Skocz do zawartości

340i tryb sport individual


naitsyrk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, odebrałem niedawno swoją 340i, coś pięknego samochód :) przy okazji dzięki uprzejmym osobom za rady i namiary na dobrych handlowców, bez tego bym się nie zdecydował. Wracając do tematu, chciałbym skonfigurować sobie tak samochód żeby mieć tryby komfortowe ale wydech sportowy. W sport individual można konfigurować amortyzację, układ kierowniczy, silnik i skrzynie biegów. Jak wszystko dam na komfort prócz silnika który ustawie na sport to mam efekt jaki chciałem uzyskać ale ciekawy jestem co ustawienie silnika na sport robi poza tym. Czy np wtedy najwięcej pali? Skoro skrzynia jest na comfort to nie wiem, stąd pytanie do was. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Ja ustawilem podobniem jak Ty tryb individual, ale silnik w trybie sport plus.


Tak, pali wiecej bo jest inna reakcja na gaz, ale to max 0.5-1 litra. Do tego mam odpieta wtyczke ze sterownika wydechu wiec caly czas jest troche glosniej i dymi z obydwu rur, a najlepiej sluchac to przy odpalaniu :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow super dzięki, wygląda to na dość prostą sprawę :) nie będzie walił błędami? najbardziej chodzi mi o to czy serwis może się o tym dowiedzieć i np zakwestionować gwarancję (oczywiście przed serwisem bym podłaczył wtyczki).


Zastanawiam się jeszcze nad dołożeniem docznych dokładek do progów, wizualnie będzie trochę szerszy i bardziej sportowy. Tylko nie wiem czy same progi bez splittera będą dobrze wygądać? Czy nie bedzie widać że środek auta jest niższy a przód i tył znacznie niższy? Znalazłem w necie jedno zdjęcie, ale nie przekonuje mnie w 100%.


https://i.redd.it/vm3ym50pi0131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiecie nie wali bledami na desce. Komp w serwisie wykryje jak bedzie wypieta. Ja jezdzilem dwa lata z wypieta do serwisu i sie nie czepiali...jak juz jednak wepniesz ja przed wizyta to moga Cie cmoknac.


Pamietaj zeby wypiac ja na wlaczonym silniku i trybie sport, po zgaszeniu motoru zamyka sie (w Fkach bylo ciut inaczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Zazwyczaj "otworzenie" wydechu przez odpinanie klapki spowoduje słabsze przyspieszenie z niskich obrotów przynajmniej tak było w F3X bez zmiany programu.

 

W C43 AMG otwarcie wydechu przyciskiem dawało mniej Nm na dole, ale potem było nieco więcej, jak sprawdzałem na hamowni.

Swoją droga dlaczego M340i nie ma możliwości otwarcia wydechu przyciskiem jak AMG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci samochodów są rozliczani całościowo z wymagań środowiskowych, dlatego takie auta jak "emki" w ogóle są w sprzedaży i żeby dalej mogły być, producenci starają się jak mogą wprowadzając silniki, które spełniają normy "z zapasem". Dlatego m.in. jeden silnik od drugiego różni się programem. Normalnie producenci by konkurowali ze sobą udostępniając większą moc w standardzie, jednak wiecej koni oznacza wiecej spalin, wiec trzeba "dopłacić do ekopolityki". Na kazde m3 BMW musi sprzedac wiecej 318d i 318i co roku lub klienci musza placic za lepsze filtry, osprzęt lub po prostu za to, że 318d musi potanieć, żeby sprzedać tego wiecej. Skoro 318d tanieje to coś musi podrożeć - m.in. dlatego jest tak duza doplata do 330i wzgledem 320i.

To samo dotyczy wymian oleju co 30 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.