Treść opublikowana przez GrzegorzKo
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja ostatnio robiłem dynamicznie w s tronicu 1500zł metodą bez demontażu mechaniki. BMW wymienia się statycznie co 60kkm to 1100-1200zł z materiałem tj. olej, filtry, misa jak pytałem, gotowe zestawy się kupuje OEM ZF. Ceny podane brutto w firmie co mi ogarnia wszystko w samochodach na podhalu, ale raczej po znajomości 🙂 Jeszcze przy okazji wymiany oleju w skrzyni warto wymienić oleje w skrzyni rozdzielczej Xdrive oraz dyfry, tam oleju wchodzi dużo mniej.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
I4 to jak dobrze poszukasz to za ,,grosze" można odkupić od prywatnych. Znam przypadek sprzedaży I4 M50 rocznej z przebiegiem 4000km na stracie 30% względem tego za ile kupił po rabacie. Więc tam prawie 40-50% względem katalogu, nowe było do wyrwania. Jak masz gdzie elektryka wykorzystać + tanie ładowania (a jak nie to przy cenach paneli fv za grosze można teraz zrobić do ładowania w słoneczne dni na falowniku hybrydowym) to Ci się to fajnie zepnie 🙂
-
X5 - zamawiać teraz czy poczekać na końcówkę żywota generacji?
Tyle, że nie można patrzeć jedynie na cenę. Co innego gap fakturowy, który jest droższy niż gap finansowy. W leasingach jak sobie porównywałem dla 3 to raczej oferty z większych banków komercyjnych są podobne. Mi wyszło ok. 2,5% netto wartości samochodu z faktury na 4 lata, gap fakturowy.
-
Finansowanie, leasing, wibor
Duży miałeś rozstrzał między ofertą dealer, a PKO BP na ubezpieczenie? Oczwiście nie musisz podawać kwot tylko jakoś procentowo (chyba, że n priv) Ja np. w powszednim samochodzie pierwsze ubezpieczenie miałem mega tanie. Potem brałem od leasingodawcy były ok, a po wykupie jest drożej niż było 😞Także to jest według mnie spory minus używek, gdzie zaoszczędzisz kupując taniej to często zwrócisz w naprawach, ubezpieczeniu.
-
Finansowanie, leasing, wibor
Dzięki za odpowiedź w takim wypadku faktycznie PKO BP ma plus ze względu na brak tabeli opłat. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to możesz wybrać bez dodatkowych opłat zewnetrzne? Leasing mam wynegocjowany z bardzo niska marza, na poziomie kredytu hipotecznego, więc chyba już ciężko lepiej 😀 Poprostu się tak trafiło, że w tej samej cenie w dwóch podmiotach. W moim przypadku jest zgoda na zewnetrzene, jednak wiadomo, że dealer wolałbym coś dostać za pośrednictwo, a jego oferta jest wyrównana do tego co znalazłem na wolnym rynku.
-
Finansowanie, leasing, wibor
Odświeżam temat:) W temacie leasingu już jestem na finiszu. Tak naprawdę mam do wyboru w tym momencie dwa banki na identycznych warunkach. ING wniosek składany indywidualnie w banku oraz PKO BP za pośrednictwem dealera. Czy ktoś ma finansowanie, w powyższych instytucjach i ma jakieś negatywne/pozytywne opinie? Jedyna korzyść dla ING stricte w moim przypadku to fakt posiadania tam konta, więc łatwiej byłoby mi opłacać raty.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Czasem dealerzy puszczają jakaś akcje promocyjną dla tych zawodów, gdzie z ulicy jest bardzo dobry rabat, ale jak się dobrze podziała to również negocjacjami będzie podobna oferta. Nie uwierzę w to, że dealer uzyska jakieś dodatkowe upusty od importera na grupę zawodową. Bardziej to wynika z analizy runku, przedstawiciele tego rynku często kupują te samochody więc warto jakoś zachęcić, a przy okazji PR to dobrze wygląda - wspieramy Polskich lekarzy 😄 Jak taki lekarz przyjedzie nowym BMW do prwyatnej kliniki w której pracuje, jego kolega może być zachęcony aby też pójść po rabat i kupić sobie samochód 🙂
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
A co aktualnie nie ma problemu ze sprzedażą? Tanio nie jest, gospodarka siada więc się mniej tego zaczyna sprzedawać. Dodatkowo 5 nie jest tanio wyceniona, więc jest z czego schodzić. W Polsce się nawet ostatnio zaczęły rabaty u deweloperów np. Murapol chwalił się zniżkami 20% 🙂 Takie czasy
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Pełna zgoda. Można sobie zawsze trzymać tą różnice na rolowanym koncie oszczędnościowym ok. 5% w skali roku. Wtedy jak się przeliczy różnice względem RRSO nie jest źle.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Dużo zależy czy porównujesz wersję coupe czy grandcoupe do 3. Coupe to według mnie totalnie inna klasa samochodów, mało rodzinna nastawiona w 100% na kierowcę. Grandcoupe ma bagażnik pod względem praktyczności pomiędzy kombi a sedanem. Niestety linia opadnięcia dachu powoduje, że jest większy problem z miejscem nad głową niż w 3 sedan. Wygląd kwestia gustu. Coupe jest chyba lżejsze od 3 a grandcoupe cięższe. Gorsze rabaty na pewno dają na 4 niż 3. Prowadzenie, może jakaś różnica jest jednak są to samochody bliźniacze technologicznie.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
W twoim przypadku gdy nie jesteś Vatowcem wszystkie korzyści z wysokiego wykupu zostaną zabite, przez odsetki jakie zabulisz od wysokiego wykupu. Leasing jak każda umowa pożyczkowa jest oprocentowana poprzez RRSO, jeśli ustawisz wysoki wykup płacisz odsetki od kapitału pozostałego do spłaty. Więc jak będziesz mieć np. wykup 100k umowa na 3 lata oprocentowanie RRSO 8% to zapłacisz 24k odestek przez ten okres. Pozatym to nie działa, że jest 2x 150k tylko jak np. samochód kosztuje 300k netto i ustawisz wykup na 150k to najpierw leasingując samochód przy parametrach 150k spłacasz w ratach ze względu na limit tylko 50% tego możesz wrzucić w koszty tj. 75k nie 150k, a kwotę wykupu jak wykupisz amortyzujesz przez 5 lat. Sumarycznie wychodzi 225k nie 300k. A jeszcze horrendalne odsetki zapłacone przez okres leasingu ze względu na wysoki wykup. Niestety po 2018 roku zostały niekorzystnie zmienione zasady leasingów przez limity. Od czasu radykalnej podwyżki WIBOR'u wszystkie akrobacje z wysokim wykupem są bez sensu moim zdaniem potencjalne korzyści są zabijane przez odsetki. Najtaniej jest moim zdaniem kupić samochód, który nie przekracza bardzo dużo limitu 150k w leasing klasyczny. Spłacić go normalnie, wykupić, darowizna sprzedaż. Samochody używane będą bardzo drożeć w najbliższym czasie, ze względu na podwyżki cen nowych.
-
X5 - zamawiać teraz czy poczekać na końcówkę żywota generacji?
Bierz leasing na stałej stopie czy zmiennej?
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Jak nie o rabatach to może porozmawiajmy o cenach samochodów w przyszłym roku, bo może być ciekawie. Poniżej Yaris (wiem, małe auto więc najbardziej zdrożało), ale tak wyglądają cenniki 2024 vs 2025. Pozostałe Toyoty też +15k około. Będzie ciekawy rok jak nigdy... Analizując aktualne wyniki finansowe BMW to spadają im marże, jak dojdą dodatkowe koszty operacyjne z tytułu CO2, to bez podwyżek się może nie obejść, albo konserwatywna polityka rabatowa.
-
G20 LCI2 2025
Którego Porsche bo to bardzo odważna teza? Szczerze nie uwierzę w to, że samochód z silnikiem z przodu FWD z dołączanym tyłem jeździ tak jak np. 718, bo chyba do suva nie będziesz porównywać? Oczywiście bezpieczny cudzysłów musi być, aby napisać w kontrze, że przecież nie dosłownie. Mimo wszystko ciekawszym samochodem jest S3 bo ma torq splitter oraz golf R. Masa bardzo podobna a konkurencja od Vaga ma większą moc, a golf R ma zwykle +10% do danych fabrycznych. Nie jeździ lepiej, być może podobnie do Vaga, ale na pewno nie od żadnego porsche o podobnych wymiarach a dużo ich nie ma.
-
G20 LCI2 2025
Nie zgadzam się, może nie porywa jeśli chodzi o emocje natomiast wyciszenie, kultura pracy czy jakość wnętrza to nie jest totalnie poziom golfa. A golfa też nie ma obrażać, bo się tym aktualnie w wersji R jeździ lepiej niż M135i.
-
G20 LCI2 2025
Ja mam A5 też tej generacji co twoja A4. W tamtym okresie był to najlepiej wykończony samochód w klasie, pamiętam że porównywałem z G30 i lepsze wrażenie robiło na mnie Audi. Wtedy A6/A7 nie była w moim zasięgu ponieważ były chyba tylko bardzo drogie wersje trzylitrowe więc nie porównywałem. Od 5 lat jak nie trzeszczało nic tak nie trzeszczy, zero usterek nic się nie zepsuło. Pamiętam BMW F30 z tamtego okresu oraz C klasę to dopiero był dramat. G20 aktualnie dla mnie naprawdę ok. Jest to inny samochód od Audi ponieważ daje zdecydowanie lepsze wrażenia jeśli chodzi o prowadzenie, audi było zwykle lepiej wykończone bo nowe A5 przez konsolę centralną dużo straciło moim zdaniem. Mercedes A/C to jest samochód odpustowy dla ludzi którzy chcą się trochę pokazać, bo nadal w społeczeństwie jest jakieś przeświadczenie, że mercedes to jakiś wyznacznik luksusu. Znajomy który się nie interesuje samochodami stwierdził ostatnio, że 5 letnie CLA jest samochodem bardziej luksusowym od nowego macana GTS, bo nie wiedział że to Porsche tylko myślał, że nowa toyota, więc trochę śmiesznie 🙂 Natomiast ta c klasa ma taką wadę, że nie nadaję się do normalnej jazdy poza równymi drogami. Jak kupujesz zwykły bazowy model, nie sportowy to jest tak nisko zawieszony, że się przyciera na rampach w galerii czy garażach podziemnych...
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Jeszcze klamka z aluminium, albo chociaż ładnego plastiku dobrej jakości.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Dałem odpowiedź do złej wypowiedzi bo ktoś pytał o ledy kolorowe w środku.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Ta C klasa dobrze wygląda na zdj. a w realu jak się dotyka to jest słabo.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
W M3/340i/d to standard, w innych zawarty w pakiecie comfort.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Ja ostatnio miałem okazje przejechać się nową C klasą jako pasażer i wcale tak dobrych wrażeń nie mam. Moim zdaniem jest gorzej niż w BMW, Audi czy Lexusie. Mega plastikowo tyle że to była zwykła wersja. Może C43 jest lepsze od 3 jeśli chodzi o wykończenie, ale weź pod uwagę, że jest znacznie droższa od odpowiednika, pomimo tego że nie ma akcyzy które na 340i jest i w sumie jakby tak nie liczyć akcyzy to kosztuje tyle co M3 podstawowa 🙂
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Przynajmniej się to czymś różni i takie drobne usprawniające liftingi co 2 lata to i tak luksus. Wiadomo, że jest cięcie kosztów, ale w porównaniu do generacji F30 jest niebo a ziemia. Niestety żyjemy w czasach globalizacji, gdzie chińczyki mogą sobie zrobić podobne designersko samochody i sprzedawać za 50% BMW w danym segmencie. Fakt, są te samochody gorszej jakości (oglądałem wczoraj film, gdzie gość sprawdzał podwozie, większość elementów nie zostało ocynkowanych - chińskie samochody....), ale cena decyduje. BMW musi nadal oferować dobrą jakość, ale też nie może odlecieć z kosztami. Porsche też musiało kiedyś wprowadzić suvy aby przetrwać taka jest kolej rzeczy. Natomiast dobry znak jest taki, że na rynku urządzeń mobilnych wzrosła świadomość. Na początku każdy się zachwycał chińskimi telefonami bo tanie i dobre. Ludzie się często na tym przejechali bo nie ma nic za darmo. Teraz takie apple potrafi by tańsze niż xiaomi, bo chińczyką też się skończył rynek na sprzedawaniu tanich urządzeń, na papierze dobrych bo specyfikacja kosmiczna na ulotce, a w środku bebechy najtańszego sortu. Także ja bym był spokojny, kiedyś to się wszystko skończy. Może obniżą te stopy procentowe, ludzi trochę to popuści i skończy się nagonka, że wszystko musi być tanie. A jeśli chodzi o samochody to takie Q7 czy XC90 będą mieć zaraz dziesięciolecie na rynku, a ich obecność świadczy, że ludzie nadal kupują. Jedynie się troszkę pudruję starą budę, ale czy to źle? Moim zdaniem nie można nic złego powiedzieć o tych samochodach. Cenowo nie jest źle vs konkurencja, jakość jest, trochę vintage jak na 2024 prawda, ale wszystko dobrze działa i jest prostsze = mniej awaryjne. A gadanie, że coś jest stare technologicznie to jest trochę non sens... Wróćmy do tematu urządzeń mobilnych popatrzymy na takie apple czy samsunga, od kilku lat robią tak naprawdę liftingi. Jak ktoś nie śledzi tego rynku to nie będzie w stanie powiedzieć, który egzemplarz jest sprzed 3 lat, który jest aktualny. Kiedyś ten telefon jako 2 latek mógłby już iść od muzem, teraz jeśli Ci się nie zepsuje/nie zamulisz go tryliardem aplikacji to naprawdę nadal dobrze działa. Tata ma Cata S62 - nadal jest bez zmian specyfikacji w sprzedaży od 5 lat, nadal działa dobrze i jeśli się coś nie wydarzy to jeszcze długo posłuży. Moim zdaniem zaraz w motoryzacji, też do tego dojdziemy, bo pytanie co jeszcze mogą oni wymyśleć, co jest potrzebne ludziom? Bo jakieś takie przyszłościowe innowacje jak np. gogle VR wcale nie podobiły świata, a pierwsze modele tego typu gadżetu już mają kilka lat, a wydawać by mogło, że będzie niewiadomo co. Tak samo z jednej strony narzekamy, na te wyświetlacze. Z drugiej strony, może za 5 lat będzie opcja zapłacić np. z 15k i sobie wymienić tablet, komputer, sterowanie i mieć wszystko nowe w starej budzie jak komuś pasuje, czy wgrać nowego softa, zwiększyć moc obliczeniową systemu i mieć świeży system, szczególnie jak nawet na tym forum sporo osób już teraz narzeka, że im nie potrzebne są nowoczesne systemy asystujące czy gadżety. Więc się znacznie przedłuża cykl życia samochodu. Następna rewolucja - autopilot. Tylko kiedy, za 20lat? Jeszcze na początku swojego życia taki autopilot spowoduje jakąś katastrofę w ruchu lądowym to się zrobi nagonka i się skończy. A sam bym nie chciał tego mieć za żądne pieniądze. Samochód połączony z siecią, więc może być nawet atak hakerki np. po włamaniu się do samochodów na danym obszarze zrobią karambol. Przecież to naprawdę, wszystko realne... Także cieszmy tym co mamy, a nie narzekajmy że jest źle bo nie jest 😄
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Ja pracuje w branży gdzie VAT jest standardem i współpracuje tylko z firmami więc zawsze stawka 23%. Czasem coś robię ludziom prywatnym na fuchy, ale kupując materiał to z montażem jest na 8%. W sumie to mi lotto, do póki kontrahenci płacą 😄 Pytanie z innej beczki: Leasing w tym momencie bralibyście ze stały oprocentowaniem czy zmiennym? Dostałem oferty na leasing zmienną mam jak wiadomo wibor 5,85%, a stałą proponują aby utrzymać na poziomie 4,88% + w obu przypadkach marża. Leasing na 4 lata przedłużony, aby zbyt szybko nie musieć wyprowadzić autka z firmy pozbawiając się możliwości odliczania kosztów na wydatki eksploatacyjne (samochodzik na 4-5 lat co najmniej 🙂). Troszkę się zastanawiam, ponieważ wcześniej wszystkie leasingi oferowały lepsze warunki wejściowe przy stopie zmiennej, teraz na stałej wychodzi to korzystniej. Wiadomo, rata jest zablokowana i nie ma możliwości przy obniżkach na jej spadek. Jednak dla mnie Glapiński jest osobą bardzo nie przewidywalną, być może będzie chciał zrobić na złość koalicji przed wyborami trzymając wysoko te stopy, a ma argumenty bo to co się dzieje z budżetem naszego kraju to jest le cabaret. Nie wiem czy również tak jest w przypadku leasingów jak zwykłych kredytów (choć wydaje mi się, że tak jest), że odsetki składające się na daną ratę są obliczane na podstawie kapitału jaki pozostał do spłaty w danym momencie, więc na początku spłaca ich się najwięcej. Według prognoz analityków, to stopy procentowe powinny być obniżane od marca/II kw 2025, łącznie w przyszłym roku spadły by o ok. 1pb, więc do poziomu tego co oferują mi na stałej. Później zakładam już dalsze obniżki, pewnie po 0,5-1,25pb ciężko przewidzieć. Liczył to ktoś co się teraz opłaca? Bazowo byłem wręcz zdecydowany na zmienną, tyle że dużo gorzej się liczyła ta stała stopa procentowa. Chce mimo wszystko zostać przy niższym wkładzie własnym, wiem że największą stabilność dała by wpłata 45%, ale troszkę obniżę dochód = mniejsza zdolność kredytowa w przyszłym roku i gotówka, a wyczekuje na przeceny w nieruchomościach by sobie tam ulokować okazyjnie trochę kapitału z dźwignią kredytową pod koniec przyszłego roku. Jeszcze takie pytanie, czy można zmienić stała-zmienną/przenieść leasing do innego banku? W przypadku hipoteki jest to w sumie dość powszechna praktyka, w przypadku leasingów mniej się o tym mówi.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
W erze wysokich stóp procentowych jak dasz atrakcyjną cenę odsprzedaży dla kolejnego nabywcy i tak wyjdziesz na tym dużo lepiej niż te najmy. Z finansowego punktu widzenia jest masakra przynajmniej jak liczyłem na swoim przypadku. Słowo klucz to również możliwości finansowe. Jak stać cię na krótki leasing klasyczny to będzie to dużo lepsze rozwiązanie, wtedy wykupujesz pakiet repair i po 3-4 lata sprzedajesz. Ogólnie 3 jest bardzo chodliwym towarem i szczególnie na wersje 340i łatwo znaleźć nabywcę i dostać naprawdę dobre pieniądze za 3-5 lat patrząc po ile stoją aktualnie takie używki, a ile kosztowały te kilka lat temu. Słowo klucz to - kasa, bo najem jest dla ludzi których na niego stać aby mieć mega wygodę i czas ma większą wartość niż to co się przepłaci, albo dla tych których na samochód nie stać i biorą jak najmniejszą ratą mówiąc wprost. Przy tych stopach procentowych, to jest bardzo droga zabawa. Jeszcze warto obejrzeć filmy na yt jak bardzo kłopotliwy potrafi być najem. W niektórych przypadkach to naprawdę włos na głowie się jeży. Sam raz rozważałem wzięcie najmu, bo wysłali rewelacyjną ofertę. Do umowy nie doszło, bo się okazało że był to błąd handlowca i oferta nie dotyczyła egzemplarza jaki mnie interesował tylko bieda wersji tańszej dwa razy 😄
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Jak chcesz najem długoterminowy bez przejmowania się niczym to szukaj firmy zewnętrze - natomiast taka zabawa zwykle jest mega droga i się płaci bardzo duże sumy za taki komfort. Jak kupujesz z myślą wykupu, to najtaniej jest wszystko załatwiać na własną rękę. Nawet temat opon/kół jeden dealer zrobi jakaś wyprzedaż nagle jest taniej kilka k niż to co Ci zaoferuje dealer na własną rękę. Nic za darmo nie dostaniesz, może Ci dorzucą te pakiety ale na pewno kosztem rabatu czy innych benefitów. Jedynie z tego co dają to finansowanie promo jest super.