Treść opublikowana przez marek1132
-
Nie da się odpalić
nie będzie łatwo,bo trochę przeszkadza obudowa filtra oleju,ale zobacz,może się uda,najpierw musisz odkręcić tą małą czarną plastikową obudowę,a póżniej odkręcasz regulator,też na dwie śróbki jest wkręcony.
-
Nie da się odpalić
myślę,że najpierw zacznij od regulatora napięcia,nie jest drogi,jest wkręcony z tyłu alternatora,pod czarną plastikową obudową.Rozrusznik raczej nie,bo z popychu byś wtedy odpalił i od uszkodzonego rozrusznika nie przygasają światła,alternator,a konkretnie regulator napięcia.
-
Nie da się odpalić
Jeśli nie masz ładowania to nie odpalisz auta,sprawdz regulator napięcia,jest zamontowany w alternatorze,być może się już szczotki zużyły.Oznaki padniętego regulatora,są takie,że po kolei wszystkie odbiorniki(dmuchawa,radio,światła,zegary) gasną,aż do momentu zgaśnięcia silnika.
-
Slaba kompresja na jednym z cylindrow 6 bar
:duh:Kolega miał na myśli silnik,a nie silnie :wink:
-
Klamka została mi w ręce
żeby odkręcić klamkę,musisz zdjąć tapicerkę drzwi,odkręcasz dwie nakrętki,które trzymają klamkę i po kłopocie.Mam kilka klamek do e38,jak ktoś chce mogę odsprzedać.
-
Który model bmw e 34 jest przez was polecany??
Patrz przy kupnie przedewszystkim na stan techniczny.3.0 m30 to dobry silnik,ale po wprowadzeniu w 1990 roku 2.5 24v,nie było sensu już go produkować gdyż więcej palił i miał mniejszą moc od 2.5m50 więc go wycofali.Ja osobiście polecam 2.5 24v,ze względu na dobry kompromis między osiągami i spalaniem,oraz to ,że jest praktycznie bezobsługowy w stosunku do m20 lub m30.(brak kopułki,palca,przewodów zapł.,nie trzeba regulować zaworów,rozrząd na łańcuchu-w m20 na pasku).Ewentualnie zdrowe 535i,silnik uchodzi za niezniszczalny.
- zwarcie
-
Dym i brak mocy.
Myślę,że turbo ci poszło,z tdsem musisz obchodzić się jak z jajkiem,do palenia gum mogłeś kupić 325i a nie 1.7 DIESEL.
-
Slaba kompresja na jednym z cylindrow 6 bar
To bierz jak jeszcze w longu to super,skoro silnik dobrze pracuje narazie nic nie rób przy nim,pozdr.
-
zamek w drzwiach
witam,osłonę klamki(1) zdejmiesz po odkręceniu dwóch nakrętek na klucz 10(po drugiej stronie klamki,od wewnątrz),musisz zdjąć tapicerkę drzwi i możesz spokojnie odkręcić.
-
Slaba kompresja na jednym z cylindrow 6 bar
Być może jest to wina tylko zużytych pierścieni uszczelniających,wymiana powinna załatwić sprawę.
-
Kupno bmw 535i
Dokładnie,większość 535 dostała niezle po d....,na youtube większość e34 palących gumy to 535,przykład: Dzidek :twisted: ,więc najlepiej kupić 518i :wink:
-
co sądzicie o takich felgach?
dodatkowe kilkanaście złotych :lol: ,pierścienie centrujące zrobione są z plastiku :D
-
BMW E32 735i Nie do uwierzenia!!!!!!
Napewno coś z elektryką,ja miałem ten sam problem w e30 325e 2.7eta,sam wkręcał się na obroty i też na maksymalne czyli ponad 4tyś obr.,miałem zwarcie w wiązce elektrycznej silnika(przetarły i zwarły się przewody),po wymianie wiązki wszystko wróciło do normy.
-
Geometria tył
Nie w bmw e34 zawieszenie jest niezależne,czym niższe auto tym większy kąt pochylenia koła,widać to najczęściej na tylnej osi,opona zdzierana od środka.
-
Kupno bmw 535i
tak jak w każdym aucie,zawieszenie,karoserję,wsłuchaj sie w dzwięk silnika jeśli rozrząd za bardzo głośno pracuje,czeka cię wymiana wałka i dzwigienek,częsta przypadłość m30,jeśli właściciel mówi,że wystarczy tylko przeregulować zawory to w to nie wierz,przy zużytym wałku nic to nie da,a auto nie będzie osiągać pełnej mocy,więc tylko w teorii będzie to 535:)
-
Obroty silnika V8 4,4
Być może łapie gdzieś lewe powietrze,trzeba sprawdzić wszystkie połączenia na dolocie.
- Moduł servotronik
-
Nie ładuje alternator????
U mnie natomiast wogóle nie było ładowania,po kolei wszystkie wskażniki gasły aż auto staneło,wymiana regulatora napięcia w alternatorze załatwiła sprawę.
-
Moduł servotronik
Witam,mam takie pytanie,gdzie znajduje się moduł servotronik?Niedawno odkryłem z lewej strony obok pompy ABS "ślepy" przewód,który wychodzi z wiązki,kostka jest na dwa piny,sprawdziłem skrzynkę bezpieczników,bezpiecznik nr.29 czyli od servotronic jest podłączony,pytam dlatego,że posiadam taką przekładnię i chciałbym ją założyć.
-
E38 728 iL czy taka była?Jakie są jej koszty utrzymania?
Z kosztami nie jest tak zle,chyba nie pojedziesz po drzwi do serwisu i wydasz 3 tyś zł lub za szybę 2 tyś zł,szybę możesz zawsze kupić używaną lub zamiennik np. w szybexie,a drzwi kupisz na allegro za 400zł:),oczywiście części eksploatacyjne tylko nowe.
-
co sądzicie o takich felgach?
te pasuja ale tylko do starych modeli BMW np.e24 e28 co za bzdury piszesz :duh: ,nie tylko do e24,e28,ten typ Borbeta wszedł do produkcji w latach 90 tych,jest to najbardziej rozpoznawalny i udany model,pasuje jak ulał do e34.Mam nawet katalog Borbeta,do tej pory te felgi są w produkcji,a na zdjęciu pokazowym są założone na e39.
-
co sądzicie o takich felgach?
Lepiej zainwestuj w sprawdzoną markę i kup np.takie felgi,klasyka: http://www.allegro.pl/item423092525_felgi_borbet_a_17_10j_i_8_5j_5x120.html
-
czy to wisko
Może to też świadczyć o jakimś niewyważeniu,masz napewno wszystkie łopatki na wentylatorze?Jak tylko słyszysz dzwięk wentylatora po dodaniu gazu,jak się oczywiście zagrzeje to wisko jest ok.
-
co sądzicie o takich felgach?
Dokładnie,10 cali na tyle to podstawa :twisted: