Treść opublikowana przez bmw316
-
E46, problem z ABS i ASR
Ja miałem pęknięty kabelek. Niepotrzebnie kupiłem czujnik (60zł). Sprawdź kabel na tym zgięciu przed wtyczką.
-
Problem z kontrolkami ABS hamulca racznego i kotroli trakcji
Okazało się, że jeden kabelek był pęknięty. Lutowanie i wszystko OK.
-
Problem z kontrolkami ABS hamulca racznego i kotroli trakcji
Wymieniłem czujnik w prawym przednim kole i niestety dalej to samo. Na kompie jest błąd elektryki czujnika w prawym kole. Czujnik jest dobry bo jak go podłączyłem pod lewe koło to jest ok. Czyżby kabel do czujnika był uwalony?? Jak to sprawdzić domowym sposobem (nie mam miernika).
-
Problem z kontrolkami ABS hamulca racznego i kotroli trakcji
Podepnę się pod temat.... Po badaniu amortyzatorów (na drugi dzień) zaczęły się świecić kontrolki (DSC, ABS, ręczny). Podpiąłem kompa i jest błąd czujnika w prawym przednim kole. Wydobyłem czujnik i stan wizualny jest ogólnie dobry (lekko zabrudzony + co dziwne opiłki metalu na końcówce czujnika), a także widać na końcu czujnika z jednej strony zadrapania. Czy jest możliwe że coś tarło po czujniku???? Przeczyszczenie + lekkie przetarcie papierem ściernym zadrapań nic nie dało... dalej kontrolki się świecą. Czujnik do wymiany?? Zastanawiam się skąd te zadrapania się wzięły i czy jak kupie nowy czujnik to znów nie wystąpią. Proszę o porady....
-
E46 CD BUSINESS
Jaki polecacie sprawdzony (działający) adapter do sterowania Pioneera z kierownicy? E46 z grudnia 2003r. Jeden adapter kupiłem już na allegro ale niestety nie działała multifunkcja.
-
320d 150KM zaślepki kolektora
Nie rób z siebie durnia!
-
320d 150KM zaślepki kolektora
30zł to wcale nie jest niska cena. Na forum jest kolega który sprzedaje po 25zl.
-
320d stuki w tylnym lewym kole
Jeśli Continental SportContact 2 R17 205/50 to na 100% są to opony typu RUN FLAT. Mam te same tylko w rozmiarze 225/45. RUN FLAT to syf na polskie drogi, opona ma zewnętrzne wzmocnienie, w razie jej przebicia możesz dalej kontynuować jazdę. Taka opona nie potrafi się dostosować do nierówności drogi dlatego auto chodzi na wszystkie strony na nierównej drodze. U siebie będę zmieniał opony na normalne, bez Run Flata. Róźnica jest OGROMNA!!
-
320D "zegarek" od wymiany płynu hamulcowego.
Dzięki, zegarek skasowany - ustawiony na 2014r.
-
320D "zegarek" od wymiany płynu hamulcowego.
MOD: a po co cytujesz cały, długi post odpowiadając pod nim? nie czytałeś regulaminu forum? No to właśnie pisałem wyżej że inspekcji olejowej nie chcę kasować. TYLKO USTAWIENIE PŁYNU HAMULCOWEGO NA KOLEJNE DWA LATA.
-
320D "zegarek" od wymiany płynu hamulcowego.
Witam, Na liczniku pojawił się zegarek od wymiany płynu hamulcowego (była data 03.12). Czy można to programowo ustawić na kolejne 2 lata (dis, inpa czy coś)?? Może jakaś kombinacja z poziomu licznika?? (inspekcji olejowej nie chcę kasować bo była kasowana w październiku i aktualnie odlicza km)
-
Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]
Polecam MOTUL 8100 X-Clean C3 5W40 5W-40 5L BMW LL-04 Świetny olej!! Taki zalałem do swojej 320D i jestem zadowolony.
-
320D Trzęsie na biegu jałowym
Co z tym zrobiłeś?? Jak zmieniałem poduszkę prawą pod silnikiem, unosząc silnik musiałem naruszyć ten łącznik bo od tego czasu też mam lekkie drgania (jakby pracował na 3garach)
-
320d regulacja swiateł
Czujników przy wahaczach nie masz (są tylko z xenonami).Sprawdź kable przy lampach, wtyczkę od ręcznej regulacji w kokpicie. Zawsze możesz ręcznie podnieść lampy do góry, powinna tam być regulacja (od tyłu lamp). Bezpiecznik w schowku odpowiedzialny za reg lamp chyba też jest.
-
320d regulacja swiateł
Jak nie masz xenona to nie masz poziomowania.Poziomowanie zawsze jest czy to xenon czy nie. Xenon - automatyczne zwykłe lampy - ręcznie chodziło oczywiście o automatyke, przecież ręczne to jest w każdym aucie (nie dotyczy 126p i syreny :) )
-
320d regulacja swiateł
Jak nie masz xenona to nie masz poziomowania.
-
320d regulacja swiateł
Czy te czujniki są na wahaczach?? po jednym z przodu i tyłu auta?? Jeśli tak, to wygląda na to że moje są częściowo urwane. Czy przesuwając je ręcznie sprawdzę czy światła będą reagować??
-
Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]
Bez różnicy, w Polsce temp do -40 raczej nie spadnie. Ja mam Motula 5W40 (bo taki był w ofercie).
-
320d niedogrzany silnik
Wszyscy piszą o dwóch a ja mam jeden :)
-
320d niedogrzany silnik
Więc wychodzi na to że u mnie termostatu EGR nie ma. (Produkcja grudzień 2003). http://img525.imageshack.us/img525/1667/zmianarozmiarudscf5873.jpg miejsce jest zaślepione, że nie ma go to chyba ma znaczenie norma emisji spalin.
-
320d niedogrzany silnik
Nie wiem który mam padnięty. Myślę że podgrzewacz płynu też nie działa. Nie chciałbym kupować w ciemno dwóch termostatów, doradźcie od czego zacząć sprawdzać.
-
320d niedogrzany silnik
Wymiana termostatu gł jest w miarę łatwa?? Chodzi o dostęp. Płyn trzeba cały wylać, czy wystarczy tylko potem uzupełnić?
-
320d niedogrzany silnik
a niby z czego przeczyścić? chyba nie z glonów? :norty: :norty: :norty: nie być taki do przodu...nie wiem, może się coś zawiesza?? Rozkręce i zobacze jak to wygląda.
-
320d niedogrzany silnik
Termostat główny może wystarczy przeczyścić?? To chyba jest część mechaniczna (nie elektryczna).
-
318D strasznie słabe
Tak to jest z tą nowoczesną techniką... jak bomba zegarowa.