uwazac - szczegolnie, ze roznica pomiedzy F30, a F10 jest jednak odczuwalna - F30 wymaga 600kg, F10 juz 670kg (moze wydaje sie to byc niewiele, ale w przypadku parametru majacego tak duzy wplyw na bezpieczenstwo, to sporo). Zwrocilem Ci uwage na to, bo wspomniales o TUV i problemach z wyplata odszkodowania - aby moc miec zamontowane takie felgi w F10 w Niemczech, Austrii lub Szwajcarii, potrzebna jest zgoda BMW (ktora pokazujesz na przegladzie TUV auta), a oni bardzo niechetnie wydaja cos takiego na felgi pochodzace z innego modelu, nie znam szczerze mowiac zadnego przypadku gdy wydali taka zgode na felgi pochodzace z lzejszego auta do montazu w ciezszym (odwrotna sytuacja jest jak najbardziej spotykana - czyli tak jak chcesz teraz zrobic).
-
Felgi do białej f10 m-pakiet
To nie wyglada w ten sposob, nigdy nie spotkalem sie z problemem wyplaty odszkodowania AC ze wzgledu na brak TUV na felgi (takie unormowanie rynku by sie przydalo, ale Polska to jednak nie Niemcy, Austria, Szwajcaria)- gdyby tak bylo, sam mialbys problem z felgami z F30 zamontowanymi w F10 (dlaczego? - dlatego, ze sa pochodza z lzejszego modelu, a BMW dobiera nosnosc felg praktycznie na styk, podejrzewam, ze F10 ja przekracza). Temat felg bylby zreszta znikomy % problemow przy wyplacie AC, duzo czesciej likwidatorzy czepialiby sie zamiennikow - klockow hamulcowych, tarcz, amortyzatorow, element zawieszenia - ogrom tych czesci na polskim rynku nie posiada zadnych dokumentow potwierdzajacych ich jakosc (moze nie tak bardzo w przypadku BMW, ale w przypadku aut azjatyckich i VAGow juz bardzo). Prawda jest za to mozliwosc problemow z likwidatorem gdy dopatrzy sie np. montazu opon o zlym rozmiarze (zbyt niskich, zbyt waskich), o zbyt niskiej nosnosci czy zbyt niskim indeksie predkosci (ale, ze glownie takie rzeczy robia posiadacze starszych aut - jak E36, to problem AC ich wogole nie dotyczy).
-
Felgi do białej f10 m-pakiet
Spokojnie, jezeli masz na mysli cos takiego http://iv.pl/images/70324273923387028815.jpg to jednak sporo dzieli felgi z tego 300C z naszymi, troche inna koncepcja - gleboki rant, ale felga jest polerowana diamentowo, nie chromowana, calosc jest duzo bardziej subtelna i w polaczeniu z Havana Brown wyglada naprawde niezle (na zywo na pewno duzo lepiej niz na zdjeciach). Nie ma problemu, masz prawo do swojej opinii. Nie do konca, BMW nie oferuje juz takich felg, w kazdym z modeli zniknely jakiekolwiek modele z rantami, ktore byly kiedys jednym z symboli tej marki.
-
[E46] Jaki profil do auta z 226a ?
Jezeli to maja byc 17", to 225/45R17.
-
Felgi do białej f10 m-pakiet
-grzechu-, popatrz na zdjecia dwoch aut na naszych felgach, moze Cie zainspiruja, to felgi z glebokimi rantami Vermilion Fidelis Carbon Polish http://iv.pl/images/80078935405879645577.jpg http://iv.pl/images/48154337481326135589.jpg http://iv.pl/images/59834309986494551423.jpg http://iv.pl/images/42450188180268498924.jpg Felgi na F30 to 19", ale 20" tez sa dostepne. Vermilion Gravis Palladium Polish http://iv.pl/images/32718263963489869114.jpg http://iv.pl/images/67350275472446180340.jpg http://iv.pl/images/03161395458922831841.jpg http://iv.pl/images/63201231879214682261.jpg http://iv.pl/images/14717393224697555341.jpg Na zdjeciach sa 20", to najszersze felgi jakie zalozysz bez modyfikacji do F10 - 20x9.0 i 20x10.5 z oponami 245/35R20 i 285/30R20, idealnie wypelniaja nadkola. Auto ze zdjec ma fabryczna wysokosc zawieszenia. Oba modele sa dostepne rowniez z ramionami w czarnym polysku z polerowanymi rantami - beda lepiej graly z bialym kolorem lakieru.
-
[E46] Jaki profil do auta z 226a ?
Poprawny rozmiar dla E46 na takie 17", to 225/45R17. Takze Twoje zimowki maja zly rozmiar (chyba, ze mialo to byc 205/50R17). 245/40R17 na feldze 8.0" to slaby pomysl, taka felga jest poprostu waska. Jezeli chcesz zamontowac mieszane rozmiary opon, poszukaj felg do tego przystosowanych, np. M-pakowe S 68, w rozmiarach 17x7.5 i 17x8.5, albo jakies felgi z E90 w rozmiarach 17x8.0 i 17x8.5 - beda idealne do opon 225/45R17 + 245/40R17 (lub 255/40R17).
-
Pytanie o felgi aluminiowe e60
Elektronika - zwykle E60 ma inna srednice kol, wiec ABS, DSC i predkosciomierz beda mialy problemy. Poza tym przednie blotniki w M5 maja troche inny ksztalt i sporo wiecej miejsca w srodku, takze mozesz spodziewac sie jakis przycierek. Sprzedaj poprostu te opony, zamiast kombinowac i narazac sie na problemy.
-
Opony nie-runflat do BMW F10
Komfort na 20" z tradcyjnymi oponami jest lepszy niz na 19" z runflatami.