Skocz do zawartości

Randall

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Randall

  1. Wrzuciłem jako ciekawostkę info o wodorowym x5, BMW samo traktuje to jako daleką przyszłość ale niezawodny Adam musiał opluć wszystko z góry na dół. Wyjaśniłem sporo w moim poprzednim poście który jakimś cudem przeszedł bez echa :lol:
  2. https://spidersweb.pl/autoblog/bmw-x5-na-wodor-wodorowe-bmw-x5/
  3. Okrągłe są na wcisk.
  4. O - to ciekawe, fajny wtedy zapas bezpieczeństwa jest jak się pomoduje 30i. Moze bym kupił żonie 30i RWD... :) Jeśli myślisz o modach to szukaj coś do połowy 2020 bo późniejszych wersji sterownika do dziś nie złamano. Jak dotąd potwierdziliśmy że w modelach 318-330i skrzynia podczas jazdy 40-60 km/h próbuje utrzymać tak niskie obroty że nadwozie wpada w wibracje. Widocznie M340i ten problem nie dotyczy - i całe szczęście bo potrafi odbierać sporo przyjemności z jazdy.
  5. Napisałem już wcześniej kiedy informowałeś że będziesz testował ix3 że to bezsensowny samochód. Wiedziałem że to będzie tzw pożywka dla Ciebie do krytyki bo jest zrobiony na siłę ze spalinówki i to schodzącego już praktycznie modelu. Ciężko mi się też odnosić mimo tego że mam G01, 80% wymienionych przez Ciebie "wad" wynika z braku M-Pakietu oraz tego że jest przycisk zamiast funkcji na ekranie. Dziwne żeby w starej desce rozdzielczej usunęli przyciski i dali je na ekran, dobrze wiesz że to nierealne :roll: Z kilkoma punktami zupełnie się nie zgadzam, np o niskiej rozdzielczości kamery - fakt nie ma telewizora na desce przez co obraz jest mniejszy ale rozdzielczość nie jest niska. Sterowanie gestami z którego się zawsze śmiałem okazało się być przydatne. Autoholda używam tylko w korkach, wszędzie indziej mnie denerwuje (np przy parkowaniu) więc bardzo dobrze że ma swój fizyczny przycisk pod ręką. BTW moje X3 to używka, nawet nie planowałem tego silnika bo i 20d w tym aucie by mi wystarczyło ale taka się trafiła fajnie wyposażona to żal było nie wziąć. Problem tego tematu polega na tym że BMW nie posiada w tej chwili auta elektrycznego które może konkurować z Teslą i na tym budujesz swoją narrację, ja to wiem i każdy inny to wie. Natomiast tutaj na forum nikomu poza Tobą (poprzez miejsce zamieszkania) takie auto w tej chwili nie jest potrzebne bo infrastruktura jest słaba a samochody spalinowe mają jak dotąd normalne ceny. Dlatego BMW schodzi jak świeże bułki, na auta trzeba czekać pół roku a stoki są wyczyszczone. Również jazda w Polsce wygląda trochę inaczej niż w Norwegii i może stąd użytkownicy nie przykładają aż tak ogromnej wagi do systemu multimedialnego jak Ty. Kiedyś odblokowałem sobie w F30 video in Motion, wrzuciłem parę teledysków i na drugi dzień to wszystko wywaliłem bo łapałem się na tym że patrzę w ekran a nie na drogę. Do piętnowania BMW wynajdujesz coraz to dziwniejsze przykłady i porównania jak wrzutka o starym F10 w którym połowa rzeczy nie działa - spoko, ostatnio sprzedałem E91 z podobnego rocznika w którym działało absolutnie wszystko, a komputer nie miał zapisanego ani jednego błędu, widocznie każdy inaczej serwisuje samochód.
  6. Wg katalogu obydwie skrzynie to 8hp51x, różnią się zapewne konwerterem ale to nieważne, chodzi o soft.
  7. Jeździłem w takim ustawieniu zgodnie z radami kolegi Hamera lecz mimo wszystko zdarzały się momenty kiedy skrzynia działała nie tak jak bym sobie życzył w mieście :x Chodzi głównie o dohamowania więc nawet delikatne operowanie gazem nic nie zmieni. Co ciekawe w F30 z 8hp nigdy nie było czegoś takiego, bo i debilne normy nie były tak wyśrubowane.
  8. Mam podobnie, nie po to kupuje automata żeby szarpał w sporcie po mieście :shock:
  9. ale gdzie? w Norwegii? Nie jest bo Ty tak uważasz ?
  10. Doposażone 330i kupuje się za 200 a nie za 270. Za 270 kupujesz m340i i z tym można się porównywać, osiągi poza jednorazową przewagą 0-100 bardzo zbliżone, wygląd przemilczę ;)
  11. Wibracje występują jak w 318i tak i w 330i, to debilny program skrzyni napisany pod normy spalania.
  12. Sam rusza przy asystentach pro kiedy czujnik zobaczy ze patrzysz na drogę a nie w smartfon :wink:
  13. Mega słaby wynik na codzień :lol: :lol: :lol: inne kanały zmierzyły Ok 4s (rwd!) ale i tak wstyd jeździć :lol: to już zakrawa na bekę (z drugiej strony rozumiem bo to jedyna „przewaga” tm3 i to przez chwile zanim nie spuchnie bo powtarzalność osiągów nie jest jej mocną strona z tego co widziałem).
  14. Pogratulować mega motorowni ale… te lampy takie miały być czy ktoś się pomylił przy konfiguracji? :shock:
  15. Dokładnie, tego nie da się ustalić, każdy będzie miał inne wyliczenia :)
  16. Sprzedać i zapomnieć. Zabawy w renowacje takich aut mają sens tylko kiedy umiesz zrobić wszystko sam.
  17. Niestety nie mam, robiłem na podstawie tego filmiku na YT i się udało.
  18. Wygląda jak zawsze świetnie. Co do zacisków to teraz można wybrać niebieskie albo czerwone, wcześniej chyba nie było takiej opcji (końcem 2019 napewno). Złote zarezerwowane dla ceramiki.
  19. Trzeba jeszcze wypełnić formularz, u mnie PZU przeszło bez problemu i oszczędność była kilkukrotnie większa niż te 200 zł :)
  20. Tak, robiłem kilka razy, natomiast musi to być CIC po 2010 r bo do wcześniejszych trzeba wgrywać język. Sam znalazłem opcję kodowania odpowiadającą tej z filmiku (była tak samo albo bardzo podobnie nazwana).
  21. BMW dopuszcza zewnętrze ubezpieczenie za 200 zł netto opłatą.
  22. Ale ten podatek nie zmienia jej tak mocno bo wynosi 1-10% w zależności od stanu.
  23. Zależy co masz na myśli mówiąc prucie. Fotel trzeba rozebrać ale żadne szwy i tapicerki nie są „prute” bo fotele są rozbieralne.
  24. Wyglada jak padlina tynkowana w stodole, i jeszcze te wstrętne porysowane felgi z e46. Odpuść.
  25. G20 aktualizuje się zdalnie od ponad roku.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.