Treść opublikowana przez Piotr_Ł
-
2.5 TDS pekajace waly ???
wały ? Jeszcze o wałach nie słyszałem, ale głowice PODOBNO pękają. Co do szczegułów zapraszam tutaj -> baza wiedzy
-
[E39] Realne koszty utrzyymania 525 tdsssssss
Czy ja wiem czy takie słabsze są diesle ? hmm. Po chiptuningu 1,9 TDI w Audi A4 potrafi przyspieszyć w 7,5s do 100 km/h. Nawet fabryczne diesle są dynamiczniejsze w mieście od benzyny. Gdybym miał pieniądze na nowe autko to zdecydowanie kupiłbym diesla BMW lub coś z oferty VAGa (Audi, Vw, seat, skoda).
-
[E30-E32] czy warto sie zamieniac
myslę, że ceny części są podobne, a napewno prawie identyczne z E34. Co do zamienników, czy używanych to jest wystarczający dostęp do nich. No, a spalanie to wiadomo, darmo to to jeździć napewno nie będzie. Co do zamiany to musisz zam zdecydować, wypas i komfort o wiele większy jest w e32 niż w e30 ( inna klasa aut).
-
[E36] ile ma koni 320 24V
150 km a na przyszłość http://autobmwklub.triger.com.pl/samochody/danetech.htm :wink:
-
[E30] Numery silnika /kupno BMW/
slawo może się pochwalić z kąd masz te dane ? jakiś program czy rozkodowałeś na jakiejś www ?
-
Ile jechaliście swoim BMW
Przepraszam, ale chyba nikt na temat twojego auta się nie wypowiadał, to czemu piszesz, że my nie wierzymy ? Ps. Możesz opisać co było przerobione w aucie na 440 km ?? Czy to auto nadal jest wolnossące, czy jakieś turbo, lub kompresor ??
-
[E36] Czy byla nawigacja w E-36?
http://rust.mine.nu/bmw/showparts.do?model=BE51&mospid=45188&prod=19931200&btnr=65_1103&hg=65&fg=95&x=250&y=100 Przy okazji się doczytałem w ETK - jeśli auto miało sekwencyjną skrzynię M, to jeszcze taka navi mogła być http://rust.mine.nu/bmw/showparts.do?model=BE51&mospid=45188&prod=19931200&btnr=65_0816&hg=65&fg=95&x=135&y=131 No tego nie wiedziałem niestety. Radio z pierwszego linku wygląda na produkt Beckera. Ciekawe jak wygląda to fabreyczne Navi w E36 (jak ktoś ma fotke to niech wrzuci).
-
[E36] Czy byla nawigacja w E-36?
Nie wydaje mi sie, żeby do E36 montowali nawigację. To co pokazałeś to radia z nawigacją, które można sobie bez problemu zamontować w każdym aucie (nawet w maluchu). Nie widziałem nigdy radia fabrycznego z nawigacją od E36.
-
[E32] instalacja do 750
A przepraszam, to ja nie wiedziałem, że może zwyły user przykleić temat, ale teraz sprawdziłem i wiem, że moge przykleić temat :twisted:
-
[E34] jakie są luzy zaworów
Dla 89 rocznika, 188 km : Valve clearance - INLET mm 0,30 cold (dolotowe 0,3 na zimnym) Valve clearance - EXHAUST mm 0,30 cold (wylotowe 0,3 na zimnym)
-
[E36] bardzo porszę o pomoc przed kupnem
chemmist nie musisz nikogo przepraszać. Ważne jest abyś kupił dobrą beemkę, żebyś póżniej nie żałował. Więc jak masz pytania to pytaj śmiało, każdy chętnie Ci pomożę, ale pamiętaj: telepatycznie nie powiemy Ci czy auto było bite, czy nie. Niezbędne przy kupnie jest zaprowadzenie do jakiegoś serwisu, gdzie sprawdzą Ci grubość lakieru i sprawdzą czy nie było po dzwonie. Widać dużego doświadczenia nie masz w kupowaniu aut, więc radzę Ci wydać 300 zł na dobrę badanie, niż potem żałować, że kupiłeś jakiegoś Frankensteina (składanego z kilku). Powodzenia przy kupnie.
-
[E36] bardzo porszę o pomoc przed kupnem
Co do tego matowego w komorze silnika, to podobno lakier jest nawet kilka razy droższy, więc nie każdy po dzwonie maluje go na matowo. Ps. najlepiej przed ostatnią decyzją kupna tego auta obejżyj inne egzemplaże na sprzedaż. Może jakiś inny ci sie spodoba. Przejedź się kilkoma autami (z różnym silnikiem), wtedy będziesz wiedział czy to jest "to" auto.
-
[E36] bardzo porszę o pomoc przed kupnem
http://piotrbmw.bravehost.com/chemmist.html są fotki tego auta. Z tego co wiem w komorze silnika powinnien być kolor jak nadwozia, ale matowaty (nie metallic). PS. nie wiem o jakich cenach mówicie, ale byłem dzisiaj na giełdzie samochodowej i stała czarna E36 325 czarne szybki, skóra, elektryka szyyb lusterek, zawieszenie ostro obniżone (koła w nadkolach, rozklepane nadkola), alufelgi, świerzo sprowadzona za 21 tys. zł Bliżej się nie przyglądałem, ale wygladała nawet fajnie.
-
[E36] bardzo porszę o pomoc przed kupnem
wyślij fotkę a ją wkleję: [email protected] Przednia szyba w takim aucie może być nie oryginalna, ponieważ często się zdarza, że się ją wymienia, bo udeży jakiś kamyk. Lewa przednia może być wybita, bo ktoś chciał się dostać do środka. Ja przy kupnie patrze na inne rzeczy niż szyby. Popatrz na plastiki, wjedź na jakiś kanał i zobacz podwozie (łatwo zobaczyć czy auto miało cięte jakieś ćwiartki). No i oczywiście obejżyj dokładnie lakier w dobrym naświeleniu (najlepiej w dzień).
-
[E32] instalacja do 750
Jak stać cię na Sekwencyjny gaz to montuj. Na zwykłej instalacji jest wiele problemów, a osiagi spadają do poziomu 735 bez gazu. Poczytaj post o instalacjach gazowych, to ci dużo powie. Znajdź zakład w którym nie będą się uczyć na twoim aucie. PS. Znowu jakimś dziwnym trafem temat przyklejony, choć user nowy, a temat zwykły. Nie sądze, żeby się do tego przyczynił Admin, albo Mod, więc coś są problemy z forum :?
-
[e36] 320i uszczelka pod glowica
Jeżeli przebieg jest oryginalny, a silnik zdrowy, to lepiej wymień uszczelkę pod głowicą, a nie zalewaj silnika jakimś STP.
-
[E34] pytanie - slabe przyspieszenie
felix, ale ty masz TDS tam jest turbina, poza tym napewno masz więcej NM, a one głównie odpowiadają za przyspieszenie.
-
[E36] Ile oleju do wspomagania ?
Power steering fluid Dexron II/CHF 11S co do ilości to nie są podane niestety.
-
Zgrzyty w tylnim kole
jak przy skręcie ucicha to łożysko
-
[E34] pytanie - slabe przyspieszenie
Auto może być zamulone przez Mixer od gazu. Może mieć zepsuty przepływomierz, silnik może być na wykończeniu. Pytanko masz gaz ? Jak tak to obstawiam, któryś z pierwszych punktów.
-
[E36] forum tego modelu...
No ale co konkretnego cie interesuje z turbo :?: Chcesz zamontować turbo do swojej M3 :?: Jeśli tak to wybierz się to http://www.vtg.pl/ Oni jako jedna z nielicznych firm w polsce ma praktykę w montowaniu takich rzeczy do M3. Co do cen także możesz się u nich zapytać i powiedzą ci to dokładnie.
-
[E36] Stukanie systematyczne, ale NIE w silniku.
zmień breloczek przy kluczykach :lol: :wink:
-
[E39]piękne beemki
Keyser piękne auto, piękny intercooler, piękne to "coś" :wink: wystające z maski. Jakieś info odnośnie mocy poproszę :D .
-
[E39 530d Touring] Jaka jest naprawde moc???
No myslę, że np. ten żółty benzyniak w podpisie keysera mógłby podskoczyć i nawet przeskoczyć :wink: Najlepiej będzie jak pojedziesz na hamownię. W każdym Briefie katalogu może być pomyłka. Hamownia zawsze ma jakąś granicę błędu, ale to o parę km, więc moc będzie Ci znana. Poza tym ważne jest, czy masz automatyczną skrzynię biegów. Jeśli tak to na hamowni podwoziowej go nie shamujesz.
-
Historia BMW - tworzę opis - prośba o pomoc
Stawiam na to, że żadne.