Skocz do zawartości

bmw316

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bmw316

  1. bmw316 odpowiedział(a) na bmw316 temat w E36
    Czytałem gdzieś na forum że ktoś rozbierał jeża i robił podmiankę rezystorów. Jeśli faktycznie jest to jeż to można by spróbować.
  2. bmw316 opublikował(a) temat w E36
    Jak w temacie... dmuchawa przestała wiać. Panel klimatronic działa normalnie (klima także) tylko nawiewu brak. Czy to może być jeż czy może silnik wentylatora?? Gdzie można szukać tego wentylatora? czy jest problem z dojściem i demontażem? Ogólnie co polecacie w tej sytuacji? _______ Poprawiłem tytuł. Proszę się zapoznać z formatem tytułowania wątków obowiązującym w tym dziale (w końcu nie jesteś nowy!!!), bo następnym razem dam ostrzeżenie. mattiss
  3. głośniczek nie zadziała. Kup gong i po sprawie. Podpinasz dwa kabelki z OBC i masa oraz zasilanie gongu.
  4. Kolego tu się mylisz, mam 1.6 i z tyłu klocki a nie bębny!
  5. U mnie też spalanie pokazuje około 17,8l. Korekcja spalania ustawiona na minimum. Jak coś wykombinujesz to daj znać. Pewnie masz silnik 1,6 lub 1,8??
  6. bmw316 odpowiedział(a) na Alenfer temat w E36
    Mam 316 na gazie sekwencji STAG 300. AD1 Miałem IIgeneracje i zmieniłem na sekwencje stag300. TYLKO sekwencja! nie będziesz miał żadnych problemów, auto jeździ jak na benzynie. AD2 Mam identycznie to samo z wyciekiem oleju. Na razie nic z tym nie robie, aczkolwiek teraz nawet przy minimum na kresce - wycieka. AD3 Na środku - gdy otwierasz drzwi zapala sie lampka, jak wyłączasz silnik i klucz na zero to chyba też. AD4 Nie zauważyłem tego. AD5 u mnie nic nie wisi (mam klimatronik) Napisz od której strony masz te wycieki oleju. U mnie jakby pod filtrem oleju.
  7. bmw316 opublikował(a) temat w E46
    Witam, czy jest możliwość ustawienia korekcji spalania (tak jak w E36) BC, gdyż komp zaniża spalanie. Czy można włączyć jakieś ukryte funkcje, jeśli tak to w jaki sposób. 320d 150PS 2004rok.
  8. Ja mam 1.6 z sekwencją i nie narzekam. Fajnie chodzi, aczkolwiek czasem więcej mocy przydałoby się. Jeśli chodzi o gaz to tylko i wyłącznie sekwencja! Jak będziesz brał E36 to chyba najrozsądniej z motorem 2.0 mimo wszystko. Ja będę za jakiś czas zmieniał na E46 320d 150KM (to juz inna bajka).
  9. bmw316 opublikował(a) temat w E36
    Dzisiaj odłaczyłem na chwilę kabelek od napinacza pasów (ten pod fotelem) i teraz cały czas świeci kontrolka z poduszek. Czy można to w prosty sposób skasować? Np. odłączając akumulator? Czy trzeba jechać na kompa wykasować błąd?
  10. Wsadź w te miejsce żarówke i będzie kontrolka pasów świecić przez kilka sekund po przekręceniu kluczyka w pozycje 2, (zrobiłem tak u siebie).
  11. Wygląda na to że masz pełnego kompa ale bez funkcji "check control" (brak modułu CCM). Nie wiem, może się mylę.
  12. bmw316 odpowiedział(a) na kiloff temat w E36
    Jeśli ktoś chce to napisze jak podłączyć kabelki z oryginalnego modułu PDC w bmw e36
  13. bmw316 odpowiedział(a) na mucha88 temat w E36
    Jeśli byłoby jakieś zabezpieczenie że bez wentylatora klima się nie załączy to faktycznie będzie ciepłe powietrze. Ale u Ciebie kompresor pracuje po włączeniu??
  14. bmw316 odpowiedział(a) na mucha88 temat w E36
    To pokrętło jest tylko w wersjach z klimą. E36 bez klimy tego pokrętła nie maja. Jeśli masz wentylator elektryczny to dodatkowego wentylatora na chłodnicy klimy nie ma. Jak masz wentylator visco to dodatkowo jest wentylator na chłodnicy klimy (widać go z przodu przez nerki). Wentylatory elektryczne były stosowane chyba od rocznika 1997.
  15. bmw316 odpowiedział(a) na fryrzy temat w E46
    cn_igi nie będę dyskutował z tobą na takie tematy, wiadomo że nie chodzi tylko o spalanie ale także o koszty OC (nie każdy ma 60% zniżek). Co do 328i to niedawno znajomy lakiernik sprzedał E46 z takim silnikiem bo doszedł do wniosku że nie będzie pracował na paliwo do auta. Jeśli ktoś ma miesięczne dochody rzędu 4tyś zł czy 5tys to go stać na taką pojemność. Kolega Fryrzy ma zamiar kupic samochód E46 '98 - '00 więc jego portfel nie jest wypchany sianem, bo gdyby był to zapewne kupiłby cos nowszego np. E46 z 2002r np. 330d
  16. bmw316 odpowiedział(a) na mucha88 temat w E36
    Więc kolego blondynie są wersje bez wiatraka na chłodnicy klimy. Jakbys trochę miał pojęcia o mechanice to byś wiedział że klima musi dawać zimny nawiew (niezależnie od wiatraka, on jest po to aby chłodzic płyn w chłodnicy) Po drugie: przy klimatroniku jest pokrętło (ciepło-zimno). Jesli ustawisz na ciepło to pomimo włączonej klimy powietrze będzie ciepłe. Moje E36 z 1999r nie ma wiatraka na chłodnicy klimy.
  17. bmw316 odpowiedział(a) na fryrzy temat w E46
    Tak, tak, różnice są niewielkie - lubie takie teksty :)Najlepiej weź M3 to dopiero moc! a różnice w spalaniu w porównaniu do 328i są też niewielkie. Polecanie komuś pojemności silnika jest zupełnie bez sensu. Zależy jak będziesz użytkował auto (jazda miejska, trasa, ilość kręconych km miesięcznie, ile stać Cie wydać na paliwo, itp).
  18. Sworznie firmy Meyle wzmacniane za 50zl sztuka lub Lemforder za 65zl sztuka. Tuleje Meyle, Febi, Lemforder cena cos około 45zl za komplet.
  19. bmw316 odpowiedział(a) na mucha88 temat w E36
    Co ma do rzeczy wiatrak klimy a nawiew zimnego powietrza? Na środkowej konsoli musisz jeszcze przekręcić kółko na zimny nawiew.
  20. bmw316 odpowiedział(a) na fryrzy temat w E46
    Tylko i wyłącznie LPG! Nie słuchaj bzdur jakie piszą. Instalka BRC, Stag 300, na 6cylindrów to musisz liczyc minimum 3000zl.
  21. bmw316 odpowiedział(a) na ircowiec temat w E36
    Jak masz 7-przyciskowy to aby wsadzić pełny wystarczy dołożyć kilka kabelków (chyba 6 lub 7). Będzie działać wszystko oprócz przewietrzania na postoju i Check Control.
  22. Czy warto wydawać około 70zl na sworznie Lemfordera, czy może lepiej kupić coś tańszego np. meyle, febi np. http://www.allegro.pl/item353560756_sworzen_wahacza_bmw_3_e36_e46_z3_meyle_hd.html Te meyle są jakieś wzmacniane, ma ktoś je założone, jak z trwałością??
  23. Jak w temacie, gdzie jest jakiś korek aby zlać płyn chłodzący także z bloku silnika. Chyba przez dolny korek w chłodnicy cały płyn nie zleci?? zostanie reszta w silniku i nagrzewnicy.
  24. bmw316 odpowiedział(a) na ircowiec temat w E36
    Domykanie szyb z pilota w E36 jest niedostępne. Jeden z przycisków to jest włączenie oświetlenia kabiny.
  25. bmw316 odpowiedział(a) na leo_rex temat w E36
    Arczi333 zgadzam się w 100% co do tych bezwypadkowych aut. W moim rejonie jest autokomis, który miał reklamę w radio że sprzedaje auta tylko bezwypadkowe, sprawdzone. Byliśmy z bratem tam zobaczyć co mają, okazało się że 95% aut była po naprawach blacharsko-lakierniczych. Jeśli ktoś nie ma pojęcia jak wychwycić auto powypadkowe to dla takiego człowieka każde auto będzie piękne, tzw. prawie nówka. Jeśli chodzi o śr. spalanie 7l to nie wierz w bajki. Na trasie może spalić 6,5l ale w mieście trzeba liczyć od 9,5l = średnio 8l do 8,5l na 100km.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.