Skocz do zawartości

yaz

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez yaz

  1. yaz odpowiedział(a) na topik21 temat w E39
    Nie montowałem u siebie w e39, ale jeżeli zamontujesz przekładnię z servotronic i go nie podepniesz to będziesz miał działanie standardowej przekładni.
  2. yaz odpowiedział(a) na skowris temat w F07
    INPĄ można wyrównać strony. Są tam tez podane wartości wysokości nadkola od podłoża w zależności od rozmiaru użytych felg..
  3. Wody tam nie ma. Możesz zerknąć w moją galerię - klikając w zdjęcie w podpisie. Jest tam kilka zdjęć z wymiany tej uszczelki - to co prawda e39 i m54b30 ale zamysł ten sam. Jak dobrze pamiętam to czujników nie wykręcałem, odpiąłem tylko ich wtyczki.
  4. Kolego, na logikę, jak czujnikiem wkręconym w podstawę filtra oleju odczytywać temperaturę wody? Ten czujnik to czujnik temperatury oleju. Taki sam (ten sam numer części) używany jest do pomiaru temperatury wody.
  5. Wchodzisz w sterownik skrzyni-->activate-->reset adaptacji. Jest też kilka filmów w necie co i jak. Ew. METODA Z GAZEM.
  6. Po kasowaniu nie trzeba nic kodować. Skrzynia "uczy" się na nowo stylu jazdy kierowcy w czasie użytkowania. Osobiście kasowałem adaptację INPĄ w swoim turasie, nie próbowałem metody podanej przez Ciebie.
  7. Możesz skasować adaptację np. INPĄ. Niestety obawiam się jednak, że konwerter się kończy.
  8. yaz odpowiedział(a) na eclipse10 temat w E39
    A co stoi na przeszkodzie, żeby go przenieść w bardziej przystępne miejsce? Nawet samemu to chwila pracy i masz przycisk tam gdzie chcesz. A tak nawiasem mówiąc, lokalizacja przełącznika to rzecz gustu, a gust jak doopa, każdy ma własny.
  9. yaz odpowiedział(a) na grzechusk temat w E39
    Sprawdzaj na swoim typie sterownika. To, że inny ma więcej parametrów nie oznacza, że ich wartości zostaną pokazane właściwie. Do diagnozy wspomniany czujnik i sugeruję odłączyć przepływomierz. Zobaczysz czy jest różnica w pracy silnika.
  10. Numer paska się zgadza. Obstawiam albo wadę fabryczną albo źle ułożony pasek, który ścięło przy pierwszych obrotach. Sugeruje kupić pasek Conti albo Gates i sprawdzić przy montażu czy został równo umieszczony na kółkach/rolkach. Rolki również warto przejrzeć czy któraś np. nie ma pękniętej bieżni.
  11. Pytałem o oznaczenie paska, który kupiłeś. Nie o numer OEM. Czasem zdarza się tak, że wpiszesz numer OEM w wyszukiwarkę części i wyrzuci kilka wyników, z których niektóre nie pasują do danego auta.
  12. Jakie oznaczenie ma ten pasek?
  13. yaz odpowiedział(a) na KamilMartyniuk temat w E39
    Jaka kontrolka od nivo się włącza? Jak kolega spuścił powietrze z poduszki? Zdjął wąż z poduchy? Może go później źle zapiął i przez to schodzi powietrze.
  14. yaz odpowiedział(a) na Luszyn temat w E39
    Jak na moje to strzelił gwint w misce. Załóż klucz na korek, podważ jego łeb jakimś śrubokrętem i jednocześnie odkręcaj odpychając śrubokrętem. Kiedyś w ten sposób odkręciłem korek, który kręcił się w kółko.
  15. Dobry herbatnik,, naprawia, ale gwarancji nie daje. Życ nie umierać. Ja regenerowałem lapmy w swoim aucie. Finalnie byłem trzy razy u gościa, który regenerował, bo lampy po regeneracji parowały. Naprawiał, aż do skutku i to bez zająknięcia, nie wspominając o braku jakiejkolwiek opłaty. Wg mnie, w twoim przypadku, źle je skleił i jest gdzieś nieszczelność. Orientujesz się jaki miałeś oryginalnie klej, miękki czy twardy? W kanałach odpoietrzających lampy masz gąbki? Jeżeli tak to sprawdź czy nie są zatkane.
  16. yaz odpowiedział(a) na b4xi temat w E39
    Obawiam się, że nikt Ci nie napisze wymiaru dystansów jakie możesz zastosować u siebie w aucie. To jakie dystanse inni pakują może zależeć m.in. też od opony jaka jest na feldze. Zrobisz naciąg, wsadzisz grubsze dystanse. Z pomiarów wychodzi Ci tyle ile napisałeś, więc wsadź takie i z głowy.
  17. yaz odpowiedział(a) na wicherq temat w E39
    Za głęboko to raz, dwa to nie założysz ich bez dystansów ze zmienioną średnicą otworu centrującego.
  18. yaz odpowiedział(a) na Reynald temat w E39
    A centralny w tych drzwiach działa? Słychać siłownik?
  19. yaz odpowiedział(a) na Reynald temat w E39
    A od zewnątrz się otwierają? Sprawdziłeś blokadę dziecięca, może jest włączona?
  20. Ja byłem na takim sprawdzeniu. Z tym, że w DE. Jakaś blaszka czy cuś jest podejrzana i w razie wystrzału poduchy może narobić gnoju. Jak wezwali to jedź i sprawdź. Nie wiem jak w PL, ale w DE brak pojawienia się na takim sprawdzeniu skutkuje niedopuszczeniem do ruchu przy okazji kolejnego badania technicznego. p.s. co do opisywanych mankamentów to zerknij np. w moją galerię i zobaczysz aftermarketowy cup holder, który całkiem dobrze się sprawdza. Kolega Manolito77 miał coś takiego również w swojej ex e39. Korozja to temat rzeka, a już z pewnością ta na klapie i ramce jej szyby - rudego z imprezy nie wygonisz. Brak kontrolki świateł mijania przejdzie Ci z czasem.
  21. Poszukaj sobie na necie e39 z silnikiem lsx (chyba). Tam gościu wszczepiał też wydech dwustronny i bez cięcia podłogi się nie obeszło.
  22. yaz odpowiedział(a) na arturkolarz1 temat w E39
    Trochę ma. Jeżeli źle dobierzesz zestaw felga (szerokość i et) + opona (wysoki profil) to możesz mieć problem. O Panie, skąd te gumy? Z porszaka jakiegoś? Takie coś, jeżeli już, założyłbym tylko do m5, ale do codziennej, miejskiej jazdy to za bogato jak dla mnie.
  23. yaz odpowiedział(a) na arturkolarz1 temat w E39
    Czyli felga 8,5" ET 35. Odsadzenie za bogate dla e39. 10mm dystansu minimum i powinno być ok. Pewnie Niemiec miał dystanse tylko zapomniał się nimi podzielić przy sprzedaży. Ja jeździłem na 19" styling 95 dedykowanych do e65. Tam tył ma 10" szerokości, a et 24mm i działało. Ile mm masz od czoła felgi/opony do błotnika? btw. nie wiem czemu ale Niemce lubują się w tym wyglądzie felg. Subiektywna kwestia, ale na twoim miejscu sprzedałbym to w diabły, bo to auto będzie słabo wyglądać na tym wynalazku.
  24. yaz odpowiedział(a) na arturkolarz1 temat w E39
    Dopóki autor tematu nie napisze co to za felga (szerokość, odsadzenie) to można pisac poematy jaką oponę można / trzeba założyć i czy po założeniu dystansów nie będzie problemu z obecnym ogumieniem.
  25. Ja kupiłem w UK chyba. Musisz poszukać na necie, np. TUTAJ.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.