Treść opublikowana przez DjAquaz
-
323i Wolne opadanie z obrotów
No to powiedz mi jakim cudem po odpięciu wtyczki do krokowca obroty dokładnie zachowywały się jak w 328i ???
-
m50, m52 jaki kolektor
Z tym że m50 ma większy dolot i pełno kolesi robi przeróbki w M52 .zakładając dolot z M50 Co zwiększa moc ale opada moment obrotowy
-
Początek końca ECU jakie objawy???M52
Koledzy jakie mogą być objawy padającego sterownika???
-
316i, 95 r. Metaliczne stuki z tylu
Warto jeszcze sprawdzic górne mocowanie amortyzatorów.Sam miałem do czynienia z tym i okazało się właśnie to.
-
Problem z moca
Jak widać masz 3 różne rodzaje cewek.te czerwone kable to jest zwykła masa,ale po co podpinać pod wszystkie skoro śruby są przykręcane i tak do obudowy aluminiowej. Ciężko stwierdzić o co kaman . Skoro wywala błąd cewek a sa dobre to może być wina przewodów zasilających lub nawet sterownika
-
Problem z moca
Generalnie cewki pracują ale jak widac że było coś grzebane i ta masa przerabiana no to cos moim zdaniem z przewodami .Zdejmij 1 i 6tą i sprawdź czy jest iskra ale raczej będzie bo słyszałbyś że nie działa na 6 cyl.Jeżeli zamieniłeś cewki i efekt ten sam to sprawdź jeszcze wtryski no chyba że komp definitywnie wskazuje na cewki. Moim zdaniem diabeł tkwi w tych podpięciach na lewo.Komp dostaje błędne info co do napięcia na tych cewkach
-
316, "czka" na jedynce.
też wjuz widziałem takie objawy tu na forum i za każdym razem winny dolot a raczej jego nieszczelność.Sprawdź czy guma dolotu nie jest sparciała i popękana :cool2:
-
Zegary z 318 do 325-przekłamania
No tak bo te zegary pochodzą z tego auta więc dlatego pasują. A jak chcesz to sprawdx jak masz kolege z silnikiem 6 cyl i załóż od nigo .Jak będzie ten sam objaw to masz na bank wiązkę która sie różni chociażby jednym kablem.Inną alternatywą jaet zajrzeć do planów instalacji i każdy przewód porównać wychodzący i wchodzący do zegarów :norty:
-
Zegary z 318 do 325-przekłamania
No to albo masz coś przewodami nie tak ,a druga opcja to że zegary różnią się w podpięciach na kostkach
-
Problem z moca
Tu masz racje. Brałem pod uwagę silniki w których z Vanosem jeszcze nic sie nie robiło ,choć pewnie ciężko to stwierdzić szczególnie w polsce :mrgreen: .W momencie kiedy zablokujemy wszystkie części tj wał ,wałki,i napinacz i są na swoim miejscu wtedy wychodzi na jaw czy jest dobrze ustawiony
-
Problem z moca
Co wy gadacie na temat Vanosa.Naprawa tego jeśli chodzi o mechanike to jest proste jak budowa cepa. Vanos,vanos....Chłopy mam wrażenie jak by mit powstał o tym . Nikt nie rozbierał ale wszyscy sie boją,bo ploty słyszeli.W dziale Zrób to sam zamieściłem schemat i foto story jak go rozebrać i poskładać.Jeszcze tylko znajde opis jak zrobić narzędzie do blokady wałków,które tez idzie samemu zrobić .Czasem mnie wnerwia mitologia. :duh: Zrób fotke z tymi cewkami i wtedy zadziałamy Generalnie ma byc tak że: na pierwszej i ostatniej musisz mieć podpięta masę i przykręcone śrubami mocującymi cewki.Na 3ciej od przodu ma być podpięta masa idąca do szyny skąd wychodzą wszystkie przewody i wtyczki do cewek zapłonowych.Nie ma prawa być jakiś innych rzeźb.A jeszcze jedno .czy masz gaz??? Jeżeli tak i to sekwencje to bardzo możliwe że właśnie tam są podpięte przewody do tego by w odpowiednim czasie poszłedł impuls do kompa od gazu.Miałem taką instalacje w Volvie.Ale mogę się mylić
-
żarówka pozycyjna tył e36 coupe
A sprawdziłes czy ci pozstojowa z przodu działa??? Jest tak często że jak sie spali z przodu to nie świeci z tyłu :mrgreen:
-
Bmw e36 2.5 vanos jakie swiece?
Zachęcam Cię do kupienia Irydowych świec np NGK. Jeżeli ktoś ci powie że nie ma różnicy to się grubo myli.Ja sam zmieniłem na świece irydowe na jakiś czas i potem znów na zwykłe...na prawdę czuć różnice w reakcji na dodanie gazu i poprawie kultury pracy silnika.Oczywiście nie mówię że zwykłe 2-elektrodowe są do bani,ale irydowe to nowa technologia.
-
[EXX] Naprawa Vanosa M50/M52
Generalnie te blokady są potrzebne do zblokowania wałków by można było zestroić Vanosa przy zakładaniu. Klucz którym się obraca koło zębate to po prostu jest potrzebne do przekręcenia koła zębatego vanosa które musimy przekręcić w celu włożenia ślimakowatego wieloklinu od Vanosa po prawej stronie.Jednakże da się i bez tego. Ja nie mając tych narzędzi poradziłem sobie z tym wszystkim i autko lata jak ta lala. Jeżeli nie chcecie ruszać wałków i ściągać tłoka można rozkręcając kolejno nakrętki dekla vanosa.Należy tylko ustawić martwy punkt na tłoku pierwszym. Musimy również odkręcić dopływ oleju,trzeba podłożyć najlepiej woreczek, bo w momencie ruszania części w późniejszym czasie wyleci olej z cylindra Vanosa. I teraz trzeba z wyczuciem lecz mocno pociągnąć lub zaprzeć najlepiej łyżką do kół (ale delikatnie i powoli) między koło zębate (prawe)Vanosa a obudowę tłoka Vanosa. Da nam taki efekt że zyskamy ok 3 cm luzu na odkręcenie śrub od dekielka tłoka.Jak już to zrobimy to należy zdjąć obudowę vanosa i na wałku ssącym zostaje nam tłok Vanosa.Rozcinamy delikatnie pierwszy pierścień potem gumowy oring. Nowe o ringi wkładamy do ciepłej wody ./Po 2 minutach wyjmujemy i zakładamy kolejno gumowy o-ring potem pierścień. Ważne by posmarować pierścien olejem i cylinderek tłoka.I odwrotnie składamy wszystko.Wpierw skręcamy tłok vanosa z dekielkiem i dopiero potem delikatnie gumowym młotkiem pukamy aż części zejdą sie tak by można było skręcić obudowe. Mnie to zajęło bez pośpiechu ok 2 godziny . Oczywiście uszczelki należy wymienić pod pokrywą i między częściami obudowy . Jak ktoś jest nie pewny radzę nie tykać bo można łatwo se napitać biedy moją metodą choć ja nie miałem kłopotów.Na pewno osoba która ma do czynienia z mechanika na co dzień da rade bez problemu.Szczerze jest to proste jak budowa cepa :mrgreen:
-
[EXX] Naprawa Vanosa M50/M52
Znaczy się nie nie dorabiałem ale i tak poradziłem sobie.Ale za to znalazłem jak dorobić te blokady. Poszukam i dorzucę linka
-
323i szmery ssania
Niestety tam jest automat
-
323i szmery ssania
Słuchaj ostatnio sprawdzałem na 328i i miała tak samo.Nie wiem czym to spowodowane.Może to normalka
-
320i wysokie spalanie, nieobór mocy
Kochamy Cię Mattiss :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Niemożność palenia gum to dla bmki jakby kobieta nie miała jajników. Poważna sprawa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
320i wysokie spalanie, nieobór mocy
Fes odpowiedź i rada. Synek potrzebuje odpowiedzi na to że mu 2.0 nie ciągnie a ty mu mówisz żeby se wsadził inny dyfer ale że mu się max speed osłabnie to juz nie powiedziałeś i że któtsze przełożenia :duh: :mrgreen:
-
320i wysokie spalanie, nieobór mocy
Dokładnie .Opisz co wymieniłeś a na pewno pomożemy.Rozwiń swój wątek :cool2:
-
316i Na trasie pare razy przewał,potem zgasł i teraz stoi
Jedyne co ci poradze to podpiąć komputer .On prawdę ci powie :cool2:
-
Luz na tłoku Vanosa
I o taka radę prosilem. Dzięki wielkie :P
-
Zegary z 318 do 325-przekłamania
No to ciężko stwierdzić .A podpinałeś go??? do siebie???
-
[EXX] Naprawa Vanosa M50/M52
Zamieszczam krok po kroku jak wymieniać i stroic Vanos w naszych M50/M52.Niestety po angielsku http://beisansystems.com/procedures/vanos_single_procedure.htm A tu macie jeszcze dodatkowe foto story :mrgreen: http://www.101projects.com/BMW/Projects/013/pics.htm Miłej wymiany
-
320i problem z tarcza hamlcowa
Dźwignij koło do góry te co wiesz że ci nawaliło i obkręć kołem i wogule przyjrzyj się tarczy .Czy zmieniła kolor jak tak to na bank nie odbija tłoczek