Skocz do zawartości

Randall

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Randall

  1. Piękny następca, gratulacje :) Wrzucaj tu czasami coś o wrażeniach z jazdy Porsche !
  2. Oczywiście że w g20 jest ciszej, widocznie wygłuszenie maski daje raczej efekt kiedy stoimy obok auta. Mimo wszystko słabo wyglada maska bez wygłuszenia :roll: teraz w g01 również nie mam wygłuszenia a w aucie panuje cisza absolutna, naprawdę jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
  3. Randall odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Inne zagadnienia wokół BMW
    Czy ktoś przeliczał może utratę wartości cudownych ev? Bo ostatnio widziałem kilkuletniego Leafa z padniętym bateriami w cenie nie wiele większej niż jego waga :lol:
  4. Kurczę, faktycznie, odszukałem fotki i w F30 była więc przepraszam za zamieszanie. Znaczy że poważne oszczędności zaczęły się w g20 :roll:
  5. Randall odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Inne zagadnienia wokół BMW
    Wiem ale w obydwu wariantach jak ktoś się uprze to może kwestionować gwarancję. W pierwszym za GPF inny niż producenta, w drugim za pocięcie wydechu. Ostatnio robiłem sobie diagnostykę auta i liczba parametrów od GPF jest lekko zatrważająca :shock:
  6. Jeśli jest tam ID6 tzw kafelki to aktywacja CarPlay na wolnym rynku kosztuje ok 300 zł.
  7. Randall odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Inne zagadnienia wokół BMW
    Kolejny wątek zaczyna być kopaniem się z Teslą a szkoda. Niestety będę zmuszony to usuwać lub przenosić do drugiego tematu. Natomiast chciałem się odnieść do postów z poprzedniej strony, że nowe M może i ciche ale można to łatwo naprawić. No więc nie można. Aby pojawił się jakikolwiek dźwięk należy pozbyć się GPF a to wiąże się z utratą gwarancji. Np w G20 wydech jest tak zrobiony że nawet żeby zmienić końcową puszkę trzeba go ciąć a to również może nas pozbawić gwarancji i spokoju. Ot takie czasy :(
  8. W benzynowych G20 raczej od początku nie było wygłuszenia, ja nie miałem w 330i, w F30 328i również brak, obydwa auta salon pl. EDIT: W f30 była.
  9. Mieszane opony = mieszane felgi, jeśli występują tylko w jednej szerokości to nie bardzo :|
  10. Przecieranie auta po bezdotyku to jedna z gorszych rzeczy które możesz zrobić dla lakieru. Generalnie używając powłoki UNC-R myję auto jak najczęściej na myjni bezdotykowej a pod domem dokładnie raz na jakiś czas. Nie warto zostawiać powłoki brudnej bo szybko się zapycha. Myję normalnie z pianą i wszystkimi programami, wg mnie po to jest powłoka a nie po to żeby próbować coś domyć samą wodą zdemineralizowaną (próbować bo i tak się nie uda). Teraz będę pierwszy raz zakładał Cquartz i zobaczę ile wytrzyma z moim użytkowaniem.
  11. Nie wymaga aktywacji, na 99% kształt wtyczki jest problemem. Niestety jakimś cudem nie wszystkie pasują.
  12. Da się, masz filmik na yt (co prawda tam jest nbt ale opcje kodowania praktycznie się pokrywają), robiłem kilka razy już.
  13. 160-180 to drugi lakier, pierwszy w f30 90-130.
  14. Świetnie działasz, ale to musi srogo podawać teraz :twisted:
  15. Myślisz że tylko BMW ma problem z dostawcami?
  16. Randall odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Inne zagadnienia wokół BMW
    Wydaje mi się że całe to "trzymanie ceny" to trochę mit. Patrzymy sobie teraz że Porsche 993 czy 964 kosztuje krocie - ok, minęło 20,30 lat i ten samochód wartuje trochę grosza. Bo przetrwał w ładnym stanie, bo ma mały przebieg itp, pytanie czy trzymał cenę np 15 lat temu? No raczej średnio, spadała jak w prawie każdym samochodzie. Moim zdaniem samochody to mega słaby temat do inwestycji POZA jakimiś edycjami limitowanymi których będzie 10 czy 30 sztuk i spekulacje zaczynają się zaraz po rozpoczęciu sprzedaży. Paradoksalnie najmniej tracą na wartości japońskie popierdółki typu Toyota CH-R, ale i ta wartość nie jest jakaś wysoka. A w BMW czasami lepiej wartość utrzyma X3 20d niż jakaś mega dopasiona piątka bo rynek w tej chwili chce Suva.
  17. Nie popadałbym w skrajności z tym radarem, miałem go w g20 i korzystałem sporadycznie. W trasie (szczególnie w PL) walka bo zawsze ktoś próbuje się wcisnąć przed nas, po mieście niby fajnie ale często wolałem sam zareagować np na samochód który zaczyna przede mną skręcać niż czekać aż radar zacznie hamować w ostatniej chwili. Dopiero pełna autonomia jest fajna ale to nie w F-serii.
  18. Piękna, gratuluję :!:
  19. Czytałem na bimmerpost że podpięcie ładowarki rozwiązuje problem. Ja mimo że jeździłem G20 głównie krótkie odcinki (ale regularnie) zaktualizowałem dwa czy trzy razy bez problemu.
  20. Załóż ramkę tablicy w czarnym połysku bo ta jakiś chaos wprowadza :)
  21. Czyli tyle samo. Z tymi trupami to już pojechałeś po bandzie, serio :lol: Czas wyluzować od opluwania BMW bo już coraz weselej się robi :D
  22. Auto nie puści aktualizacji kiedy wg niego akumulator jest za słaby ponieważ wtedy może się "uceglić" sterownik.
  23. Po kilku godzinach jazdy bez przerwy zasugeruje Ci przerwę na kawę :)
  24. G20 330e raczej nie bardzo gra osiągami w lidze TM3 performance, a m340i z którym można się porównywać kosztuje u Was chore pieniądze :8)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.