Treść opublikowana przez bmw316
-
320d niedogrzany silnik
Na krótkich trasach też nie mam pionu. We wcześniejszych bmw też nie miałem.
-
320d 6 Biegów Ekonomia jazdy
To nie docinki tylko świąteczne jaja sobie robimy :) Jaki z tego morał?? U nas mandaty za niskie?? Ja jeszcze nie miałem okazji jechać na trasie, więc nie wiem ile może pokazać BC. Teraz (zima) pokazuje 7,8 l
-
320d 6 Biegów Ekonomia jazdy
i jeszcze na lawecie :)
-
320d 6 Biegów Ekonomia jazdy
też tak uważam.
-
320d 6 Biegów Ekonomia jazdy
to żart?? czy .....??
-
Opony
E46 na 15??? Bez sensu. Oryginalnie masz 16". Opony Sava?? Powiem tyle... jest znaczna różnica jak się zakłada markowe opony. Odczułem to na własnej skórze po zmianie z Fuldy na Conti. Teraz wiem że jadę BMW.
-
320d - Jakie radio
Gdzieś słyszałem że można pod ori radio cd z tyłu podpiąć do małej kostki mp3. Jest to możliwe?
-
320d Inspekcja oraz filtr paliwa
Odma była wymieniana tego roku w lutym (mam rachunek). Filtr paliwa mam już w domu (chodziło o to czy ten nowy nie zasyfi się parafiną - nigdy nie miałem disla więc nie wiem jak to jest z ropą).Jeśli chodzi o inspekcję na liczniku to nie dostałem odpowiedzi. Ten napis INSPECTION ma świecić???? (podczas odliczania), czy ma tylko odliczać bez napisu?? INSPEKCJĘ i OILSERVICE kasuję się oddzielnie??
-
320d Inspekcja oraz filtr paliwa
Witam, Niedawno wymieniałem olej i kasowałem inspekcję (po raz pierwszy w e46). Widzę, że teraz odlicza od 30.000tyś w dół i jest też napis INSPECTION (nie mruga). OILSERVICE nie świeci wcale. Nie pamiętam czy wcześniej też miałem ten napis. Moje pytanie.... czy prawidłowo skasowałem inspekcję?? czy ten napis powinien się świecić podczas odliczania km?? Z innej beczki... Filtr paliwa wymieniać teraz, czy lepiej po zimie (ze względu na dodatki jakie są na zimę w ropie). Nie wiem kiedy był wymieniany więc kupiłem.
-
330i Korekta położenia zderzaka przedniego
Zent, widzę że alu masz takie jak ja... jaki rozmiar opony masz założony? 225/45?? marka?
-
320D niebieski dym
Na forum ktoś pisał że wsadził separator oleju zamiast odmy. Myślałem że to to samo. Napiszcie o co chodzi i co lepsze, ewent. jakieś linki aby zobaczyć wizualną różnicę.
-
320d - Jakie radio
Ja ori CD wymontowałem i wsadziłem nowego Pioneera mp3. Wygląda to gorzej niż z ori (no i brak sterowania z kiery). Za to mam w 200% lepszą jakość dzwięku i to się liczy bo w końcu słucham muzy a nie patrzę na radio.
-
320D Trzęsie na biegu jałowym
Witam, mam podobny przypadek, ale u mnie to się zaczęło po wymianie poduszki prawej silnika (lewą wymieniłem kilka miechów wcześniej). Może coś z wydechem nie tak? (w czasie wymiany poduszki silnik poszedł do góry).
-
Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]
Otrzymałem olej już z nową naklejką Motula.
-
Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]
Mam zamiar przed zimą wymienić olej. Wcześniej wg. kartki był jakiś Agip (zalany w Austrii skąd pochodzi auto). Czy mogę zmienić na MOTUL 8100 X-CLEAN C3 5W40?? Czy to będzie dobry wybór? Sprzedawca pewny? http://moto.allegro.pl/gdansk-motul-8100-x-clean-c3-5w40-5l-litrow-v11-i1877031648.html W aukcji jest coś takiego: "Nie należy mieszać z olejami nie spełniającymi normy ACEA C3" - czy resztki starego oleju nie zaszkodzą??
-
320d polift - Jaki olej, jakie paliwo, ogólna eksploatacja
Zauważyłem przy wahaczu (tylko z jednej strony, prawej - przód i tył) jakieś cięgno ruchome. Z przodu mam je zerwane, z tyłu ok. Co to jest i jakie ma zadanie??
-
Opony Zimowe RUNFLAT 225/45/17 które warto kupić
Tylko nie RUNFLAT!! Miałem letnie RUNFLATY - jazda masakra!! (polskie "piękne" drogi). Zmieniłem je na zwykłe - różnica w komforcie kolosalna!
-
320d polift - Jaki olej, jakie paliwo, ogólna eksploatacja
Zimowa ropa jest z innego dystrybutora?? Czy jak??
-
320d polift - Jaki olej, jakie paliwo, ogólna eksploatacja
Dzięki za rady. Kolektor wyczyściłem kilka dni temu (klapki zostały jeszcze na jakiś czas). Czytałem odnośnie oleju... chyba postawię na Valvoline SynPower XL-III 5W-30 lub Valvoline SynPower MST 5W-30.
-
320d polift - Jaki olej, jakie paliwo, ogólna eksploatacja
Witam, to mój pierwszy disel i mam kilka pytań: 1. jakim olejem warto zalać motor i co ile wymiana (kolega do 320d zalewa Castrol 5W30) 2. jakie paliwo? na razie leje zwykły ON na Shellu. Czy TYLKO i wyłącznie V-power Shell?? Jak z innymi stacjami jest?? W/w kolega leje TYLKO V-Power Shell i właśnie regenerował wtrysk (chyba nie ma reguły). 3. Co ile tyś. km. wymiana odmy? 4. Wasze dodatkowe porady odnośnie eksploatacji 320d 150PS, 16.XII.2003r. Dzięki za porady.
-
330 Ci - jakość prowadzenia
Jak masz tak niski profil opony to się nie dziwię że wszystko czuć na drodze, pewnie jeszcze runflaty. Ja mam 45 i runflat = masakra na polskich drogach!!
-
320d 150KM zaślepki kolektora
Śrubki dawałeś z dwóch stron czy z jednej?? Jaki zastosować klej aby był pewny.
-
320d Kolektor ssacy, pare foto
Pytanie odnośnie klapek... czy można to w miarę szybko usunąć samemu bez jakiś specjalistycznych kluczy?? Klekota mam od maja i jeszcze osłony (górnej) silnika nie ściągałem więc nie mam pojęcia jak to tam wygląda.
-
320d wymiana żarówki w tylnej klapie touring
Wymieniałem niedawno, płaski śrubokręt i podważasz delikatnie aż wyskoczy. Ja tak robiłem i nic nie urwałem.
-
320d spalanie komp/rzeczywiste
Roger, co trzeba zrobić aby uzyskać 192PS? ile cenisz za taką usługę i czy silnik nie jest zbytnio obciążony taką mocą, jak z żywotnością??