Skocz do zawartości

bodek_wr

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bodek_wr

  1. Kolega Ci poradził, wejdź inpa do poszczególnych modułów, I otrzymasz szczegółowe opisy błędów. Jeśli interesuje cię silnik to wejdź w moduł DDE I odczytaj błędy M.
  2. Pytanie, czy masz w aucie złącze USB? Jesli tak to moduł Bluetooth jest zintegrowany z USB, to inny model modułu. Możesz spróbować kupić i zakodować używkę z internet.
  3. Zachlapany kolektor dolotowy oraz silnik to nie tylko wina turbiny. Wbrew pozorom turbine nadal jest sprawna. Przy tych silnikach 3.0 d, turbine wytwarza duze cisnienie podczas procesu wypalania DPF (zwiększona dawka paliwa, itp). I często zapchana/przytkana odma (element nie wymieniany przez serwis podczas wymiany oleju) wyrównuje poprawnie cisnienia oleju, który w tym momencie jest pchany do kolektora dolotowego i pod wplywem cisnienia z turbo wypycha go kolektorem. Proponuje szybko wymienic filtr powietrza i odme i wtedy sprawdzic czy nadal cieknie olej (wczesniej myjac dokladnie silnik z oleju) Pozdrawiam M.M.
  4. Sam silnik to nie wszystko, musisz mieć turbine, pompę paliwa, czyli cały osprzęt. Reszta to kodowanie i upgrade modułów, ale nie powinno być z tym problemów. ECU musi być od silnika, nie wiem jak z CAS'em Pozdrawiam M.
  5. Przy założeniu Dension'a masz o wiele więcej opcji niż przy radiu pro. Oczywiście poza nawigacją. TV I video, którego nie ma pro. Dodatkowo nie musisz "demolować" deski rozdzielczej podczas montazu.
  6. Czesc, sam sobie poradziłem, może w dziwny sposób, ale zadziałało. Po pełnej konfiguracji nowego mulfa, podłączyłem starego, I Bluetooth załączył się. Wtedy od razu wpiąłem nowego mulfa, który również wyszedł ze stanu diagnostycznego I bez problem połączył się z telefonem. Pozdrawiam M.
  7. Problem w tym abys poprawnie skonfigurowal port usb, wgral sterowniki i ustawil port com w emulacji na 1. Opis tego znajdziesz na forum.
  8. Czesc, po zamontowaniu mulf 2 high (wczesniej byl mulf 2 low), ecu pozostaje w trybie: ERROR_ECU_SERVICE_NOT_SUPPORTED_IN_ACTIVE_DIAGNOS TIC_MODE Samochod z roku 2007, w 2010 mial uaktualniony soft calego auta. Mulf 2 high jest z roku 2009. INPA ani NCS nie potrafi odczytać modulu, ncs podaje brak komunikacji z modulem. Natomiast tools32 laczy sie bez problem. Co udalo mi sie zrobic: 1. Zmiania VIN modulu na poprawny (tools32) 2. Aktualizacja sieci optycznej (DIS) 3. Dodanie $6FL do VO 4. Kodowanie calego samochodu (ncs) Udalo mi sie odczytac stan modulu za pomocą funkcji kernelowych ncs'a, ale mimo to uklad wciaz jest w trybie diagnostycznym. Czy ktos jest w stanie powiedzieć, jak wybudzic modul ze stanu diagnostycznego? Próbowałem tools32 - diagnose end, ale nie daje rezultatu. interfejs - odb<->usb na K-D-KAN Pozdrawiam M.
  9. Udalo Ci sie skonfigurowac interfejs? Jak cos to pisz, poradzimy cos wspolnie. Sam taki mam i u mnie chodzi bardzo dobrze. Pozdrawiam
  10. Samochody montowane w USA, wiec jakość montażu odbiega on norm Europejskich. Dużo elementów jest w taki sposób potraktowana. Najważniejsze aby geometria byla zachowana
  11. Hej, dzieki, licznik wyzerowany i juz nie ma bledu. Pytanie tylko, czy teraz musze wymusic wypalanie DPF'a, czy poczekac az sam sie wypali podaczas trasy? Pozdrawiam M.
  12. bodek_wr odpowiedział(a) na polus0 temat w E60, E61
    No przeciez napisal "jakis" blad. :mad2:
  13. rozbierz drzwi i sprawdz wiazke, izolacja mogla sie uszkodzic od wilgoci, jesli nie byla dobrze zabezpieczona (przy rancie). Zwarcie miedzy przewodami moze spowodowac w koncu odpalenie poduszki
  14. http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa363858(v=vs.85).aspx wiecej Ci nie powiem
  15. identyczny objaw mialem w VW passacie. niby inna marka, ale winny byl przeplywomierz. kupiona uzywka nie pomogla. Dopiero oryginal w serwisie dobrany po numerze VIN zadzialal. Zakladam, ze w bmw jest podobnie.
  16. Bledy katalogowe: • 452A - appears as the particle filter most of the mileage has exceeded maximum and serves as information / reference for the filter in a BMW expert workshop to be replaced. • 4D4A - appears as despite the request for the replacement filter no measures are taken and the total mileage of the particle filter is exceeded. tylko te dwa. Oczywiscie info na komputerze pokladowym. Pewnie bede musial w DIS'ie wlaczyc wymiane DPF. co wyzeruje licznik. zgadza sie?
  17. Czesc, pojawił mi sie bład DPF'a informujący o przekroczonej ilości uruchomien DPF'a (odczytanie w INPA'ie). Pytanie w jaki sposób można wyzerować ten licznik? Od razu mowię, ze DPF nie jest zapchany, mocy nie ubyło, a poziom oleju nie rosnie. Czy mozna to zrobić DIS'em? Czy jest tam taka opcja? Pozdrawiam M.
  18. Jestem właśnie po wymianie oleju w skrzyni. Najbardziej newralgicznym elementem jest tuleja uszczelniająca. To ona najszybciej przepuszcza olej. Elementy, olej, miskę i tuleję, można kupic na allegro (olej Ravenol - spelnoa normy BMW). Koszt wymiany statycznej (dynamiczna wymiana może uszkodzić skrzynie) to ~100 zl u znajomego mechanika.
  19. Czyli zlac olej, zmienić obejmę przewodów, zakrecic miske i wlac olej. a później znowu zlac i wlac następny olej po kilku kilometrach?
  20. Czesc, czy ktos może opisac mi jak wyglada dynamiczna wymiana oleju w skrzyni? Wiem, ze statyczna to spuścic olej i wlać nowy. Ale w dynamicznej należy jeszcze zlać olej z obiegu chlodnicy i pompy. I właśnie ten moment/proces mnie najbardziej interesuje. Choć krótki opis. Taki prosty już przeczytałem: http://oto.to/schematy/automat/statidyn.pdf, ale interesuje mnie temat dawkowania oleju. Jeśli ktos mógłby udzielic mi informacji, będę wdzięczny Pozdrawiam
  21. Zacznij od sprawdzenia bezpieczników. Gdyby problem byl z elektroniką, to by nie działala tylko jedna sekcja, a nie całość.
  22. czy po zmianie przeplywki zrobiles "adaptację"? Bo samo przyłączenie nie zalatwia sprawy.
  23. W kwestii kluczyka, jest szansa, ze kod wedrujący nie zsynchronizował sie poprawnie podczas zamykania auta, stad brak możliwosci otwarcia samochodu. [OT]W kwestii zwarcia klem, to czywiście mały zarcik był, bo "klemy" mozna zewrzeć po otwarciu maski, gdzie są łącza do awaryjnego odpalenia auta
  24. Zakładam, że wczesniej odłaczył obie klemy od akumulatora :mrgreen:
  25. bodek_wr odpowiedział(a) na Kazeb temat w E60, E61
    Masz wilgoc w lampie, która powoduje zwarcie w układzie zasilania brewki. Moduł świateł wykrywa Ci zwiększony pobór prądu i odłącza zasilanie. skasowania błędu przywaraca zasilanie do momentu az znowu wykryje zwarcie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.