Treść opublikowana przez GrzegorzKo
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Ja mam busa kupionego w 2021 roku od dealera na bardzo korzystnych warunkach, ponieważ mieli cele kwartalne. Aktualnie ma już prawie 4 lata i nalot 110k. Samochód jako używka jest wart nadal więcej niż za ile go nabyłem w 21 roku 😛 A5 kupiłem za trochę więcej niż 200k, ostatnio znajomy mi oferował 150k na umowę kupna sprzedaży za 5 letnie auto, które zostało wyprowadzone z firmy gdzie troszkę podatków odliczyłem. Dlatego z tą utratą wartości jak się mądrze kupi totalnie nie należy się przejmować. Ważne moim zdaniem, aby nie przesadzić z tą konfiguracją bo później ludzie za full wypasy z opcjami idnywidualnymi jakoś dużo nie chcą dopłacić przy odsprzedaży. Najmniej tracą samochody doposażone o wszystkie najważniejsze rzeczy jakie w samochodzie muszą być + można sobie pozwolić troszkę dołożyć do swoich zachcianek, które się będzie faktycznie używać. Jestem świadomy spadku wartości pieniądza jest to nie zaprzeczalne, natomiast i tak uważam, że można na samochodzie jak się dobrze wykombinuje relatywnie mało stracić. Pełna zgoda, że trzeba to wszystko przeliczyć na co można pozwolić:) A najlepiej patrzeć na takie samochody, jakie możemy tanio sfinansować. Bo jeśli ktoś musi brać bardzo długi leasing, perfect lease czy najem aby kupić samochód ze względu na ratę to go na ten samochód moim zdaniem nie stać, a nabije kieszenie odsetkami firmą finansującym czy pośrednikom.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Moim zdaniem rozsądnie skonfigurowana trójka w wersji 340i bardzo dobrze trzyma wartość ponieważ: ma opinie samochodu bez awaryjnego, wszędzie jest zachwalana w internecie, względem konkurencji jest naprawdę dobrze wyceniona, jednostka mimo sporej mocy nie jest paliwożerna oraz jest niska podaż tego modelu na Polskim rynku samochodów używanych. Wchodząc na otomoto odrzucając rozbitki z USA wybór ogranicza się do kilkunastu sztuk na cały kraj w chwili obecnej (M3 jest znacznie więcej). Nie opłaca się tego importować z Niemiec ponieważ cena w salonie Polskim i Niemieckim jest taka sama, a trzeba opłacić akcyzę na hybrydę 3.0 ok. 9% wartości przy imporcie. Co ciekawe cena M3 jest w Polsce ponad 50k większa niż w Niemczech. Takie 340i jako 3 latek z przebiegiem 60k kosztuje ok. 235-250k. Ktoś kto kupił to 340i wtedy zapłacił za nie pewnie ok. 270-290k w tym miał gwarancję producenta, więc odpadła kwestie napraw. Moim zdaniem spadek wartości samochodu jest mega niski. Maserati ghibli o podobnej mocy w 3 lata traci 50-60%. Jedyna kwestia to czy przy zakupie stać Cie na ten samochód. Ponieważ jak weźmiesz samochód w drogi leasing to dobrze to nie wyjdzie. Najwięcej na wartości straci bardzo bogato wyposażona podstawowa wersja silnikowa. Tak samo więcej od benzyny zwykle straci diesel, od diesla więcej plug in, a od plug ina elektryk.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Nie doprecyzowałem u mnie jest taka sprawa, że będę podpisywać i tak aneks do zamówienia. Dołożyłem h&k na gębę tzn. mam potwierdzenie mailowe, że dołożono a ma być uzupełnione formalnie. Zastawiam, się jak to będzie wyglądać jak się zmieniła wycena opcji, bo wcześniej przy aktualizacji zamówienia miałem za każdym razem do podpisania nowe zamówienie gdzie to był wydruk z konfiguratora. Dlatego pytam z ciekawości czy ktoś coś już aktualizował w takim przypadku. Natomiast przy 340i to jest symboliczna różnica, więc w sumie bez różnicy. Czy bym się awanturował no nie mam w umowie, że 3 czy 5% może wzrosnąć i tak bym ten samochód wtedy kupił.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Ma ktoś jakieś doświadczenie, jak to wygląda jeśli po zamówieniu samochodu właśnie spadła cena konfiguracji samochodu, a jeszcze się nie wyprodukował? U mnie różnica jest symboliczna z uwzględnieniem rabatu 1500zł, ale jestem ciekawy czy można pisać do dealera w tej sprawie czy jak się klepnęło w przeszłości to zostaje stara cena 🙂
-
Zakup 340i w 2024
Jeśli będziesz czekać na produkcję samochodu to nie ma szans abyś dostał samochód w 2024r., pozostaje jedynie stock lub używka. Osobiście bym odpuścił na pewno demo, ponieważ ludzie na tych jazdach próbnych koniecznie chcą wszystko sprawdzić. Samochód, nie przechodzi poprawnie procesu dotarcia przez co zwiększa się szansa, że coś więcej będzie się dziać w przyszłości w temacie awaryjności samochodu. Do zamówienia sedan ok. 6 miesięcy czekania, na touringa na pewno dużo dłużej. Sam już czekam 5 miesięcy a produkcja stanęła. Rabaty są różne zależy na jaki okres się trafi. Bez promo leasingów sięgały nawet 20%. Co do ceny to ok. +300k za nowe przyzwoicie wyposażone 340i. Moim zdaniem patrząc na konkurencje cena dobra. Audi S5 wychodzi drożej w konfiguracji, do tego to nowy model więc rabaty takie sobie. A Mercedes C43 jest dużo droższy, słabsze rabaty oraz motor 2.0, nie wiem kto to kupuje...
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Ogólnie dziwne ponieważ, znajomy ma dokładnie tą oponę w swoim samochodzie - nie BMW. Jest to opona tourowa charakteryzuje się słabszym gripem na suchym, nie jest to opona sportowa. Za to masz niższe opory toczenia = mniejsze spalanie ok. 0,5-1l w zależności do samochodu. Zero uwag jeśli chodzi o jakieś zrywanie przyczepności etc. natomiast on jeździ raczej spokojnie, nawet zdarzyło się jechać na wiosennym śniegu i nadspodziewanie dobrze radziła sobie w takich warunkach. Co do pilotów to one mogą mieć trochę gorsze parametry na mokrym, jest to opona która z założenia ma generować najlepszą przyczepność na suchym.
-
M340d co sądzicie?
Ja pisałem i dokładnie te same wnioski co do Mek czy 911 991.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
W M3 też kosztuje to ok. 17k. a tam warto, nawet moim zdaniem bardzo wpływa na wartość odsprzedaży samochodu po 3 latach. Drugi właściciel kupi bo śpi spokojnie przez pierwsze dwa lata, a tam koszty napraw często są bardzo wysokie. Moim zdaniem warto przeliczyć ile to jest % wartości katalogowej samochodu, aby stwierdzić tanio/drogo. Ja mam taką hipotezę: robimy tanie pakiety na 3 lata to więcej ludzi weźmie auto w comfort-lease ze zwrotem pojazdu niż kupi w tradycyjny leasing = więcej zarobimy bo jak ja liczę, jak to się liczy to nieźle ludzi kasują + klient wraca za 3 lata po nowe auto. A nie będzie narzekać, że się mu psuje:P A takie 3 letnie autko po serwisie i nałożeniu gwarancji dla samochód z rynku wtórnego sprzedadzą za nadal duże pieniądze bo samochody mniej teraz tracą na wartości.
-
M340d co sądzicie?
Nie jeździłem też 3 w wersji zawias m z felgami 20 + runflat. A po jedzie 330i na 18 z m zawiasem, wiem że byłby to absurd bez jazdy. Mając wyobraźnię wystaczy sobie coś przeskalować. Za to jeździłem bazowa 911 o podobnej mocy co 340i czy mocniejszym M2. Oba samochody mają gorszy dół, a na komforcie na niskich obrotach do normalnej jazdy w mieście było więcej niż potrzeba. Jak chciałam szybciej to zmiana trybu lub redukcja manetka. Jak wyprzedzam to myślę, rzadko robię to bez upewnienia się, że jest bezpiecznie. 340i nie mogę się przejechać, bo nie ma w okolicy.
-
M340d co sądzicie?
Zastanów się czasem jakie przykłady dobierasz, bo potem ludzie czytają i wyciągają na podstawie tego błędne wnioski. Szczególnie że teraz jest problem z demówkami i nie każdy przetestuję. Silnik B58 (40i) ma naprawdę bardzo fajny dół dzięki mild hybrid. Przejedź się jakimś nowym dieslem 150KM np. z grupy VAGA, w BMW trzeba przyznać, że sytuacje mocno ratuje ZF. Wciskając gaz czekasz 2-3 sek jesli nie jesteś w sporcie/dynamic zanim samochód zacznie przyspieszać! W 320i/330i/340i samochód zdąży w tym czasie nawet ma komforcie zrobić redukcję i jedzie. W normalnym użytkowaniu są to znacznie lepsze samochody niż. 99% diesli na rynku moim zdaniem. Poza eco pro nie czuć, że samochód miał oprogramowanie pod WLTP - mulił. Ostatnio miałem okazję pojeździć 30i bo nadal 40i nie mam gdzie przetestować, a która zamówiłem. Samochód znacznie lepiej reaguje na gaz w komforcie niż Audi A5 2.0 tdi quattro również w komforcie, które użytkuje na codzień że względu na laga w skrzyni. A po teście nie stwierdziłem no nie ta A5 nie jedzie trzeba to sprzedać i wszystkim odradzać VAGA bo nie jedzie. Nadal jeżdżę i jest spoko. Wolę w większości przypadków sobie powoli przyspieszyć, bo nie lubię jakiegoś ciągłego szarpania. Kolejny zarzut jaki mam to stwierdzenie że 40i przy 40d kompletnie nie jedzie tylko jak się depnie. To są brednie i nie wiem gdzie ty jeździsz. W obu przypadkach w kilka sekund bez specjalnego trudu można stracić prawo jazdy. Chyba trzeba non stop piłować samochód z wolnych obrotów, aby dojść do taki odczuć. Sam na codzień oczekiwałbym od samochodu, że będzie zachowywać się odpowiednio do danego trybu. Absurd aby chcieć aby mnie wciskał w komforcie przyspieszając z 30 do 50 w mieście. Wątek odkopałeś nie wiem czy prowokacyjnie, czy jaki byl tego cel. Bo to jest przekomarzanie się na zasadzie kombi czy sedan. Czyli każdy ma inny punkt siedzenia. Jescze te dyskusje są spoko jak są rzeczowe, a nie rzucanie odklejonymi tezami.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Pakiet kosztuje 14400. W tym są kamery 360, systemy asystujace które kosztują poza pakietem 4400 (z najciekawszy opcji jest w tym martwa strefa). Do tego masz jeszcze cockpit pro w którym jest ulepszona nawigacja z rozszerzona rzeczywistością. Kamera obserwuje otoczenie oraz wyświetla Ci obraz rzeczywisty na środku zegarów, jest to powiazane z nawigacja - ciekawa opcja. Dodatkowo ten head-up jest teraz fajnie rozbudowany, można mape wyświetlać na szybie. Tanio nie jest. Na pewno można się obejść bez tych systemów, dla samych kamer bym tego nie brał. U mnie w konfiguracji 340i G21 touring mam pakiet innowacji + systemy pro. Zależy mi ma maksymalnym odciążeniu w trasach, regularnie robię samochodem ciągiem po 4-6h. Mam to teraz w samochodzie i nie wyobrażam sobie bez tego skonfigurować samochodu. Inny np. musi mieć największą felgę z konfiguratora by samochód dobrze wyglądał czy panorame. Dla każde coś innego. Natomiast warto w miarę rozsądnie skonfigurować biorąc opcje z których się faktycznie korzysta.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Mnie bardziej zastanawia dlaczego ceny pakietów są niższe w przypadki serii 4. Pakiet repair na 5 lat kosztuje 10600, ma 4 lata 3300. Tak samo Service inclusive najdroższy dla serii 4 kosztuje 5100 a dla 3 kolejno Service inclusive najdroższy 7700 a repair na 4 lata 5000 a na 5 lat 12400.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
To jest jedyny przypadek jaki się opłaca. Sam nie brałem tego do konfiguracji. Umówimy jestem z dealerem, że gdyby były pogłoski o zmianie ceny pakietów/opcji to da znać aby to jeszcze dołożyć. Na razie się nie zapowiada ma podwyżki bo zł do euro na dobry poziomie dla BMW + inflacja w Niemczech spadła do 2% pierwszy raz od 21 roku. Wiem od księgowej, że to rozliczę jak zakup opon. Jednorazowa amortyzacja, nie zwiększająca limitów do leasingu oczywiście o ile fv nie przekroczy 10k netto. Ja jestem na liniowce jak ktoś tylko VAT rozlicza to nie ma znaczenia kiedy to weźmie.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Zastanów się czy faktycznie pakiet m pro jest Ci potrzebny. Shadowline black plastkików można dobrać osobno za 0zl. Płacisz za przelakierowane zaciski na czerwono, pasy ze wzorem M oraz reflektory shadowline, które moim zdaniem wyglądają gorzej bo bez tego widać ta ładna niebieska wstawkę jak kiedyś miały lasery. Pięć koła w kieszeni na fajne felgi zimowe;) Natomiast jak Ci się bardzo podoba to czemu nie. Co do reszty konfiguracji masz wszystko poza ogrzewaniem postojowym, szyberdachem oraz systemami asystującymi wraz z pakietem innowacji. Reszta to już moim zdaniem takim dodatkowe mało popularne opcje. Jeśli nie potrzebujesz większego odciążenia w trasach to nie warto więcej inwestowac. Jedynie co to nie warto brać teraz pakietów repair oraz Service inclusive. Podbijasz sobie kwotę leasingu = mniej odliczysz. Do 90 dni od zakupu możesz sobie to wykupić w BMW. Na to rabatu u tak nie dostaniesz więc korzyści aby to mieć w konfiguracji nie ma.
-
G20 LCI2 2025
Na priv Ci wysłałem co mi napisali. Wklejać tu nie będę.
-
Nowa 5 G60/G61
Racja.... A największym hitem jest brak lexusa IS w Eurokołchozie . W Stanach można kupić nadal sedana segmentu D tj. lexus IS500 z 5.0 V8 479HP, a cena to tylko 60k$=ok. 230 tysięcy złotych. Taniej niż najtańsze BMW5 G60 z podstawową benzyną rwd 🙂 Jakiś czas temu padła u mnie decyzja o zmianie samochodu. Na początku moje oczy powędrowały na segment E w kombi. Założyłem sobie, że chce coś w miarę świeżego więc na starcie odrzuciłem A6 oraz V90. Nie jestem również fanem Mercedesa, więc naturalnym wyborem stało się nowe BMW5. Pojechałem do salonu obejrzeć nową 5. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to przypadł mi do gustu, szczególnie w ciemnym kolorze. Może nie są to typowe linie BMW, ale rozmiar oraz proporcję robią wrażenie. Środek nie zachwycił. Zdecydowanie jest za dużo pianoblack, którego nie można opcjonalnie wymienić na drewno/aluminium. Będąc w salonie skonfigurowałem sobie wstępnie samochód z hybryda plug in 4x4. Po pierwszy wstępnym rabacie od dealera wyszło ok. 400k. Z ciekawości tego samego dnia wybrałem się również do salonu volkswagena zobaczyć nowego passata. Moim zdaniem we wnętrzu dobrze skonfigurowany passat jest niebezpiecznie blisko nowego G60, pod względem jakości wykonania. Miejsca w środku subiektywnie więcej, można dostać benzynę 2.0 265KM. Nawet można mieć bogatsze wyposażenie np. masaże. Wtedy za w pełni wyposażonego passata dostałem propozycję ceny ok. 250-260 tysięcy. Teraz jest akcja promocyjna, że można ten samochód kupić nawet za 220k, w takiej wersji. BMW to segment E (choć moim zdaniem Passat w środku jest większy) oraz premium. Natomiast totalnie tego nie czuć moim zdaniem. Za 400k powinienem móc zakupić dobrze wyposażone 540i oraz czuć niedosyt siedząc w passacie po oględzinach nowej 5. Całe szczęście tego samego dnia również w salonie BMW zdecydowałem się sprawdzić jak się prezentuje 3 w touringu. Z zewnątrz rewelacja, w środku brak nadmiernej ilości pianoblack, dobre spasowanie oraz materiały. Ilość miejsca bez szału, natomiast jeżdżę głównie sam więc nie ważna jest dla mnie bardzo ilość miejsca na tylnej kanapie. Bagażnik 500l wystarczający do moich potrzeb. Paleta silnikowa szeroka, zamówiłem B58 40i. Subiektywnie lepszy samochód niż seria 5. Jakbym miał dokładać to do X5, a najlepiej bym kupił sobie dwa samochody: M2 + dieselka na trasy.
-
G20 LCI2 2025
Autoryzowany serwis BMW. Taka dostałem odpowiedź, aby się tam kontaktować jesli chce szczegółowe informacje. Inaczej: wyczerpanie kwot produkcyjnych a przyczyna, że nagle się się samochody przestały produkować - niewiadomo.
-
G20 LCI2 2025
Z jakiegoś powodu stanęła produkcja na G21 w wersjach 40i,40d. Kontaktowałem się z BMW Polska nie wiedzą jaki jest powód opóźnień. Miałem mieć produkcję we wrześniu. Od 2 miesięcy mam status 105.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Continental TS860 są w tym rozmiarze z homologacja. Kiedyś czytałem test samochodu z tymi oponami w 340i. Ogólnie gość je chwalił, recenzja z 2023 lub 2024 więc dość świeża.
-
G20 LCI2 2025
Nie wiem czy tak rechotają bo z jakiegoś powodu znacznie spada ilość kradzieży samochodów. Dążymy do coraz większej inwigilacji jako społeczeństwo, co powoduje iż zawód złodzieja jest również coraz trudniejszy - przykład pieniądz cyfrowy, monitoring na każdym kroku, kontrola rachunków bankowych, limity w płatnościach gotówkowych. Nawet gdzieś czytałem, że w czasie tej powodzi jaka nas teraz nawiedziły szabrownicy nie mają łatwego życia w erze Internetu jak w 97. Nie ma co się przejmować, moim zdaniem co to jest kilka tysięcy samochodów skradzionych rocznie w Polsce (tyle ok. oficjalnie się wyrejestrowuje). Mnie to jedynie martwi ta zawiecha produkcyjna z jakiegoś powodu mój samochód nadal się nie zaczął produkować... Ehhh a handlowiec trochę [BAD] wołowa. Tylko słyszę: będę Pana informować jak cokolwiek się zmieni, a wygląda to tak że sam dzwonie co jakiś czas dopytywać się bo od momentu podpisania umowy to już jest jeśli chodzi o interakcje kontakt jednostronny.
-
G20 LCI2 2025
Zgoda. Każde zabezpieczenie jest do złamania, kwestia czasu jaki potrzebujesz na jego złamanie. Będąc hipotetycznym złodziejem zależy mi aby ukraść samochód, który łatwo ukradnę, potem rozbiorę i sprzedam. Dlatego większość kradzieży to np. galeria handlowa + walizka. Mam kilku znajomych którym ukradli lub komuś z bliskich ukradli samochód spod M1 w Krakowie. Wszystkie posiadały keylessa oraz były z segmentu popularnego, a konkretnie z tego co pamiętam to byłby to: dwie skody superb, lexus NX oraz UX, toyota RAV4 oraz tiguan. O kradzieży na lawetę pierwszy raz wyczytałem na tym forum oraz obejrzałem jakiś wideo na yt, więc to naprawdę margines. Wszystko jest kwestia statystyki. Każdy samochód mogą ukraść, ale jeśli mieszkasz w domu z monitoringiem, alarmem dobrze zabezpieczonym garażem. Twój samochód nie ma keylessa a ogródka pilnuje ,,wyszkolony" pies to złodziej to musi być chyba komandosem by się tego podjąć 😛 Co ciekawe branżowo teraz nie o samochodach, ale o nowych domach. Jeśli budujecie dom i będzie mieć rekuperacje zwracajcie uwagę gdzie chcą wam zamontować czerpnie powietrza. Złodzieje teraz rozpylają gaz usypiający poprzez takie czerpnie i okradają śpiących właścicieli. Więc trzeba je mądrze chować.
-
G20 LCI2 2025
Samochody bez keylessa są dużo trudniejsze do kradzieży, ponieważ nie da się zastosować cichych metod kradzieży (nie licząc zwędzenia kluczyka oczywiście, z komputera jak na razie odpalić się samochodu nie da tak dobrze jest to zabezpieczone). Zawsze jak złodzieje będą bardzo zmotywowani to wciągną samochód na lawetę. Natomiast po rozmowie ze znajomym siedzącym w temacie zabezpieczeń, wiem że takie kradzieże to są marginalne przypadki i dotyczą jakiś unikatowych wersji samochód pod specjalne zamówienia (BMW 3 nawet w wersji 340i takim samochodem nie jest). Dla złodzieja taki sposób kradzieży jest to bardzo duże ryzyko, bo samochody mają fabrycznie wbudowany alarm jeśli chodzi o przechyły, a podstawowe pytanie to po co ryzykować jak bez problemu znajdzie podobny egzemplarz zaparkowany pod galerią z keylessem? Sam nie brałem keylessa ponieważ często mam w samochodzie dość drogi sprzęt. Nie ma ochoty się stresować, oraz zwiększać szanse że będę mieć do czynienia z firmami ubezpieczeniowymi aby oddali kasę za sprzęt... Czy uważam, że nie powinno się go brać? Oczywiście, że nie. Jak ktoś potrzebuje takiej wygody to jest to fajne rozwiązanie. Natomiast jak planujesz zakładać jakieś canloocki, to po co to brać? By tylko wybulić kolejne kilka tysięcy na systemy zabezpieczające, a potem robić w samochodzie akrobacje? Czy może będziesz nosić kluczyk w specjalnym etui, a potem i tak za każdym razem wyjmować kluczyk z pokrowca przed otwarciem samochodu? W takiej sytuacji lepiej tego nie brać i się nie denerwować. Jak kradzież Cię nie stresuje to warto to mieć, szczególnie że jest GAP. Co do samej ceny za ten system, moim zdaniem jest trochę drogi. Do touringa pakiet kosztuje 6400zł z czego będąc uczciwym można odliczyć 1300zł (za lędźwia). Wychodzi 5k za keylessa + dla przewrażliwionych kolejne 4k za canloocki (swoją drogą gdybym miał jakiś naprawdę unikatowy samochód, to bym to założył tam, ale nie w daily) + przegrzewającą ładowarkę indukcyjną😄 A będąc naprawdę uczciwym wobec siebie. Mam teraz keylessa i tak wyciągam kluczyk jak idę do samochodu. Bardzo często mam potrzebę otwarcia bagażnika i robię to podczas dochodzenia do samochodu. Kiedy już do niego podejdę mam otwarty bagażnik. Kluczyk noszę w 99% w kieszeni więc mam do niego łatwy dostęp. Mam też samochody bez keylessa, mam nawyk sprawdzania czy samochód jest zamknięty. Wielokrotnie się już irytowałem, gdy wracałem odruchowo do samochodu sprawdzić czy jest zamknięty pomimo tego jak się oddalisz to sam się zamyka (zamykałem wtedy poprzez muśnięcie klamki). W samochodzie bez tego wiem, że kliknąłem zamkniętą kłódkę na kluczyku. Są to częste odruchy, dla ludzie mających również samochody bez tego. A najbardziej irytującą rzeczą jest: mycie samochodu na bezdotykowej. Nie zliczę ile razy mi się otworzył już bagażnik z tego czujnika na nogę, czy mrugające co chwile światła po odchodzeniu/podchodzeniu do samochodu. Kończąc bierzcie to co wam pasuje, bo lepiej się nie irytować posiadaniem/brakiem opcji przez czas użytkowania samochodu, a tego dołożyć się da. Z tego co wiem natomiast wyłączyć już tak.
-
G20 LCI2 2025
Nie ma 19 homologowanych opon zimowych na 255 jest tylko na 225 natomiast na 18 są homologowane opony 255. Więc na zimę jak chcesz 19 to 4szt. 225. Ewentualnie możesz coś zakupić nie homologowanego przez BMW bo nawet na 18 jest bardzo mały wybór opon...
-
Czas oczekiwania
Nadal mam status 105 😕 Czy ktoś jest również w tej sytuacji?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
To chyba najlepiej wchodzić ostro w zakręty oraz dynamicznie ruszać 😄