Treść opublikowana przez Yacek
-
328i - czy jest immobiliser ?
Myliłem się, nie wyjąłem jednak całego środka. Nie zauważyłem małej kostki immo. Jednak jest.
-
M52B28 i zmiana komputera na nowszy
W moim aucie nie ma immo - co w takim wypadku - musze załozyć ?
-
M52B28 i zmiana komputera na nowszy
Z kilku źródeł (ale żadne 100% pewne) słyszałem że BMW E36 M52B28 po 1995r. miały nowszy komputer sterujący, w którym można monitować więcej parametrów. Czy dużo jest grzebania aby zamienić starszy komputer na nowszy ? Co jeszcze trzeba zrobić poza wymianą samego komputera ?
-
Po wymianie świec czasem strzela w wydech
To mnie teraz zaskoczyłeś. Czy znasz kogoś kto załozył jednoelektrodowe świece do silnika M52 ? Czy nie miało to wpływu na gorsze osiągi i spalanie ?
-
328i - czy jest immobiliser ?
Chyba jednak nie mam immobilizera. Wyjąłem cały środek z kluczyka i odpaliłem silnik więc raczej nie ma immo.
-
Po wymianie świec czasem strzela w wydech
U mnie były oryginalne BMW właśnie NGK BKR6EK i chodziły OK, wymieniłem na nowe NGK ten sam model i lipa. Poszukam moze odpowiednika BOSCH.
-
Po wymianie świec czasem strzela w wydech
NGK zaleca BKR-6EK dlaczego sądzisz, że BKR6E będą OK ?
-
Pytanie o wydajność nawiewu z klimą w E36
Podnoszę temat gdyż u mnie również jest ten problem z wydajnością ciepłego nawiewu.
-
Po wymianie świec czasem strzela w wydech
Po wymianie świec na zalecane NGK BKR-6EK obroty mają małe spadki i strzela delikatnie w wydech.Próbowałem 2 komplety nowych swieć z różnych źródeł i z różnych serii- bez zmian.Na starych świecach również NGK BKR-6EK tyle, że z logiem BMW jest OK nic nie strzela. Wystarczy jednak, ze włożę choć jedną z nowych świec i zaczyna strzelać z wydechu w momencie spadu obrotów.Kupiłem również oryginalną nową cewkę w komplecie z fajką lecz również bez zmian. Zastanawiam się czy nie kupić tych droższych świec 3 elektrodowych. Czy ktoś z okolic Włocławka, Konina, Inowrocławia posiada inne niz NGK BKR-6EK świece w E36 lub E46 R6 i moglibyśmy się umówić na próbę tych świec w moim aucie ?
-
galka zmiany biegów
Tak, to oryginał, ale w ASO kupisz złotówkę taniej :)
-
Wachacz przedni - czy sworzeń jest wymienny ?
Powoli się zastanawiam czy w przyszlym roku nie zmienić auta na E46. Szacuję orientacyjnie koszty utrzymania. Czy to prawda, ze sworzeń jest niewymienny w wachaczu? W takim razie ile kosztuje komplet ?
-
Czy to jest oryginalna gałka
Czy ta gałka jest faktycznie oryginalna ? Wydaje mi się, ze moja jest inna. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=270086299
-
328i spalanie przy posczególnych prędkościach wg ekonomizera
Jeżeli jadę powiedzmy 5 km prostą drogą nie ruszając gazem to wskazanie jest stałe.
-
328i spalanie przy posczególnych prędkościach wg ekonomizera
Czy ktoś z posiadaczy 328i mógłby sprawdzić ile mu pali jadąc prostą drogą 90km/h i 120 km/h ? u mnie przy 90 km/h pokazuje 6-6,5l a przy 120 i 130km/h 8l.
-
328i - jakie sprzęgło polecacie ?
Autko chodzi wyśmienicie, ale podejrzewam, ze wkrótce przydałoby się wymienić sprzęgło, choć na razie nie jest to konieczne.
-
Który silnik najekonomiczniejszy?
E36 328i pali naprawdę niewiele jak na ten silnik - to jest bardzo mocna strona M52B28. Trzeba również zwrócić uwagę, ze jeśli jeździ się nawet delikatnie 328i to efekt dynamiki jest podobny jak przy dość ostrej jeździe 316i, czy 318i. Tak więc relacja spalanie - osiągi w 328i jest super.
-
328 parę pytań
Przyjrzyj się dokładnie wydechowi bo 328i ma bardzo specyficzny. W rurce od wewnętrznej strony autka jest klapka i jeśli silnik pracuje na wolnych obrotach to jest ona zamknięta. Gratuluje zakupu 328i daje ogromną frajdę z jazdy:)
-
328i - jakie sprzęgło polecacie ?
Podobno w oryginale właśnie jest SACHS, czy ktoś może to potwierdzić ? Pozdrawiam Jacek
-
328i - jakie sprzęgło polecacie ?
Zamierzam wkrótce wymienić sprzęgło w mojej E36 328i. Chciałbym kupić coś dobrego i niezbyt drogiego (w okolicach 500-700 zł). Czy ktoś z Was moze polecić coś sprawdzonego ?
-
mam problem z coupe
Kolega miał głosniejsze uderzenie w 325i i po zrobieniu ponad 20tys. bez zmian.
-
mam problem z coupe
u mnie też delikatnie to słychać ale trzeba sie wsłuchać, jesli cisza wokól.
-
Co jest szybsze?
Według tego co czytałem z takich wyścigów to minimalnie wygrywa E46 - tak też jest w katalogu E36 328i - 7,3s do 100km/h E46 328i - 7,0s do setki.
-
Prawie niezauważalna przerwa przy ostrym przyspieszaniu
Czujnik zmieniony - nie dało efektu. Chyba jestem przewrażliwiony, auto chodzi zbyt dobrze i czepiam sie szczegółów.
-
Który silnik najekonomiczniejszy?
Co do spalania e36 328i to faktycznie mało kto wierzy dopóki sam się nie przekona. Przykładowo we wakacje trasa (taka na pół trasa bo co kilkanaście kilometrów skrzyżowania, zjazdy itp) 5 osób + klima spalanie 7,5L. W mieście max co mi się udało (świeżo po zakupie jak testowałem możliwosci auta) to 16l. Normalna jazda miejska 11-12l.
-
Wymiana pompy paliwa - skomplikowana czy prosta sprawa ?
Ja pisałem o nowej za 200 zł. Na Allegro są już nawet za 120 zł.