Treść opublikowana przez BaX
-
320d jak kupic oryginalne xenony?
Ale o co Ci chodzi, napisałem proste zdanie w odpowiedzi na jeden z postów. Dla mnie to bzdura żeby montować coś co nie jest w pełni sprawne z punktu widzenia elektrycznego. Jak mam jechać i pilnować, żeby przypadkiem nie spalić lampy bo za dlugo pojade na "długich". A już kompletna paranoja to zakładanie bixenonów aby 'długie' świeciły w tym samym kolorze. :lol: :roll2: Masz "prawie jak" w oryginalne.
-
320d jak kupic oryginalne xenony?
:duh: To po kiego komu takie światła i jaki sens ma ich montowanie. :lol: Dla ozdoby?! :roll2: Wg takiego podejścia w e46 przed liftem światła ksenonowe też są montowane "dla ozdoby". Rozumiesz to zdanie: W samochodzie fabrycznie wypoosażonym w bixenony zwiększone napięcie odsłąniające przesłonę podawane jest przez moment, potem moduł LCM "daje" normalne napięcie do podtrzymania otwartej przesłony (aby świeciły "długie") To tu masz odpowiedź. Nie dla ozdoby tylko jest to inaczej rozwiązane. papik: można założyć xenon po co od razu bi.
-
320d jak kupic oryginalne xenony?
:duh: To po kiego komu takie światła i jaki sens ma ich montowanie. :lol: Dla ozdoby?! :roll2:
-
WODA Z SZYBERDACHU :(
w coupe na 100% biegną w tylnych słupkach /pod trójkątną tapicerka z oświetleniem/ i wychodzą za wykładzinami bocznymi w bagażniku i chyba w przenich słupkach.
-
WODA Z SZYBERDACHU :(
Bo końcówki rurek odprowadzających wodę są poprowadzone od każdego rogu 'kasety' szyber-dachu. Ona tworzy coś w rodzaju wanny z ujściami na rogach.
-
WODA Z SZYBERDACHU :(
Woda powinna z dachu uciekać dwoma rurkami które mają ujscie w bagażniku. Jak ci się 'przelewa' przez otwór do środka tzn. że musisz mieć coś przytkane. A z dachem podniesionym można śmiało jeżdzić w deszczu i nic się nie powinno wlewać do auta.
-
"Zimowe" pytanie do posiadaczy e36 320 Coupe...
Mogą być w dobrym stanie ale jak będą stare to i tak lipa.
-
Ustawienie geometrii - ASO ? czy zwykla stacja ?
Do ustawiania geometrii są systemy z czterema 'bramkami' zakładanymi na każde koło tak, że promień lasera zamyka 'kwadrat'. Praktycznie nie ma możliwości złego ustawienia, wszystko zależy od tego jak się przyłoży warsztat bo przecież zakresy w jakich muszą się mieścić pomiary są ogólnie znane, nawet w TIS są. No i w BMW ustawia się geometrie po dociążeniu samochodu ciężarkami co nie każdy zakład stosuje.
-
Mapa Polski do e90 Professional
Płyta musi być -DL czy może być +DL bo nagrałem na '+' i nie działa więc nie wiem czy to wina płytki czy softa?
-
Żółta kontrolka oleju - czasem świeci po wyłączeniu zapłonu.
ShakeIt: Ona się może zapalać nawet jak poziom oleju jest pomiędzy kreskami, ale blisko minimum. Dolej z 0.5l i zobaczysz czy będzie zmiana. szulman: Twój objaw jest inny od tego wcześniejszego, taki przypadek jak u ShakeIt-a opisany jest nawet w instrukcji i to normalny objaw jak olej 'sie kończy'
-
speedalarm.pl
Przecież rejestracja jest za darmo więc jaki problem samemu sprawdzić? Ja niestety nie mogę bo na WinCE nie ma wersji.
-
Spasowanie maski
Teoretycznie maske ustawiasz względem grila bo powinna ona licować załamaniem 'przez środek' z grilem ale tylko wtedy wszystko dobrze ustawisz jak błotkniki są tam gdzie powinny być, a pas przedni /to do czego są przykręcone lampy/ jest symetryczny względem auta. Jeżeli miałeś 'walony przód' to możesz mieć olbrzymie problemy z zestawieniem tego bo zazwyczaj jest to tak powustawiane aby szpary były równe, co nie znaczy niestety, że maska jest centralnie w osi auta. Ciężko to wytłumaczyć bo trzeba zrozumieć jak to się wszystko składa i co można regulować, a praktycznie można wszystko bo większość dziur w blachach przodu na śruby to owale.
-
mam dosyć fotoradarów stacjonarnych, czy jest jakiś patent??
Przymiarki do pomiaru liniowego? Zaczyna powoli to wszystko być jakąś farsą. :mad2:
-
mam dosyć fotoradarów stacjonarnych, czy jest jakiś patent??
U niego licznik zaczyna się od 100km/h? :duh: Nawet w M6 które oglądałem był wyskalowany od ZERA.
-
Gdzie robić przegląd??? Śląskie...
Koleś z Amsterdamu, widać jakieś trefne zioło jarał bo szkody są nieodwracalne. :lol: Nadzieja w tym, że mu się ten trup zesypie zanim dojedzie do granicy, buehehehehe.
-
328 - 6,5l/100km? Opowieści dziwnej treści, czy fakt???
Dziwne bo mój komp 'myli' się o 0.1-0.2l/100km, a sprawdzałem z 5x i nie huhu nie chce wskazać więcej jak 10.8/100km. :mrgreen: Może blokade ma jakąś. :roll2:
-
mam dosyć fotoradarów stacjonarnych, czy jest jakiś patent??
Jak do nas na rejon pierwszy raz przyjechał przenośny fotoradar to pierwszego dnia w kolekcji zdjęć była... policyjna więźniarka na ograniczeniu przy szkole. :duh: :lol:
-
mam dosyć fotoradarów stacjonarnych, czy jest jakiś patent??
Miejskie autobusy jadą szybciej niż 50km/h bo inaczej nie mieściły by się w widełkach rozkładu. :norty: Widzisz ale to działa. Kiedyś z Cieszyna do Bielska trzeba było jechać godzine jak nie było ruchu, w szczycie nawet 90min jak się miało szczęście, w zimie nawet 2 godziny o ile jakiś TIR się po drodze nie "złożył" na podjeździe. Prędkość dyktowały autobusy i ciężarówki, powodowało to, że taka jazda to była męczarnia ale była to jedyna droga dla wielu ludzi aby dojechać do pracy, szkoły itd./ dla mnie akurat na szczęście nie/ Teraz jedziesz naście minut bez stresu, dwoma pasami i co najważniejsze możesz jechać zgodnie z przepisami z przelotową prędkością 110km/h. Nie widzisz różnicy to polecam okuliste. Jak powstanie 'via baltica' to nad morze PRZEPISOWO pojade z 6 godzin, teraz potrzeba z 9-11 godzin jak się ma szczęscie i wiadro czegoś na nerwy żeby jechać przepisowo. Dostrzegasz różnice w zmęczeniu jaka powstaje przez te 'dodatkowe' kilka godzina jazdy, w dodatku po drodze dużo niższej kategorii, wymagającej dużo większego skupienia z uwagi na skrzyżowania, światła, znaki, zabudowania itd,itp?
-
mam dosyć fotoradarów stacjonarnych, czy jest jakiś patent??
Bueheheheh, no to uproszczenie ^2. Na droge hamowania mają wpływ czynniki zewnętrzne typu, rodzaj podłoża, stan opon i zawieszenia, warunki atmosferyczne itd. No świetnie że sobie zdajesz z tego sprawę, tyle że.... po pierwsze piszę o drodze zatrzymania, po drugie czynniki zewnętrzne mogą tę drogę jedynie wydłużyć bądź skrócić, ale nie zmienią jej zależności od prędkości. Dla mnie to jasne, dla ciebie powód do śmiechu. No to się trochę różnimy. Piszesz bzdury i podpierasz to fantazjami matematycznymi i tylko o to mi chodziło. W warunkach drogowych nie mają one zastosowania w odniesieniu do drogi hamowania bo za dużo zmiennych ma na nią wpływ. A co do meritum to dziennie jade do pracy 17km i zgodnie z przepisami musiał bym jechać 50km/h :duh: czyli tak na dobra sprawe nie wrzuce nawet czwórki! To jest paranoja szczególnie, że większość to droga przez zadupia gdzie domy są po 20m od drogi no ale oczywiście policja wyznaczyła sobie 3 punkty do pomiarów i wystawia fotoradary. I powiedz mi teraz kto wytrzyma jazde z taką prędkością. Pozdro.
-
mam dosyć fotoradarów stacjonarnych, czy jest jakiś patent??
Bueheheheh, no to uproszczenie ^2. Na droge hamowania mają wpływ czynniki zewnętrzne typu, rodzaj podłoża, stan opon i zawieszenia, warunki atmosferyczne itd.
-
mam dosyć fotoradarów stacjonarnych, czy jest jakiś patent??
Możesz to udowodnić? :lol:
-
mam dosyć fotoradarów stacjonarnych, czy jest jakiś patent??
Ja woże chyba 8 rok naklejke w schowku, po cholere ja kleić. A jak by się któremuś przy kontroli przypomniało zawsze można nakleić. :norty:
-
Zderzak MTechnik - podstawa pod tablicę rejestracyjną
No to gra gitara, nie mam tego adaptera, musze jutro zadzwonić ile ta przyjemność mnie bedzie kosztować. Dzieki wielkie ze fotki.
-
Sworznie i tuleje jakie i gdzie kupić
Nie, bo są dwie wersje wachaczy w E36 /zależy od rocznika/ i w jednej z nich są sworznie krótkie z tzw. strefą komfortu. Można natomiast kupić do tej wersji tzw. sworznie pełne bez tej strefy. /gumy pomiędzy zewnętrzną i wewnętrzną blachą sworznia/
-
Zderzak MTechnik - podstawa pod tablicę rejestracyjną
Z tej fotki troche niewyraźnie widać ale w kratce są chyba kontury tego adaptera po obu stronach. U mnie są 'dziury' po obu stronach za kratka bo tunel nie sięga zderzaka. Jak byś mógł zrobić zbliżenie na kratke po bokach. ;) Thx i pozdro.