Skocz do zawartości

GrzegorzKo

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez GrzegorzKo

  1. GrzegorzKo odpowiedział(a) na MarekRi temat w G20, G21, G80, G81
    Czyli wygląda podobnie jak nowa 5. Czy się G20 cofa do powszedniej epoki? Na pewno bo na 100% będzie kolejne cięcie kosztów oraz wjedzie morze pianoblack w środku, dobre jakościowe wnętrza odchodzą. Może też dadzą te klamki w środku z X3. A te klamki zewnętrze to fajnie wyglądają, na pewno są aerodynamiczne, ale kolega w S klasie zimą nie mógł kilka razy otworzyć samochodu, a ASO: no cóż taka konstrukcja samochodu, my z tym nie zrobimy nic 😄 Dla mnie jakby tak miała wyglądać nowa trójka, to jest ewolucja nie rewolucja. Rewolucja to będzie gdy samochód zacznie sam jeździć, póki co mamy tą samą sytuacje jak wszędzie indziej. Co roku zwiększają się wydajność, nowy design ale realnych usprawnień w komforcie nie ma. Są różnicę w postaci osiągów, ale co z tego jak coraz bardziej dokręcają śrubę, samochody są coraz szybsze, a będziemy jeździć coraz wolniej. Ja od pewnego momentu nie wiem czy dojrzałem, ale przestały mnie elektryzować wszystkie premiery. Nowe urządzenia, kupuję jak coś mi się zepsuje/zużyje straci jakieś walory estetyczne. Kupując nowy sprzęt nie ma jakiegoś wow. Wręcz bym powiedział, że im coś bardziej jest futurystyczne tym bardziej udaje coś czym nie jest. Zaraz samochody mogą przypominać statki kosmiczne, ale co z tego jak nie polatasz tym 😄 Btw. USA wyszło z porozumienia Paryskiego, więc może motoryzacja jaką znamy i kochamy jednak przetrwa :D
  2. No to być może zmienią coś. Ciekawy jestem czy to CAFE ma faktycznie taki wpływ na ceny. Bo były dwa obozy jeden: że ceny pójdą mocno do góry, drugi że to tylko taka nagonka napędzający ceny. Pewnie prawda jest jak zawsze po środku. News się mógł nie sprawdzić, natomiast oni w salonie mogą mieć nowe cenniki, a strona będzie aktualizowana z opóźnieniem. Zawsze i tak dają rabat oraz mają napisane gdzieś pewnie, że strona nie jest ofertą jak to wszędzie jest. Możliwe, że coś będzie aktualizowane w najbliższym czasie, a może nie ?
  3. Info niepotwierdzone z grupy leasingowej od tego całego Jakuba Kirzyńskiego. Od 16 stycznia mają być wprowadzone jakieś podwyżki.
  4. Zgadzam się z Tobą. Wydaje mi się poprostu, że celowo została nowa 5 wykastrowana z mocniejszych wersji silnikowych oraz części wyposażenia, które wcześniej było, aby po zwiększeniu gabarytów samochodu niebezpiecznie się nie zbliżyła do 7, gdzie są największe marże. Oczywiście nie rozpatruje tutaj prezesa, który będzie wożony. Natomiast ktoś kto samochodem lubi jeździć to G60 550i mogłoby zrobić robotę, będąc znacznie ciekawszym samochodem niż porównywalna cenowo 7 w dieslu. Oczywiście jak ktoś ma nieograniczony budżet to wybierze zapewne panamerę Turbo S, ale to już inna półka cenowa. A jeśli chodzi o prezesa, jeśli nie jest fanem marki to chyba jednak S'ka nie ma konkurencji tutaj jeśli chodzi o wygodę z tyłu.
  5. Wymiary są prawie jak powszednia 7. Mój zarzut bardziej dotyczy tego, że bardzo się rozjechała hierarchia. Różnica w wymiarach między obecną 3 a 5 jest bardzo duża. Brakuje czegoś pomiędzy, a 5 do miasta nie można powiedzieć że się nie nadaje, natomiast bez skrętnej tylnej osi może czasem być ciężko manewrować. Jako samochód na trasy na pewno taki rozstaw osi jest genialny, ale jako uniwersalne daily to trochę zbyt siódemkowa. Braki w konfigurowalnym wyposażeniu również utożsamiam z tym, że nie mogli dać za dużo aby się nie okazało, że klienci wolą wypasioną 5 niż 7.
  6. Po Krakowie jeździ już tych piątek trochę. Zdecydowanie częściej widuje G60 od nowej e klasy. Moim zdaniem problemy są dwa: bieda w silnikach + wymiary. Ten samochód nie powinien, aż tak bardzo urosnąć na długość. U nas w kraju bardzo zauważalne jest wybieranie samochodu ze względu na markę. Część klientów, z góry wybiera że np. chce czarne BMW czy Mercedesa, nie robiąc żadnego porównania do konkurencji. W Audi nie jest źle z silnikami: 2.0 TDI FWD, 2.0 TDI Quattro, 3,0 TDI diesel tutaj są aż trzy wersje dla allroada jest 230HP, potem 286HP oraz S'ka ma 344HP. Benzyny to 2.0 quattro 265HP, 3.0 340HP oraz RS6 z 4.0 + do tego są dwa plug in. Moim zdaniem problemem nie jest bieda z wyborem, ale trzy litrowe wersję w Polsce są absurdalnie drogie przez akcyzę. Sprawdziłem to w Niemczech dopłata do trzy litrowej benzyny w stosunku do dwu to 5800 euro. W Polsce jest to prawie 80000zł..... Wygląda tak, że w Niemczech S6, która ma dużo lepszą podstawę jeśli chodzi o wyposażenie kosztuje podobnie co bieda 3.0 w Polsce. Mercedes E klasa trochę lepsze ceny u nas, ale też prawie 40k zł względem cennika DE trzeba u nas dopłacić. Dla mnie 340i było pierwszy samochodem z większym silnikiem, ale co ciekawe katalogowo kosztuje aktualnie prawie tyle samo co w DE, pewnie przez to że jest klasyfikowana jako hybryda. Gdyby było droższe 40k ze względu na akcyzę to raczej bym odpuścił i wybrał wersję słabszą. Wydaje mi się, że akcyza ma duży wpływ na decyzję zakupową, spowodowało to że w przeszłości rzadko były wybierane większe silniki. Nie oszukujmy się koszty eksploatacyjne nie różnią się diametralnie, raczej jak ktoś wydaje +250k to nie patrzy na różnicę w spalaniu rzędu 2l na 100km, chyba że robisz rocznie bardzo duże przebiegi.
  7. Wejdź sobie na superauto i ustaw parametry leasingu, potem wejdź na bank np. santander ma kalkulator. Różnica na całości leasingu po zsumowaniu to kilkanaście procent przy dłuższym leasingu. Przynajmniej tak było kiedyś jak szukałem samochodu i brokerzy mieli super rabaty, ale leasing często wszystko niszczył jak była tylko opcja od nich.
  8. No dobra Jacek, ale to 70 tysięcy to faktycznie jest taka różnica końcowa? Ty masz z tego co pamiętam RWD wersję, nie było wtedy 340i z RWD do porównania cenowego. Powinieneś również by być dokładnym porównać do 330i z xDrivem. Choć muszę przyznać, że faktycznie napisałeś, że chodzi o Twój przypadek, bo nie każdy potrzebuje 4 buty . Dodatkowo wziąłeś pod uwagę rabat? Przecież wyższa kwotą zakupubędzie dla wyższej wersji silnikowej, więc przy stałym rabacie procentowym masz kwoto większy upust, stąd różnica będzie mniejsza. Jak to faktycznie wyszło, aż 70k w cenie zakupu, to możesz powiedzieć, że trzeba dołożyć + 15-30k eksploatacja na przestrzeni lat + różnicą w cenie ubezpieczenia. To się robi prawie 100k.
  9. To sobie skonfiguruj sport indywidual.
  10. Zależy jak to rozważasz. Bo elektryk ma nadal wyższy koszt zakupu, pytanie czy lekkie oszczędności np. wobec diesla w koszcie eksploatacji się skompensują? Z panelami jest dużo bardziej prawdopodobne. A również trzeba brać pod uwagę, że u nas są bardzo wysokie koszty energii, a mogły by być wyższe gdyby nie mrożenie cen przez rząd. Zawodowo zajmuję budową obiektów energetycznych i niestety powiem Ci, że nasz kraj jest skrajnie narażony na zmiany cen surowców energetycznych, a linie przesyłowe te epoka kamienia łupanego. Im więcej będzie elektryków, tym energia będzie droższa aby kompensować popyt. Chyba, że coś zmienią inwestycjami natomiast to jest raczej zadanie na dekady nie jedną dekadę. No to co 25 kwh/na 100km *3000km = 750 kwh. W domu pewnie Ci średnio z opłatami wyjdzie ok. 0,85zł za kwh, może taniej jakieś taryfy nocne ale ciężko to policzyć to masz 637,5zł. Teraz diesel 3000 km * 6l / 100km = 180l * 1080zł. Wychodzi faktycznie 400zł różnicy, ale od paliwa jak jesteś przedsiębiorcą odliczysz vat + pit więc jest taniej. Cena za kwh jaką podałem to dla odbiorcy indywidualnego, a firmy płacą dużo więcej. Ostatnia sprawa to, że ty dużo jeździsz więc ta różnica jest na twoją korzyść. Jak ktoś robi 1000km miesięcznie to jest bieda biorąc pod uwagę koszt zakupu. Natomiast gdyby były panele pv na starej taryfie i tyle byś jeździł to jestem przekonany, że wyszłoby to rewelacyjne i tak szału nie ma moim zdaniem.
  11. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Jeden rozumie satyrę i to go bawi, maxox jej nie rozumie i też go to bawi 😄 Biznesowa genialne.
  12. To jest normalne. Wysoka opłacalność elektryka jest generowana w specyficznych warunkach. Jeśli masz domek z instalacją PV, które wyprodukują Ci nadwyżki energii aby obsłużyć taki samochód (trzeba mieć umowę na starym systemie rozliczenia), dodatkowo użytkujesz go w taki sposób, że jeżdżąc normalnie bez wleczenia się za ciężarówką robisz codzienne podróże, zawsze wracając do domu aby się naładować, nie korzystając z zewnętrznych ładowarek to jest świetnie. Jak trzymasz taki samochód w ciepłym garażu czyli, w którym masz te kilkanaście C, wyjeżdżając wtedy nie masz wychłodzonej baterii więc straty układu i spadki zasięgu nie są drastyczne, tylko do przeżycia. Taki elektryk w takich warunkach, będzie naprawdę tani w eksploatacji, ponieważ ja np. jestem w stanie dołożyć za 10k panelę aby mieć energię tylko na cały rok używania takiego elektryka. Jak jeździsz tym w trasy płacisz wysokie opłaty na tych ładowarkach, dodatkowo marnujesz czas na ładowarkach, który też kosztuje bo mógłbyś wtedy coś zrobić to mija się to z celem. Sam uważam, że elektryki są świetnym zamiennikiem małych samochodów miejskich jak właściciel ma gdzie ładować, oraz dla ludzi którzy jak pisałem wyżej nie robią tras po kilkaset kilometrów często i codziennie się ładują. Ja teraz kupiłem spalinówkę na dłużej, ale jeśli elektryki faktycznie stanieją do poziomów samochodów spalinowych, a zasięg będzie realny +500km, aby takie autko pozwoliło mi skoczyć z domu do miasta, pojeździć tam w tygodniu ładując się doraźnie na jakiś tanich ładowarkach robiąc zakupy to faktycznie jako drugi samochód mógłbym kupić takie BMW i4. Natomiast dwóch elektryków nie chciałbym mieć.
  13. Gość, widziałem robi wygłuszenia więc mam nadzieje, że nie będzie skrzypieć 😄 No tak zrozumiałe jak jesteś z Trójmiasta. Napisałem też do innych ASO, są jakieś sensowne odpowiedzi: 80% odpisało - nie montujemy jak to pan ruszysz to na nie będzie gwarancji 10% odpisało - montujemy na Pana odpowiedzialność ceny od 1000-3000 brutto za montaż 10% odpisało w taki sposób: 1. Montaż kamerki w ASO to cena 1 800 zł brutto. Może pan zrobić to na własną rękę zgodnie z punktami technologicznymi tak by nie utracić gwarancji. -> czy ma ktoś pomysł czym są te punkty technologiczne? Napisałem również do tego dealera, z prośbą o rozwinięcie tematu zobaczymy. Może się zaraz ostatecznie rozwiąże. Choć wydaje mi się, że faktycznie bypass by dał radę. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia spowodowane montażem kamerki we własnym zakresie. 2. Jak najbardziej byłaby możliwość zamontowania wspomnianej przez Pana kamery. Montaż wygląda podobnie co w przypadku kamery Car Eye zatem koszt takiej usługi to 1500 zł. Czas potrzebny na montaż to około 3 godziny. Kamerę podłączamy pod instalację pojazdu zatem wymagane są przewody, które umożliwią podpięcie się w tryb parkingowy. Montaż tej kamery nie wpłynie na gwarancję pojazdu. Mam najtańszą ofertę montażu stosunkowo blisko 1000 brutto przez ASO. Do przemyślenia. Jak HK ostatecznie zamówiłem jako ostatnia opcja, najdłużej się nad tym zastanawiałem. Oglądałem testy na yt hk z serii 3 został oceniony przez recenzenta na B. Co ciekawe hk z i4 gdzie jest 17 głośników, zamiast 16 jak w 3er został oceniony jako wybitny lepiej niż ocenił Bowersa w X5😗. HiFi gra przyzwoicie duży problem na tylnych siedzeniach bo jest mało głośników, ten system basic polecam omijać to jest badziew. Wklejam jeszcze test z X3 bo z 3er nie widziałem, tam jest test tego hifi chyba jest to samo w 3er. Gośc jest z USA u nich base= nasze hifi Co do pakietu innowacji. To masz tam systemy asyst co można wykupić poza pakietem, które być może sam chcesz wykupić poza pakietem więc odejmij tą cenę, chyba że nie rozważasz. Płacisz za head up, kamery 360, ulepszoną nawigacje z rozrzoną rzeczywistością. Ja wziąłem wszystkie systemy bo to są dla mnie ważne do jazdy, pokonująć sporo kilometrów. Do M4 coupe, która bym jeździł tylko dla przyjemności bez tras bym tego pakietu chyba nie brał, do daily zdecydowanie. Zależy od potrzeb, cena wysoka, ale np. takie felgi 19 z oponami performance też prawie 10k kosztują, każdy ma inne potrzeby.
  14. Na necie widziałem montaż w M3 jak wyglądał. Trochę jest zabawy, ale tam się odkręca kilka śrubek zdejmując całe elementy. Jak coś mam właśnie magica w Krakowie co montuje zabezpieczania can + kamerki. Cena za taką usługę 650zł brutto na FV, czas trwania ok. 4 godziny, więc nie wiem ile zejdzie komuś kto pierwszy raz się będzie z tym bawił 😄
  15. Dla mnie jest to logiczne co napisałeś, zastanawiam się dlaczego nie mogę normalnie zapłacić w ASO za montaż i dziękuję 😕 Chyba, że ja mam jakieś dziwne te ASO? Jakbym miał montaż u nich, to bym miał w trąbce bo bym miał argument skoro ASO coś zamontowało, to jak może być to niezgodne z zasadami gwarancji... Ja nie chce tej kamerki BMW i nie zapłacę, bo tak pokazujesz producentowi sprzedaż się zgadza, to po co coś poprawiać, a ewidentnie powinni nad tym popracować.
  16. To mam tutaj takie pytanie: jaka marka motoryzacyjna posiada wbudowany/lub akcesoryjny wodeorejstrator, który chciałbyś zamontować? Mnie nie przeszkadza, że BMW nie posiada dobrej jakości wideorejestora OE. PROBLEM jest aby zamontować swój wybrany nawet przez ASO 😞
  17. Gdybym kupował japoński samochód to bym to rozważył. Z eurepsjkimi nie ma problemów, a koszty potrafią być wysokie i słyszałem, że tradyjnie problemy z gwarancją...
  18. Teraz już nie wątpliwie powinieneś sobie kupić ten silnik i wstawić do gabloty ma potomnych 😀 Jest nadal jakąś różnica między 40i a 30i kilku decybeli, a to skala logaryrmiczna. Moim zdaniem 30i brzmi lepiej niż powinno, 40i tak jak powinno, a M3 słabo na stocku na necie są opinie, że gorzej niż 340i, więc powinno być lepiej, a nie może przez regulacje UE.
  19. Mi to akurat bardzo odradzali. Taka folia co 20k kilometrów jest to wymiany, bo bardzo się zużywa. Natomiast jak ktoś chce to robią, ale podobno zabezpiecza głównie samochody do których taka szyba jest bardzo droga lub ekstremalnie słabo dostępna.
  20. Parszywe oszusty handlowce ze skody 😄 Dzięki za info. No ale to znowu jest taka sama sytuacja, jak koledzy zadają co jakiś czas jak nie masz opon homologowanych, to co z sytuacjami awaryjnymi jak nie ma szans tego zdemontować? Sam mam wpiętą w innym samochodzie taką przejściówkę do skrzynki od kamerki nie ma problemu . Ogólnie w elektryce bypass to jest coś totalnie innego, ciekawe nazewnictwo. Założyłem kamerkę sam, za 100zł mi podpisali na piśmie, że zrobili montaż kamerki, opis krótki: jest zgodna nie ingeruje w instalacje więc gwarancja w pełni zachowana. W BMW na pytanie: założycie mi moją kamerkę? Nie ma szans tylko car eye. Zapytałem, no ale chciałbym inną, nie pasuje mi ten car eye, a technicznie się to nie różni niczym. Może Pan zamontować naszą kamerkę bezpośrednio do bezpieczników w ASO inaczej nie ma Pan gwarancji. Takie info mniej więcej dostałem u 3 dealerów. Będę jeździł do serwisu, za każdym razem to wypinał? Niby nie problem 30sek, ale trzeba pamiętać z tym gorzej. Z resztą śmiesznie będzie wyglądać kamera na szybie i kable wiszące z przejściówką poza skrzynką rozdzielczą. Jakoś się tej elektryki boję, bo podobno to jest trochę pięta achilesowa trójki. Pytanie przy okazji o folię PPF: zderzak, maska, reflektory, lusterka, klamki, próg bagażnika, wyświetlacz w środku. Coś jeszcze warto obkleić? Błotniki są całkiem sporę, a mała ich część jest widoczna z frontu samochodu, więc pytanie czy łapiecie jakieś odpryski na nich? Na resztę będzie zakładana jakaś powłoka regularnie, bo nie wierzę w te kilkuletnie ceramiki.
  21. Mhmmm no nie non stop, bo kamerka co prawda na podtrzymaniu gdy jest w gotowości leci, ale na minimalnym natężeniu. Wybudza jak ma sygnał z czujnika ruchu/fotokomórki wtedy nagrywa. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale zawsze są jakieś plusy i minusy. Planuje zakupić takie ustrojstwo: https://www.wideorejestratory24.pl/adapter-cellink-neo8plus Warto powiedzieć że są to ogniwa LiFePO4 mają bardzo stabilny skład chemiczny, mają niski wskaźnik niekontrolowanego wzrostu temp. więc uznawane za ognioodporne. Przetestowany do pracy w trudnych warunkach, nie nagrzewa się więc nie spuchnie, a będzie leżał gdzieś schowany w bagażniku. Nie mają też takie ogniwa kwasu jak popularne akumulatory samochodowe, niestety tanie to nie jest. Natomiast plus w kosztach bo wrzucić można taka kamerka jako wyposażenie w KUP, więc limitu odliczanie nie ma bez względu na wartość samochodu podatek i vat. Po prostu BMW się nie popisało. Może być drogo i dobrze, ale nie drogo i słabo.
  22. Ogólnie jest to słabo rozwiązane np. skoda superb ma przy lusterku środkowym zostawiony port USB, który ma napiecie cały czas właśnie pod kamerkę. Taki kraj. Gdybym nieszkal w koreii kamerka by nie była potrzeba, ludzie są honorowi jak Ci samochód uszkodzi na parkingu to będzie pod nim stał i czekał, lub zawsze zostawi telefon. Jak jest wypadek to nie będzie kombinował. W Polsce się martwisz czy Ci nie ukradną auta, jak nie ukradna to może wytną katalizator, jak nie katalizator to Ci na złość ktoś kluczem porysuje jak nie porysuje to na parkingu przytrze i ucieknie, jak nie to będzie próbował wymusić odszkowanie gdzieś na drodze czy będzie sciemial przy kolizji. Lubię nasz kraj, ale pod pewnymi względami fajnie nie jest.
  23. Tzn. ja bym tak zrobil, ale podobno leci gwarancja jesli się wepnę pod bezpieczniki. Nadal taniej z montażem wychodzi taki powerbank skitrany w bagażniku + dobra kamera względem rozwiązania z BMW. Ja rozumiem, że kamerka ma prawo być drogie, ale płacić 3k za coś z czego nie będziesz zadowolony jest słabo. Gdyby to była choćby jakość takiej kamerki za 1500zł, ale to co oferują to zwykła kamerka 70mai za 500zl jest lepsza. Gdyby dali produkt, który jest dobrej jakości to bym nie kombinował, bo w ten sposób też wydam na taką zabawę koło 3 z dobra kamera i montażem, bo nie chce chyba sam rozbierać tego samochodu.
  24. Dzięki za komentarz 🙂 Kamerkę obczaje sobie, patrzyłem właśnie na takie które posiadają STRAVIS'a 2. Tak zostałem uprzedzony, że przy krótkich przebiegach nie zostanie on naładowany w ten sposób. U mnie wygląda tak: poniedziałek/piątek trasa od dwóch do czterech godzin + codziennie pozatym około godziny jazdy. Planuje sobie wziąć powerbank o dużej pojemności aby go naładować z zapasem podczas tych długich tras, z możliwością dołożenia modułu z dodatkowymi ogniwami aby jeszcze bardziej zwiększyć pojemność magazynu. Samochód weekendami gdy mało jeżdżę jest parkowany w miejscach, w których mało co się dzieje lub w garażu gdzie nic się nie dzieje, jest tam również ciepło więc się nie rozładuje z powodu zimna. Wydaje mi się, że u mnie sprawdzi taki model użytkowania, a nie chce wpinać się w bezpieczniki ze względu na gwarancje.
  25. Tylko dla wersji dwulitrowych to też wychodzi inaczej. Jednak jak w 7k masz lepsze hamulce + pasy + grill + shadowline to wychodzi to jeszcze w miarę spoko. W 340i hamulce sportowe, ale niebieskie są w standardzie, grill czarny można sobie dobrać poza pakietem za 0zł. W tej wersji co ja mam cena za ten pakiet jest trochę niższa, ale 5200zł - rabat kosztuje tak naprawdę przemalowany na czerwono identyczny zaciski, przeszycie pasów nićmi m oraz przyciemnione reflektory, które nie według każdego wyglądają lepiej. W Porsche mnie by to nie zdziwiło, tam pierdółki lubią kosztować swoje, ale przy trójce jest to gruba przesada bo za tą kwotkę możesz mieć np. szyby akustyczne + światła adaptacyjne lub dodatkowe 700zł rozszerzasz gwarancje do 4 lat. W dwulitrówce gdzie hamulce musisz kupić oddzielnie, oraz shadowilna się nie da dobrać za 0zł tylko w pakiecie ma to sens, ale i tak cena nie jest niska za takie dodatki stylistyczne. Warto jeszcze dodać kwestię, że biorąc szyby w konfiguratorze masz rabat od tego, takie pojedyncze opcje lepiej do klikać wcześniej bo różnica w cenie nie jest warta użerania się później z dokładaniem tego. Pakiet comfort w trouringu nawet nie zawiera elektrycznej klapy bo ona jest bez niego w standardzie

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.