Skocz do zawartości

--maly--

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez --maly--

  1. No dobra eko maniacy a co z utylizacją akumulatorów? Do tej pory nie ma na to w pelni skutecznego sposobu i nie będzie na obecny typ baterii więc taka tesla powinna być obłożona opłatą utylizacyjną na starcie! Dalej produkcja prądu. Elektrownie atomowe czy jądrowe to stałe zanieczyszczeni środowiska Nie ma sposobu na utylizację po wygaśnięciu więc zostaje węgiel. W przypadku węgla dalej co2 więc plus aut elektrycznych jest póki co taki że możemy regulować gdzie wydzielamy co2 i zmniejszyć zanieczyszczenie w miastach nic więcej. Kolejna sprawa to darmowe ładowanie. Póki tych aut jest znikoma ilość to producenci się popisują potem koszt ładowania będzie wyższy niż tankowania. Rządy też nie zrezygnują z golenia kierowców . W PL zysk ze sprzedaży paliwa opłat, akcyzy, koncesji itd itd to coś około 100mld zł to jest +-30% budżetu Polski. Norwegie na to stać mają ogromne rezerwy budżetowe ale zadłużonej Polski ani europy na pewno nie. Kompletnie nie rozumiem czemu motoryzacja idzie w tym kierunku bo są lepsze "czyste" źródła napędu. Jazda autem elektrycznym będzie bardziej ekologiczna od spalinowego dopiero w momencie gdy połowa energii która je zasili będzie pochodziła z odnawialnych źródeł energii a do tego potrzeba jeszcze ze 20 lat. Doliczając do tego brak możliwości utylizacji akumulatorów dalej auto spalinowe jest lepsze i będzie lepsze za 20 lat. Elektrownie i pozyskiwanie węgla trują środowisko 2 razy bardziej niż cały transport lądowy, morski i powietrzny (14% z czego auta osobowe to.max 5%) szukają nie tu gdzie trzeba. Zakładając że za jakiś czas połowa aut będzie elektryczna a połowa prądu będzie pochodzila ze źródeł odnawialnych o ile zmniejszymy emisję? 5:2:2 mamy 1.25% mniej emisji wow kosztem zatrucia środowiska miliardami akumulatorów, baterii i innego nieprzetwarzalnego badziewia. Lepiej wzieli by się za Chiny itp kraje które emitują CO2 na potęgę i mają to w dupie. I będą emitować jeszcze więcej bo BDO i inne pomysły UE spowodują że kolejne procenty "ekologicznej" droższej produkcji z UE przeniosą się do Chin, Rosji itd
  2. Zazwyczaj "otworzenie" wydechu przez odpinanie klapki spowoduje słabsze przyspieszenie z niskich obrotów przynajmniej tak było w F3X bez zmiany programu.
  3. Tam są też wadliwe pompy wody ale tak żeby wydajniej chłodziła to nie słyszałem. A wentylator chłodnicy czasem nie chodzi na jakimś wysokim biegu?
  4. Pamiętaj też że na zegarach masz temperaturę oleju a nie cieszy.
  5. Z tego co widziałem analizy zmieniły się parametry 5w40 xcess który był bardzo dobrym olejem często go używalem ale też w jednych kwestiach na gorsze w innych na lepsze i różnice nie są duże nadal jest ok.
  6. Do M3 F80 co polecicie? Aso tak jak do pozostałych bmw zawsze wlewało 5w30 a ostatnimi czaszasy przestawili się na 0w30. Póki co użyłem Motula xclean+ 5w30 bo pasuje wg katalogu a miałem pod ręką ale chętnie wleje coś lepszego choć motul nigdy mnie nie zawiódł w żadnym aucie może motul+ jakiś dodatek?
  7. Zobaczcie może to rygle od zamykania mają luz jak w każdej F3X. Już w kilku innych modelach spotkałem taki objaw.
  8. Panowie a jak wykodować pomarańczowe diody z przednich lamp zapalane razem z xenonem w F10 i F36? Da się to zrobić carly albo bimmercode? Wykodowałem sidemarkers ale to nie to dalej swieci jak ta opcja się nazywa?
  9. Panowie a jak wykodować pomarańczowe diody z przednich lamp zapalane razem z xenonem w F10 i F36? Da się to zrobić carly albo bimmercode? Wykodowałem sidemarkers ale to nie to dalej swieci jak ta opcja się nazywa?
  10. Od dawna już w benzynowych bmw nie ma filtrów paliwa. Jest tylko sitko w baku przy pompie paliwa nie wymienne nie ma typowego filtra.
  11. Niestety zostaje tylko wymiana. Ja stawiam że zrobiłeś to uszkodzenie zapięciem do pasa przy odpinaniu i wysiadaniu.
  12. Nie ma to znaczenia ja mam pozmieniane opony na zwykle i jest to samo Michelin 4s to cicha opona a szum nadal jest.
  13. Mi co prawda w F36 ale również w 430i rwd wychodzi średnio 10. Sama trasa 8.5.przy ok 120-140km/h samo miasto 11. W G20 pewnie można coś odjąć ale myślę że 0.5-1L max bo przełożenie jest dłuższe.
  14. Zacisk przedni możesz pomalować i nakleić emblemat i będzie to samo co w hamulcach M bo przedni zacisk jest taki sam tylko nie jest lakierowany i nie ma emblematu. Tył jest już niestety inny mały i jednotłoczkowy ale takie zaciski ma dużo mocnych wersji BMW nawet w prawdziwych M często tylny zacisk jest jednotłoczkowy i mały tylko polakierowany na niebiesko. Ja bym nie kupił 430i bez m pakietu zwłaszcza że wybór takich w pakiecie jest duży i ceny są atrakcyjne. Zaciski m5 f10 Zaciski G20 z opcją M Twoje zwykłe zaciski z 430i mogą wyglądać tak samo.
  15. Bmw nie jest dobrym autem na spotkania biznesowe w naszym kraju nie ma dobrego piaru. Z tych aut ja bym osobiście wybrał Audi ale tu dynamiki nie będzie zresztą żadna z tych wersji nie będzie demonem bo jak sam wiesz są to najsłabsze odmiany. Bmw 4 nie jest komfortowym autem jest dość sztywne za to prowadzi się świetnie.
  16. Bmw w nowszych modelach ma problem z wyciszeniem nadkoli i szumu na małych prędkościach tutaj nawet Talisman jest lepiej wyciszony niż moje 640i i 430i ale widocznie uznali to za nie istotne na autostradzie sytuacja się odwraca. Jak psiada się z F13 czy F36 do E39 czy nawet E60 na małych prędkościach jest przepaść w wyciszeniu.
  17. 2.0d osiągi będzie miał słabsze od X6 jak chcesz coś podobnego wybierz 330i. Ogólnie cięzko coś doradzić bo zmiana dość kontrowersyjna dwa inne światy ale wg mnie z 330i będziesz dużo bardziej zadowolony niż 320d zwłaszcza po programie osiągi ma już fajne tak samo elastyczność i kuktura pracy.
  18. +1 dokładnie tak jest. Kiedyś kupiłem stare X5 E70 4.8i bo miało niby najlepsze osiągi pomijając X5M. I tak było jak jeździliśmy na max agresywnie i kręciliśmy silnik wysoko w normalnej jeździe musieliśmy poczekać aż się wkręci lub zredukować żeby fajnie pojechał. Później przyszedł czas gdzie równocześnie miałem przez chwilę swoje 4.8i oraz znajomego 3.0SD bi turbo i diesel jechał dużo lepiej mimo że w wyścigu na max był troszkę wolniejszy to w codziennym ruchu był dużo szybszy przyspieszał od razu i z każdych obrotów a palił troszkę ponad połowę tego co 4.8. Mam również 640i i tak jak kolega pisał podczas spokojnej jazdy samochód jedzie w takim zakresie gdzie ma może 150KM żeby uzyskać moc trzeba zredukować lub jeździć cały czas ze skrzynią w trybie sport a to bez sensu. Nie jestem fanem diesli wręcz ich nie lubię nigdy nie miałem ale diesel jest lepszy do dużej masy i w SUVie sprawdza się dużo lepiej. Co do felg nie mogę znaleźć danych o wadze felg do G05 ale stawiam że 22 będzie ok 3kg cięższe na sztuce od 20 a jeżeli tak to wpływ na osiągi będzie nie wyczuwalny ale mierzalny. Będzie różnica w przyspieszeniu do 100km/h 0.2-0.3s.
  19. Bmw ma po prostu słabe tarcze pod tym względem. W audi czy mb nie ma tego problemu przynajmniej ja się nie spotkałem a w większoścj bmw jest. Ja zazwyczaj czyszczę sobie ten element i lakieruje ponownie sprayem do wysokich temperatur lub zawczasu lekko lakierem bezbarwnym i tak do roku wyglda ok a potem powtórka w twoim przypadku to nie przejdzie bo jak się dopatrzą stracisz gwarancję na hamulce. Wszystko zależy od producenta tarczy np brembo ma super konserwację ogólnie jedne z najlepszych tarczy w ostatnich latach. Fabryczne tarcze do f20 nie wiem kto robi ale są po prostu słabo zabezpieczone był już taki temat na tym forum.
  20. Wg mnie dobry wybór 8gc to bezpośredni następca 6gc (mimo że bmw twierdzi inaczej) ciasne i małe auto we wnętrzu. Po serii 5 bardzo byś narzekał na ciasnote a dodatkogo amg gt ma więcej charakteru i sportowości mimo że to też tylki baby amg. 4er masz w coupe? Wg mnie udany model jeden z najlepszych w ostatnich latach.
  21. Dlatego mówię że Niemiec będzie musiał kombinować już musi ale u nas wciąż można jeździć autem euro 0 my za kilkanaście lat będziemy się martwić o ile nie zmieni się trend na inne źródło energii bo elektryka to bzdura i trucie środowiska olbrzymią ilością akumulatorów.
  22. To jest bzdura nic takiego nie będzie a spalinowe auta będą jeszcze długo sam rząd nie pozwoli na ich likwidację bo żyją z kierowców jak cała unia (w PL 2.70zł z litra paliwa to podatek) choć udział elektryków będzie rosnąć do czasu aż w prąd do aut władują akcyzę, podatek drogowy itd a to tylko kwestia czasu i rozwoju rynku wtedy auto elektyczne będzie finansową klapą.
  23. Poszukaj filmów na YT znajdziesz wszystkie opisane tu konfiguracje ale żadna nie brzmi super to niestety tylko r4. Najgłośnuejszy jest wydech MP z R6.
  24. To racja chociaż im nowsze AMG tym też jest gorzej i tylko 63 brzmią fajnie. Ostatnio jeździłem GLE 43 AMG i poza strzałami z wydechy dzwięk niczym nie różnił się od mojej 640i. Ostatnim bmw które fajnie brzmiało wg było M3 E92 a ogólnie najfajniej brzmiącym M5 E39 drugie w kolejce M3 E92 trzecie M5 E60. Późbiej już nic fajnie nie brzmi.
  25. Powitanie to jest zapchaj dziura podczas ładowania się systemu. Zaczyna on się ładować w momencie otworzenia auta z kluczyka. Jeśli po otwarciu pójdziesz do bagaznika, albo z jakąs zwłoką będziesz siadał do auta,, to zanim odpalisz starter zdąży się uaktywnić system i po prostu po odpaleniu silnika nie wyświetla ci się animacja. Nie wiem czy też czasem nie jest tak, że system nie jest zupełnie zamknięty przez 4h - po tym czasie restartuje się pamięć trasy (spalanie, średnia prędkość itp.) i wtedy tez jeśli w ciągu 4h od ostatniej wizyty w aucie odpalisz auto ponownie to animacja się nie włącza, gdyż już jest wszystko załadowane do pamięci. Dziękuje Ci za odpowiedź. A czy komuś udało się ustawić ASD przez BimmerCode w modelu f36. Próbowałem ustawić na f80 s55 ale bez skutku. Ja próbowałem na różne sposoby i nic mi nie działa w F36 430i. Moduł jest ale ASD nie jest aktywne.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.