Skocz do zawartości

bodek_wr

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bodek_wr

  1. Hej! Doklanie, pompe mozna wymontowac i wyczyscic, bo kurz ktory dostał sie sie do pompy z powodu peknietego wezyka, blokuje wirnik. Trzeba to wyczyscic. Moze warto to przeplukac jakims plynem, ale nie wiem jakim, zeby niczego innego nie wyplukalo(uszczelek itp). Pozdrawiam M.M.
  2. Witam! Moje autko z 2005 w koncu zostało paane ogledzinom, ze wzgledu na pojawiający sie bład tylnego pneumatycznego zawieszenia. Po zdjęciu osłony, okazało sie, zreszta jak w wiekszosci wypadkow, ze przewód (część nr 37206777361) jest w dwóch miejscach peknięty i to solidnie, prawie przeciety pół. Na razie owinąłem go taśmą izolacyjną, ale zamierzam wymienić. Czy ktos zna jaka jest średnica tego przewodu gumowego? Zamierzam go zastąpić czymś zbrojonym/wzmocnionym. Pytanie drugie, czy mozna czyms zastapic lub wymienic sam filtr na koncu tego przewodu? Pozdrawiam Maciek
  3. Czyli po miescie bez pasów? Hmm, dziwne, ja raczej zauwazylem przypadlosc polakow, ze w miescie jezdza szybciej niz poza nim, wiec lepiej miec pasy w miescie...
  4. bodek_wr odpowiedział(a) na WINIU temat w E60, E61
    Lepiej auto zostaw na parkingu jak stalo, niech wlasciciel sie nim zaopiekuje... Dorabianym kluczykiem nikt jeszcze bmw nie odpalil :P
  5. Hej! Nie wiem czy pomoge Ci z INPA, ale modul TCU lub MULF jaki masz to najczesciej padajaca rzecz. Mi tez padl i objaw mialem ten sam. Pozostaje CI wymiana, chyba ze uda Ci sie uaktualnic soft w tym module. Pozdrawiam M.
  6. bodek_wr odpowiedział(a) na breyton temat w E60, E61
    Hej! Jesli masz navi z hdd, to mozna, ale jesli masz wczesniejsza to nie, gdyz dane sa zawsze zaczytywane z plyty tylko. Pozdrawiam M.
  7. Witam! Jesli potrafisz sam wymienic zarówke w ringach (koszt zarówki ~12zl); opis jak to zrobic jest gdzies na forum; to kwestia 20 minut. Jesli nie, to ASO BMW policzy Cię 88 zl zarówka + 100zl wymiana :) Pozdrawiam M.
  8. Witam! Kilka tygodni temu po duzej nawalnicy (auto stalo zaparkowane pod glym niebem), zauwazylem dziwny objaw - usterke, ktora do tej pory sie uwiacznia dosc czesto. Nastepujące objawy są wioczne: 1. telefon przestal wykrywać polaczenie bluetooth 2. Z poziomu i-drive nie jestem w stanie wylaczyc bluetooth w opcjach (jest na stale wlaczone) 3. Nie ma mozliwosci wejscia w opcje parowania telefonu w I-drive 4. Komuter pokladowy zawiesza sie na kilkanascie sekund 5. Podczas zawieszennia radio jest wyciszone (wycisza sie na ten moment) 7. Ekran wysweitlacza przewija sie automatem na glowny ekran 8. Nie dzialaja zadne przyciski z kierownicy ani sterowanie I-drive lub glosnoscia Odlaczylem akumulator na godzine, ale nie przynioslo to poprawy. Wstepnie stawiam na uwalony moduł bluetooth, ktory zawiesza caly system podczas proby komunikacji z nim, gdyz mniej wiecej po pol godziny jazdy, objawy znikaja, (czyli system stwierdza ze modulk jest bad i przestaje sie z nim komunikowac - jesli dobrze domniemuje) Oczywiscie zamierzam podjechac pod kompa w najblizszym czasie, ale moze ktos sie juz spotkal z podobnymi objawami. Przy okazji, czy moge kupic modul bluetoot z allegro i po prostu go podpiac ( z demontazu)? Rocznik auta 2005. Pozdrawiam Maciek
  9. Hey! wedlug opisu z ksiazki serwisowej, dolaczona jest tam karta z opisem wyposazenia samochodu. Z tego wynika, ze pozostalo mi podjechanie do aso i sprawdzenia, czy moze jest inny sposob? Pozdrawiam Maciek
  10. Hey! A teraz: http://images39.fotosik.pl/17/791d163c57508555.jpg Pozdrawiam Maciek Ps. To nie jest zdjecie mojego auta, ale panel przedni identyczny
  11. Czesc! Mam nietypowy problem, w moim bmw 525 wedlug opisu jest nawigacja business. Czytnik CD/DVD w panelu jest tylko jeden, jak na zdjeciu: http://www.fotosik.pl/aukcja/51725/43ef345728572e73.html#e auto z 05.2005. Jednakze po wlozeniu plyty DVD z nawigacja (2007-1) oczywiscie w wersji business, na wyswietlaczu pojawia sie napis ze plyty nie moze przeczytac. Oczywiscie plyta jest sprawna. Oprocz tego w glownym menu i-drive'a mam tylko 4 opcje (clima,entertainment, OBC, communication) . Nie ma opcji "navigation". Czy to oznacza ze nie ma nawigacji? W jaki inny sposob moge sprawdzic czy posiadam nawigacje business? Za wszelkie uwagi bede wdzieczny Pozdrawiam Maciek
  12. Witam! W końcu sie wyjaśniło co było przyczyną usterki. Przewód powietrzny wychodzący z intercoolera: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=11_3521&hg=11&fg=40 część numer 6 miała urwany zaczep mocujący, co powodowało częściowe wypadanie przewodu i nieszczelność układu sprężania powietrza. Czyli ciśnienie z turbiny szło na zewnątrz a nie do silnika. Swoją drogą zauważyli to w serwisie turbo we wrocławiu, czego nie mogło zobaczyć ASO, mimo ze mieli auto przez 48 godzin. Chłopakom od turbo wystarczyło 8 minut, i nawet turbiny nie wyjmowali. W sumie ktoś już ich tutaj chwalił (Trbo-julita). Nowy przewód to koszt w ASO 600 zł ale znajomy za pomocą obejm zamocował mi ją lepiej niż oryginalnie. Teraz auto przy mocnym (pedał do deski) nie puszcza ani jednego dymka. Pozdrawiam Maciek
  13. bodek_wr opublikował(a) temat w E46
    Witam! Ostatnio podczas ogledzin auta zauwazylem, ze poduszki silnika sa jakby mokre od oleju, przy czym to nie jest olej bo probowalem to nabrac na srubokret i to jest raczej stale, ale jakby wycieklo z poduszki. Czy tak wyglada padanie poduszki silnika? Przy jakim przebiegu raczej wymoenia sie poduszki silnika? Pozdrawiam M.
  14. Hey! Czy zaolejone przewody wychodzace od turbo swiadcza o uszkodzeniu turbiny? Czy moze wystarczy je przeczyscic i zobaczyc co bedzie sie dzialo?? Obie rury do i z intercoolera (1 i 6) : http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=11_3521&hg=11&fg=40 sa zaolejone. Dodatkowo: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=13_0962&hg=13&fg=20 rurka numer 7 jest rowniez w oleju (nie wiem czemu). Swoja droga zanim wymienilem odme, to przez 30 tys, odma mi olej lała zdrowo, zanim sie zorientowalem, moze wystarczy wszystko porzadnie przeczyscic i bedzie spoko? Pozdrawiam M.
  15. Hey! Wlasnie twoj post, gdzie umiesciles pelny opis czyszczenia dolotu natchnal mnie do tego. :) Swoja droga jestem juz po i prawde powiedziawszy to malo tego bylo, ledwie na powierzchni. Ale za to zaobserwowalem cos innego, caly obwod wchodzacy do intercoolera i z niego wychodzacy jest moocno zaolejony, wrecz plywa w oleju. Czy to turbo puszcza olej?? Przy okazji sprawdzilem odme, ktora mi aso wymienialo, i nie ma w niej filtra, jest tylko taki plastik. Czy to normalne? Pozdrawiam M. Ps. Mam wydruk z kompa, gdzie poszukac tej korekcji wtryskow??
  16. Witam! Zalewalem plynem do czyszczenia wtryskow, to byl jeden z pomyslow na poczatek. Zadnych efektow. Teraz w weekend wyczyszcze caly uklad dolotowy i sprawdze czy nie ma przerw w przewodach do/od turbiny. Pozdrawiam M.
  17. Witam! Jezdze co tydzien na trasie Wroclaw - Frankfurt, tankuje w niemczech na shelu, wiec chyba dobre. Pozdrawiam
  18. Witam! Moje auto zachowuje sie od jakiegos czasu dziwnie. Na cieplym silniku jak przyspieszam mocniej to zostawia za soba czarna chmure. Po zapachu rozpoznaje ze jest to niespalona ropa (zapachu palonego oleju brak). Natomiast przy wcisnieciu pedalu gazu do oporu pozostawi czarny slad sadzy na jezdni dlugosci 2 metrow. Na zimnym silniku tego nie zaobserwowalem. Mocy raczej nie stracil, przynajmniej tego nie odczuwam, aczkolwiek zauwzylem taka jakby dziure, potrafi sie zadlawic jak rusza. Filterki EGR przeczyscilem, zreszta oba byly czyste. Spalanie jakby mu wzroslo. Dodatkowo wycieka mi olej z turbiny, mokry spod obudowy silnika. Wymienilem odme, olej, filtr oelju, powietrza, bylem na pelnej diagnostyce komputrowej, kotra nie wykazala błędów. Ze wstepnych moich analiz to albo turbo albo wtryskiwacze (ktorys z nich leje). Czy cos jeszcze moze byc przyczyna? Dodam ze ta chmura dymu jest naprawde duza, robi mgle za samochodem. Za wszelkie sugestie bede wdzieczny, dodam auto ma przebieg 113 tys. km. Maciek

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.