Skocz do zawartości

bmw316

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bmw316

  1. bmw316 odpowiedział(a) na klekotinho77 temat w E46
    Ja miałem pęknięty kabelek. Niepotrzebnie kupiłem czujnik (60zł). Sprawdź kabel na tym zgięciu przed wtyczką.
  2. Okazało się, że jeden kabelek był pęknięty. Lutowanie i wszystko OK.
  3. Wymieniłem czujnik w prawym przednim kole i niestety dalej to samo. Na kompie jest błąd elektryki czujnika w prawym kole. Czujnik jest dobry bo jak go podłączyłem pod lewe koło to jest ok. Czyżby kabel do czujnika był uwalony?? Jak to sprawdzić domowym sposobem (nie mam miernika).
  4. Podepnę się pod temat.... Po badaniu amortyzatorów (na drugi dzień) zaczęły się świecić kontrolki (DSC, ABS, ręczny). Podpiąłem kompa i jest błąd czujnika w prawym przednim kole. Wydobyłem czujnik i stan wizualny jest ogólnie dobry (lekko zabrudzony + co dziwne opiłki metalu na końcówce czujnika), a także widać na końcu czujnika z jednej strony zadrapania. Czy jest możliwe że coś tarło po czujniku???? Przeczyszczenie + lekkie przetarcie papierem ściernym zadrapań nic nie dało... dalej kontrolki się świecą. Czujnik do wymiany?? Zastanawiam się skąd te zadrapania się wzięły i czy jak kupie nowy czujnik to znów nie wystąpią. Proszę o porady....
  5. bmw316 odpowiedział(a) na teemasz temat w E46
    Jaki polecacie sprawdzony (działający) adapter do sterowania Pioneera z kierownicy? E46 z grudnia 2003r. Jeden adapter kupiłem już na allegro ale niestety nie działała multifunkcja.
  6. bmw316 odpowiedział(a) na andy_64 temat w E46
    Nie rób z siebie durnia!
  7. bmw316 odpowiedział(a) na andy_64 temat w E46
    30zł to wcale nie jest niska cena. Na forum jest kolega który sprzedaje po 25zl.
  8. bmw316 odpowiedział(a) na slomka199 temat w E46
    Jeśli Continental SportContact 2 R17 205/50 to na 100% są to opony typu RUN FLAT. Mam te same tylko w rozmiarze 225/45. RUN FLAT to syf na polskie drogi, opona ma zewnętrzne wzmocnienie, w razie jej przebicia możesz dalej kontynuować jazdę. Taka opona nie potrafi się dostosować do nierówności drogi dlatego auto chodzi na wszystkie strony na nierównej drodze. U siebie będę zmieniał opony na normalne, bez Run Flata. Róźnica jest OGROMNA!!
  9. Dzięki, zegarek skasowany - ustawiony na 2014r.
  10. MOD: a po co cytujesz cały, długi post odpowiadając pod nim? nie czytałeś regulaminu forum? No to właśnie pisałem wyżej że inspekcji olejowej nie chcę kasować. TYLKO USTAWIENIE PŁYNU HAMULCOWEGO NA KOLEJNE DWA LATA.
  11. Witam, Na liczniku pojawił się zegarek od wymiany płynu hamulcowego (była data 03.12). Czy można to programowo ustawić na kolejne 2 lata (dis, inpa czy coś)?? Może jakaś kombinacja z poziomu licznika?? (inspekcji olejowej nie chcę kasować bo była kasowana w październiku i aktualnie odlicza km)
  12. Polecam MOTUL 8100 X-Clean C3 5W40 5W-40 5L BMW LL-04 Świetny olej!! Taki zalałem do swojej 320D i jestem zadowolony.
  13. bmw316 odpowiedział(a) na Sproxxy temat w E46
    Co z tym zrobiłeś?? Jak zmieniałem poduszkę prawą pod silnikiem, unosząc silnik musiałem naruszyć ten łącznik bo od tego czasu też mam lekkie drgania (jakby pracował na 3garach)
  14. bmw316 odpowiedział(a) na togos20 temat w E46
    Czujników przy wahaczach nie masz (są tylko z xenonami).Sprawdź kable przy lampach, wtyczkę od ręcznej regulacji w kokpicie. Zawsze możesz ręcznie podnieść lampy do góry, powinna tam być regulacja (od tyłu lamp). Bezpiecznik w schowku odpowiedzialny za reg lamp chyba też jest.
  15. bmw316 odpowiedział(a) na togos20 temat w E46
    Jak nie masz xenona to nie masz poziomowania.Poziomowanie zawsze jest czy to xenon czy nie. Xenon - automatyczne zwykłe lampy - ręcznie chodziło oczywiście o automatyke, przecież ręczne to jest w każdym aucie (nie dotyczy 126p i syreny :) )
  16. bmw316 odpowiedział(a) na togos20 temat w E46
    Jak nie masz xenona to nie masz poziomowania.
  17. bmw316 odpowiedział(a) na togos20 temat w E46
    Czy te czujniki są na wahaczach?? po jednym z przodu i tyłu auta?? Jeśli tak, to wygląda na to że moje są częściowo urwane. Czy przesuwając je ręcznie sprawdzę czy światła będą reagować??
  18. Bez różnicy, w Polsce temp do -40 raczej nie spadnie. Ja mam Motula 5W40 (bo taki był w ofercie).
  19. bmw316 odpowiedział(a) na miglancq temat w E46
    Wszyscy piszą o dwóch a ja mam jeden :)
  20. bmw316 odpowiedział(a) na miglancq temat w E46
    Więc wychodzi na to że u mnie termostatu EGR nie ma. (Produkcja grudzień 2003). http://img525.imageshack.us/img525/1667/zmianarozmiarudscf5873.jpg miejsce jest zaślepione, że nie ma go to chyba ma znaczenie norma emisji spalin.
  21. bmw316 odpowiedział(a) na miglancq temat w E46
    Nie wiem który mam padnięty. Myślę że podgrzewacz płynu też nie działa. Nie chciałbym kupować w ciemno dwóch termostatów, doradźcie od czego zacząć sprawdzać.
  22. bmw316 odpowiedział(a) na miglancq temat w E46
    Wymiana termostatu gł jest w miarę łatwa?? Chodzi o dostęp. Płyn trzeba cały wylać, czy wystarczy tylko potem uzupełnić?
  23. bmw316 odpowiedział(a) na miglancq temat w E46
    a niby z czego przeczyścić? chyba nie z glonów? :norty: :norty: :norty: nie być taki do przodu...nie wiem, może się coś zawiesza?? Rozkręce i zobacze jak to wygląda.
  24. bmw316 odpowiedział(a) na miglancq temat w E46
    Termostat główny może wystarczy przeczyścić?? To chyba jest część mechaniczna (nie elektryczna).
  25. bmw316 odpowiedział(a) na jacol210 temat w E46
    Tak to jest z tą nowoczesną techniką... jak bomba zegarowa.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.