Treść opublikowana przez ar_w
-
530D - hamownia pokazuje znaczne niedobory,wykres,filmik
Tzn miales poslizg i winowajcą była dwumasa? Jak się ten poślizg objawiał u Ciebie? U mnie tez jest wyczuwalny poślizg, ale tylko przy ruszaniu. Dodatkowo przy ruszaniu telepie budą (a czasami jest ok!), ale co ciekawe, na II biegu jak ruszę, to jest ok. No i czuje pulsowanie na pedale sprzegła, jak wcisne go nieznacznie (pare cm) PS. Zaobserwowałem, ze gdy u mnie gdzies mocy zabraknie, to zawsze temu towarzyszą wibracje podczas ruszania. Jak moc wróci, to tych telepań juz nie ma. Wie ktoś o co chodzi? Gdzie palce pobrudzić?
-
530D - hamownia pokazuje znaczne niedobory,wykres,filmik
To niegłupi pomysł. Spróbuje zrobić to elektronicznie i zainstaluje wyswietlacz w kabinie. Sprawdzales może czy zamykasz ekonomizer na 4 i 5 biegu?
-
530D - hamownia pokazuje znaczne niedobory,wykres,filmik
No i jak u Was z tym ekonomizerem? U mnie: gaz do końca, na IV biegu ok 26 litrów Na V - 20 litrów. I ani litra więcej
-
Stuki zawieszenia
W ASO te gumy są na tyle tanie (porónując do innych części ;) że nie warto kupować zamienników
-
530d WEBASTO
REST to odzyskanie ciepła z nagrzanego silnika i raczej mało ma wspolnego z uruchomieniem webasto. O wlasnie, po jakim mniej wiecej czasie (albo po ilu km) wskazówka temperatury ustawia się u Was w pionie? Dojezdzam do pracy przez ok 5km po niezakorkowanym miescie i dopiero tam osiaga właściwą temperaturę i do tego czasu działa jeszcze webasto. Wydaje mi sie, ze u mnie silnik rozgrzewa sie zbyt długo..
-
530d; przeladowuje turbo.
Ok. A ile Wam ekonomizer pokazuje przy maksymalnych przyspieszeniach na IV i V biegu? U mnie nigdy nie przekracza 26 i 20 litrów i wydaje mi się, że to za mało :cry2: Pytanie nr 2. Zaglądałem do silnika, wykręciłem opaskę i sciagnalem metalową rurę od IC, a tam coś takiego: http://img508.imageshack.us/img508/5608/icfg5.th.jpg Czy demontowalście coś jeszcze, aby dostać sie do tego zaworka? Na chwile obecną przeszkadza wąż zaznaczony strzałką i jakoś nie mam ochoty tego ściągać. Swoją drogą - od czego ten wąż? Po drugie, jak dostać się do turbo? Od spodu? Czy trzeba demontować obudowe filtra, itp.? Mnie akurat ten od AGR mniej interesuje. System z EGR to wyłącznie wymysł ekologiczny i z poprawieniem osiągów wg mnie nie ma nic wspolnego.
-
530d; przeladowuje turbo.
tommybmw1: http://bmwfans.info/original/E39/tou/530d-M57/ECE/L/M/2002/11/mg-11/ill-11_2337 Konkretnie część nr 1 ?
-
Zawieszenie - jedna strona niżej stoi
Czy ktoś coś poradził na przechył auta? Wymieniłem dzisiaj komplet amorów (wreszcie). Profilaktycznie poduszki amorów z przodu i springi Eibach -30. Auto jak krzywo stało, tak stoi nadal. :mad2: :twisted: Z prawej strony 2 palce, z lewej 3... Pytanie do tych którzy też mają ten problem: Czy Wasze auto było bite? (choćby w lewy przód) Na podnosniku stoi prosto, a przekoszone po wypadku audi brata juz na podnosniku nawet krzywo.
-
Stuki zawieszenia
No niezupełnie. Z całym mcpersonem wymienilem takze poduszki. Okazuje sie, ze były w bardzo dobrym stanie, tyle, ze u mnie gumy stabilizatora sa luzne i tłucze to jak cholera. BTW. Mam przednie poduszki na sprzedaz, jakby ktos chcial tanio opchnę (komplet). Pzd.
-
530d 525d a Passat 1.9 TDI 130km
O wlasnie. Wiesz moze jak sprawdzic czy ma się hydrauliczny siłownik, czy może zwykly gazowy?
-
530d 525d a Passat 1.9 TDI 130km
Dziś w srodku nocy pojechałem w trasę. 180km, przy czym 30km po miescie. Wprawdzie warunki nocne, czyli znikomy ruch, stała mała prędkość, a ilość wyprzedzeń można policzyć na palcach. Wynik 4.8/100. Nierealne w dzień, ale okazuje się, że wynik jak najbardziej do uzyskania. :dance: Dodam od siebie, że w żadnym innym aucie nie czułem się tak bezpiecznie, jak w swoim obecnym. Polecam e39. Zwłaszcza 3.0d
-
Stuki zawieszenia
A poduszki silnika.. ?
-
Czy kontrola trakcji byla we wszystkich e39?
A ja wyczytałem, że ASC/+T, działa do pewnej prędkości, nie pamietam czy to 40 czy 60kph, a DSC to zwykłe ESP+ASR i działa cały czas.
-
podświetlenie rejestracji ?
Podpowiem, że warto też wyczyścić styki mocujące żarówke. U mnie były dość zaśniedziałe i wywalało błąd przepalonej żarówki. A żarówki sprawne, oczywiscie.
-
Zbiera mi opony z tyłu gdzie szukać wady?
Ależ ja autentycznie pytałem o obciążenie, bo sam jestem przed ustawieniem zbieżności, a wiem, że mało który warsztat tego przestrzega, więc nie rozumiem skąd ten negatywny odbiór. Pewnie dlatego, że emota nie dałem i odebrane było jako szyderę. W każdym razie, dzięki za lekturę, kolego :) PS. A czy przypadkiem nie jest tak, że auta ze sportowym zawiasem się nie obciąża ?
-
Zbiera mi opony z tyłu gdzie szukać wady?
Kolego, skończ z tymi emocjami i nie troluj tu więcej. :naughty:
-
530d 525d a Passat 1.9 TDI 130km
Domniemam, że w miescie to spali nawet więcej. Silnik bardziej sie meczy, zeby rozpedzac ciezka bude. W trasie przy stalej V, to moze i faktycznie mniej. Ale jak dla mnie wybór 2.5d jest malo rozsadny. No chyba, ze naprawde zadbany model sie trafi, ale jak sie poszuka, to i 3.0d wyhaczy. Pozdro
-
530d 525d a Passat 1.9 TDI 130km
Na trasie to 6...6.5 pali. Przy stałych predkosciach rzedu 80-:-100, zszedłem do 5.5, wg kompa. Jak to sie ma do rzeczywistosci to nie wiem.
-
Zbiera mi opony z tyłu gdzie szukać wady?
Kolego ile tego obciążenia ma być? Dwie tłuste dupy na przedzie wystarczą?
-
Sachs Advantage do zwykłego zawieszenia?
U mnie jest zawias M, w tym z tyłu autopoziomowanie. Na przodzie będzie także Eibach Pro Kit -30. Zamawiając amory Sachsa na przód dali mi Advantage, na tył Super Touring. Wszystko z katalogu wg numerów OE. Więć IMO nie należy się do końca sugerować nazewnictwem. Prędzej S/N. Logiczne, ze skoro M-zawias jest obniżony, to i wypadałoby, żeby amor był krótszy
-
[EXX] Spadek mocy w silnikach 2.0d M47 i 3.0d M57
Filtr wymieniony, to teraz bym szukał przyczyny w ktorejś pompie
-
Trzykrotny sygnał dzwiękowy, co oznacza?
No jednak nie. Pozbylem się błędów i bip dalej pozostało. Tzn to nie jest zwykłe "BIP", dźwięk bardziej przypomina "PYŁŁŁ..."
-
sprężyny m-technik 530d
Poszukuje sprezyn M-technik, co obniżą -20, góra -30 serie (tylko przód) Sprezyny niestety tylko OE, lub jakis sportowy zamiennik. Poradziłby ktoś, który spring najlepiej zastąpi oryginalny M-technik Pozdro.
-
530d regeneracja turbiny?
Wymien te elektrozaworki przy turbo i EGR. Mowa jest o czyszczeniu filterków przy nich, ale może same zaworki sie przycinają, i stąd..
-
Amortyzatory i sprezyny-co polecacie ??
A może ktoś podać (żeby nie zakladac nowego tematu), jakie spręzyny będą zamiennikiem serii M-technikowych na przód do 530d '02r ? Ponoć dostepne wyłącznie OE ASO, a musze je zmienić :mad2: