Treść opublikowana przez fast-bmw
-
Czujnik klapy w touringu
Dziś podpiąłem silniczek i kontrolka klapy zgasła. Nie dobrałem się jeszcze do kabli w zawiasie klapy ale za to wyczyściłem oś wycieraczki i dałem nowe oringi. Ale silnik nie działa i spryskiwacz też. A jakie kolory przewodów we wtyczce do silniczka dają zasilanie w momencie włączenia wycieraczki? I jak sprawdzić silniczek na krótko? Bo miałem spalony bezpiecznik. Więc albo wycieraczka stawiając opór spaliła bezpiecznik albo szlak trafił silniczek.
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
No właśnie, te specyfiki : jeden żrący, drugi myjący. Jak się leje nafte lub benzynę, to się wie co się ma. Znaczy raz na jaaaakiś czas
-
525d pompa w baku - wymiana
Czyli tam wszystko działa jak należy
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
Może i przypadek z awarią ale jednemu i drugiemu auto jeździło a po dodaniu tego do baku oba auta również jeździły- na lawecie
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
A jaki specyfik znajomi lali to sami nie pamiętają. Na stacji paliw kupili przy okazji tankowania. Takie w ok 0,5 l podłużnej, czarnej butelce. Środek do m.in. czyszczenia wtryskiwaczy. Ale mówię to było kilka lat temu.
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
W sumie fakt, nafta myje i to nieźle. Do renowacji motocykli jej używam, silnik, koła, rama. Ale i smaruje, bo trzeba ja porządnie spłukać np ekstrakcyjną bo po niej wszystko tłuste. Ale za to czyste
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
Czyli coś tam może usprawnia, uszczelnia. Mówisz że warto a tym bardziej sprawdzone i bezpieczne.
-
Nic na siłe, lusterka boczne
O super. Dziś spróbuję. Najpierw czymś prysne te zawiasy, bo jak do góry to żebym auta na bok czasem nie obalił
-
Więcej niż samochód
Z ust mi to wyjąłeś
-
Nic na siłe, lusterka boczne
Słuchajcie, dzisiaj chciałem złożyć ręcznie (nie mam funkcji elektrycznego składania) lusterka boczne i nie idzie. Jest jakiś zatrzask? Czy poprostu się zastały? Lać WD i na siłę czy lepiej nie bo coś odpadnie?
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
Stosując np nafte, wiesz co lejesz a odnośnie tych ulepszaczy to ... hmmm, jak już wspominałem , dwóch znajomych mieli przykre doświadczenia
-
Migająca trakcja przy prędkości powyżej 80km/h
Sorki za odgrzanie kotleta ale dobrze wiedzieć że rozmiary opon mają wpływ na trakcje. A czy mogę mieć dwa różne bieżniki (przód inne niż tył) ale zachowując wszystkie o takim samym rozmiarze? Bo tylne mam już podjechane i planuje wymienić jedną parę.
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
Ale to dodajesz aby przeczyścić układ paliwowy czy aby ułatwiać odpalanie zimą?
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
Czyli nafta TAK a benzyna NIE. W sumie nafta jest pochodną ropy, najbardziej zbliżoną zaraz po oleju
-
Czujnik klapy w touringu
W sensie że na stałe do klapy? Spróbuj i daj znać
-
Zgasła nie odpala 530D e39
A właśnie, gdy wiatraczek padnie lub będzie się zacierał, to spowoduje że ECU z czasem się spali czy w skutek grzania nie będzie działał jak należy? A po wymianie wiatraczka wszystko wróci do normy?
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
Nie co wyżej "szumrak" o tym pisał że takie coś tylko w starych silnikach . Nie wiem jak to się miewa odnośnie dzisiejszych + nafta. Ona jest bardziej tłusta od benzyny więc może w dieslu szkód nie narobi a fakt , coś tam umyje, udrożni, usprawni...
-
BENZYNA W OLEJU M52B28 1X VANOS
Aha i pamiętaj że krótkie trasy są najgorsze. Każdy niedogrzany silnik może przepuścić początkowo paliwo (ale to głównie w mocno wyeksploatowanych jednostkach) olej również nie zdąży osiągnąć temperatury pracy. Świece równie nie osiągną temperatury samooczyszczenia. Mówiąc wprost, im krócej tym gorzej. (Mowa o sprawnym silniku)
-
BENZYNA W OLEJU M52B28 1X VANOS
Taki kawałek i tak i nie ale pamiętaj że Twój olej z benzyną nie ma już odpowiedniej lepkości . Gorzej, z biegiem czasu taka mieszanka robi się kwasowa. I weź również pod uwagę fakt, że dopóki nie znajdziesz przyczyny i nie usuniesz tej usterki to paliwa w oleju będzie przybywać.
-
Silnik gaśnie po rozgrzaniu
No właśnie miałem Ci pisać o czujniku temp. silnika. Kiedyś miałem w oplu przypadek podobny. Zimne auto pali na strzał, jak się zagrzało , gasło i póki nie ostygło silnik nie zapalał. Uszkodzony czujnik temperatury silnika cały czas wysyłał sygnał do komputera że silnik jest zimny więc auto chodziło cały czas na ssaniu a po nagrzaniu silnik się zalewał i gasł.
-
BENZYNA W OLEJU M52B28 1X VANOS
Jeśli uszczelnienia wymieniałeś, a tloki wytwarzają odpowiednie ciśnienie, możesz szukać przy sondzie lambda. Uszkodzona będzie dawać błędny sygnał dla kompa a ten będzie źle dawkować paliwo. I stąd może być wzrost spalania a nadmiar benzyny leci do rury i tam się spala dlatego słychać te dźwięki. Możliwy też zły kąt wtrysku paliwa który się nie spala a przelatuje pod tłok np przez pierścienie. Nie mówię że tak ale też sprawdzić nie zaszkodzi.
-
Czujnik klapy w touringu
Do zalewania używam specjalnej żywicy przemysłowej. Uszczelnia, izoluje, klei. A u siebie możesz śruby wkleić na płynny metal a całą blende dodatkowo przytwierdź do klapy klejem hybrix . Coś jak silikon ale bardzo wytrzymały.
-
525d pompa w baku - wymiana
U mnie jak mam mało paliwa , rano jest trochę w lewym i trochę w prawym. Po odpaleniu w lewym spada niemal do zera
-
Czujnik klapy w touringu
Czyli wymiana wiąże się z klejeniem. Poradzę sobie. Za jakiś czas się za to zabiorę. Piwko dla Ciebie za poradę.
-
Więcej niż samochód
Gdzieś czytałem, ktoś napisał: "Jeśli parkujesz swoje auto i idąc do domu ani razu się nie odwrocisz aby na nie spojrzeć, znaczy to że nie chcesz tego samochodu" Ja nigdy nie mogę przejść obojętnie