Skocz do zawartości

bodek_wr

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bodek_wr

  1. Witam, prosba o zdekodovanie X5 - L102170 Pozdrawiam M.
  2. Ufff, wielkie dzieki za express :) M.
  3. Witam, prosba o rozkodowanie WBAFF41020LZ03194 Z gory dzieki M.
  4. Zakladajac, ze cena na gieldach w Polsce oscyluje wokol 95000, to minimalnie nizsza oznacza oscylacje wokol 85000. Bardziej mnie interesuje czy przebieg 235tkm jest akceptowalnym przebiegiem, jesli te auto sie chce dalej uzytkowac a nie sprzedawac. Pozdrawiam M.M.
  5. Czesc, mam mozliwosc sprowadzic sobie E70 z 2007 z przebiegiem 230tkm. Auto serwisowane w BMW, bezwypadkowe. Czy warto się w to pakować? Poza faktem, że historia auta znana (przynajmniej nic nie kombinowane) i wyposazenie leciutko ponad standard, trudno mie sie zdecydowac. Cena oczywiscie minimalnie nizsza niz w Polsce, ale za to moge nia przyjechac. Pozdrawiam M.
  6. Witam, w wiekszosci przypadkow winny jest modul MULF, ten umieszczony w bagazniku. Jesli ma uszkodzony soft to ni epozwoli sparowac sie z telefonem po bluetooth. Sam modul CCC/CIC probuje sie z nim komunikowac, ale ze modul jest padniety to zawiesza na jakis czas magistrale. I CCC/CIC przestaje reagowac. Najprostszym wyjscienm jest odlaczenie tego modulu (zarowno polaczenie elektryczne jak swiatlowod). Po tym zabiegu rado powinno przestac sie zawieszac. Nastepnym krokiem bedzie wymiana modulu MULF. Pozdrawiam
  7. Witam, kiedys rozmawiałem z elektronikiem, i on stwierdzil, ze w tych licznikach bmw zamontowalo kiepskiej jakosci kondensatory elektrolityczne, ktore z czasem "wysychaja". Po ich wymianie (oczywiscie w licznku) wskazowka predkosciomierza przestaje falowac. Pozdrawiam
  8. bodek_wr odpowiedział(a) na blakblak temat w E60, E61
    Witam, w tych modułach, MULF'ach, najcześciej padało oprogramowanie. Elektronika czesto dziala poprawnie, warto wtedy podjechac do mechanika, ktory zaktualizuje soft hardcodowo. Pozdrawiam M.M.
  9. Dzieki cdxa, okazalo sie, ze uszkodzona wiazka spowodowala zwarcie i przepalila bezpiecznik. Modul antenowy dziala poprawnie i sterowanie kluczykiem rowniez. Dzieki Pozdrawiam Maciek
  10. Hej, czy ktos moglby opisac mi jakie sygnaly wchodza na ta wtyczke (4 przewody) do tego sterownika? Wiem, ze ostatni to masa (kolor brazowy). nie wiem ktory z nich to zasilanie. I jakie napiecie powinno byc jako zasilanie (12V czy 5V)? Pozdrawiam Maciek
  11. To dzwiek padajacego lozyska sprzegla. Oczywiscie kolo dwumasowe rowniez bedzie do wymiany, wytrzymuje tylko 200tkm. Tez musialem wymieniac. Pozniej bedzie Ci dzwonic na luzie jak puscisz sprzeglo. M.
  12. Witam, z powodu uszkodzonej wiazki w klapie bagazniki (juz naprawilem) przestalo mi dzialac zdalne otwieranie drzwi. Wiazke naprawilem, ale mam pytanie: przewod zasilajacy ten modul (najgrubszy) (http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/e60e61/index.htm - X379) (http://wds.spaghetticoder.org/en/zinfo/EO_E61_65_0011.htm) podaje tylko napiecie o wartosci 2,5V. Biorac pod uwage jego srednice wydaje mi sie ta wartosc za mala. Czy jest ona prawidlowa? A moze to juz sam modul padl? Pozdrawiam M.M. Ps. probowalem programowac kluczyki, ale bez rezultatu.
  13. Jeśli chodzi o nivo, to są możliwe 2 przyczyny wyrzucania błędu: 1. Pompa wytwarza za małe cisnienie i pompowanie trwa za długo 2. Zawary elektromagnetyczne, zaczynają "popuszczac" i pomimo dobrej pompy cisnienie spada w poduszkach powietrznych 3. (rzadko spotykany) Nieszczelne poduszki powietrzne Dodatkowo warto sprawdzić podłączenia do czujników położenia, potrafią często zaśniedzieć i nie przewodzą poprawnie prądu co efektem jest błąd wskazania położenia. Ja je oczywiście przeczyściłem i zaizolowałem na zime. Pozdrawiam M.M.
  14. Witam! Wymieniamy tylko przewód doprowadzający powietrze do pompy, sztuk jedna:) Czas wymiany przewodu to ok 1 godziny. Czas naprawy pompy to juz kwestia osobista, jednemu to zjamie pół godziny , innemy cały dzień. Pozdrawiam M.
  15. Hej! Na razie 2 ni bez bledu. Bede jeszcze obserwowal. Pozdrawiam M.
  16. Witam! W końcu zabrałem sie za wymianę przewodu powietrznego, zasilajacego pompę tylnego zawieszenia. Przewód gumowy, oryginalny był w 4-ch miejscach pęknięty, a nawet mozna powiedziec prawie przeciety. Oczywiście pompa zasyłała kurzi piasek zamiast oczyszczonego powietrza przez filtr. Zatem po kolei wymienię czynności i elementy jakie są potrzebne aby oczyścic pompę, jeśli jeszcze zyje. Elementy: 1. Przewód powietrzny Φ 6mm, najlepiej zbrojony (ja zakupiłem igielitow zbrojony, ktory jest gietki do -25*C) 2. Troszkę czystego spirytusu 3. Zaciski slimakowe na przewód 2 szt. 4. Narzędzia :) Kolejne kroki. 1. Demontujemy prawe tylne koło 2. Sciągamy osłone plastikową nadkola 3. Odłaczamy przewod gumowy od filtra 4. Podłaczamy nowy przewód i zaciskamy zaciskiem slimakowym 5. Przewod wsywamy pod osłonę pompy 6. Montujemy osłone nadkola i koło 7. Wjezdzamy na kanał 8. Demontujemy osłone pompy 9. Wykręcamy pompę i sciągamy przewód gumowy 10. Przepłukujemy szybko srodek pompy spirytusem i zlewamy to (spirytus szybko paruje wiec nie pozostawi wilgoci wewnatrz pompy i nie reaguje z guma) 11. Montujemy nowy przewód i zaciskamy slimakiem 12. Przykrecamy pompę oraz obudowę Długość przewodu jaki jest nam potrzebny to ~60cm (50cm to tak na styk) I chyba tyle. Pozdrawiam Maciek
  17. bodek_wr odpowiedział(a) na zibi28 temat w E60, E61
    Hej! W ASO wspominali ze dwumasa wytrzymuje ~200k i tyle tez u mnie wytrzymało :) sprzegło tez. Wsumie sprzeglo wytrzymalo by dluzej ale lozysko padlo :) a dwumasa miala luzy. Pozdrawiam M.
  18. bodek_wr odpowiedział(a) na pazder temat w E60, E61
    Hej! http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC31&mospid=48801&btnr=21_0234&hg=21&fg=05 Masz numery calego sprzegla :) Pozdrawiam M.
  19. bodek_wr odpowiedział(a) na zibi28 temat w E60, E61
    Hej! Najlepiej w ASO, sprzegło jest produkcji LUK'a. A swoja roga pewnie i dwumasa tez do wymiany bedzie z reguly razem padaja. Pozdrawiam M.
  20. Hej! Ale pytasz o predkosc z wiaterm czy pod wiatr? :D Ale mozna przyjac ze ~270km/h. A koszt zalezny od mechanika/elektronika M.
  21. bodek_wr odpowiedział(a) na Prezioso temat w E60, E61
    Hej! Diody kupisz w sklepie el. koszt 2-5zl za sztuke. diody zasilane są napięciem max 1,5V i prąem ~100mA. Zatem miernik w dlon i sprawdz jakie masz napiecie na wtyczce do brewki. Jesli tam bedzie ok, to pozostaje Ci demontaz lampy i naprawa uklady diodowego. Klej do lamp latwo znajdziesz wbrew pozorom (ja kiedys w innym aucie uzywalem silikonu, przynajmniej byla szczelana pozniej :) ). Pozdrawiam M.
  22. bodek_wr odpowiedział(a) na Prezioso temat w E60, E61
    Hej! Jesli padaja Ci diody, co jest mozliwe tylko w przypadku podania zbyt duzego napiecie, to sprawdzilbym na Twoim miejscu jakie jest napiecie zasilajace. Moze byc za duze, a wtedy moze sie okazac ze masz zwarcie w module swiatel. Pozdrawiam M.
  23. bodek_wr odpowiedział(a) na Prezioso temat w E60, E61
    Witam! Nie do konca rozumiem, czy masz na mysli ze cala "brewka" Ci nie swieci, czy tylko jedna z kilku diod? Jelsi jedna to teoretycznie mozna wymienic, trzeba rozkleic lampe itp, a diode na pewno kupisz w elektronicznym. Natomiast jesli nie swieci Ci cala brewka, to znak ze padla Ci przetwornica do brewki, a wtedy masz zabawe z elektronika: Pozdrawiam
  24. bodek_wr odpowiedział(a) na paweltop1984 temat w E60, E61
    Witam! Moje bmw jest z 2005 i ma nabite 222000, wiec moge co nieco powiedziec o tym co padlo i co jeszcze zyje. Sprzegło i kolo dwumasowe wymienione, przednie koncówki drązka kierowniczego wymienione i chyba nic wiecej. Oczywiscie wszystko miedzyczasie czyscilem, typu zaworki EGR, klapki w dolocie (u mnie siedzą twardzo, zero luzów itp) wymiana filtrow, plynów, olejów przed czasem (wciaż leje 0W40 :) ). Spod auta suchy, wiec sie nie martwie na razie. Auto raczej jezdzone w trasy niz w miescie. Aaaa, dpf czyszczony a nie wymieniony :) i chyba tyle. Najprosciej wejsc pod auto po dluzszej jezdzie testowej i sprawdzic czy jest suche, tego nie umyjesz. Pozdrawiam M.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.