Treść opublikowana przez yaz
-
730i Przerywa
Przepływomierz do sprawdzenia i najprawdopodobniej wymiany.
-
E90 felgi ET
Witam, chciałbym zapytać czy felunek przód 19x8,5 et40 (opona 235x35) tył 19x9,5 et39 (opona 265x30) podejdzie do e90 po lifcie? z góry dzięki za info.
-
BMW e32 z silnikiem e23
A to nowość, możesz napisać na podstawie jakiego źródła zamieściłeś tę informację?? Z tego co się orientuję to dwumas został wprowadzony do e32 od 11.1987, a TU oferta sprzedaży takiego koła do e32. TUTAJ i TUTAJ trochę o zmianie koła/sprzęgła, może się przyda.
-
E32 730i - chwilowe spalanie (zegary)
Sam widzisz, auto się buntuje, że wstawiłeś chromowane ramki :D A serio to możliwe, że zegar ekonomizera jest uszkodzony, jeżeli na starych wszystko działało ok. Może sprawdź też podłączenie, może nie docisnąłeś którejś z wtyczek zegarów i dlatego nie bangla.
-
bmw e32 735i pompa paliwa przerywa nie działa brak prądu
I się nie załączy. Pompa w e32 dostaje napięcie dopiero kiedy zaczynasz kręcić rozrusznikiem. Swoją drogą mogli to rozwiązać tak jak w innych autach. Komputer silnika dostaje informacje z zapłonu i od czujnika położenia wałka i dopiero wtedy wysyła napięcie na pompę. Wg mnie, skoro auto odpala to pompa pracuje. Problemem może być ciśnienie jakie generuje. Żeby to sprawdzić niekoniecznie trzeba wyciągać pompę ze zbiornika. Wystarcz zmostkować piny przekaźnika pompy (30 i 87) i wtedy pompa pracuje non stop, nawet bez kluczyka w pozycji zapłon. Podłączasz wężyk do przewodu paliwowego i wkładasz go do butelki i po zmostkowaniu pinów w przekaźniku patrzysz ile paliwa leci, mniej więcej powinno być 0,8L/30sec.
-
e32 750 komunikat (Handbremse losen)
Obstawiam przełącznik hamulca ręcznego. TUTAJ masz fotorelację z rozwiązania problemu.
-
E32 3.0 Po wjechaniu w dziure Odłącza szyby radio wycieraczk
Obawiam się kolego, że poniższym stwierdzeniem odciąłeś, koledze znawcy aut, dopływ tlenu, albo zgubił ten numer BRAVO GIRL,w którym wypisane były owe mądrości. Nie ściemnisz, nie pojedziesz. Nawiasem mówiąc, żeby jeszcze te ściemy były chociaż średnich lotów, a tu, każda kolejna co raz niżej bruki tego rynsztoka wiedzy szlifuje. Z resztą czego wymagać od kogoś kto nie umie się dogadać sam ze sobą, pisząc najpierw , żeby później stwierdzić
-
E32 3.0 Po wjechaniu w dziure Odłącza szyby radio wycieraczk
Dla mnie looz, ten podwórkowy gangsta-rapier, często mówi co wie, tylko problem w tym, że rzadko wie co mówi. Ja polemikę z Tobą, lokalny gamoniu zakończyłem już dawno. Pozwól jednak, że ostatni raz w gratisie deczko poszerzę twój światopogląd. Wklejam instrukcję po to, aby nie odkrywać Ameryki na nowo. Instrukcje są w obcych językach, bo poza Polską tez żyją ludzie i też jeżdżą np. e32 i mają z nimi problemy, które rozwiązują. Musisz też pogodzić się z faktem, że ludzie w Polsce mają różne pasje, mi.n. uczą się języków obcych i tym sposobem mogą skorzystać z wklejanych przeze mnie instrukcji. Na szczęście, nie dla wszystkich szczytem ambicji jest wysiadywanie na forum i robienie z siebie pajaca. Szczerze, to nawet Ci współczuję, bo po twoich wypocinach widać, że musisz być ubogim umysłowo człowiekiem.
-
E32 3.0 Po wjechaniu w dziure Odłącza szyby radio wycieraczk
Wcale nie musi być kosztowne. Zajrzyj na pierwszą lepszą z brzegu aukcję, np. TUTAJ. Sprzedający nawet zrobił zdjęcie z numerem tego modułu. Porównaj to z numerem twojego modułu i jeżeli numery będą się zgadzały to kupuj. Będzie Cię to kosztowało 30-40pln, a prawdopodobnie wyeliminujesz przyczynę swoich usterek. Możesz też sprawdzić jakie numery modułu są kompatybilne z twoim autem. Wpisz na TEJ stronie numer swojego modułu i wyskoczy Ci jakie inne numery modułów mogą być zastosowane w twoim aucie.
-
E32 3.0 Po wjechaniu w dziure Odłącza szyby radio wycieraczk
Wyczytałeś to w BRAVO GIRL czy skąd, bo na pewno nie po rozkodowaniu VIN'u?? Jak już Ci kolega epul w innym poście naisał, twoja wiedza w zakresie e32 jest na poziomie rynsztoka. Dodatkowo próbujesz na siłę przekonać do tych bzdur innych. Wiesz co to jest moduł komfortu i do czego służy/za co odpowiada? Proponuję zapoznać się z tą podstawowa wiedzą i dopiero później udzielać rad, bo jak na razie jedyne co wychodzi Ci perfekcyjnie to robienie z siebie forumowego błazna. Twoje wskazówki przydają się tak jak głuchemu walkman.
-
E32 3.0 Po wjechaniu w dziure Odłącza szyby radio wycieraczk
Można przypuszczać, że masz z tym problem, ale na forum (i nie tylko) działa to w ten sam sposób. Im lepiej opiszesz co Cię boli, tym lepszą odpowiedź dostaniesz. Napisałeś, że odłącza Ci szyby, radio, wycieraczki itp. Konia z rzędem temu kto wie co kryje się pod twoim itp. Nikt tu nie jest wróżką i nie będzie tracił czasu na domysły co jeszcze Ci nie działa. Napisz dokładnie co jeszcze nie działa. Sprawdź np. szyberdach, światła wewnętrzne, światło schowka, czy wycieraczki nie działają na wszystkich biegach czy tylko na wybranych, czy centralny działa. Wg mnie idziesz dobrym tropem, prawdopodobnie siadł tzw. General Module. Znajdziesz go pod tylną kanapą, po stronie kierowcy. Najszybciej sprawdzić czy to jego wina, podmieniając go na sprawny, jeżeli masz. TUTAJ możesz poczytać o podobnych przypadkach i jak sobie z nimi poradzono.
-
e32 730 nie odpala
Zapalanie czy też nie lampki (cokolwiek to stwierdzenie ma znaczyć) nie ma nic wspólnego z koniecznością podłączenia pod komputer. Jeżeli coś jest z autem nie tak, to warto zdiagnozować je używając właśnie komputera. DIS lub czasem INPA może zawęzić wtedy obszar poszukiwań. Z tego co piszesz, masz silnik m30. Dla spokoju sprawdziłbym na twoim miejscu wszystkie elementy układu zapłonowego, tak żebyś po naprawie np. cewki nie wrócił z problemem za dwa tygodnie bo np rozdzielacz lub coś innego padło. P.S. Nawiasem mówiąc to radziłbym zapoznać się z regulaminem i np. przywitać się w dziale do tego przeznaczonym, bo admin całą tę twórczość wyrzuci do kosza.
-
E32 3.0 Po wjechaniu w dziure Odłącza szyby radio wycieraczk
Chciałeś nas o tym poinformować czy kierował Tobą jakiś inny powód, dla którego zalogowałeś się na forum?
-
e32 730 nie odpala
Napisz jaki to silnik, m30? Podłączałeś auto pod komputer? Nie chcę kwestionować twojej wiedzy, ale możesz napisać po kolei jak sprawdzałeś wylistowane przez Ciebie elementy? Masz instalację alarmową? W momencie kiedy kręcisz rozrusznikiem, przewody paliwowe idące do silnika są twarde czy nie? Może też być problem np. z nadpalonym stykiem, jak np. TUTAJ.
-
Zmiana boczków
TA INSTRUKCJA powinna pomóc zrozumieć zasadę demontażu.
-
E32 '91 Czy to oryginalne Xenony ?
W e32 spryskiwacze reflektorów i halogenów były montowane niezależnie od tego czy były lampy ksenonowe czy nie. Te 20 lat temu nie było jeszcze przepisów dotyczących obowiązkowego posiadania instalacji spryskiwaczy jeżeli auto ma ksenony. Obstawiam, że masz dokładany ksenon skoro masz pokrętło regulacji poziomowania reflektorów. W e32 z fabryczną instalacją ksenonów pośrednio za ich poziomowanie odpowiada układ nivo. Po wyłączeniu silnika przez chwilę pracują silniczki od regulacji nawiewów, więc może to je właśnie słyszysz. Zobacz czy nie masz jakichś przetwornic, czy przewodów nowszej generacji przy lampach i będziesz wiedział czy masz ori ksenon. Zrób zdjęcie i wrzuć tutaj, ocenimy co tam siedzi.
-
Lampy tył 730i
Zależy w jakim klimacie chcesz utrzymać auto. Ja do swojego auta bym czegoś takiego nie założył, ale w kwestii e32 jestem raczej konserwatystą i przemawia do mnie tylko seria. Trochę wg mnie odmładzanie na siłę. Dlatego myślę, że te 340pln moża spokojnie zainwestować w coś bardziej pożytecznego.
-
Dołożenie klimatyzacji m30b30 730 (R6) '89
Wystarczy trochę poszukać. TEMAT poruszany np na forum 7er. Zanim jednak się na to porwiesz, możesz poczytać czy taki zabieg się kalkuluje, np. TUTAJ, oczywiście jeżeli nie zależy Ci na jak najszybszym, powtórnym użytkowaniu auta i do codziennej jazdy masz drugie. TUTAJ masz bardzo ładnie pokazany krok po kroku demontaż deski.
-
kein bremslicht!! pojawia sie blad a swiatlo stop jest
Czyli sposób podany w podlinkowanym przeze mnie temacie zadziałał. Widać jesteś kolejną osobą potwierdzającą związek. Prawdopodobnie jeden z silników padł/robi zwarcie. Możesz podłączyć je po kolei i sprawdzić który ma problem, wymienić go i po kłopocie, lub wymienić obydwa jeżeli są uśmiercone.
-
kein bremslicht!! pojawia sie blad a swiatlo stop jest
Możesz trochę jaśniej?? Napisałeś tak jakbyś radził co zrobić, podczas gdy sam wcześniej zadałeś pytanie o to co robić w danym przypadku. Odłączałeś finalnie sterowania tymi silnikami czy nie?
-
kein bremslicht!! pojawia sie blad a swiatlo stop jest
Niestety, jest dla wszystkich, nawet dla błaznów. Masz dwie e32?? na maxbimmer można doliczyć się co najmniej pięciu sztuk w twoim temacie powitalnym (pomijając te sztuki rodziny pod chorwackimi Pabianicami). Potrzebujesz jakiejś książki szyfrów żeby zrozumieć sens mojej wypowiedzi na temat bycia przez Ciebie kibicem? Wiem, że polska języka trudna języka, ale chyba nie aż tak?? Jestem chyba ostatnią osobą na świecie, która mogłaby Ci czegokolwiek zabronić, więc nie wiem dlaczego piszesz, że też będę Ci zabraniał. Dla mnie to możesz nawet założyć własne forum i tam strugać te swoje bajki. Ani mnie to ziębi ani grzeje, lubisz robić z siebie pajaca to twój ból. To świadczy tylko i wyłącznie o Tobie i o nikim więcej. I koniec OT z mojej strony. Ostatni gasi światło.
-
kein bremslicht!! pojawia sie blad a swiatlo stop jest
Winne mogą być silniki sterowania góra/dół lampami przednimi. Brzmi absurdalnie, ale ich odłączenie zdało egzamin u kilku osób, przypadki opisane np. TUTAJ. Powtórz to jeszcze 999 razy i w myśl za "znanym przodownikiem pracy" stanie się to prawdą. Z powyższego wynika, że masz też znajomych. Nie pozostaje nic innego jak tylko im współczuć takiej znajomości. TEMAT powitalny z maxbimmer iście imponujący. Akcja zmian elementów auta tak wartka, że można się zgubić. Zastanawia tylko fakt czy jesteś aż tak naiwny czy masz za takich użytkowników innych forów, kłamiąc, wklejając zdjęcia innych osób i ich aut bez ich zgody? Podejrzewam, że wymieniając "rzeczowe argumenty" w obronie jedynego, słusznego klubu, którego jesteś FANEM, zbyt dużo razy robiłeś za mięso armatnie. Odbiło się to (pewnie jakąś rurką) na postrzeganiu świata i wpłynęło istotnie na meritum i składnię wypowiedzi. @epul, uważaj, kolega ma nadzwyczajną zdolność wklejania obrazków. Za moment wszystkim z forum przyklei kreskówkę. I ja się wtedy pytam - jak żyć, no jak?? :mrgreen: :duh: Widać maxbimmer i 7er dały radę gimnazjaliście. BKP i BTS jeszcze się broni, ale mam nadzieję, że już niedługo. Prawdziwy z Ciebie obieżykraj, Łódź, Wrocław, Chorzów. Pozazdrościć tylko mobilności. p.s. TUTAJ też się pod Ciebie kolesie podszyli? :cool2:
-
730i - spryskiwacze lamp (świateł)
Ja wiem tyle z własnego doświadczenia, że dokładając intensywne mycie szyb nie zmieniałem GM, a działa. Zmieniłem manetkę na taką z S oraz dołożyłem przekaźnik. Wg mnie podobnie powinno być ze spryskami lamp, ale jak widać w dokładanych układach coś nie chce gadać. Może zapytajcie kogoś kto ma fabrycznie spryski, najlepiej wersja silnikowa V8, o numer tego GM i sprawdzić czy numer jest inny.
-
730i - spryskiwacze lamp (świateł)
Schematy można pobrać m.in. TUTAJ.
-
730i - spryskiwacze lamp (świateł)
Nie, jeszcze nie dokładałem, ciągle przede mną. Przekopałem etm dla rocznika 93/94, niestety, jedyna rozpiska jaka tam jest dotyczy rynków Kanady lub USA, nie ma nic o wersji na Europę. Elektryka, która dotyczy sprysków lamp to, w wersji Kanada: - przednia skrzynka z bezpiecznikami, bezpieczniki: F22, F17, F2, F3, F4, F5 - tylna skrzynka z bezpiecznikami, bezpiecznik F44 - GM - przekaźnik sprysków N6 - są jeszcze przekaźniki K79 (świateł przeciwmgłowych), K25 (prawe światło parkowania/oświetlenia tablicy) Z GM do przekaźnika sprysków N6 wychodzą 3 przewody, zielono/niebiesko/żółty - wchodzi na pin nr 6 w przekaźniku sprysków, niebiesko/biało/żółty wchodzi na pin nr 7, niebiesko/biało/żółty - wchodzi na pin nr 9. Można sprawdzić czy pojawia się na nich napięcie, pin nr 8 w przekaźniku to uziemienie.