Skocz do zawartości

jasiuq1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jasiuq1

  1. jasiuq1 odpowiedział(a) na Sz530d temat w E39
    Ja tez walcze ze "smrodem" i nawet na gwarancji wymieniono mi parownik. Pomoglo czesciowo tzn na wlaczonej klimie narazie nie smierdzi. tylko p zgaszeniu nadal pojawia sie bardzo nieciekawy zapach! Odgrzybianie pomagalo na 2 dni. Preparaty najlepiej uzyc profesjonalne. Co do uzycia sa rozne szkoly. Obieg zamkniety i psikanie od wewnatrz - tak robi sie ultradzwiekami - slaba metoda. najlepszy efekt osiaga sie po spryskaniu bezposrednio parownika. Mozna probowac od srodka albo przez odplyw wody. Najlepiej pojechac do speca i odzalowac pare zlotych i cieszyc sie efektem przez pol roku do roku.
  2. Reczne polerowanie calego auta jakakolwiek pasta to nic madrego, na ogol pozostaja "refleksy" Jezeli autko wymaga polerowania to raczej robi sie to maszynowo i uzywa odpowiedniej pasty w zaleznosci od tego ile trzeba "spolerowac" Finisz robi sie drobnoziarnista pasta najlepiej firmy 3M Dobry lakiernik lub dobra myjnia reczna. Koszt okolo 200 PLN Pasta Tempo jest niezla do usuwania miejcowo jakis drobnych rysek, czy zmatowien, a nie polerki calego auta. Pozdrawiam
  3. No dobra, ale po co ladowac? Jesli nie laduje sie podczas jazdy, albo nie trzyma pradu to jest walniety i nic mu nie pomoze. W E60 akumulator na postoju przy wlaczonym osprzecie dlugo i tak nie wytrzymuje, wiec jak padnie po 20 minutach sluchania muzyki itp to nie nalezy sie martwic. Pozdrawiam
  4. jasiuq1 odpowiedział(a) na Sz530d temat w E39
    kupic i uzywac preparat 2 razy w roku i tak zmieniac filtry. Niestety nie gwarantuje to sukcesu. Jesli nie pomaga to tylko dobry fachowiec, ktory porozbiera co sie da i wszystko wyczysci. Zapach wilgoci jest po czesci normalny - po wylaczeniu klimy parownik uwalnia zamarznieta wilgoc.
  5. jasiuq1 odpowiedział(a) na dnowinski temat w E60, E61
    ....powiedzialbym, ze nawet trzeba! to dobrze, bo wlasnie taki rozmiar bede zakladal a juz na 16 srednio mi sie jazda po dziurach podoba. Dziekuje piknie wszystkim!!! Jak yokohamy nie dojada to zaloze te pirelki. Pozdrawiam.
  6. jasiuq1 odpowiedział(a) na dnowinski temat w E60, E61
    skoro juz mowa o oponach, to prosze sie podzielic ze mna wrazeniami - zamowilem yokohame ale NIE MA - czy ktos smigal e60 tka na pirelli p zero rosso???????? twarde/miekkie, ciche/glosne/, zabkuja/nie zabkuja????? jak na wodzie? pozdrawiam
  7. jasiuq1 odpowiedział(a) na jasiuq1 temat w E60, E61
    ....o w morde.... nie no , tylo to chyba za duzo. No ale ktos u Was kiedys sprawdzal grubosc, czy poprostu nic sie nie dzialo to nikt nie wymienial?
  8. jasiuq1 odpowiedział(a) na jasiuq1 temat w E60, E61
    a jaki masz rzeczywisty przebieg? :mrgreen: tego nie wiedza najstarsi indianie :mrgreen: Auto "ex ag" ale ja i tak pomalu zaczynam watpic - 40 000 tarcze sa na min. grubosci klocki pokazuje jeszcze 11000 przod i 15000 tyl. Tarcze leciutko bija przy hamowaniu jak sa cieple. Przy probie reklamacji wyszlo, ze za cienkie juz na wymiane gwarancyjna.
  9. Moze trzeba bedzie pokasowac troche bledow, ale lepsze to niz uszkodzenie elektroniki w przypadku ladowania jakims "niesprawnym" prostownikiem. :nienie: Prostowniki uzywane przez ASO sa piekielnie drogie - to o czyms swiadczy :norty:
  10. jasiuq1 opublikował(a) temat w E60, E61
    Troche mnie zmartwila bardzo krotka moim zdaniem zywotnosc moich tarcz i tu mam pytanie do kolegow: co ile w Waszych autkach trzebabylo wymienic tarcze i co ile klocki. Pytanie do wlascicieli 530D z automatyczna skrzynia. Oczywiste jest, ze kazdy jezdzi inaczej, ale jakas srednia napewno mozna wyciagnac. Pozdrawiam
  11. jasiuq1 odpowiedział(a) na dnowinski temat w E60, E61
    Nie moge sie zgodzic. Wyrwane dziury w oponach wystepuja o wiele rzadziej niz koleiny. A sa takie w Polsce, ze spokojne mozna przy odpowiedniej predkosci przeleciec na pas obok, a przynajmniej na jego polowe - czolowka? Co lepsze? I tak mozna skonczyc w rowie i tak. Ja nie zlapalem pany od 6 lat. Moja dziewczyna tez w cos wpadla i wyrwala kawalek boku przy mniejszej predkosci bo okolo 60km/h ale tez dojechala pare kilometrow do garazu na zwyklej oponie. Czasem mozna miec pecha. Samolot tez moze spasc komus na glowe, a run flaty maja zdecydowanie wiecej wad niz zalet i oprocz zapewnienia bezpieczenstwa stwarzaja tez zagrozenie. Mysle,ze promuja to na sile tylko po to, zeby byl ruch w interesie (duzo drozsze sa) i rozwijac technologie niekoniecznie jako twarde i grube boki. Co innego jakby kolein nie bylo :norty: Pytanie na co sie Niemcy skarza?
  12. jasiuq1 odpowiedział(a) na dnowinski temat w E60, E61
    Dziury to jedno - czasem run flaty uratuja felge i same przetrwaja - juz wiemy od Kolegi, ze raczej nie goodyear'y. Bridgestony moga byc duuuzo wytrzymalsze. Ale zachowanie autka obutego w opony run on flat w koleinach to zgroza. U Niemca pewnie sie sprawdza, ale u nas - lepiej sobie darowac.
  13. Zostawialem akurat auto w serwisie jak dzwonili do klienta podac mu koszty - nowe turbo i katalizator i olej do zalania silnika - zeby sprawdzic czy wogole zyje. Troszke ponad 10 000 PLN netto :duh:
  14. jasiuq1 odpowiedział(a) na dnowinski temat w E60, E61
    jeszcze mam 16 z zimowkami. Czekam na oponki i bedzie 245/45/17 strach sie bac co wtedy bedzie sie dzialo. Mialem odczucia, ze amorki i sprezyny do wymiany, ale serwis zbadali i tlumiennie z przodu kolo 76% a ztylu 69%. Trudno sie przyczepic. Myslalem, ze moze jedna strona walnieta bo jak jade na miejscu pasazera to mi sie nawet podoba, ale roznice lewa/prawa strona to 1%. Zmeczona sprezyna? jak to zdiagnozowac? tragedia. Własni esie dowiedzialem, ze mam juz za cienkie tarcze, zeby reklamowac bicie przy chamowaniu. Z tego by wynikało, ze pierwsza zmiana klockow bedzie razem z tarczami - cos chyba nie tak. Moze trzeba papuge wynajac i powalczyc o wymiane na nowke, bo na uzywke to jeszcze z deszczu pod rynne...
  15. jasiuq1 odpowiedział(a) na dnowinski temat w E60, E61
    dobrze powiedziane: " ale do doskonałości to daleko" Mam obecnie zastepczy samochod - 520 golas i poza stukami z przekladni kierowniczej zawieszenie jest przyjemne. Wiadomo - "kladzie sie" na zakretach ale poto mam dd. A moja skacze na dziurach jak pilka a w aucie wszystko niby sprawne - to irytuje. Zobaczymy jeszcze jedna szanse dam serwisowi a pozniej sprobuje moze prywatnie poza ASO - najwyzej naprawie i poprosze BMW Polska o zwrot kosztow :jawdrop: Licze , ze ten nanowszy soft cos poprawi jeszcze. Pozdrawiam
  16. jasiuq1 odpowiedział(a) na dnowinski temat w E60, E61
    No wlasnie. Tez sadze , ze poduszki niedomagaja, a moze sa poprostu wysterowane zbyt twardo, tylko problem jest zmusic ASO do zrozumienia problemu i jego usuniecia , to samo ze stukami - nic nie slysza. Silnik u mnie wyjatkowo rowno pracuje a pytali nawet sami od siebie w serwisie czy nie ma jakis szarpniec na jalowym biegu - widocznie wiedza co powoduje nie rowna prace i chcieli blysnac. DD - sprawa o tyle skomplikowana, ze serwis juz walczy z tym troche czasu. Auto zachowuje sie coraz lepiej. Wymieniali juz przekladnie i caly stabilizator, utwardzaja to auto wlasnie przy pomocy DD bo jest moim zdaniem za miekkie - ja czepiam sie sprezyn i amorow a serwis bawi sie stabilizatorem. Po kilku wizytach w serwisie plywanie po drodze zmienilo sie w delikatne szarpanie i w koncu zachowuje sie jak podczas silnego wiatru - rzuca mna w fotelu :mrgreen: Wydaje mi sie , ze mechanizm aktywnego ukladu kierowniczego ma luz, albo ciagle pracuje, zeby inny luz skasowac. Cichutko cos stuka z kolumny jak kierownica poszarpac, ale ASO nic nie slyszy oczywiscie :mad2: RoboCza - masz racje, poprzedni uzytkownik mogl narobic klopotow. Jednak auto exag powinno wykluczac ten problem. Niestety nie wyklucza!!! Wszyscy, ktorzy mysla, ze samochod exag czy premium selection to pewny samochod , sprawny, sprawdzony i naprawiony - sa w bledzie. Dodam ze u mnie jest jakies 38 000 km przejechane - o ile to oryginalny przebieg. Co do Audi, to na pewno jest duzo mniej awaryjne! Czy lepsze? - to temat rzeka.
  17. jasiuq1 odpowiedział(a) na dnowinski temat w E60, E61
    No Gdybym wczesniej poczytal tego posta to pewnie bym wolal A6. Ale jak piatka jest sprawna to jest ....ogien :twisted2: Zobaczymy jak bedzie jak juz sie gwarancja skonczy - juz sie boje
  18. To i ja wtrace swoje 3 grosze. Wydaje mi sie , ze znaczna wiekszasc "naszych" skrzyn automatycznych jest uszkodzona, albo raczej troszke niedomaga - stad niechec pewnych ludzi do automatu. Nawet gdzies wyczytalem, ze w e60, jesli nie jest wyczuwalne lekkie hamowanie po zdjeciu nogi z gazu to skrzynia jest uszkodzona. Jak wielkie bylo moje zdziwienie kiedy odbywalem jazde probna 530xd po lifcie - z elektrycznym lewarkiem, kiedy po wyjezdzie ze skrzyzowania , na ktorym skrecalem, skrzynia juz "byla zredukowana" Rewelacja!!! Mam co prawda auto przed liftem ale spodziewalem sie podobnych zachowan i niestety tylko czasem skrzynia ma przeblyski inteligencji. Jednak jesli tak sie zdarzy to jest super madra i jazda jest taka jak ze zwykla skrzynia tylko nie trzeba reka i noga machac. Al emoja skrzynia jest popsuta w jakims tam stopniu i mam nadzieje , ze po naprawie zawsze bedzie "madra" Zmiane biegu na wyzszy przy zdjeciu nogi z gazu mozna zniwelowac przelaczajac skrzynie na ds i wowczas zawsze bedzie hamowala silnikiem. Nalezy rowniez pamietac, ze skrzynia a raczej sterownik "uczy sie" i niestety czesto uczy sie tych zlych zachowan. Reset dobrze robi!!!
  19. jasiuq1 odpowiedział(a) na dnowinski temat w E60, E61
    Dzieki za odpowiedz! O ile sie nie myle poduszka silnika jest sterowana podcisnieniem podobnie jak kilka innych mechanizmow np dynamik drive. Pomocna bedzie mi np informacja czy norma sa wyczywalne drobne wibracje - mrowienie np na kierownicy przy biegu jalowym w pozycji overdrive. Przed aktualizacja ich nie mialem - teraz mam. Na forum e60 znalazlem jakis dokument o bledach usunietych w ktorymstam sofcie i znalazlem info o sterowaniu poduszka - moj przypadek potwierdza zmiane zachowania - niekoniecznie na lepsze. Przy zapalaniu/gaszeniu silnika troszke szarpnie - mysle, ze to nie problem, ale podczas jazdy przydaloby sie troszke komfortu. Zawieszki - wiadomo soft. A moze twardy dysk ma bledy??? czasem glosno postukuje przy starcie a czasem cichutko. Kilka dni po aktualizacji zwisow raczej nie bylo (tylko raz czarny ekran) a pozniej coraz czesciej. Wogole sadze, ze bardzo dobrze robi resetowanie wszystkich sterownikow. Niestety po kilku dniach juz wszystko dziala o wiele gorzej. Stuki silnika faktycznie tez slysze. Ciche , stlumione najbardziej na zimnym ale nie tylko - serwis oczywiscie nic nie slyszy :mad2: Ograniczona ilosc wgran softu - hmmm kikaset razy? OK wiadoma sprawa. Mysle jednak, ze jestesmy wszyscy bardzooo daleko od 100. Stad moje zdziwienie otrzymana w ASO inforamacja. Ostatnio bardzo chcieli zrobic mi update bo mialem podobno bardzo stary soft. Usterki albo nieprawidlowosci nadal sa a nagle serwis boi sie wgrywac :duh: Bede wdzieczny jesli ktos podzieli sie ze mna swoimi "przygodami" z dynamik drivem i active steering. Czy jadac powiedzmy 160km/h po prostej na autostradzie samochod jedzie prosto jak po sznurku? Czy moze "myszkuje"? I zawieszenie - czy jest ciche czy postukuje na wystajacych nierownosciach? A tak na marginesie - podziwiam wszystkich, ktorzy po duzych problemach decyduja sie na nastepne BMW. Oczywiscie mozna pomyslec - trza bylo nowe auto kupic - no ale jakbym wydal 300 lub wiecej na nowke i mail takie przygody to .... brak mi slow :cry2: Dzieki i pozdrawiam
  20. jasiuq1 odpowiedział(a) na dnowinski temat w E60, E61
    Ja prosilem dzis o update i uslyszalem, ze lepiej nie :shock: a to dlatego, ze programowac mozna tylko jakas okreslona ilosc razy i koniec :shock: :shock: Ten nowy soft ponoc jest niekompletny i ma byc uzupelniony jeszcze w maju! Niedawno mialem zreszta update robiony - pozmienialy sie troszke grafiki w kompie, troszke jakby slabszy motor ale kolo 1 litra mniej pali - a moze to kwestia wyzszych temperatur. Skrzynia u mnie gorzej teraz pracuje, ale prawdopodobnie mam uszkodzona. Dynamik drive troche lepiej dziala ale dalej do dupy - przy wiekszych predkosciach juz nie plywa po calym pasie tylko w zamian wykonuje gwaltowniejsze ruchy. Zwisy wystepuja nadal, czasem nie mozna zglosnic/zciszyc ani zmienic stacji w zasadzie nic nie mozna zrobic przez kilka - kilkanascie sekund, a czasem dziala wszystko bez zarzutu. Sterowanie poduszka silnika zostalo jakos zmodyfikowane i teraz podczas zapalania/gaszenia silnika jest ok (byl slyszalny stuk) ale w zamian wyraznie teraz przenosza sie wibracje silnika na nadwozie. Mam nadzieje, ze ten najnowszy soft bedzie lepszy, a moze nawet calkiem dobry. Jak teraz sprawdzic wersje softu i jakie te wersje sa najnowsze??? Po aktualizacji sprawdzalem i nie znalazlem, ekrany sa niebieskie i rozne sprawy tam sa podane, ale ktore informacje to wersja softu??? Pozdrawiam
  21. jasiuq1 odpowiedział(a) na progressowy temat w E60, E61
    uroki polski to jedno a bmw - drugie. W moich poprzednich samochodach raczej nie mialem problemow, a jk cos stukalo to sie wyminialo i juz. Mam juz wymieniona przekladnie, aktywny stabilizator wraz z tulejami i ostatnio gorne wahacze i jeszcze cos stuka. Naszczescie juz dosc cicho ale denerwuje. Oczywiscie serwis twierdzi , ze jest ok. Albo sie przyzwyczaic, albo zmienic auto, albo cale zawieszenie. Dodatkowo po wgraniu nowego softu ociupinke poprawilo sie zachowanie aktywnego ukladu kierowniczego i dynamic drive'a - nadal niezbyt stabilnie sie zachowuje przy szybkiej jezdzie, ale w zamian pojawily sie wibracje od silnika. :mad2:
  22. nie da sie narawic a wozek na gwarancji - zarzadaj wymiany
  23. ......A co to za ubezpieczenie???? tez takie chce Przy jakim przebiegu padl kolektor i turbo??? Pozdrawiam
  24. jasiuq1 odpowiedział(a) na progressowy temat w E60, E61
    w instrukcji chyba nie znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Temperature da sie odczytac - "czytaj temat ukryte menu -poradnik" A rozrzad na pewno kiedys bedziesz musial wymienic, moze przy 200, 300 albo 500 tys km ale trzeba to bedzie zrobic.
  25. tak, mialem i pomoglo nie jest jeszcze idealnie, ale musi aso popracowac jeszcze i poszukac, bo sa drobne luzy, ktore nielatwo znalezc.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.