Skocz do zawartości

Randall

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Randall

  1. 1. Sprzedaz BMW 3-er generalnie pikuje w Europie, czasy E46 - ~350k sztuk rocznie, czasy E90 ~250k sztuk, F30 - 150k, obecne G20 to okolo ~120k sztuk rocznie. https://carsalesbase.com/europe-bmw-3-series/ 2. Sprzedaz BMW nie maleje a rosnie wiec wniosek chyba jeden - SUVy nie biora jencow a formula sedana dogorywa :evil: 3. W zeszlym roku w Europie sprzedalo sie ~85k sztuk TM3, z czego w Norwegii mniej niz 10% tego, co sugeruje, ze w wielu krajach w Europie TM3 sprzedaje sie podobnie/lepiej od 3-er - pewnie w Holandii, UK, Francji https://carsalesbase.com/europe-tesla-model-3/ W 2021r podejrzewam, ze TM3 przekoczy w Europie sprzedaz G20 ale to pozyjemy zobaczymy. Ciekawe, mimo że konkurencja Tesli jest "nieuczciwa" bo wiele krajów mocno dotuje EV to wcale nie dorżnęło serii 3. Tak jak mówisz pożyjemy zobaczymy.
  2. Zgadzam się z przedmówcą, coś jest w tym Bałtyku. Nigdy nie lubiłem tego morza ale jakoś po trzech wyjazdach mam sentyment i może uda się w tym roku również wyskoczyć. Bydło niestety jest wszędzie ale mamy taką małą i średnio atrakcyjną imprezowo miejscowość więc nie jest tak źle.
  3. Randall odpowiedział(a) na Notype temat w X5 (G05)
    Przecież prostokąty można wyłączyć.
  4. Czy gdzieś w Europie poza Norwegią sprzedaje się więcej TM3 niż G20? Są takie dane dostępne?
  5. Zwykły szczurek 118d ale cena była fajna i szkoda było nie wziąć :) Trzy miesiące jazdy suvem non stop sprawiły ze jazda takim autkiem przywraca mi driving pleasure :lol: E92 lci 335d na zawsze w serduszku, nie wiem czemu ale marzy mi się ten diabelski diesel lub m3 v8, 335i jakoś tak nie działa na mnie :) Co do reszty - wiem że to ogólny kierunek motoryzacji ale kurczę trochę jest smutny :|
  6. Współczesne systemy klimy automatycznej nie są dostosowane do tego żeby ją wyłączać. Zapomnij o przycisku i reguluj tylko temperaturę.
  7. Adam dla mnie driving pleasure to wszystko razem a nie tylko chwilowe osiągi, dziwnie piszesz o jakimś skowycie za cygańskimi przyciskami, słabe to jak wnętrze tesli.
  8. Najbardziej dziwi mnie to że kierunek w którym podąża Tesla czyli maksimum prostoty, wszystko sterowane z jednego telewizora i gunwo-jakość wykonania celem maksymalnego zysku jeszcze niektórych cieszy. Że auta będą miały beznadziejne sterowanie bez przycisków fizycznych, że będą wyglądać tak samo bo aerodynamika itp, itd. Tu jest raczej nad czym zapłakać. Chyba że mi się pomyliły fora i to nie jest forum BMW :shock: No ale to natywne Spotify.. Apropo ładowarek coś się rusza i na do połowy 2022 ma powstać sporo nowych na MOP-ach, między innymi na pobliskim odcinku A4.
  9. AC do zwrotu bez problemu.
  10. Oho, ktoś się pomału zaczyna opamiętywać https://spidersweb.pl/autoblog/przywileje-dla-kupujacych-samochody-elektryczne-w-norwegii/?fbclid=IwAR1F5bKpLD7wrgAI13S3pXs0pbqPglUklDI_zvMOkIzQzF0YBb6G-mcI2ww Piękna utopijna kraina czystego powietrza, szkoda że planetę mamy jedną :cool2:
  11. Bo z uwagi na brak dostępności wyrzucili je z konfiguratora.
  12. Zapowiadali na początku roku że w wersjach MH można będzie usunąć S/S, pisałem o tym kiedyś, czyli słowa dotrzymali :cool2:
  13. 20i
  14. Nie słuchaj komentarzy o rozkręcaniu na części. Obniż cenę o 20k od rynkowej i wystaw a napewno jakiś handlarz ją zabierze. Auto z PL pochodzeniem bez uszkodzeń blachy jedynie z mechaniką do zrobienia to okazja.
  15. Sprawdzałem dzisiaj kilka VINów od Was i tylko jednemu koledze się rozkodował, niestety okradli go z lędźwi i HK :(
  16. Wymagania co do Tesli to wina Tesli a raczej jej CEO którego wysrywy mają słabe odniesienie do rzeczywistości. Myślę że wiele osób w jego własnej firmie ma dość tego wszystkiego. Co do mojej opinii podkreśliłem że dotyczyła krótkiej jazdy i tutaj może by się coś zmieniło przy dłuższym kontakcie natomiast ta cała jazda z infotaimentem mnie w ogóle nie rusza, jak wspominałem wnętrze jest dla mnie paskudne i już, kosmicznej prędkości tabletu również nie oświadczyłem - sorki. Kupiłem sobie drugie auto na chwile które nie ma nawet ekranu za to wewnątrz czuje się jak w domu (e81 :lol: ) - może jaramy się czymś innym. Mam tylko nadzieje że Slonik jednak kupi ev BMW bo już okrzyknalem zwycięstwo Adama :8)
  17. Takie właśnie miałem odczucia po mojej krótkiej przejażdżce TM3 co zresztą opisałem :)
  18. 290k kolega zapłacił za tą Teslę którą jeździłem, bez problemu za tyle można kupić nowe m340i więc jednak jest prawdziwe, chociaż nie znaczy to że ludzie mają takie dylematy w PL.
  19. Bezdotyk nie umyje auta do końca wiec czym byś nie wycierał to ten brud i tak ma kontakt z lakierem, oczywiście możesz zminimalilzować to ryzyko ale po jakimś czasie swirle i tak się pojawią.
  20. Miałem naprawę gwarancyjną i żadnych problemów z racji wykodowanego Start/Stopu nie doświadczyłem. Z tym byle podpięciem to już bajki.
  21. Randall odpowiedział(a) na Milovic temat w G22-23, G26
    Teraz już jest postęp w silniku bo obniżyli mu moc do 245 koni :lol:
  22. Ja też byłem pewny że jest łączony przez serwisówkę dopóki nie wszedłem pod auto :)
  23. Nie znalazłem żadnego łączenia w wydechu 330i g20, w F30 było a tutaj nie.
  24. Zgadzam się że Tesla nie będzie mogła się rozpychać na rynku za kilka lat ALE ma jedną niezaprzeczalną przewagę na dzień dzisiejszy - sieć dedykowanych ładowarek (nie mam tu na myśli PL oczywiście). Producenci z EU muszą się ogarnąć żeby ich sieć powstała równie szybko a nie na zasadzie "mamy auto a ładowarka to już nie nasza sprawa, przecież stacji benzynowych nie budowaliśmy".
  25. Gdzieś czytałem że te progi w m50 maja być w karbonie, uwierzę jak zobaczę to bez dopłaty :D

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.