Treść opublikowana przez Randall
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wrzuciłem jako ciekawostkę info o wodorowym x5, BMW samo traktuje to jako daleką przyszłość ale niezawodny Adam musiał opluć wszystko z góry na dół. Wyjaśniłem sporo w moim poprzednim poście który jakimś cudem przeszedł bez echa :lol:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
https://spidersweb.pl/autoblog/bmw-x5-na-wodor-wodorowe-bmw-x5/
-
[G01] Końcówki wydechu
Okrągłe są na wcisk.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
O - to ciekawe, fajny wtedy zapas bezpieczeństwa jest jak się pomoduje 30i. Moze bym kupił żonie 30i RWD... :) Jeśli myślisz o modach to szukaj coś do połowy 2020 bo późniejszych wersji sterownika do dziś nie złamano. Jak dotąd potwierdziliśmy że w modelach 318-330i skrzynia podczas jazdy 40-60 km/h próbuje utrzymać tak niskie obroty że nadwozie wpada w wibracje. Widocznie M340i ten problem nie dotyczy - i całe szczęście bo potrafi odbierać sporo przyjemności z jazdy.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Napisałem już wcześniej kiedy informowałeś że będziesz testował ix3 że to bezsensowny samochód. Wiedziałem że to będzie tzw pożywka dla Ciebie do krytyki bo jest zrobiony na siłę ze spalinówki i to schodzącego już praktycznie modelu. Ciężko mi się też odnosić mimo tego że mam G01, 80% wymienionych przez Ciebie "wad" wynika z braku M-Pakietu oraz tego że jest przycisk zamiast funkcji na ekranie. Dziwne żeby w starej desce rozdzielczej usunęli przyciski i dali je na ekran, dobrze wiesz że to nierealne :roll: Z kilkoma punktami zupełnie się nie zgadzam, np o niskiej rozdzielczości kamery - fakt nie ma telewizora na desce przez co obraz jest mniejszy ale rozdzielczość nie jest niska. Sterowanie gestami z którego się zawsze śmiałem okazało się być przydatne. Autoholda używam tylko w korkach, wszędzie indziej mnie denerwuje (np przy parkowaniu) więc bardzo dobrze że ma swój fizyczny przycisk pod ręką. BTW moje X3 to używka, nawet nie planowałem tego silnika bo i 20d w tym aucie by mi wystarczyło ale taka się trafiła fajnie wyposażona to żal było nie wziąć. Problem tego tematu polega na tym że BMW nie posiada w tej chwili auta elektrycznego które może konkurować z Teslą i na tym budujesz swoją narrację, ja to wiem i każdy inny to wie. Natomiast tutaj na forum nikomu poza Tobą (poprzez miejsce zamieszkania) takie auto w tej chwili nie jest potrzebne bo infrastruktura jest słaba a samochody spalinowe mają jak dotąd normalne ceny. Dlatego BMW schodzi jak świeże bułki, na auta trzeba czekać pół roku a stoki są wyczyszczone. Również jazda w Polsce wygląda trochę inaczej niż w Norwegii i może stąd użytkownicy nie przykładają aż tak ogromnej wagi do systemu multimedialnego jak Ty. Kiedyś odblokowałem sobie w F30 video in Motion, wrzuciłem parę teledysków i na drugi dzień to wszystko wywaliłem bo łapałem się na tym że patrzę w ekran a nie na drogę. Do piętnowania BMW wynajdujesz coraz to dziwniejsze przykłady i porównania jak wrzutka o starym F10 w którym połowa rzeczy nie działa - spoko, ostatnio sprzedałem E91 z podobnego rocznika w którym działało absolutnie wszystko, a komputer nie miał zapisanego ani jednego błędu, widocznie każdy inaczej serwisuje samochód.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Wg katalogu obydwie skrzynie to 8hp51x, różnią się zapewne konwerterem ale to nieważne, chodzi o soft.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Jeździłem w takim ustawieniu zgodnie z radami kolegi Hamera lecz mimo wszystko zdarzały się momenty kiedy skrzynia działała nie tak jak bym sobie życzył w mieście :x Chodzi głównie o dohamowania więc nawet delikatne operowanie gazem nic nie zmieni. Co ciekawe w F30 z 8hp nigdy nie było czegoś takiego, bo i debilne normy nie były tak wyśrubowane.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Mam podobnie, nie po to kupuje automata żeby szarpał w sporcie po mieście :shock:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
ale gdzie? w Norwegii? Nie jest bo Ty tak uważasz ?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Doposażone 330i kupuje się za 200 a nie za 270. Za 270 kupujesz m340i i z tym można się porównywać, osiągi poza jednorazową przewagą 0-100 bardzo zbliżone, wygląd przemilczę ;)
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Wibracje występują jak w 318i tak i w 330i, to debilny program skrzyni napisany pod normy spalania.
-
G21 M340i - tatowóz sleeperek, zimowe koła s.3
Sam rusza przy asystentach pro kiedy czujnik zobaczy ze patrzysz na drogę a nie w smartfon :wink:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Mega słaby wynik na codzień :lol: :lol: :lol: inne kanały zmierzyły Ok 4s (rwd!) ale i tak wstyd jeździć :lol: to już zakrawa na bekę (z drugiej strony rozumiem bo to jedyna „przewaga” tm3 i to przez chwile zanim nie spuchnie bo powtarzalność osiągów nie jest jej mocną strona z tego co widziałem).
-
G21 M340i - tatowóz sleeperek, zimowe koła s.3
Pogratulować mega motorowni ale… te lampy takie miały być czy ktoś się pomylił przy konfiguracji? :shock:
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Dokładnie, tego nie da się ustalić, każdy będzie miał inne wyliczenia :)
-
Autko w kiepskich stanie, sprzedać czy doprowadzić do porząd
Sprzedać i zapomnieć. Zabawy w renowacje takich aut mają sens tylko kiedy umiesz zrobić wszystko sam.
-
Bimmercode - zmiana języka
Niestety nie mam, robiłem na podstawie tego filmiku na YT i się udało.
-
M340i M Performance Black Sapphire Metallic
Wygląda jak zawsze świetnie. Co do zacisków to teraz można wybrać niebieskie albo czerwone, wcześniej chyba nie było takiej opcji (końcem 2019 napewno). Złote zarezerwowane dla ceramiki.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Trzeba jeszcze wypełnić formularz, u mnie PZU przeszło bez problemu i oszczędność była kilkukrotnie większa niż te 200 zł :)
-
Bimmercode - zmiana języka
Tak, robiłem kilka razy, natomiast musi to być CIC po 2010 r bo do wcześniejszych trzeba wgrywać język. Sam znalazłem opcję kodowania odpowiadającą tej z filmiku (była tak samo albo bardzo podobnie nazwana).
-
Rabaty na nową serię 3 g20
BMW dopuszcza zewnętrze ubezpieczenie za 200 zł netto opłatą.
-
Harman Kardon vs HIFI - opinie
Ale ten podatek nie zmienia jej tak mocno bo wynosi 1-10% w zależności od stanu.
-
opóźnienie w odbiorze.
Zależy co masz na myśli mówiąc prucie. Fotel trzeba rozebrać ale żadne szwy i tapicerki nie są „prute” bo fotele są rozbieralne.
-
e92 Poznań WBAKK51010E433471
Randall odpowiedział(a) na roback temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWyglada jak padlina tynkowana w stodole, i jeszcze te wstrętne porysowane felgi z e46. Odpuść.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
G20 aktualizuje się zdalnie od ponad roku.