Treść opublikowana przez bodek_wr
-
Błędy z silnika e90 320d 163KM. sieje błędami
Kolega Ci poradził, wejdź inpa do poszczególnych modułów, I otrzymasz szczegółowe opisy błędów. Jeśli interesuje cię silnik to wejdź w moduł DDE I odczytaj błędy M.
-
Moduł/sterownik bluetooth e70
Pytanie, czy masz w aucie złącze USB? Jesli tak to moduł Bluetooth jest zintegrowany z USB, to inny model modułu. Możesz spróbować kupić i zakodować używkę z internet.
-
3.0d zachlapany olejem kolektor dolotowy i intecooler
Zachlapany kolektor dolotowy oraz silnik to nie tylko wina turbiny. Wbrew pozorom turbine nadal jest sprawna. Przy tych silnikach 3.0 d, turbine wytwarza duze cisnienie podczas procesu wypalania DPF (zwiększona dawka paliwa, itp). I często zapchana/przytkana odma (element nie wymieniany przez serwis podczas wymiany oleju) wyrównuje poprawnie cisnienia oleju, który w tym momencie jest pchany do kolektora dolotowego i pod wplywem cisnienia z turbo wypycha go kolektorem. Proponuje szybko wymienic filtr powietrza i odme i wtedy sprawdzic czy nadal cieknie olej (wczesniej myjac dokladnie silnik z oleju) Pozdrawiam M.M.
-
Wymiana silnika E60 530XD M57 na nowszy N57
Sam silnik to nie wszystko, musisz mieć turbine, pompę paliwa, czyli cały osprzęt. Reszta to kodowanie i upgrade modułów, ale nie powinno być z tym problemów. ECU musi być od silnika, nie wiem jak z CAS'em Pozdrawiam M.
-
Doposażenie fabrycznego audio,(DENSION 500S) czy warto? E60
Przy założeniu Dension'a masz o wiele więcej opcji niż przy radiu pro. Oczywiście poza nawigacją. TV I video, którego nie ma pro. Dodatkowo nie musisz "demolować" deski rozdzielczej podczas montazu.
-
[E70] Mulf high w trybie diagnostic
Czesc, sam sobie poradziłem, może w dziwny sposób, ale zadziałało. Po pełnej konfiguracji nowego mulfa, podłączyłem starego, I Bluetooth załączył się. Wtedy od razu wpiąłem nowego mulfa, który również wyszedł ze stanu diagnostycznego I bez problem połączył się z telefonem. Pozdrawiam M.
-
Konfiguracja interfejs Viaken port com
Problem w tym abys poprawnie skonfigurowal port usb, wgral sterowniki i ustawil port com w emulacji na 1. Opis tego znajdziesz na forum.
-
[E70] Mulf high w trybie diagnostic
Czesc, po zamontowaniu mulf 2 high (wczesniej byl mulf 2 low), ecu pozostaje w trybie: ERROR_ECU_SERVICE_NOT_SUPPORTED_IN_ACTIVE_DIAGNOS TIC_MODE Samochod z roku 2007, w 2010 mial uaktualniony soft calego auta. Mulf 2 high jest z roku 2009. INPA ani NCS nie potrafi odczytać modulu, ncs podaje brak komunikacji z modulem. Natomiast tools32 laczy sie bez problem. Co udalo mi sie zrobic: 1. Zmiania VIN modulu na poprawny (tools32) 2. Aktualizacja sieci optycznej (DIS) 3. Dodanie $6FL do VO 4. Kodowanie calego samochodu (ncs) Udalo mi sie odczytac stan modulu za pomocą funkcji kernelowych ncs'a, ale mimo to uklad wciaz jest w trybie diagnostycznym. Czy ktos jest w stanie powiedzieć, jak wybudzic modul ze stanu diagnostycznego? Próbowałem tools32 - diagnose end, ale nie daje rezultatu. interfejs - odb<->usb na K-D-KAN Pozdrawiam M.
-
Interface od Viaken nie można skonfigurować
Udalo Ci sie skonfigurowac interfejs? Jak cos to pisz, poradzimy cos wspolnie. Sam taki mam i u mnie chodzi bardzo dobrze. Pozdrawiam
-
Pytanie o jakość wykonania spawów
Samochody montowane w USA, wiec jakość montażu odbiega on norm Europejskich. Dużo elementów jest w taki sposób potraktowana. Najważniejsze aby geometria byla zachowana
-
[E70] zerowanie licznika uruchomien DPF
Hej, dzieki, licznik wyzerowany i juz nie ma bledu. Pytanie tylko, czy teraz musze wymusic wypalanie DPF'a, czy poczekac az sam sie wypali podaczas trasy? Pozdrawiam M.
-
E60 problem z szybą
No przeciez napisal "jakis" blad. :mad2:
-
E83 X3 2006r - lusterko kierowcy + poduszka
rozbierz drzwi i sprawdz wiazke, izolacja mogla sie uszkodzic od wilgoci, jesli nie byla dobrze zabezpieczona (przy rancie). Zwarcie miedzy przewodami moze spowodowac w koncu odpalenie poduszki
-
open conection error DIS
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa363858(v=vs.85).aspx wiecej Ci nie powiem
-
E39 525 TDS, INPA - błąd: 1 Mengensteller
identyczny objaw mialem w VW passacie. niby inna marka, ale winny byl przeplywomierz. kupiona uzywka nie pomogla. Dopiero oryginal w serwisie dobrany po numerze VIN zadzialal. Zakladam, ze w bmw jest podobnie.
-
[E70] zerowanie licznika uruchomien DPF
Bledy katalogowe: • 452A - appears as the particle filter most of the mileage has exceeded maximum and serves as information / reference for the filter in a BMW expert workshop to be replaced. • 4D4A - appears as despite the request for the replacement filter no measures are taken and the total mileage of the particle filter is exceeded. tylko te dwa. Oczywiscie info na komputerze pokladowym. Pewnie bede musial w DIS'ie wlaczyc wymiane DPF. co wyzeruje licznik. zgadza sie?
-
[E70] zerowanie licznika uruchomien DPF
Czesc, pojawił mi sie bład DPF'a informujący o przekroczonej ilości uruchomien DPF'a (odczytanie w INPA'ie). Pytanie w jaki sposób można wyzerować ten licznik? Od razu mowię, ze DPF nie jest zapchany, mocy nie ubyło, a poziom oleju nie rosnie. Czy mozna to zrobić DIS'em? Czy jest tam taka opcja? Pozdrawiam M.
-
3.od duży problem z automatem
Jestem właśnie po wymianie oleju w skrzyni. Najbardziej newralgicznym elementem jest tuleja uszczelniająca. To ona najszybciej przepuszcza olej. Elementy, olej, miskę i tuleję, można kupic na allegro (olej Ravenol - spelnoa normy BMW). Koszt wymiany statycznej (dynamiczna wymiana może uszkodzić skrzynie) to ~100 zl u znajomego mechanika.
-
[E61] 6HP26 wymiana oleju dynamiczna, jak?
Czyli zlac olej, zmienić obejmę przewodów, zakrecic miske i wlac olej. a później znowu zlac i wlac następny olej po kilku kilometrach?
-
[E61] 6HP26 wymiana oleju dynamiczna, jak?
Czesc, czy ktos może opisac mi jak wyglada dynamiczna wymiana oleju w skrzyni? Wiem, ze statyczna to spuścic olej i wlać nowy. Ale w dynamicznej należy jeszcze zlać olej z obiegu chlodnicy i pompy. I właśnie ten moment/proces mnie najbardziej interesuje. Choć krótki opis. Taki prosty już przeczytałem: http://oto.to/schematy/automat/statidyn.pdf, ale interesuje mnie temat dawkowania oleju. Jeśli ktos mógłby udzielic mi informacji, będę wdzięczny Pozdrawiam
-
X5 e70 3.0d Nie działające zegary.
Zacznij od sprawdzenia bezpieczników. Gdyby problem byl z elektroniką, to by nie działala tylko jedna sekcja, a nie całość.
-
E60 530i przepływomierz jak zdjagnozowac
czy po zmianie przeplywki zrobiles "adaptację"? Bo samo przyłączenie nie zalatwia sprawy.
-
Rozkodowali mi kluczyk na parkingu
W kwestii kluczyka, jest szansa, ze kod wedrujący nie zsynchronizował sie poprawnie podczas zamykania auta, stad brak możliwosci otwarcia samochodu. [OT]W kwestii zwarcia klem, to czywiście mały zarcik był, bo "klemy" mozna zewrzeć po otwarciu maski, gdzie są łącza do awaryjnego odpalenia auta
-
Rozkodowali mi kluczyk na parkingu
Zakładam, że wczesniej odłaczył obie klemy od akumulatora :mrgreen:
-
Gasnąca brewka E61
Masz wilgoc w lampie, która powoduje zwarcie w układzie zasilania brewki. Moduł świateł wykrywa Ci zwiększony pobór prądu i odłącza zasilanie. skasowania błędu przywaraca zasilanie do momentu az znowu wykryje zwarcie.