Treść opublikowana przez łazik
-
Pękła obudowa termostatu
to mechanik ci nie sprawdził? może termostat sie nie otwiera lub co gorzej uszczelka pod głowicą :|
-
pompa wspomagania wyje,rzęzi
a ile dałes za pompę, używka czy nówka? masz m40 czy m43? pozdro :norty:
-
Pękła obudowa termostatu
wyglada na to że to po prostu zmeczenie materiału. ten spaw lub linia jak to nazwałeś świadczy o tym że ktos to kleił lub możliwe także że jest to linia podziału odzielająca dwie połówki formy jeśli termostat był odlewany :wink:
-
pompa wspomagania wyje,rzęzi
wyje mi pompa wspomagania.myślałem że to płyn więc go dzis zmieniłem.kierownica chodzi dużo lżej ale pompa jak wyła tak wyje.próbowałem na atf i na zwykłym,jasnym. wyje tak samo na każdym.czy w środku w pompie jest jakieś łożysko,wiatrak? da sie to jakoś zregenerować??.a może cos żle zrobiłem? :P :mrgreen: :P spuściłem wężem przy pompie,pokręciłem kierą w lewo,prawo do oporu kilka razy,przepłukałem,znowu kierą ,spuściłem i zalałem nowego. czy tak to sie robi? pozdro :norty: :norty: :norty:
-
Się zagotowałam:(((( Ratunku!!!
to nic nie da musisz to zrobic inaczej...zanim zaczniesz lać płyn musisz odkręcic dwa odpowietrzniki[jeśli masz silnik m40] -odkręć korek wlewu płynu do chłodnicy i odpowietrznik obok niego[taka mała śrubka plastikowa] -odkręć drugi odpowietrznik [nr.5] który znajduje się na obudowie termostatu [nr.4] do której to obudowy prowadzi ten wąż od dołu chłodnicy[na tym schemacie jest to dobrze widoczne] http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AJ51&mospid=47273&btnr=11_0556&hg=11&fg=35 -nalewaj płyn aż do momentu kiedy z otworów odpowietrzających będzie płynąć woda bez powietrza -zakręć odpowietrzniki i wlew :? :cool2:
-
Się zagotowałam:(((( Ratunku!!!
dolej plynu,odpowietrz i wtedy patrz na temperaturę.powinno być wszystko ok :cool2:
-
M40 dzwiek w okolicach przepustnicy
proponuje żebyś zmienił pasek rozrządu jeżeli tego oczywiście juz nie zrobiłeś :wink: jeśli pasek ma rzeczywiście najechane tyle kilometrów to juz sie ''kończy'' szczególnie w m40 :| pozdro :mrgreen:
-
Kobiety za kółkiem to ciapy!!!
są takie kobiety co nie umieją jeżdzic i takie co im się udaje.tak jak facetom :norty: a tak na nawiasie taka pani jak MICHELLE MOUNTON w latach 80 wywalczyła tytuł w-ce mistrza świata[w generalce!!!] w rajdach samochodowych na aucie audii quatrro które miało koło 500koni :mrgreen: .i naprawdę mało jej zabrakło do I miejsca...jestem ciekaw który jeszcze teraz dałby jej radę wśród niedowiarków hehe także kobietom też się udaje :cool2: :mrgreen: pozdro
-
318IS nie pokazuje wiecej jak 180km/h
może też masz jakis dyfer z krótszym przełożeniem założony niz w orginale i dlatego tak może sie dziać :norty: pozdro
-
czy to popychacze??dziwne odgłosy
a olej próbowałeś zmienić? może po prostu jest stary i jak ''woda'' :wink:
-
328 dziwne odgłosy z tyłu auta - help to moje pierwsze BMW
najlepiej jakbyś wjechał na kanał a jak niemasz gdzie to może jakieś dechy byś załatwił.wejść pod spód i poruszać brechą wszystkie elmenty lub zaciągnąć ręczny do oporu i próbować ruszać przód-tył i obserwować co się dzieje z zawiechą[oczywiście do tego potrzebny będzie jakis kumpel].ale mi tez sie wydaje że to tuleje tylniej belki. pozdro :norty:
-
problem z woda
dokładnie :cool2: im wieksze obroty tym mocniejszy strumień powinnien lecieć.jeśli nic się niezmienia to pompa siedzi :? pozdro :norty:
-
TVN Turbo - Zakup kontrolowany
tak honda nie wygrała ale mitsubishi czy subaru tak!!!!. :mrgreen: a DTM to nie rajdy i dajmy se spokój bo nie twierdze że bmw to szmelc tylko że nie we wszystkim jest najlepsze bo nie wszystko jest ideałem!! :duh:
-
TVN Turbo - Zakup kontrolowany
hehe a widziałeś żeby jakies bmw wygrało jakis rajd do mistrzostw świata?[oprócz korsyki?].i nie podniecaj się tak :wink:
-
TVN Turbo - Zakup kontrolowany
oprócz hondy :mrgreen: oszalales :duh: honda konkurencja dla BMW?? hehe a w czym to honda ustępuje beemce? w mocy? :mrgreen: jeśli chcesz jeżdzić sportowo to uważam że honda jest lepsza i trwalsza a bmw jest do wygodnej jazdy;no i żeby sobie bokiem polecieć :cool2:
-
TVN Turbo - Zakup kontrolowany
oprócz hondy :mrgreen:
-
ekonomizer wariuje
padający ekonomizer może być tez objawem zużytych akumulatorków. u mnie właśnie on pierwszy padł a potem dopiero obrotomierz i kontolka temp. silnika :mrgreen:
-
kierownica od Mki
no jak ci na wieloklin nie wchodzi to raczej nic niezrobisz. :cry2:
-
Półoś nie chce wyjśc z mostu !
czy w każdym modelu tak jest? naprzykład u mnie? :roll: :mrgreen:
-
Wymina uszczelniaczy zaworowych
tylko nie za duże bo uszczelkę pod głowicą wydmucha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
Grzejące się M40
weż wyciągnij termostat i skręć układ bez niego.wtedy będziesz miał cały czas duży obieg i powinno wtedy chodzić[jeśli to termostat] :mrgreen:
-
silnik m10..niepali 2i3 gar
no ale to samo jest na gazie a przecież on nie idzie przez wtryski tylko dolotem[przynajmniej w tej instalacji] :worried:
-
E34 i nie tylko - OSTRZEŻENIE - Śląsk
a ja mieszkam na wsi.auta nie zamykam ,radio w środku.nieraz jak mi się zapomni to stoi przez tydzień otwarte :norty: p.s. ale czuje że po tym moim poście będę musiał zamykać bo ktoś to przeczyta i przyjedzie w nocy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
silnik m10..niepali 2i3 gar
witam :mrgreen: mój kolega ma problem z m10.chodzi o to że niepali na 2i3 garnek.objawy są na gazie i na benzynie.mieszka kawałek ode mnie więc pisze to co dowiedziałem się przez telefon.auto nieraz kulało,przerywało ale przez chwile,póżniej wszystko ok. wczoraj odpalił i tylko na dwa gary chodzi to zn. na 1 i 4.objawy są na wolnych i wysokich obrotach.dziś sprawdzone było paliwo i ciśnienie, wszystko w normie a wręcz książkowe aż się goście dziwili [silnik ma 19 lat],po ściągnięciu pokrywy zawory chodzą jak powinny niewidać żeby jakaś sprężyna była pęknięta. kopółka nie popękana,palec też.przy wykręceniu świecy i przyłożeniu do silnika iskra jest.czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły :roll: może coś z czujnikami :roll: .każdy pomysł mile widziane.silnik na jet-tronicu. pozdro
-
Ustawienie rozrządu w silniku M10 E21
odświerzam temat.czy ktoś wie jak go się ustawia,czy blokuje się koło zamachowe tak jak w m40? czy są jakieś znaki? :norty: