Treść opublikowana przez ufo000000
-
podswietlanie!!
slawcio20 może byś tak uzupełnił profil o model samochodu albo napisał na samym początku, bo np w compakcie nie trzeba wyjmować pokręteł, wyjmujesz radio i po wsunięciu ręki od razu wiesz gdzie ma być żarówka. Jak jest w innych panelach (w innej budzie) nie wiem bo nie robiłem tego.
-
Spadaja obroty, strzela z rury
Reset komputerka na początku zrób, zobaczysz czy na chwile pomoże, niejeden element może powodować takie zachowanie także polecam diagnozę komputerową, nie będziesz wszystkiego po kolei wymieniał.
-
Opinie na temac silnika m50b25
Dużo jak dużo, wiadomo że taniej o połowę możesz kupić na allegro ale co dostaniesz tego nikt nie wie, też nikt nie gwarantuje że jeśli dasz te 2,500 to będzie okaz zdrowia, tak jak wyżej kolega napisał-loteria. A co do spalania tego Twojego 1,6 takich wyników nigdy nie uzyskałem przy swoim większym silniku, coś tam trochę nie tak z instalacją lub jakimiś innymi czujnikami :roll:
-
dziwne stukanie i cos jeszcze
Mówisz o tej obudowie katalizatora tak? Ona jest stalowa? Ktoś pisał że aluminium i ciężko pospawać a ja sam już nie pamiętam z czego to zrobione.
-
NIE CHCE RUSZYĆ BMW E36 cupe 2,0
Pisze wyżej że wał się obraca to co mają do tego hamulce?
-
wymiana kół
Lepsze na tył bezapelacyjnie :) Jeśli będziesz jeździł ostrożnie to przejeździsz bezwypadkowo, ja np ostatnią zimę przejeździłem na letnich (a nie było jednego dnia żebym nie jeździł i to sporo) w, na tą zimę właśnie będę kupował bo nie chce mi się szukać chętnych co dzień aby mnie z parkingu wypychali :mrgreen:
-
E36 compact, kontrolka SRS Airbag nie gaśnie
Kolego masz w siedzeniu pasażera matę która daje sygnał czy ktoś siedzi czy nie (żeby bez potrzeby drugiej poduszki nie odpalał). Dość częsta usterka, błąd musisz chyba na komputerze skasować, inaczej się nie da, a jeśli znowu się pojawi to albo wymiana maty (nie wiem jakie koszty), albo wstawić diodę czy opornik właśnie gdzieś do tych kostek co wiszą pod fotelem (dokładny opis jest na forum) jednak w razie wypadku wystrzelą dwie poduszki a compact ma to do siebie że klapa od pasażera tłucze szybkę :)
-
Spala benzynę po przełączeniu na gaz
Odłącz sondę, odpal auto i zobaczysz czy jest lepiej czy nie (wrzuca tryb awaryjny). Podobnie możesz z przepływomierzem zrobić.
-
Strumienica czy tlumik srodkowy?
Obudowa katalizatora lata cała na nim i sobie brzęczy, wjedź na kanał to zobaczysz o co chodzi. Ktoś pisał że jest ona aluminiowa i nie bardzo jest jak ją przyspawać.
-
Strumienica czy tlumik srodkowy?
No dlatego mówię, bo wiele osób w Polsce leci po najmniejszej linii oporu, wyciąć, zakleić, zaspawać, wstawić rurę i będzie grało... :roll:
-
[E36] Magiczne światło ;)
Taka ciekawostka, troche was rozsmieszy pewnie ale miałem wartburga z 1970 roku i on miał taką opcję z zapalniem sie prawej lub lewej strony pozycji podczas postoju! i to seryjnie było :D Wartburg porządne auto, także niemieckie, może jakiś konstruktor się przeniósł do BMW i wrzucił podobny bajer :P Wartburg - nazwa samochodów produkowanych przez fabrykę VEB Automobilwerk Eisenach w dawnym Niemieckiej Republice Demokratycznej. Po II wojnie światowej, w wyniku podziału Niemiec, koncern BMW utracił swoją główną wytwórnię samochodów w Eisenach (miejsce urodzin Bacha) - znalazła się ona na terenie wschodnich landów. "Nowi właściciele" początkowo kontynuowali produkcję przedwojennych aut BMW pod marką EMW (potem IFA).
-
Strumienica czy tlumik srodkowy?
Nie wiem czy się szybko przepali czy nie, po montażu strumienicy z tego co pamiętam komuś na forum dziwnie silnik się zachowywał (obroty skakały czy coś), może to pojedynczy przypadek. I będzie bardziej auto ryczeć niż na tłumiku. Weź jeszcze na kanale odpal auto i przytrzymaj ręką kata bo jeśli to ta puszka to może obejdzie się bez wycinania i skończy na jakimś zamocowaniu jej. Mi brzęczał, dałem klinki drewniane, ale to rozwiązanie na jakieś 3 miesiące, kiedyś będę musiał pomyśleć nad usadowieniem jej konkretnie.
-
[E36] 320i Vanos słabe osiągi (wina dyfra???)
Ano na tym że np wjeżdżając w bagno będą kręciły oba koła na raz a nie jak w przypadku zwykłego mechanizmu różnicowego jedno. Jest to blokada która nie załącza się np przy skręcaniu na skrzyżowaniu (aby tył auta nie podskakiwał i Cie nie wyprzedzał), włącza się przy iluś tam procentach poślizgu czy jak by to można wytłumaczyć :roll:
-
[E36] Magiczne światło ;)
Zamontuj alarm i zapomnij o zamkach :P
-
Strumienica czy tlumik srodkowy?
Wyjechany to znaczy co, na analizie spalin wyniki tragiczne, czy brzęczy (to specjalność katalizatorów w compactach) po prostu? Jeśli już wycinać to tłumik środkowy zdecydowanie.
-
[E36] Magiczne światło ;)
Widzisz, ja też stosunkowo późno się o tym dowiedziałem, niby auto stary złom a czasem jakieś nowinki wyskoczą :wink:
-
E34 Elektryka
Niewiele miałem przyjemność grzebać przy E34 ale w E36 dość częstą przyczyną takich zachować jest zwarcie (np na zgięciu) wiązki idącej do tylnej klapy, zbadaj to.
-
Hamulec Ręczny i Regeneracja Sprężyn
Nie masz książki sam naprawiam? Jest tam opisane jak regulować hamulec tylny, jeśli ściągniesz bęben to zobaczysz pomiędzy okładzinami taką zębatkę, ją można obracać, np wkładając śrubokręt w otwór po śrubie mocującej koło (aby mieć dojście).
-
Spalanie co jest grane ???
Spalanie masz wzorowe, tak jak kolega pisze że bardzo wiele czynników sprzyja spalaniu, wystarczy inna szerokość gum i już widzisz różnice. kumpel co osiadł w Anglii parę lat temu mówi że gdy widzi w korkach BMW z silnikiem 2,5-3,5L to od razu wie że to Polak siedzi za jego sterami, na początku kupuje mocny wóz a potem problem z ubezpieczeniami i kosztami paliwa, bo jak wiadomo w Anglii prawie każdy preferuje diesla :)
-
problem z nawiewem e30
Opornica może umarła, ale wtedy zazwyczaj ostatni bieg działa a pozostałe nie działają.
-
Spala benzynę po przełączeniu na gaz
- Silnik gaśnie a pozniej dlugo trzeba krecic zeby zalapal
Kolego Dr.Om co ma długi dolot do instalacji LPG? Przecież na instalacji sekwencyjnej gaz (paliwo) jest wtryskiwane w ten sam punkt co normalnie benzyna przez wtryski benzynowe? Jeżeli masz instalacje na mieszalniku to wtedy inna bajka, choć i taka zadbana będzie służyła. I nie jest prawdą że "BMW nie lubi gazu" tylko prędzej BMW nie lubi sztachanowskich instalacji LPG. A co do tematu to kolego radzę Ci podjechać do tego gazownika niech to poprawi co zepsuł, mówisz że wszytko było wcześniej OK to proste jest że jego wina.- Dlaczego moja buma kopci na czrno
Jak w ciemno nie chcesz szukać i wymieniać części to skocz pod komputer, a nóż coś wyjdzie.- Dlaczego moja buma kopci na czrno
Np może być zła mieszanka paliwo-powietrze i kopci, a to najczęściej za sprawą walniętej sondy lambda.- Problem przednie zawieszenie - pukanie w lewym kole
Tak jak kolega powyżej, sprawdź jeśli przeoczyłeś te gumy dwie o które się opiera, trzymają stabilizator. Jak one są wysypane to stukanie jest okropne (choć o wiele wolniej one się zużywają niż inne elementy typu sworznie, tuleje). - Silnik gaśnie a pozniej dlugo trzeba krecic zeby zalapal
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.