Treść opublikowana przez champion
-
530d sedan woda w kabinie
znany problem w e39 ..... tak jak kolega wyżej napisał . sprawdź pod drzwiami czy miedzy boczkiem a ramą nie masz wody.
-
Czy ktos wymienial wentylator dmuchawy w e39???
kolego jak juz zadajesz pytanie to sprecyzuj o co ci chodzi.... bo wentylatorów w e39 to kilka jest.... wentylator nawiewu klimatyzacji wentylatorek chlodzenia panelu klimatronika elektryczny wentylator chlodnicy klimatyzacji wentylator chlodzenia silnika ze sprzęgłem wiskotycznym w opcji wystpeuje tez dodatkowy wentylator nawiewu na tylne siedzenia są tez bmw z wentylatorami elektrycznymi bez visco na chłodzeniu silnika (niektóre modele silników) PS... zapewne chodziło ci o wentylator klimatyzacji.... ma podwójne wirniki ....powiem tak.. jest naprawdę dużo roboty przy demontażu
-
E39 530d - scina tylne opony od srodka - pomocy!
to jak jest z tymi runflatami.... planuje zalozyć 255/40/17 na tyl do 9 calowej felgi mam bridgestone potenza RFT RE50A.. juz kupione.... bedą "tłukły" ?
-
e39 Coś na przedniej szybe - co to jest - zweryfikujcie to
to jest czujnik światła.... dopasowuje oświetlenie deski do zmieniających się warunków.. np jak wjedziesz do tunelu .. zachmurzy się .. lub zapada zmrok w czasie jazdy... zaświeć w niego latarką albo zasłoń przy włączonych światłach to się przekonasz.
-
Marker do ringów
generalnie dobrze ustawione żarówki h6W w oryginalnych ringach wyglądają najlepiej wg mnie. świecą mocno i wyraźnie. a że są żółte to tak ma być .
-
[ e39 - 530 D ] jakie tarcze i klocki
ATE mam wymienione we wszytkich moich bmw i jestem bardzo zadowolony.. pewnosć hamowania w kazdych warunkach.... bardzo wany jest tez plyn.. wg bmw wymiana co dwa lata..
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
castrol fullsyntetyk
-
Felgi BMW E39 Sedan 17'', 10j et20
10 cali ET20 na tył ? e39.... a nie ET12?..... czy to zalezy też od modelu i producenta?
-
Touring, antena na szybie, do czego służy?
panowie jak nie macie pewności to nie wypisujcie głupot ! antena na dachu we wszystkich e39 kombi i sedan jeżeli jest to podłączona jest do zestawu telefonu komórkowego i działa w pasmie GSM . nie jest przydatna do innych zakresów..... w szybach znajdują się anteny od GPS=a jeżeli auto posiada oraz do radioodbiornika. jeżeli ktoś ma chęć sprawdzić która jest po której stornie to proszę spojrzeć na realoem.com .
-
Jakie klocki i tarcze do E39?jakie firmy wybrac?
ATE powerdisc komplet przód tyl nowy płyn i masz spokój na lata
-
[e-39] Nie odpala 530d
akumulator naladuj popraw klemy na akku.... u mnie jak siada bataria tez tak cyka.... nie ma sily poprosu.... i przygada wszystko. od tego bym zaczął jesli masz pewność ze bateria jest w dobrej kondycji.. to problem z EWS... tomek
-
[e39] 528 - Zegary
możesz zrobić test zegarów...... odblokuj sobie licznik podając sume cyfr z nr VIN . na pozycji 19 tej... potem test licznika ... nr 3 chyba. poczytaj na forum dokladnie jak to sie robi.. bedziesz widzial czy to licznik napewno.
-
Bixenony w E39 , jak to zrobić?
problem bedzie z miganiem.. poza tym to nielegalne rozwiązanie
-
Bixenony w E39 , jak to zrobić?
wiem panowie ze nie oto wam chodzi ale bixenony czyl podwójne swiatło xenonowe na światłach mijania i drogowych można uzyskać w prosty sposób zakupując dodatkowe przetwornice i żarniki pod mocowanie H7 i poprostu zamontowac to na światłach drogowych... efekt napewno porażający widzialem kiedys w necie jak ktos palniki xenon zalozył do halogenów i jeszcze ringi wstawil... wiec rożne wynalazki są możliwe
-
Zakup E39 M5 lub dużej benzyny
biorąc pod uwag ze produkcje e39 zakonczono w 2003/2004 roku to trudno bedzie znalesc egzemplarz z tak malym przebiegiem, chyba ze stał w garażu. pneumatyke mialy tylko kombi na tylnim zawieszeniu w opcji. pozatym wszystkie silniki V8 są przyzwoite i mocniejsze od R6
-
[E39] 530d 03' Czujnik poziomowania Xenonu-gdzie zamontowac?
http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Touring/Europe/530d-M57/LHD/A/2001/april/browse/front_axle/headlight_vertical_aim_control_sensor/ moze to ci pomoże.....
-
Siłowniki klapy tył kombi
siłowniki do szyby z allegro - zamienniki nowe. operacja garaż, odkurzacz, spręż powietrze. szczotka, smar silikonowy,. klucze. dopasowalem rurke alu do zdjęcia malych silowników. nakładasz na siłownik i podważasz do góry. udało się... trudniej jest je wpiąć tak samo nowy siłownik wciskasz w rurke i celujesz na kulke... przy pomocy latarki np. ... . procedura jest opisana w angielskiej >sam naprawiam>. siłowniki duże wyczyściłem bez zdejmowania.po wewnetrznej stronie,,,, od strony klapy wypinałem dalej + powietrze spręż+ odkurzacz. potem smar w sprayu. sama duża klapa po tym zabiegu sama sie podnosi i nie opada.. nie jest to nówka ale efekt jest zadawalający. sama szyba dziala perfekt... przy otwieraniu razem, male silowniki zdecydowanie pomagają klapie sie unieść. polecam ... przy okazji można zabezpieczyć wiązke kabli u mnie zauważyłem spękania.... tomek
-
Siłowniki klapy tył kombi
witam przeprowadziłem u siebie wymiene malych siłowników od szyby a te duże wyczyściłem i przesmarowałem... zdecydowanie pomoglo....
-
Roznice silnikow 3.0D w e39
temat miał być o różnicach 3.0d 183KM a 193 KM...
-
530d M57 wyciek ropy pod wtryskiwaczem
przepraszam za moje niedouczenie na forum.... panowie przy wtryskiwaczu samemu w garażu nic się nie da zrobić..... jedynie serwis niekoniecznie ASO ale serwis....
-
Plusy i minusy zakupu e39 530d 2001 sedan
proponuje poczytać forum temat ten jest bardzo szeroko omawiany.... generalnie jak Cię stać drogi kolego to kupuj. :) tomek
-
530d M57 wyciek ropy pod wtryskiwaczem
sprawdzilem podczas pracy wtrysk dokładnie i wyglada że przepuszcza pod cewką sterującą.... ja to uszczelnić?? czy można jakoś dokręcić ta dużą nakrętke 30mm ? może mi ktos poradzic z forumowiczów???
-
530d M57 wyciek ropy pod wtryskiwaczem
Panowie ... pomóżcie co robić.... zauważyłem niewielki lecz smierdzący problem.. mianowicie na jednym wtryskiwaczu lekko wycieka mi ropa zdjąłem kolektor i dokręciłem rurki stalowe doprowadzające paliwo z CR ale nadal jest wyciek. Wyraźnie widac jakby to bylo pod wtryskiwaczem. Próbowałem również dokręcić dwie nakrętki od góry mocujące wtrysk ale bez efektu. Przy okazji prac garażowych wywaliłem klapki z kolektora dolotowego. wydaje mi się że nawet lepiej się wkręca od dołu na obroty. Powiem że przy tych klapkach jest sporo roboty . Zaślepiłem miejsce po trzpieniach śrubką M5. Wiem że wtryskiwacz ma dwie uszczelki oring 22x2 na górze i jakaś mała miedziana pewnie na dole przy dyszy. Jest też problem z wyjęciem wtrysku. Poradźcie co robić czy przy okazji wymieniać wszystkie uszczelki .. . które? aha na GT1 korekcje mają w normie .... także nie ciekną. tomek
-
530d webasto - podsumowanie.
http://allegro.pl/pompka-webasto-i1395222094.html jak by ktoś szukał
-
(SWIATLA)mam pytanie odnosnie swiatel
może są źle zamontowane te regulatory od wysokości..... ja mam takie same jak ty i moge je naprawde wysoko podkręcić wręcz mogą świecić wysoko po drzewach :) tez u siebie wymieniałem jeden regulator od skrętu poziomego i to bez rozklejania umęczyłem sie przy tym strasznie ale się powiodło... niestety wydaje mi się że coś i tak mi słabo te xenony świecą .. fak że mam i soczewkę i szkło brudne od wewnątrz i do tego zmatowione trochę szkło od zewnątrz ale aby to tak strasznie pogarszało zasięg i moc światła? może się ktoś wypowie...