Treść opublikowana przez DjAquaz
-
e36 M52 323i spadek mocy
Czyżby już nic wam do głowy nie wpadało??? :mrgreen:
-
318i światło wewnątrz auta.
podepne sie pod temat u mnie nie działa na pozycji środkowej. A tak jak przełączę to działa. Czy to w ina czujnika czy może wiązka???.
-
323i Różnica na ekonomizerze a na OBC
heheheh. Przecież w awatarze napisane że 323i,ale sorry za pominięcie tej info.
-
323i Różnica na ekonomizerze a na OBC
Ostatnio sprawdzałem pomiar ekomizera na zegarach i na OBC.Różnica to prawie 2,5litra i nie pokrywają się . Wcześniej działało dobrze i nie wiem czemu teraz przekłamuje. Zresetowałem DME i OBC ale dalej to samo. Macie jakieś pomysły??? Wartość to 1000 na pojemności i na pewno jest poprawna _____ Poprawiłem tytuł ;P /mattiss
-
BMW 316i - niskie obroty - zero mocy
Zresetuj najpierw kompa tzn odłącz akumulator i zepnij klemy włącz zapłon i zostaw na ok 15 min. Może ustąpić,jeżeli nie to sprawdź silniczek krokowy zanurz go na noc w benzynie ekstrakcyjnej,sprawdź czy nie jest zatarty czy lekko chodzi w miarę ,rurę dolotu może łapać lewe powietrze ,często guma dolotu parcieje i łapie lewe powietrze. Jak to nie pomoże to jedź na kompa i podepnij sprawdź błędy. Wtedy coś więcej możesz zadziałać :cool2:
-
M40 Problem powyżej 4 tys obrotów ?????
Poszukaj na forum sam opisywałem ten temat bo miałem ten sam problem
-
e36 M52 323i spadek mocy
Dzisiaj podpiąłem sobie kompa i wywaliło mi błąd lambdy 1-3cyl więc go skasowałem...przewiozłem się i sprawdziłem i znów się pojawił. Mam jeszcze jeden błąd 214 odpowiadający za czujnik prędkości. Ciekawe - bo sprawdzałem i nawet jak zmieniałem na szpere to tak samo wywala błąd a czujnik był już w szperze nowy więc nie wiem gdzie jest błąd. :mad2: Odłączyłem klemy i zresetowałem DME ....wyraźną różnice poczułem po jeździe próbnej. Zobaczymy filtr dopływ i powrót paliwa Zastanawiam się nad ciśnieniem paliwa jeszcze bo coś mi się wydaje że może gdzieś jest zatkany przewód.Musiałbym pod kompresor i przedmuchać i wymienić filtr który jakiś czas temu już zmieniałem ale był dość czarny i chyba jeszcze oryginalny.Więc może znów się zapchało.
-
320 i Dwójka przy 140
Klasyczny przykład wykrzywienia zaworów. Stary ściągaj głowice i do naprawy się zabieraj .Niestety tak się dzieje że zawory się wykrzywiają
-
e36 M52 323i spadek mocy
no nie mam .Mam 2 sondy siemensa a kat jest zaraz przy pierwszym tłumiku :D
-
e36 M52 323i spadek mocy
Zastanawiam sie jeszcze nad sprawdzeniem kata czy nie zapchany. Jak podgazuje go to słychać metaliczne charczenie . I druga sprawa czy można wyciąć kat jak w 325i .Czytałem że 328i spada moc i nie zaleca się tego ale 323i ma inny wydech więc jak to jest czy ktoś wie?? :wink:
-
325i Ciagly brak mocy! POMOCY!!
Ja już zamierzam strokera wsadzić więc zabrałem się za kompletowanie częśći :roll:, Wyczytałem że może być jeszcze zatkany Katalizator. W sumie jak podgazuje to słychać dość głośno wydech z przodu takie charcznie...czy przypadkiem nie powinien być cichy przód wydechu??????
-
320i sworznie wahaczy :)
Jeśli chodzi o przednie to dałem rade wybić je na imadle ale na betonie za pomoga ciężkiego młota i tulei którą nałożyłem na swożeń udało sie usunąć :wink:
-
325i Ciagly brak mocy! POMOCY!!
niestety w przepływkach m50/m52 nie ma klapek,są tylko sensory
-
e36 M52 323i spadek mocy
To jak mi to wytłumaczysz że czasem nawet jak jest ciepły idzie jak burza a czasem nie ??? Nie wydaje mi się że to może być przyczyną bo silnik by cały czas się zachowywał jak zdechła żaba. :twisted:
-
e36 M52 323i spadek mocy
A nie mam pomiaru podciśnienia niestety.Mierzyliśmy ciśnienie za pomocą miernika podobnego jak tu http://multimarkt.pl/zdjecia_allegro/tester_sprezania/2.jpg
-
e36 M52 323i spadek mocy
14,12,14,14,14,12
-
e36 M52 323i spadek mocy
No tak drogi kolego.Sam moge swapować silnik .Mam znajomego co ma Warsztat i z nim ugadałem się na strokera. Ale co wtedy jeśli się nie pozbędę problemu :(
-
325i Ciagly brak mocy! POMOCY!!
Dziś pojechalem i wymieniłem czujnik który jest na tym zdjęciu pod no.14 Założyłem ale nie dostrzegłem zmiany :evil: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF72&mospid=47429&btnr=11_1480&hg=11&fg=15&lang=enUS
-
325i Ciagly brak mocy! POMOCY!!
mam dokładnie ten sam objaw......oco kaman !!!!!
-
e36 M52 323i spadek mocy
Witam. Już dłuższy czas męczę się z problemem mojego kebaba. Wątpię żebym sie po prostu przyzwyczaił do przyśpieszenia. Odczuwam spadek mocy. Sprawdzałem kompresje i jest świetna jak na taki przebieg.Vanos był naprawiany.Sondy wymienione, czujnik wału, wałka,przepustnicy, zmieniony.Nie ma błędów na kompie DME.Filtr powietrza,paliwa zmieniony.3 razy pompkę paliwa zmieniałem.Cewki,wtryski,świece zmienione. Co ją boli??? Zaczynam myśleć że DME pada stopniowo a jest to Siemens. Czy warto wymienić wiązkę i wszystkie czujniki,wraz z kompem Bosch z m50 albo M52??? Doradźcie bo już mi witki opadają.Czasem jak depnę na 3ce gaz to po pół sekundy czuć szarpnięcie że przyśpiesza.Czasem ma buta a czasem idzie ospale.
-
Sposób na wżery na felgach -Jak się ich pozbyć???
Postanowiłem na such zeszlifować papierem 180 i dopiero teraz widać że zaczeło ścierać. 240 wodna nie daje rady. http://img85.imageshack.us/img85/9321/p3006101756.jpg Uploaded with ImageShack.us Ciężka sprawa ale się da. Poprostu spędzę tygodnie na tym :D
-
Sposób na wżery na felgach -Jak się ich pozbyć???
Hej. Chłopcy,zacząłem usuwać klar z rantów felg. klar odpadał i pełno białego proszku pod nim było z korozji jak a wystąpiła. Wczoraj zacząłem szlifować felgi. Początkowo grubym papierem 240 potem coraz to cieńszymi.Niestety wciąż widać wżery a dokładniej czarne żyłki.Trę i trę i nic wciąż są. Nawet pasty nie daja efektu. Mam paste G3 i inną do polerki ale nic to nie daje. Zaznaczam że robię to ręcznie. Wczoraj założyłem koło na auto i na 3cim biegu koło się obracało. Co doradzacie??? Trzeć aż wióry polecą czy jakieś inne techniki znacie??? http://img202.imageshack.us/img202/5186/p3006101458.jpg http://img199.imageshack.us/img199/5830/p300610145801.jpg P.S - Sorry jeżeli nie ten dział ale ,zakładałem że uzyskam tu najszybciej odpowiedź więc z góry przepraszam :cool2: _________ No pewnie, że nie ten dział. Przenoszę do Opon i felg, ale zostawiam tu póki co odnośnik ;P mattiss
-
M50 z e34 do e36 323i
Czym rozni sie M50b25 od M50Tub25??Czy to poprostu znaczy VAnos????
-
Wibracje podczasz jazdy bmw e36 320 coupe
Moze masz walniete kolo zamachowe
-
M50 z e34 do e36 323i
Czyli reasumujac: - Blok M50/m52 (pod turbo M50) - Wal korbowy z M52b28 - Korby M50b25 lub M50TUB25 (5mm krótsze) - Tloki z M50b25 lub M50TUB25 - Wtryski z 328 lub wieksze - Dolot z M50 - Sterownik Bosch instalacja i osprzét Realna moc 220koni i ok 300Nm Mysle ze warto sprobowac sie pobawic sie w malego majsterkowicza :cool2: