Treść opublikowana przez adamsaba
-
Czujnik klimy
u mnie to napięcie w stanie spoczynku wynosi ok. 1,5 V. Czy to jest odpowiednie napięcie, żeby sprężarka ruszyła?, bo mam z tym kłopot.
-
E39 530d licznik, nie można skasować błędów
No właśnie chcę coś z nimi zrobić, może masz jakieś propozycje.
-
E39 530d klima chodzi kiedy chce
Wsadziłem do mojego auta moduł kolegi i klima niestety nie wystartowała, natomiast na moim module GM3 jego klima chodziła bez zarzutu, więc raczej to nie będzie GM3. Sprawdziłem też swój klimatronik montując go do innego sprawnego auta, okazało się, że mój klimatronik załącza tam klimę więc jest sprawny. Wydaje mi się, że mój problem raczej tkwi w instalacji elektrycznej samochodu, bo przy pomocy np. inpy nie można się połączyć ze wszystkimi obwodami w samochodzie np. nie mogę w ogóle wejść w układ klimatyzacji.
-
E39 530d licznik, nie można skasować błędów
http://images66.fotosik.pl/31/4294236cabccceefm.jpg http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4294236cabccceef.html Kasuję już któryś raz te błędy, pierwszy zawsze zaraz się pojawia, a drugi dopiero po jakimś czasie. Licznik jest sprawny, tylko nie mogłem w nim przez jakiś dłuższy czas skasować inspekcji olejowej, ale wczoraj mi się to udało. Z licznikiem można powiedzieć nic się nie dzieje, denerwują mnie tylko te powracające błędy, które być może mogą mieć negatywny wpływ na pozostałą elektronikę pojazdu.
-
E39 530d klima chodzi kiedy chce
Ja mam GM3 high, a kolegi jest GM3 low i ma całkiem inne oznaczenia, dlatego bałem się podłączyć. Ten mój moduł rozebrałem i nie było widać jakichś uszkodzeń rzucających się w oczy. To co mimo tych różnic podłączyć go?
-
E39 530d klima chodzi kiedy chce
Podmieniłem dzisiaj klimatronik z innego auta, ale to nic nie dało. Chciałem podmienić też moduł GM3, ale niestety był całkiem inny i w ogóle nawet nie próbowałem go podłączyć. Klima już całkiem przestała sama się załączać, kierownica nadal opuszcza się z opóźnieniem, kompresor i wiatrak nadal mogę odpalić z inpy.
-
E39 530d klima chodzi kiedy chce
tzn. pod dywanem?
-
E39 530d klima chodzi kiedy chce
Co to jest i gdzie on siedzi? Przy pomocy inpy mogę uruchomić kompresor--leci zimne powietrze, uruchamia się też bez problemu wiatrak. W zw. z tym załączenie klimy chyba musi być blokowane elektronicznie, tym bardziej, że dziwnie zachowuje się kierownica. c
-
E39 530d klima chodzi kiedy chce
Problem polega na tym, że kompresor i cała elektronika klimy zaczyna chodzić po przejechaniu 10-15km, czasami działa od razu od załączenia silnika, a nieraz nie chodzi w ogóle. W ramach naprawy rozebrałem klimatronik i go przeczyściłem, wszystkie jego styki/wtyczki naoliwiłem, parę dni było dobrze, ale znowu jest to samo. Inpa pokazała błąd wentylatora, skasowałem go. Mam taiwański wentylator, on jest sprawny, ale sieje błędy. Z pozycją klima-inhka nie mogę się połączyć. Dziwne to, ale zauważyłem, że jak przekręcę kluczyk w stacyjce i kierownica tak jak powinna zjedzie od razu w dół, to klima działa idealnie, a jak opuści się ze zwłoką ok. 5-7 sekund, to klima nie zadziała. Klimę mam cały czas ustawioną na auto, śnieżynka zawsze włączona, obieg zamknięty na automat, temperatura zależnie od potrzeb między 19-21 st. C.
-
E39 światła dzienne DRL
Mam na pewno 30%, ale po tym co piszesz zrobię na 25%. Ja mam dołożony moduł drl i mogę taką wartość ustawić.
-
E39 światła dzienne DRL
Ja jechałem innym autem przed swoim bmw i w lusterku wstecznym na tle innych samochodów moje 30 % było raczej za mocne. Audi i VW te, które mają oryginalne św. dzienne też świecą dużo słabiej.
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Sam sobie odpowiedziałeś.
-
wentylator e39 530 D 2002
Tego to nawet najmądrzejsi ludzie nie wiedzą, co on tam niby rzeźbił. Jedno jest pewne musisz kupić nowy wiatrak i go założyć, ponieważ masz benzynę nie musisz nic cudować przy obudowie, bo zamienniki robią tylko właśnie dla benzyny, do diesla niestety brak.
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Nalej taki jaki powinien być, wiele osób przechodziło już z 10w40 na LL01 i LL04 i nie pisali o jakichś problemach po tej zmianie.
-
wentylator e39 530 D 2002
Silniki na 3 piny od benzyny i diesla elektrycznie są te same, różnią się tylko tą obudową plastikową.
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
kolego tyxck masz auto po lifcie, więc musisz nalać olej z normą LL04, na pewno olej 10w40 tej normy nie spełnia.
-
wentylator e39 530 D 2002
Te ze skrzyneczką na zewnątrz to są zamienniki, oryginał siemens ma to wszystko razem w silniku. Miałem już 2 razy spalone oryginały, nic się nie uszkodziło u układzie klimatyzacji, tylko raz spalił się ten bezpiecznik 50A w schowku. Teraz mam założony zamiennik Taiwan i jest ok. Uważam, że szkoda wywalać pieniądze na używkę.
-
E39 światła dzienne DRL
Procenty możesz ustawić jakie chcesz, wydaje mi się, że 20% będzie dobrze. AR_W chyba kiedyś pisał, że ma na 18%.
-
E39 światła dzienne DRL
Na ile % macie ustawione światła dzienne?, ja mam na 30% i wydaje mi się, że są za bardzo intensywne. Myślę, że trzeba zmniejszyć te procenty.
-
Gdzie jest wtyk OBD ?
pod maską, z prawej strony, okrągłe gniazdo.
-
E39 dziwne hałasy przy podnoszeniu-opuszczaniu kierownicy
Dzisiaj kolega przesmarował mi takim specjalnym smarem w aerozolu firmy Rosner wszystkie elementy ruchome i cierne miejsca całego mechanizmu kolumny kierowniczej, na razie jest super, chodzi naprawdę cichutko, prawie jak nowa.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Ale to nie podchodzi pod ten wątek. :D
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Musisz kupić E39, tdi oraz hdi i każde będzie Ci się podobało, ja tak mam. :D
-
E39 dziwne hałasy przy podnoszeniu-opuszczaniu kierownicy
Przesmarowałem smarem stałym ten mimośród silniczka podnoszącego-opuszczającego kierownicę, parę razy ją wysunąłem i schowałem w różnych pozycjach i na razie jest naprawdę dobrze. Profilaktycznie nie założyłem jeszcze obudowy, będę obserwował co jeszcze ewentualnie trzeba tam przesmarować.
-
E39 dziwne hałasy przy podnoszeniu-opuszczaniu kierownicy
Od pewnego czasu mechanizm automatycznego opuszczania-podnoszenia kierownicy wydaje takie nieprzyjemne dźwięki. Czy może ktoś walczył już z tym tematem?