Treść opublikowana przez yaz
-
M54B30 - DISA - regenerować czy kupić nową?
Zależy co w twojej się sypie. Z reguły trzpień mocujący klapkę pada i stąd grzechotanie. Kilka osób na forum i nie tylko (w tym ja) zamontowało zestaw naprawczy. U mnie działa od kilku lat bez przeszkód. Wykonać to możesz samemu.
-
Jakość środka e39
Ja nie wiem czy mamy takie same kalendarze, ale dziwisz się, że w ponad dwudziestoletnim aucie welury są przetarte? Pierdylion razy ktoś przez ten czas wsiadał i wysiadał. Ciesz się, że takie auta jak e39 jeszcze się kupy trzymają i nie zostawiają czterech śladów, a nie się skupiasz na przetartym stołku.
-
BMW e39 touring - skrzynia automatyczna
W każdych. Benzyna to skrzynie ZFa, a z tymi w zasadzie nie było, nie ma problemów. Ale jak wszystko tak i te skrzynie da się zajechać, więc na co trafisz zależy to od danego egzemplarza.
-
540i tuleje wahacza - wymiana.
Najelpiej gdybyś w kolejnych wpisach ciągnął nomenklaturą użytą w pierwszym poście i będzie po sprawie. Sworzeń nr 5 - zużyta tuleja. Sworzeń nr 12 - zużyty sworzeń. Ja bym na twoim miejscu w 5 wymienił tuleje, 12 dał nowe wahacze i skupił się na bardziej przyjemnych tematach w życiu. Zaraz będzie temat na kilka stron, a szkoda klawiatury strzępić wg mnie. To nie statek kosmiczny. Jest możliwość wymiany tulei to się to robi. Sworznia się nie wymienia to się tego nie robi tylko kupuje cały wahacz.
-
540i tuleje wahacza - wymiana.
Może monitor nie pokazuje Ci wszystkiego ale w podlinkowanej przez Ciebie ofercie Meyle, ja widzę jak wół znaczek Meyle HD. Dodatkowo numer części, wg mnie, również rozwiewa wątpliwości - MEYLE 300 311 2909/HD Z własnego doświadczenia wbiję deko kij w mrowisko. Wymieniłem tuleje wahaczy górnych (nomen omen Meyle HD). Po ca. dobrym roku prawa zaczęła skrzypieć przy skręcaniu. Finalnie wymieniłem cały wahacz na nowy. To tak żebyś miał mniejszy dylemat co zrobić. :D
-
540i tuleje wahacza - wymiana.
Tuleje wahacza najlepiej wyprasować i wprasować nową na prasie hydraulicznej. Jeżeli takową masz w domu to dasz radę. Można próbować jakimiś ściągaczami, ale nie ryzykowałbym. Wymontuj wahacz, Zawieź do jakiegoś mechaniora i za 20-30pln wymieni Ci tuleje. Wahacz 12 - sworzni nie z reguły się nie wymienia. Za dużo zachodu. Szybciej i lepiej kupić nowy wahacz.
-
E39 touring siedzi tył + coś puka
Gumy stabilizatora wymieniałeś?
-
530 iAT Czytnik mk3 pobór prądu
Zadaj je elektronikowi. Ja bym nie ratował.
-
Awaria lampy e39 sedan polift
Wyjmij lampę i przeczyść ją. Styki lampy, styki we wtyczce, ścieżki w lampie. Możliwe, że zaśniedziały i nie przewodzą.
-
530 iAT Czytnik mk3 pobór prądu
Pomiar wykonywałeś po uśpieniu auta? To 0,15A to też za dużo. Masz np. telefon na wyposażeniu auta?
-
530i, automat, zaślepka na dole silnika.
Kojarzę, że MB ma taki patent, swoją drogą całkiem przydatny, ale nigdy nie spotkałem się z nim w BMW. Stąd moja ciekawość czy przypadkiem ktoś nie zmodyfikował konwertera u Ciebie albo jest tam zrobiony jakiś inny patent. Teraz wszystko jasne. :cool2:
-
530i, automat, zaślepka na dole silnika.
Możesz zrobić zdjęcie tej śruby spustowej na sprzęgle? Aż jestem ciekaw co to za customowy konwerter masz. Wracając do tematu, to w wersjach V8 jest nawet do tego owtoru ta poszukiwana zaślepka. Nr części 24001422960 W R6 bieda, nie było $$$ na nią. Bingo!
-
bmw e39 Styling 128
maniek21112 wypisał Ci odsadzenia i rozmiary opon dla poszczególnych szerokości felg, a Ty szukasz kwadratowych jajec i pytasz ponownie o rozmiar opon.
-
bmw e39 Styling 128
kris7788, parametry felg, które podałeś nie występują dla tego wzoru. Jeżeli są takie jak napisałeś to są to jakieś wynalazki nieoryginalne. ET17 przy 10" wejdzie na tył do e39.
-
E39 525i AT Touring EE 2003
Przemas76, masz wysoko postawioną poprzeczkę w temacie troski o auto. Ale po pierwszych krokach widać, że dasz radę. Powodzenia w zabawie użytkowania e39.
-
Webasto Z/C - jak powinno działać?
@ zboj.madej, wyprostuj temat z termostatami - to pierwsze primo. Drugie primo to czy masz dogrzewanie silnika zależy od wersji webasto jakie masz zainstalowane. Z tego co się orientuję raczej wszystkie diesle e39 miały dogrzewanie silnika, ale może twoje auto jest wyjątkiem. Ja mam co prawdą benzynę, ale moje webasto grzeje tylko kabinę i po odpaleniu silnika wskazówka temperatury leży na 0. Webasto załącza się max na 30min i instrukcja odradza ustawiania czasu załączenia jednego po drugim, aby nie opróżnić akumulatora. Sugeruję również podłączyć INPĘ i sprawdzić czy nie ma jakichś błędów z przeszłości, które mogą zaburzać pracę pieca. @Tociek 19a, podłącz kompa z INPĄ i odczytaj błędy. Może sterownik padł, a może padł termistor i wystarczy go wymienić - mój DIY
-
Różnice między Euro 4 i Euro5
Wiadomo nie od dziś, że przepisy podejmowane są, w większości przypadków, w oparciu nie o merytoryczne dane. Zmiany dzieją się z powodów politycznych lub np. pod wpływem działania lobby. Po dupie i tak dostaną zwykli obywatele. Tak dzieje się i w tym przypadku. Nikogo nie obchodzą twarde fakty. Chodzi o to, żeby na ulotce wyborczej czy w spocie wyborczym móc odchaczyć ptaszka, że zrobiliśmy to co obiecaliśmy. Żeby żyło się lepiej zlikwidowaliśmy "stare" diesle. Od dzisiaj będzie już cacy. A jak nie będzie to wymyśli się kolejne obostrzenia. Następne będzie wspomniane mięso, a później jeszcze się coś znajdzie i będziemy płakać jak nasz presidą Andrzej, że nie można kupić już żarówki żarowej w sklepach. Niedługo auto będzie, jak kiedyś, dobrem luksusowym, bo z każdej strony będzie przepis zawężający spektrum wyboru pojazdu, który akurat trafia w nasze gusta.
-
Różnice między Euro 4 i Euro5
Zgadza się. Natomiast ja pisałem o przypadkach osób, które nie chcą nowego tylko chcą zaktualizować swoje stare auto do nowych wymagań. Tutaj nadal nie ma do końca jasności co i jak. Ostatnio słyszałem w radio jak nawet chwalili VW, że oferuje najlepsze warunki wymiany aut na nowe. Daje największe, spośród producentów aut, dopłaty. No absurd odwróconej logiki w najczystszej formie. Spieprzyli, a teraz klepią ich po ramieniu, że są cacy, bo dają dobre dopłaty. Ja jeżdżę e39 Pb+lpg i po mału zastanawiam się nad zmianą. Patrząc jednak po tutejszym rynku to albo pójdę w kopciucha od euro6 albo jakąś mocną, starszą, bezturbową benzynę zagazuję.
-
Różnice między Euro 4 i Euro5
Skoro mieszkasz w de to tam szukaj, a nie na polskich forach. Niektórzy piszą, że z 4 na 6 nie da rady - inne wymagania itd. Z kolei inni piszą, że są systemy do upgrade'u nawet z euro4 do euro6, np. system BNOx. Nie wiem na ile znasz niemiecki, ale poczytaj np. TUTAJ. Co do kosztów to musisz poszukać, ale w przypadku euro4 nie nastawiałbym się na kilkaset ojro i po robocie. Nawet na podlinkowanej przeze mnie stronie szacują koszty na poziomie 2000EUR. Kolejna kwestia to kto te koszty poniesie. Z tego co słucham na co dzień w radio to jeszcze rząd się nie dogadał na tip top z producentami na jakich warunkach kto jaką część upgrade'u sfinansuje. Jakich aut będzie to dotyczyło - roczniki, klasa emisji, itd.
-
BMW E61 końcówka drążka kierowniczego
To inna kwestia w takim razie. A zrób zdjęcie drugiej, dobrej strony. Końcówka drążka, która ociera jest ori czy jakiś aftermarket?
-
BMW E61 końcówka drążka kierowniczego
Ja Cię rozumiem. Napisałem tylko, że oryginalnie ta felga nigdy nie była w 16", a już z pewnością nie przeznaczona do e61. Jeździłeś przez rok i drążek dostawał przez ten czas po doopie, aż zastrajkował. Do e60/61 są felgi w 16" więc możesz pokusić się o zakup innego wzoru.
-
BMW E61 końcówka drążka kierowniczego
Tak to się kończy jak się w za ciasnych butach chodzi. :mrgreen: Styling 138 nigdy nie był produkowany w 16". Do e60/61 oryginalnie były 17".
-
530iA w/g yazg.o.t.
Poduszki nivo były od jakiegoś czasu na mojej liście "to do" ale trzymały się całkiem nieźle więc schodziły na dalszy plan...do czasu. Podejrzewam, że aura się do tego przyczyniła, ale z coraz większą częstotliwością tył auta siadał. Przeważnie strona kierowcy, dodatkowo, nawet podczas jazdy słyszałem załączający się czasami na moment kompresor. Dzisiaj nadejszła wymiana. Proces dosyć prosty i szybki. Bez pośpiechu około 1h na obydwie strony. Zakupiłem dedykowane poduchy - do zawieszenia sportowego jest inny numer części i do dzieła. Klucz 13 do odkręcenia śruby mocującej poduszkę od spodu. Od góry dwa klipsy i zasilanie powietrzem. Jest sporo DIY z wymiany, więc nie ma się co rozpisywać. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic665/v2019011314415039352743.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic113/v2019011314415023208766.jpg STARE PODUCHY ewidentnie miały dosyć. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic886/v2019011314415036190533.jpg I JEDNA STARA Z BLISKA http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic805/v2019011314415172483503.jpg
-
E39 Naprawa alternatora
john coltrane, pełna zgoda odnośnie tego do czego jest forum. Musisz również przyznać, że im lepiej opiszesz swój problem tym lepszą jakościowo odpowiedź otrzymasz. Wyjaśniłeś sytuację, szkoda, że nie w pierwszym poście. Swoją drogą socjotechnika niczego sobie. Daruj zgryźliwość z mojej strony, ale po kilku przypadkach jakie przerobiłem na forum i nie tylko nie raz okazywało się, że mechanicy chcieli najzwyczajniej naciągnąć delikwenta. I tak zapowiadał się twój temat po enigmatycznej informacji z twojej strony. Piszesz, że podążasz za głosem swojego mechanika, który to kieruje Cię na forum w celu szukania alternatywnych rozwiązań... To on nie zna alternatywnych rozwiązań czy aż tak Cię szanuje, że Cię zbywa na forumy i do innych warsztatów? To coś jakby i wybacz porównanie, przyjść do piekarni po chleb, a piekarz odsyła Cię na forum, żebyś się poradził, bo ktoś może zna jakieś alternatywy. Nie znamy się osobiście, ale gdybyś do mnie przyszedł bez auta i opowiedział mi swój przypadek ze sprawdzeniem napięcia ładowania przez test zegarów i nawet poprosił o sprawdzenie ile kosztuje regenerowany to wierz mi zanim wykonałbym krok w stronę komputera najpierw powiedziałbym przyjedź do mnie autem, ja sprawdzę ładowanie miernikiem. Być może moje forumowe mądralowanie wynika właśnie z wyżej opisanego podejścia do pewnych kwestii, które dla innych są szerzeniem złej energii. Zapytałeś o warsztat w tej kwestii - napisałem Ci dobry, w którym ja robię regeneracje. Zapytałeś o doświadczenie w temacie - podzieliłem się swoim, dając Ci nawet informację wprost, że możesz szukać w złym miejscu, co potwierdził przykładem misiuto. Jestem ostatnią osobą, którą interesowałyby relacje twoje z innymi. Nie zwykłem zaglądać komuś w karty. fb nie czytuję, bo ogrom rzeczowej wiedzy tam zawarty przerasta moją wyobraźnię. Pozdrawiam z wzajemnością.
-
BMW E61 końcówka drążka kierowniczego
Co to za felgi, które masz na aucie?