Skocz do zawartości

marek1132

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marek1132

  1. marek1132 odpowiedział(a) na beton188 temat w E32
    nie będzie łatwo,bo trochę przeszkadza obudowa filtra oleju,ale zobacz,może się uda,najpierw musisz odkręcić tą małą czarną plastikową obudowę,a póżniej odkręcasz regulator,też na dwie śróbki jest wkręcony.
  2. marek1132 odpowiedział(a) na beton188 temat w E32
    myślę,że najpierw zacznij od regulatora napięcia,nie jest drogi,jest wkręcony z tyłu alternatora,pod czarną plastikową obudową.Rozrusznik raczej nie,bo z popychu byś wtedy odpalił i od uszkodzonego rozrusznika nie przygasają światła,alternator,a konkretnie regulator napięcia.
  3. marek1132 odpowiedział(a) na beton188 temat w E32
    Jeśli nie masz ładowania to nie odpalisz auta,sprawdz regulator napięcia,jest zamontowany w alternatorze,być może się już szczotki zużyły.Oznaki padniętego regulatora,są takie,że po kolei wszystkie odbiorniki(dmuchawa,radio,światła,zegary) gasną,aż do momentu zgaśnięcia silnika.
  4. :duh:Kolega miał na myśli silnik,a nie silnie :wink:
  5. marek1132 odpowiedział(a) na Kempesso temat w E38
    żeby odkręcić klamkę,musisz zdjąć tapicerkę drzwi,odkręcasz dwie nakrętki,które trzymają klamkę i po kłopocie.Mam kilka klamek do e38,jak ktoś chce mogę odsprzedać.
  6. Patrz przy kupnie przedewszystkim na stan techniczny.3.0 m30 to dobry silnik,ale po wprowadzeniu w 1990 roku 2.5 24v,nie było sensu już go produkować gdyż więcej palił i miał mniejszą moc od 2.5m50 więc go wycofali.Ja osobiście polecam 2.5 24v,ze względu na dobry kompromis między osiągami i spalaniem,oraz to ,że jest praktycznie bezobsługowy w stosunku do m20 lub m30.(brak kopułki,palca,przewodów zapł.,nie trzeba regulować zaworów,rozrząd na łańcuchu-w m20 na pasku).Ewentualnie zdrowe 535i,silnik uchodzi za niezniszczalny.
  7. marek1132 odpowiedział(a) na czarek temat w E38
    Auto odpala?
  8. marek1132 odpowiedział(a) na Adam_K temat w E36
    Myślę,że turbo ci poszło,z tdsem musisz obchodzić się jak z jajkiem,do palenia gum mogłeś kupić 325i a nie 1.7 DIESEL.
  9. To bierz jak jeszcze w longu to super,skoro silnik dobrze pracuje narazie nic nie rób przy nim,pozdr.
  10. marek1132 odpowiedział(a) na kwk222 temat w E34
    witam,osłonę klamki(1) zdejmiesz po odkręceniu dwóch nakrętek na klucz 10(po drugiej stronie klamki,od wewnątrz),musisz zdjąć tapicerkę drzwi i możesz spokojnie odkręcić.
  11. Być może jest to wina tylko zużytych pierścieni uszczelniających,wymiana powinna załatwić sprawę.
  12. marek1132 odpowiedział(a) na pawelsl temat w E34
    Dokładnie,większość 535 dostała niezle po d....,na youtube większość e34 palących gumy to 535,przykład: Dzidek :twisted: ,więc najlepiej kupić 518i :wink:
  13. dodatkowe kilkanaście złotych :lol: ,pierścienie centrujące zrobione są z plastiku :D
  14. Napewno coś z elektryką,ja miałem ten sam problem w e30 325e 2.7eta,sam wkręcał się na obroty i też na maksymalne czyli ponad 4tyś obr.,miałem zwarcie w wiązce elektrycznej silnika(przetarły i zwarły się przewody),po wymianie wiązki wszystko wróciło do normy.
  15. marek1132 odpowiedział(a) na Promyk temat w E34
    Nie w bmw e34 zawieszenie jest niezależne,czym niższe auto tym większy kąt pochylenia koła,widać to najczęściej na tylnej osi,opona zdzierana od środka.
  16. marek1132 odpowiedział(a) na pawelsl temat w E34
    tak jak w każdym aucie,zawieszenie,karoserję,wsłuchaj sie w dzwięk silnika jeśli rozrząd za bardzo głośno pracuje,czeka cię wymiana wałka i dzwigienek,częsta przypadłość m30,jeśli właściciel mówi,że wystarczy tylko przeregulować zawory to w to nie wierz,przy zużytym wałku nic to nie da,a auto nie będzie osiągać pełnej mocy,więc tylko w teorii będzie to 535:)
  17. marek1132 odpowiedział(a) na Pasjonat temat w E38
    Być może łapie gdzieś lewe powietrze,trzeba sprawdzić wszystkie połączenia na dolocie.
  18. marek1132 odpowiedział(a) na marek1132 temat w E32
    Nikt nie wie? :(
  19. marek1132 odpowiedział(a) na ROBERTOKRAK temat w E38
    U mnie natomiast wogóle nie było ładowania,po kolei wszystkie wskażniki gasły aż auto staneło,wymiana regulatora napięcia w alternatorze załatwiła sprawę.
  20. marek1132 opublikował(a) temat w E32
    Witam,mam takie pytanie,gdzie znajduje się moduł servotronik?Niedawno odkryłem z lewej strony obok pompy ABS "ślepy" przewód,który wychodzi z wiązki,kostka jest na dwa piny,sprawdziłem skrzynkę bezpieczników,bezpiecznik nr.29 czyli od servotronic jest podłączony,pytam dlatego,że posiadam taką przekładnię i chciałbym ją założyć.
  21. Z kosztami nie jest tak zle,chyba nie pojedziesz po drzwi do serwisu i wydasz 3 tyś zł lub za szybę 2 tyś zł,szybę możesz zawsze kupić używaną lub zamiennik np. w szybexie,a drzwi kupisz na allegro za 400zł:),oczywiście części eksploatacyjne tylko nowe.
  22. te pasuja ale tylko do starych modeli BMW np.e24 e28 co za bzdury piszesz :duh: ,nie tylko do e24,e28,ten typ Borbeta wszedł do produkcji w latach 90 tych,jest to najbardziej rozpoznawalny i udany model,pasuje jak ulał do e34.Mam nawet katalog Borbeta,do tej pory te felgi są w produkcji,a na zdjęciu pokazowym są założone na e39.
  23. Lepiej zainwestuj w sprawdzoną markę i kup np.takie felgi,klasyka: http://www.allegro.pl/item423092525_felgi_borbet_a_17_10j_i_8_5j_5x120.html
  24. marek1132 odpowiedział(a) na oizo_pl temat w E34
    Może to też świadczyć o jakimś niewyważeniu,masz napewno wszystkie łopatki na wentylatorze?Jak tylko słyszysz dzwięk wentylatora po dodaniu gazu,jak się oczywiście zagrzeje to wisko jest ok.
  25. Dokładnie,10 cali na tyle to podstawa :twisted:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.